Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
šoférBusu
Jsem šikovný, a proto jsem autobusák.

Index důvěry:
10

Má k rozdělení:

6

3

Pohlaví: muž
Věk: 33
Ve zpovědnici působí od: 02.01.2024 11:04:43
Číslo profilu: 112097
Naposledy se přihlásil: 20.06.2024 10:24:54
Poslední rozhřešení dal: 20.06.2024 10:54:15
Doteď napsal rozhřešení: 506
Bodování aktivity: 1 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 1497
Oblíbené WWW:
Vstupní dotazník:   Ještě nevyplnil
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní návštěvní kniha Starší záznamy v knize
14.06.2024 22:31:22
Plamenometařka:
Teď jsem se po delší době mrkla na mail, díky za podnětné zprávu! Jak jsem vnímala grunge, to je na delší povídání, tak to bude zase mail na etapy. ;) Ale ten pohled na AICH vs. Nirvana máme podobnej.
04.06.2024 19:41:54
Katedra psychologie:
Žít eudamonický život dá sakra dřinu. Alespoň pokud ho budme žít tak, jak to Aristoteles zamýšlel.
04.06.2024 19:38:48
Katedra psychologie:
„Jinak ten enjoyismus a happyismus je Hédonismus. A pokud chceš jít cestou nejmenšího odporu, doporučuju opak hédonismu, eudaimonismus."
-> podle mého ne. Jednak cesta nejmenšího odporu není uhánět smyslové prožitky a jednak enjoyismus/happyismus je spíš jakási maska, image, nejde tolik to hloubky. Jde spíš o to budit dojem, že jsem strašně happy a miluju život. Čímž kůže kognitivní disonancí docházet k tomu, že tomu fakt uvěříme. Hédonimsus je cílem jen a pouze na smyslové prožitky, a to pro tu danou osobu, nemá potřebuj s nimi nikde exhibovat na rozdíl od enjoyisty. No eudamonia, ta jde ještě více ho hloubky. To není „jen" dobrý život podle smyslových prožitků, ale přímo ctnostý život. Který je vždy cíli na smyslové prožitky viz jedna z ctností je i uměřenost.

Ano, za anglismy dostávám kartáč často i od ostatních vč. akademických hodnostářů Dokonce i za takové, které se dnes již běžně objevují v česky psané humanitně-vědné literatuře, čemž nerozumím, protože kdo jiný, než akademici, by měli vědět, co se píše v odborné literatuře (natož, když ji sami píší!!!)
02.06.2024 14:00:03
Katedra psychologie:
Ahoj,
"Proč vytvářet vůbec takové pojmy a definice (normie life)?" -> aby byla orientace snadnější. Pak je ale nutno ty pojmy vydefinovat velmi přesně, což jsem neučinil. Taky z důvodu zkracování. Místo dluhy, děcka, manželství, etc. napíšeš normie life.

"Podle mého názoru je nejrozumnější investovat do vlastního bydlení(byť by to měla být garsonka), a získat tak alespoň nějakou "jistotu". Co si o tom myslíš?"
-> že pokud mám zázemí, které mi vyhovuje, není nutné se hnát za vlastním bydlením. Obzvlášť pokud jistotu bydlení mám jinde a třeba nemám ani dostatek peněz na to, abych si tu garsonu koupil a jak jsem říkal, má averze k riziku mi nepřidává k tomu, abych se chtěl zadlužit. Kdybych neměl stabilní zázemí, bylo by to o něčem jiném.

" nejhorší, co může člověk udělat, je dívat se na svět přes nejrůznější ideologie a slepě a bezmezně jim věřit." -> to, že využívám názory a pohledy ideologií neznamená, že s nimi souhlasím doslova a kompletně. Případně že se tím nutně vymezuj vůči jiným ideologiím. Já si z nich vyzobávám svoje. Například nejsem typický křesťan, ale velmi souzním s sociální naukou církve, nejsem typický buddhista, ale velmi souhlasím s jogovou praxí, pocitem, že zde všichni trpíme už jen proto, že existujeme a máme tužby a askezí ve stylu buddhismu. Nejsem incel, ale uznávám, že hypergamie má dosti blízko k realitě etc.

"Takže nemáš v hlavě ani předběžnou představu, jakým způsobem chceš vést svůj život?"
-> dost se to mění, tj. nemá cenu dělat nějaký plán. Podle mého má cenu soustředit se spíš na hodnoty, které se pak budeš pokoušet aplikovat do situací, ve kterých se vyskytneš. Taky je dobré vědět, co fakt nechceš, aby ses tomu vyhnul a abys mohl aplikovat metodu volba menšího zla, protože to tě učí myslet trošku jinak, než je ten globální mainstream enjoyismu a happyismu. V současné době chci cestou nejmenšího odporu posečkat na Godota.
28.05.2024 10:34:44
Izumi Miyako:
Partnera si nehledám už roky. A nechci chlapa s dítětem. Nechci, aby mi ho hodil na krk. A postižené tuplem ne. Zcela upřímně říkám, že se nechci starat o dvě. Stačí mi bohatě dcera. Ne, že by to často muži nedělali. Bohužel, takové Emimino je plné příběhů, jak přes kopírák, kdy si ona najde muže s dětmi a stane se z ní taková neplacená nedobrovolná chůva. Chlap nohy nahoře a ona lítá jako hadr na holi. Hádá se s ex, která zásadně je alkoholička či feťačka. Jen málo chlapů, po té co si najde novou partnerku, se zachová jinak.

Rozhodně vím, že žádného jaksi ani nechci. V mém životě není muž, něco, co bych nutně potřebovala. A dokážu bez toho být i klidně dalších dvacet let. Já už na tohle (bohužel pro tebe) zcela rezignovala.
28.05.2024 10:15:47
jitrnice:
Nápodobně, mám to s tebou stejně, je to oboustranné. Můžeš být v klidu, stěhovat se k tobě domů nebudu. Neboj nebudeš mě mít na krku.
21.05.2024 20:41:27
bilej tygr:
To teda nevím, jak je to s vědomím. Ono to taky bude záležet na tom, jak definujeme vědomí. Podle mne nějaké vědomí má všechno. Ale není to takové vědomí, které se samo o sobě dokáže vyjadřovat ve slovech, jak většinou chápeme to lidské.
08.05.2024 17:54:04
bilej tygr:
K zájmu o jógu – tak kdysi v mládí jsem chtěl zkusit, jestli opravdu funguje něco z těch „nevědeckých“ jevů. Začal jsem se o to zajímat, potom to cvičit, a potom už to přinášelo svoje ovoce, a došel jsem k závěru, že není nic, co by v životě víc stálo za nějaké úsilí.
Psychedelika – myslím, že v pokoji uvidím to samé, ať tam vstoupím jedněma dveřma nebo druhýma... I když zkušenější říkají, že s pomocí drog se člověk dostává sice mimo ten navyklý, racionální svět – ale jen to nejnižších pater. Do těch vyšších už musíš za střízliva a svobodně. Vrcholovému sportovci se taky může někdo vyrovnat s pomocí dopingů – ale jen jednorázově.
Fotka mi nic moc neříká... takže bez komentáře.
06.05.2024 21:29:23
bilej tygr:
V rakvi - no, trochu jsem pro účely této diskuse spojil dva zážitky.
Do rakve mě zavřeli spolužáci na chmelu. Byl tam opuštěný kostel i s tou rakví, a štengrovali jsme se, kdo si do ní lehne. Já jsem si tam lehl, oni mě zavřeli deklem a všichni si na něj sedli - takže jsem tam byl chvíli opravdu uvězněný. Jeden ještě pronášel "věštbu": "Do roka a do dne tam budeš navždy..." Jasně, že jsem o tom přemýšlel, jaké by to bylo.
Ale ten důležitý zážitek byl jindy, je to posané vzpovědi č. 170872.
06.05.2024 21:20:06
KocourJarda:
Ahoj. Ty bys o nějaké slečně věděl? Když tak mrkni ke mně na odpověď.
22.04.2024 10:56:18
Michal-222:
"Kdo ti vůbec řekl, že máš IQ 78? Chápu, že to myslíš jako legraci, ale vtipné to není. Je to otravné."
...
No, shodlo se na tom 90% místních uživatelů. Nebo přesněji řečeno, shodlo se na tom 100% místních uživatelů. 90% z nich si myslí, že jsou chytřejší než já ... a z toho plyne kýžená hodnota IQ78.
...
Proč tě to vlastně tak rozčiluje?
22.04.2024 10:06:46
Návrat do minulosti:
Tak už to sem nahraj.
22.04.2024 08:04:45
kaiten:
Myslím, že prošly i explicitnější věci...
16.04.2024 09:43:45
Izumi Miyako:
Ahoj, bus řídí ex. Je jako řidič u místního dopravního podniku. Sem tam se koukám, jestli náhodou neřídí bus, kterým zrovna s dcerou jedeme.
11.04.2024 22:07:25
Katedra psychologie:
Ahoj, v rámci zachování anonymity samozřejmě nebudu sdělovat, kde studuji. Jinak učitelská profese je časově naprosto perfektní. Ale teda románek s postarší paní učitelkou si nechám ujít. Jako jo, ale nakonec - proč děláme v životě ten zbytek, proč se hodíme za peěznma, lepšíma domama, autama, lepšíma sex. partnerama, proč všichni neodejdeme někam na samotu do lesa? No přece mimo jiné proto, aby bylo s čím machrovat. Jak řekl jeden vyučující filosofie, celý život se tady člověk patlá se nějakýma filosofickýma.... aby ho někdo poplácal po rameni a mohl jsem v klidu umřít. Poukazoval tak na tu honbu za větrem. A taky na potřebu uznání. Ano, úplně v pohodě si vystačím s kvalitním jídlem, důstojným bydlením a nepotřebují nejnovější modní výstřelky. Kdyby touha po vzdělanosti byla podmíněna penězi, studovala by tak maximálně třetina současných studentů
09.04.2024 20:24:22
bilej tygr:
Ahoj, no já nějak "protřelý" taky nejsem, spíš o tom jenom přemýšlím. A ostatně o tom píšu na zpovednici, vlastně skoro všechno vychází z mých názorů o životě.
Můžeš se taky podívat na moje stránky, co mám uvedené v profilu. I když zrovna to "Co si myslím o světě" už bych měl smazat, to jsou spíš takové bláboly z mládí... ale třeba na odkaze "jóga" jsou nějaké moje úvahy a práce do seminářů. Aspoň tam budu mít nějakou návštěvnost, stejně pořád chodí výpisy 0, 0, 0...
07.04.2024 10:31:20
Loca Loca:
Ale vůbec nejsem zahořklá, popravdě chlapy miluji víc než ženský, jsem radši ve vaší společnosti...jste fajn!
04.04.2024 14:44:37
Teta Dana:
Ahoj,
díky za reakci. Myslím ale, že mě přeceňuješ s tou kvalitou příspěvků.
Podle mě tu má víc uživatelů zajímavější životní příběh. Jenže já tu na sebe vykecám i hodně soukromé věci, některé z nich netuší ani mí nejbližší.
Je to jediné CZ fórum, kde jsem (doufám) anonymní.
Na ostatních diskuzácích se musím držet zkrátka - některé lidi odtamtud znám osobně.
Na jedno fórum jsem bohužel přitáhla bráchu a švagrovku a ač je mám ráda, určité věci nechci, aby věděli.

Já tě taky ráda čtu. Jsi zajímavý, přemýšlivý člověk.
A hodně si vážím toho, že jsi se mi omluvil za ty výpady k mé osobě před časem...
24.03.2024 13:10:43
Teta Dana:
No, nevím, zda bych to dala. Pouliční život přináší různé praktické problémy, které bych nevěděla, jak řešit. Kde si nabít mobil, kde sehnat peníze, když krást se bojím a somrovat stydím. Jak si ohlídat skrovný majetek, aby mě neokradli?

Jednou jsem pozdě večer přejela vlakem x stanic (usnula jsem) a průvodčí mě probudil na konečné u polských hranic. Spoj zpět už nejel. Taxík by stál 5 tisíc a když jsem zkoušela jeden penzion, tak vylezla otrávená rozespalá ženská a že mají plno.
Byla ale teplá letní noc, tak jsem si sedla na lavičku v parčíku a vytuhla jsem tam. Ráno mě vzbudil nějaký agresivní důchodce: "Pani, co tady děláte?!"
Bylo to pro mě ponižující, nejsem zvyklá, aby na mě někdo řval a myslím, že lidi na ulici opovržení ze strany většinové společnosti zažívají často. Já bych tohle těžko snášela... tohle je asi hlavní důvod, protože na nepohodlí se dá zvyknout a těm praktickým záležitostem by mě naučili kolegové.
Jsem hodně konformní člověk a i když se někdy snažím sama sebe obelhávat, že mi na mínění druhých nezáleží - že mi můžou vlézt na záda - tak opak je pravdou.

Tyto lidi neodsuzuju, jak jsem psala. Lituji ty, kteří propadli sítem a z důvodu třeba duševní nemoci a závislosti nemůžou (i přes pomoc sociálních služeb) najít cestu zpět. Ani se nesnaží, jsou už rezignovaní.

A k lidem, kteří se rozhodli žít takto z vlastní vůle (existují, i když je jich menšina) chovám určitý obdiv.
Ještě větší respekt pociťuju k ženám, které se probíjejí pouličním životem samy, protože to musí být náročné. Je jich podle průzkumu jen malé procento. Ostatní ženy mají buď druhá-ochránce nebo žijí ve skupině ostatních...

Takže asi tak.

Jaký máš názor ty?
21.03.2024 03:55:01
*Já Král I*:
Děkuju za komplimenty, at už jsou skutečné nebo z jiných důvodů.

Co se týče tématu ženy a vztahy, vždy tvořilo cca 10% z mého reakčního a článkového portfolia.
Jenže, když napíšeš cokoliv úderného o ženských, vždycky to nejvíc vynikne až vybouchne.
Každopádně, celý svět ovládají kundy a celý Vesmír se točí kolem děr, takže je to celkem důležité téma... Navíc, sebetvrdší chlapi nedostávají největší kotel života ve rvačkách nebo v boji, ale od osudových žen.

Ohledně submisivity, dominance, ds vztahů, to je obsáhlé téma. Co jsem k tomu chtěl říct, dal jsem do své bdsm knihy a zbytek už je spíš opakování vyřčeného, když chci někde poradit/pomoct.
Každopádně, mužům se submisivní orientací dnes opravdu nezávidím, mají to dost těžké. Tím spíš, pokud ta submisivita není jen sexuální, ale i vztahová. Mé postoje ohledně existence přirozeně dominantních žen je zpravidla nepotěší, takže je radši moc nepřidávám k dobru.

A ohledně dnešní zpovědnice, to je pád na katastrofální dno. Kvalitativně i návštěvností. K tomu není co dodat pro ty, kteří zažili její vrcholné období. Podnětných lidí tu zbylo jen pár.
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk