Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
Positive plus
„Slovo kříže je totiž bláznovstvím těm, kteří hynou, ale nám, kteří jsme zachraňováni, je mocí Boží.“ 1. Korintským 1, 18

Index důvěry:
8

Má k rozdělení:

6

3

Pohlaví: muž
Věk: 0
Ve zpovědnici působí od: 16.04.2019 18:40:49
Číslo profilu: 105751
Naposledy se přihlásil: 26.09.2021 03:23:33
Poslední rozhřešení dal: 26.09.2021 03:45:50
Doteď napsal rozhřešení: 6983
Bodování aktivity: 10 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 21435
Oblíbené WWW: odkrytepravdy.cz proc-krestanstvi.cz kreacionismus.cz slovo-pravdy.cz barkoci.eu
Vstupní dotazník:   Ještě nevyplnil
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje: Samotááářka
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní návštěvní kniha Starší záznamy v knizeNovější záznamy v knize
10.06.2021 12:45:43
LazyTownRobbieRotten:
https://katolik0.webnode.sk/argumenty-pr oti-protestantom/
10.06.2021 08:11:45
LazyTownRobbieRotten:
Zaujímal by ma tvoj názor na tento článok :

https://katolik0.webnode.sk/argument y-proti-protestantom/
10.06.2021 00:18:45
Quakie:
Na čuráky seru.
06.06.2021 04:02:28
Quakie:
To je hezké, že o prachy ti nejde. A co ti jde?
K čemu jsi v životě dospěl, že je nejdůležitější?

1. Zdraví
2. Bejt šťastnej a spokojenej
3. Žít tam kde chci žít a ve svém stylu.
4. Prachy jsou jen na to aby se ten styl dal udržovat a provádět. Pak přijdou nemoci, avšechno je přece jedno. Prachy nikdy nebyly můj problém. Ale taky nic neznamenaj. Peníze NEJSOU všechno.
05.06.2021 16:36:15
Quakie:
Život na Floridě musí být asi nákladný...

Ále není. Fakt asi ne. Prachy mně nezajímají ale jak vidno, uživí se tu i bezdomovci a stahují se sem na zimu. Lovit ryby lze po "šedesátce" zdarma a bez povolení. Jen na občanku (ŘP). Pravda žiju na nejkrásnějším místě FL.

Už bych se jinam nestěhoval. V USA 35 let, na FL 9 let
24.05.2021 12:49:00
Positive plus:
> CIIaTeR

Promiň, nějak se mi to zaměnilo za Kaspické. Tak to je asi další hypotéza, kterou můžeme zavrhnout.
24.05.2021 07:08:01
CIIaTeR:
ja nikde o Kaspickem mori nepsal, psal jsem o Cernem, tak mi to Kaspicke furt nepredhazuj, jako bych s tim prisel, dik.
23.05.2021 00:11:32
Positive plus:
> CIIaTeR

Bratříčku, děkuji za odkaz za článek. Na některé články na tom serveru také odkazuji a považuji je za hodnotné.
V tom článku o Potopě, ale na konci autor píše, že nemá v tom úplně jasno a s jeho hypotézou je spojeno spoustu nevyřešených otazníků. A s tím nezbývá než souhlasit.

Autor se snaží skloubit pohled světské (většinové) vědy, že Potopa nebyla - o tomto pohledu se píše v 2. Petrův 3, 1-6, a pohled, který vzniká při čtení Bible, že je to celosvětové, o kterém sám píše, že není divu, že je to rozšířené.

Vyslovuje hypotézu o potopě v Mezopotámii. Jestli se k této hypotéze přikláníš, tak můžeme hypotézu o Kaspickém moři (stále napuštěném) zapomenout a už se k ní nikdy nevracet. Nicméně ty problémy spojené s lokální záplavou stále přetrvávají, jak už jsem psal. Například archa přistála na Araratu, ale to je ale kus dál od Mezopotámie a oblast kolem Araratu je v nadmořské výšce kolem 1500 m nad mořem a vrchol kokem 5km, jak jsi psal, kdežto Mezopotámie je třeba 200m nad mořem. Navíc o takové potopě velkého rozsahu v Mezopotámii asi nic nevíme, vyjma nějakých záplav. Nebo víš?

Dále autor argumentuje tím, že verše o Potopě na některých místech se týkají stvoření světa během prvních dnů. Jestliže byla katastrofa, která zcela přetvořila starý svět do dnešní podoby, což by celosvětová Potopa uděla, tak bylo by správné nezmínit tuto událost jako součást stvoření SOUČASNÉHO světa? Tak to chápu já. Argument, že potopa nemohla být, protože se píše, že vody se nevratí, aby zaplavily zemi - Žalm 104,9, by přece platil i pro lokální potopu v Mezopotámii, zvlášť, když zemi chápeš lokálně. Z toho je viděť, že verše v Žalmu 104 mluví opravdu o Potopě z Genesis.

Žalm 104, 6:
"Hlubinu jsi přikryl jako pláštěm, nad horami stály vody." - stejné jako v Potopě v Genesis.

Další argument, že světem je myšleno někde jenom omezená oblast. Pokud to není upřesněno, není důvodu se tak domnívat. Jediným důvodem pro tuto intepretaci je víra, že Potopa nebyla celosvětová.

Další verše z 2. Petrův - 2, 20:
"Jestliže totiž ti, kteří unikli poskvrnám SVĚTA poznáním našeho Pána a Zachránce Ježíše Krista, se znovu do nich zapletou a podlehnou jim, jsou jejich poslední věci horší než první."

Je zde světem myšlena omezená oblast? Těžko. Věděli před 2000 lety, že svět je větší než Mezopotámie? Určitě. Viz také třeba Marek 16,15.

Takže hlavním důvodem pro tutot hypotézu je nevíra v biblický popis a důvěra ve světskou vědu, která ale asi nenabízí tuto hypotézu o velké potopě v Mezopotámii.
Naopak jsou smysluplné teorie celosvětové Potopy od nemalověrných bratrů vědců např. Hydroplate theory o Waltra Browna:
https://youtu.be/0X6MoaXHzfQ
https://youtube.com/playlist?list=PLvT ah6tEcChwZjUyG6X_5_zwVDAalSJHI

Má pro tebe nějakou hodnotu kulturní dědictví národů v tradovaných příbězích? Národy po celém světě si pamatují na celosvětovou Potopu:
https://kreacionismus.cz/potopa -2/
22.05.2021 21:21:50
Positive plus:
> LazyTownRobbieRotten
Ještě, co mi bylo teď zjeveno, aniž bych to hledal, Jeremiáš 31,31-34:

"Hle, přicházejí dny, je Hospodinův výrok, kdy uzavřu s domem izraelským i s domem judským novou smlouvu. Ne jako smlouvu, kterou jsem uzavřel s jejich otci v den, kdy jsem je uchopil za ruku, abych je vyvedl z egyptské země — smlouvu, kterou porušili, ačkoliv jsem byl jejich Pánem, je Hospodinův výrok, ale toto je ta smlouva, kterou uzavřu s domem izraelským po těchto dnech, je Hospodinův výrok: Svůj zákon dám do jejich nitra a zapíšu jej na jejich srdce. Budu jejich Bohem a oni budou mým lidem. Nebudou již učit jeden druhého ani každý svého bratra slovy: Poznejte Hospodina! Protože mě budou znát všichni, od nejmenšího do největšího, je Hospodinův výrok, protože odpustím jejich vinu a na jejich hřích již nevzpomenu."
22.05.2021 08:16:12
CIIaTeR:
tady máš odkaz, jak se na to koukám já...

http://www.rozumnavira.cz/teolo gie/90-byla-potopa-lokalni-nebo-globalni -co-na-to-bible
22.05.2021 03:18:59
Positive plus:
> LazyTownRobbieRotten

"Ty si vari psycholog ???" - Vtipné. S problémy duše nechoď za dušologem, ale lépe za tím stvořil duši. Psycholog nejsem, ale něco můžu chápat lépe než ateistický psycholog. Díky Ježíši.

"Na základe čoho potom zistíš že je niekto Dávidov dedič ked sa to nedá dokázať na základe rodokmenu ???"

Nejdřív odpověz, jestli uznáváš že někdo může něco zdědit i když není biolgický syn, ale je přijatý za vlastního.

"Proste Ježiš protirečil Mojžišovmu Zákonu, čo je na tom také neuveriteľné a tak ťažké to prijať ? "

Ach jo. Neprotiřečil, protože Zákon nezrušil. Přišlo Boží kráovství, milost a nová smlouva. O Nové smlouvě píše se ve Starém zákoně, tak jak by to mělo být v rozporu???
21.05.2021 22:23:28
LazyTownRobbieRotten:
"To, že jsi smutný vidím podle fotky. To už je druhé foto. Taky mi ty obličejové svaly nechtěli fungovat, i když jsem se snažil. To je asi hlubší problém, který se dá právě řešit duchovně."

Ty si vari psycholog ???


"Potomek - už jsem to psal několikrát. Dokážeš uznat, že někdo může dědit, i když není biologický syn?Podle těla ne, a pro nazývá David Mesiáše Pánem, když by to byl syn?"

Na základe čoho potom zistíš že je niekto Dávidov dedič ked sa to nedá dokázať na základe rodokmenu ???

"V Ježíši Kristu dal Bůh jiné příkazy, nevím, co je na tom k nepochopení."

Boh si nerozporuje.... musel by to byť veľmi čudný Boh, ktorý dal najprv nejaké zákony, a potom dal nové zákony ktoré tie predošlé úplne popreli....... a čo potom bude v budúcnosti ? Aj v budúcnosti zas príde a znovu zruší svoje predchádzajúce zákony a nahradí ich zase dalšími novými Zákonmi ?? Takto to nefunguje, robíš z Boha Boha chaosu a nie poriadku.

Proste Ježiš protirečil Mojžišovmu Zákonu, čo je na tom také neuveriteľné a tak ťažké to prijať ?
21.05.2021 17:31:38
Positive plus:
> CIIaTeR

Něco z Božího Slova, 2. Petrův 3, 1-6:
"Toto vám, milovaní, píšu již druhý list, ve kterém připomínáním probouzím vaši čistou mysl, abyste pamatovali na slova předpověděná svatými proroky a na příkaz Pána a Zachránce, předaný vašimi apoštoly. Především vězte, že v posledních dnech přijdou s posměchem posměvači, kteří budou žít podle svých vlastních žádostí a budou říkat: ‚Kde je to zaslíbení jeho příchodu? Od té doby, co zesnuli otcové, všechno zůstává tak, jak to je od počátku stvoření.‘ Je jim totiž SKRYTÉ, neboť to CHTĚJÍ, že nebesa byla od pradávna a země povstala z vody a skrze vodu slovem Božím, skrze něž také tehdejší svět ZAHYNUL, když byl ZATOPEN VODOU. "

21.05.2021 17:01:17
Positive plus:
> LazyTownRobbieRotten:

To, že jsi smutný vidím podle fotky. To už je druhé foto. Taky mi ty obličejové svaly nechtěly fungovat, i když jsem se snažil. To je asi hlubší problém, který se dá právě řešit duchovně.

Potomek - už jsem to psal několikrát. Dokážeš uznat, že někdo může dědit, i když není biologický syn?
Podle těla ne, a pro nazývá David Mesiáše Pánem, když by to byl syn?

V Ježíši Kristu dal Bůh jiné příkazy, nevím, co je na tom k nepochopení.
21.05.2021 14:23:14
Positive plus:
> CIIaTeR

Inu mě to stačí, ale o mě nejde.

Mně to opravdu nedává smysl, aby to bylo lokální zátopa v Kaspickém moři a Noe kvůli tomu stavěl asi 100 let obrovskou loď, shromáždil do ní zásoby a všechny druhy zvířat a pak se v tom plavili dlouhou dobu po Kaspickém moři, přistáli na Araratu (???) a dělali "psí kusy" s ptákama jestli nevidí zem. A z toho se obnovilo všechno pozemské tvorstvo?
Vždyť stačilo odejít kousek dál a bylo by vyřešeno...

Respektuji tvůj názor, ale mě jsi to tedy nevysvětlil. Nezdá se ti, že trochu potlačuješ Boží Slovo, tedy pravdu?

CIIaTeRe, ty legendy o potopách a archách jsou v upravené podobě po celém světě...
21.05.2021 09:09:13
LazyTownRobbieRotten:
"Smutný Tomáši, taky jsem byl smutný, než jsem poznal lásku Ježíše Krista."

Podľa tohto sa nemožeš orientovať ! Aj hinduista je štastný vo svojom náboženstvo, aj islamista, to však neznamená že ich náboženstvo je to pravé....tadeto cesta nevedie, takto nerozpoznáš pravé náboženstvo.

"Už jsem to psal. Ježíš je potomek, následovník podle práva, ale není podle těla ze strany otce, jak vysvětli Ježíš, to je podle Starého zákona."

Ako može byť niekto potomok podľa práva a nie podľa tela ? Ako rozoznáš že je niekto podľa práva ? Ale SZ verše hovoria jasne, a totiž že Mesiáš bude potomok podľa tela, takže takéto jasné verše naozaj nemá zmysel prekrucovať..........

"Soudci - to už jsem taky odpovídal. Bůh Nejvyšší je i nejvyšší soudce. Jak když máš soudy různých instancí, rozhodne ta nejvyšší i když nižší soudy mají jiný názor. Ježíš Kristu je Bůh Nejvyšší."

Nie stále na to neodpovedáš. Ano Boh je sudca, a kedže je Boh sudca tak dal nejaké príkazy. A Boh dal také príkazy aby si počúval izraelských sudcov a podriadoval sa im.... prečo to teda nerobíš, ked sám Boh ti to prikázal ? Verše som ti na to dal......
21.05.2021 06:53:58
CIIaTeR:
Ježíš Kristus je Pán. Stačí ti to jako odpověď?
Militantní ateista jsem byl taky. Ale "Bůh si může stvořit Abrahamovy deti i z kamenu".
V potopu celosvetovou stale neverim. Myslim ze celym svetem mohl byt myslen cely tehdy znamy svet pro Izrael. Tudiz oblast Stredozemniho a Cerneho more. Neverim v to, ze byla nalezena archa. Neverim v to, ze se to odehralo v roce 2319. Neznamena to, ze neverim v Jezise. Vyznani viry je o necem jinem.
20.05.2021 19:57:56
Positive plus:
> CIIaTeR

Jasně, u Potopy také všech, kterých se to týkalo a z jiných míst víme, že byl to celý svět. Přečti si to v Genesis.

Trumpetku jsem zval dost a on ví, že může příjít k Pánu, ale on tady chce jenom chce mázt lidi. Je to militantní ateista. K této diskuzi jako nevěřící a militantní odváděč od Boha nemá co říct.

Jsi na straně Trumpetky nebo patříš k nám věřícím v Syna Božího Pána Ježíše Krista?
20.05.2021 19:39:24
CIIaTeR:
mimochodem my mame zvat lidi ke Kristu, ne jim rikat, aby se do toho nepletli.
20.05.2021 19:37:24
CIIaTeR:
tak, a zrovna tak u potopy - zahubila vsechny, kterych se to tykalo.


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk