Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.808494, vloženo 02.06.2014 04:46:36 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Důchodová reforma
Jednu věc nechápu...

Na netu často potkávám lidi, kteří v diskuzi na toto téma říkají : "jooo, problém je v tom, že tahle a tamta důchodová reforma nefunguje, to musí přijít jiná".

Přitom zrovna v důchodech není moc co reformovat. Máte určitý počet důchodců a musíte mezi ně rozdělit určitou částku. To je celé, narozdíl od mnoha jiných oblastí, tady prostě není co ušetřit, leda by důchodci dostali vyloženě méně.

Proč si lidi často myslí, že "reforma" je spásným řešením?
 libik E-MAIL:   Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.06.2014 13:52:20
Velká část lidí, kteří pobírají důchod, má pocit, že by měli dostávat víc peněz. Prostě mají pocit, že částky, vyplácené na důchodech, jsou pro velkou část příjemců nespravedlivé. Jenže 100% spravedlnost nebude dosažena nikdy.S tím je potřeba se smířit. A nějakej systém, jakým se důchody vypočítávají, být zavedenej musí. Nikdy se nestane, že by všichni lidi ve státě měli stejnej názor. Vždy bude někdo něco kritizovat a navrhovat změnu. Nikdy nebude 100% rovnost mezi lidmi. Např. proto, že různí lidi dělají různý povolání.Takže byli, jsou i budou lidi, kteří mají pocit, že něco se dá zorganizovat líp.
Jenže líp a hůř jsou relativní pojmy. Různý řešení mají různý-dá se říct- parametry.
 lopezz Muž38 Kategorie
02.06.2014 11:29:29
Celá ta deforma spočívá ve změně toho, kolik se komu uloupí, a komu se to přerozdělí.

Nikomu se nechce vrátit to, co v roce 1953 stát ukradl v úsporách na důchod, tak to každý politik vždy přehodí na ty budoucí. Ať platí mladí!

Odhadem za 30 let se to zhroutí. Mladí nemají po zdanění dost peněz na výchovu dětí. Tak to stát řeší zvýšením daní.
 Sta67 Muž28 Kategorie
02.06.2014 09:43:59
libik: protože nikdo nechce říct na rovinu, kolik vlastně důchodce dostane. všichni očekávají, že celý život platili SP a že se v důchodu budou mít dobře.
Pokud by jasně zaznělo, že se na důchody rozdělí jen tolik kolik se aktuálně vybere. To bys viděl ten šrumec.
Dokonce si myslím, že by nemuseli nic vymýšlet, že by se lidi postarali sami.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
02.06.2014 08:46:55
jo a tím celým jsem chtěl říct, že místo důchodové reformy by se měla řešit ta natalita. Zároveň i výchova k výchově, aby se lidi mohli spolehnout i na rodinu, to znamená na své děti, že je nenechají v chudobě. Nicméně tady je to zabitý, tady lidi věří v ekonomismus. A důchody jsou téma kde se dá hodně slíbit a cílí na značnou část populace, takže i když to skončí valorizací o 30 kaček, před jakýmikoli volbami toho je plno..
Smajlík  Inakluky Muž41 Kategorie
02.06.2014 08:31:09
jde o to, že objem prostředků určených na důchody je nedostatečný už teď, a protože jsme národ idiotů, všichni se snaží zajistit než si pořídí to jedno dítě, které snad zvládnou uživit, jestli vůbec. V důsledku toho stárnutí populace výrazně převyšuje natalitu a tedy příjmy do kasy stagnují či klesají, zatímco náklady a výdaje na starobní důchody vzrůstají. I v tomto případě hraje velkou roli korupce, která značnou část peněz prostě vezme, ale i její odstranění by bylo nedostatečné řešení. Proto je třeba podpořit porodnost a děti a proto je třeba podpořit i vzdělání. Ale to je problém celé Evropy, která se tímto sama odsuzuje k zániku, neboť kde se nerodí děti, tam to nahradí ti, kterým se děti rodí. Pohodlnost a nenažranost, každej se v tom najde...
Smajlík  Inakluky Muž41 Kategorie
02.06.2014 08:29:03
Naopak, důchodová reforma je složitá v tom, že tam hraje klíčovou úlohu časové hledisko a demografický vývoj. Reforma je zásadní v tom, že by měla určit kolik a jakým způsobem se budou dotovat tvoje (i moje) důchody (pokud vůbec).
 Votrapa Muž Kategorie
02.06.2014 08:27:53
Jera: jako urcity duvod k vyplaceni duchodu bych videl napriklad to, ze dotycny odvadel prispevky na duchodove pojisteni...
 kaiten Muž54 Kategorie
02.06.2014 06:16:49
Především by se vůbec žádný důchody vyplácet neměly. Není žádnej důvod, proč by se měl pracující od určitýho věku proměnit v lemplovitýho vyžírku. A kdo proces nezvládá, tak by měl mít možnost eutanázie. Ovšem, kdo není neschopnej, tak si umí zařídit dost prostředků, aby mohl žít i bez práce ze svého.
Smajlík  JeraPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk