Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.767591, vloženo 27.11.2013 16:01:13 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
PROČ si lidé pořizují PSA, když....
se jim pak mnoho povinností se psem spojených (a o kterých předem věděli) nechce plnit??

To je věc, kterou opravdu nechápu - všichni alespoň trochu příčetní lidé vědí, že mít psa, je dost velké "břemeno" - tj. že to obnáší mimojiné venčit ho, vědět kam s ním, když jedou pryč, vychovávat ho, aby např. štěkáním neobtěžoval okolí, sbírat jeho výkaly na procházce apod...

Přesto ale mnoho věcí tito lidé nedělají a dělat ani nechtějí.

Přece - když mě obtěžuje sbírat po psovi exkrementy a vím, že je to pro mě nepříjemná a ponižující věc, tak si prostě psa nepořizuji...

Nebo když vím, že nejsem schopna kvalitní výchovou zajistit, aby pes celé dny nevyl a neštěkal, vím, že jsem lenoch nebo na to nemám čas, tak si psa prostě nepořizuji....

Nebo když vím, že na psa mám málo času a nemůžu se mu věnovat v té míře, v jaké by bylo potřeba, tak si psa prostě nepořizuji...

Já sama vím, že by mě v žádném případě nebavilo ráno se psem vstávat, že by mě už vůbec nebavilo sbírat jeho výkaly, že bych měla problém se mu z časových důvodů adekvátně věnovat, že by mi vadilo, že ho nemám kam dát např. na víkend a bylo by to pro mě svazující, takže i když se mi mnozí pejsci líbí, z těchto důvodů si je prostě nepořídím, i když by to bylo asi fajn mít pejska jako mazlíčka...

Ale mnozí z vás si je pořídí a pak brblají, že musí sbírat exkrementy, nebo že zlá sousedka nadává, že jí vás pes ruší apod...jestli vám to tolik vadí, neměli jste psa vůbec mít, je to přece každého svobodná volba, nikdo vám psa nenutil... ale když už ho ze své vlastní vůle máte, měli byste dodržovat z toho plynoucí povinnosti, NEBO NE?

Otázka proto zní - PROČ si psa vůbec pořizujete, když vás věci spojené s jeho "provozem" (nejv. problém vidím v uklízení exkrementů a výchově) mnohdy tak VELMI obtěžují ??
 kikiwhite Žena37 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.11.2013 23:46:18
"PROČ si lidé pořizují PSA, když....
se jim pak mnoho povinností se psem spojených (a o kterých předem věděli) nechce plnit?"

Protože někteří (třeba já..) o tom nerozhodovali.. Pořád ještě studuji, tedy o pořízení psa rozhodovali moji rodiče (resp. teď mamka s partnerem).

Ale lidi jako já asi tvoje diskuze mířená není, že..? :)

No - ještě že teď jsem aspoň přes týden na koleji v jiném městě a starat se o něj téměř nemusím, pouze někdy o víkendech..

Ale tak zase - někdy to nebylo tak hrozné.. :)) Někdy jsem si ty procházky s fenkou, která nebyla moje, docela užila a poznala jsem i nové lidi. :))

Ale pořád platí, že sama bych si psa nikdy nepořídila a až budu bydlet sama, tak budu doma mít jenom rybičky, ty fakt chci.. :)

Protože pohled do akvária pomáhá proti stresu. :))
Smajlík  Ufounka z Marsu Žena23 Kategorie
28.11.2013 16:52:23
Protože spousta lidí nedokáže promyslet následky.
 timtim Muž31 Kategorie
28.11.2013 02:47:26
a proč jsi zasedlá jenom na majitele psů?
spousta lidí...
-vyhledává partnerský vztahy do takový míry, že je pro ně důležitější "někoho mít" než bejt v pohodě. taky je nikdo nenutí zůstávat s tim bezohlednym idiotem, na kterýho si neustále stěžujou..
-zůstává v zaměstnání, který je nebaví, protože je pohodlnější si večer v hospodě zanadávat než na sobě zamakat, aby mohli mít lepší práci.
-si vezme půjčku a ač znaj podmínky splácení, tak je opakovaně poruší... pak se ze sebe dělaj nebohý oběti ošklivýho systému, když se časem ocitnou v dluhový pasti.
-si pořizuje děti, ikdyž je pak neumí/nechtěj pořádně vychovávat, vadí jim, že kvůli dítěti přijdou do jistý míry o svobodu a některý možnosti, neumí se k rodičovství postavit zodpovědně a pak se hrozně diví, že se věci zvrtly...

...prostě jsme nedokonalý bytosti a ikdyž si něco rozumově uvědomujeme, ne vždycky se podle toho chováme. zrovna ty 4 příklady mi přijdou mnohem horší než občasný jalový fňukání majitelů psů, že je nějaká část péče o to mazlíčka zrovna moc nebaví.
 ladsjn
27.11.2013 20:22:12
Protože 95% lidí jsou idioti a nemají ani IQ 130.

A tenhle nick jsem tu viděl už před 6 lety, to je hnus si vždycky uvědomit, jak to letí. Doufám, že aspoň pořád balíš Undru.
 Nevnímám realitu Muž88 Kategorie
27.11.2013 19:38:59
No vidis, tady v angli by te za hovinka na chodniku hnali s holema a urad daval pokuty.
tady to vubec nexistuje. coklari venci v parcich a psy vychovavaji tak aby na chodniku nesral.jak malo staci..je to o vychove cechu-co se me netyka, neni na mem pozemku to neresim a at si to druzi uklidi.je mi to jedno.tfuj to je chovani vychodni evropy. a jeste jsou na to nekteri hrdi jak jsou vycurani.
 gazzapo.
27.11.2013 19:25:38
Já bych dodala ještě výběr plemene, jehož temperament a potřeby nejsou schopni ti lidi naplnit. Zrovna teriéři do paneláků, kdy vyjdou ven jen u kočárku, stejně tak výmaři, někteří bíglové, stafordi, pitbulové, dřív boxeři, prostě plemena, která je nutno zabavit a utahat, chodí na miniprocházky a vetšinu dne jsou zavření doma. Lidi si je pořídí kvůli sobě, ale vůbec neuvažují, jestli jsou schopni i tomu psovi nabídnout kvalitní život podle jeho potřeb, hlavně, že dobře vypadá.
 Tydlidá Žena32 Kategorie
27.11.2013 18:01:04
Liio: já se k autorce diskuze s tím několikahodinovým štěkáním přidávám! Zažila jsem to a to několikrát, vážně! Sousedovic pes prostě štěká celou dobu, co jsou pryč, ať to je 10 minut nebo 4 hodiny. Přesně jak píše: minuta štěkot, 10 vteřin nic a nanovo, pořád a dokola, dokud majitel nepřijde domů. A zkus si bydlet vedle takových, co se choděj především po večerech a nocích rádi bavit do barů, na plesy a podobně a je jim u zádele, že tam ve 2 ráno čokl vyšňafává a sousedi nemůžou spát. Ano, ono se tomu dá těžko uvěřit, když to člověk opravdu nezažije, proto jsou takovýhle omezenci pak schopni ti říct: abyste se nezbláznili, že tam chvilku štěká. Si totiž myslej, že štěká 10 minut po odchodu a pak ztichne a že já jsem problémová sousedka, který všechno vadí, jenže když jsou pryč, tak asi nemůžou vědět, jak to doopravdy je.
S autorkou diskuze naprosto souhlasím s tím, že lidi jsou fakt strašně bezohledný hovada, když ještě pomalu vynadají tobě, která kvůli čoklovi nemůžeš v noci spát, aby ses náhodou nezbláznila kvůli pár štěknutí mýho psího mazlíčka. Hele jednou jsem četla, že v Maďarsku nebo kde, nevím přesně, platí nějakej zákaz štěkání psů nebo co a jsou za to pokuty. Kdyby to tak zavedli u nás, tak by se mnozí páníčkové asi velice divili, a pokud by nechtěli přijít na mizinu, tak jedině pak by snad byl klid.
 breberkaaa
27.11.2013 17:47:32
Měl jsem problém akorát v tom, že to bylo moc velký, každopádně
- v parku se to rozmočí
- na chodníku jsem používal golfovou hůl
 *matouch* Muž44 Kategorie
27.11.2013 17:08:37
Nechápu lidi co furt někoho odsuzují, aby tě taky jednou někdo neodsoudil.

Třeba mají prostě rádi čínu.
http://www.youtube.com/watch?v=3n-42Fr4xoc
Smajlík  Amras Tasartir Muž35 Kategorie
27.11.2013 17:05:25
Liio - hele divila by ses...to dlouhé štěkání je typické spíš pro takové ty malé ňafálky, ti neštěkají jako by vší siloo, spíš tak ňafou..a sousedův pes, už jsem to tu psala, štěkal i několik hodin - on třeba minutu štěkal, pak 10 sekund pauza, zase minuta, zase několik vtěřin nebo víc pauza atd...hele, řeknu to, že je to o nervy..zvlášť kdy si říkáš, tak teď už přestal hurá..a on začne za pár vteřin zas nanovo....a myslím, že i mnozí lidí v paneláku by mohli vyprávět...

Nebo jiný pes v našem sousedství pořád vyl - my ho měli daleko, ale mít ho přes zahradu, no to by mi asi jeblo...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.11.2013 17:03:29
Pes tady odvedle štěká či vyje opravdu několik hodin v kuse. Prý je to ale zapříčiněno spíše právě tou nekvalitní výchovou + povaha psa než samotná skutečnost, že je sám.
 Nao
27.11.2013 17:00:27
ilustrace - samozřejmě nemluvím o občasném štěknutí, ale opravdu nepřetržitém štěkání třeba několik hodin, myslím, že mnoho lidí by mohlo vyprávět včetně mě:-)...sousedův pes byl rekordman, nikdo se mu nevěnoval, tak on neustále štěkal, teď má soused jinou přítelkyni, která se mu věnuje (ona sám na psa čas nemá) a je to mnohem lepší..štěká již daleko méně...:-)

A to sbírání bych řekla, že pro dost pejskařů problémem skutečně je...

Funnyeyes - :-)))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.11.2013 16:55:38
Ty stížnosti ohledně sbírání hromádek jsou podle mého jen takové povzdechnutí na oko, nikomu to ruku neutrhne, když zvedne pytlíkem bobek a hodí ho do koše. Trvá to pár vteřin.

Jinak samozřejmě lidi, co si na psa nedokážou udělat čas by si ho opravdu pořizovat neměli, pes potřebuje pozornost, to souhlasím.
Psy máme dva a v žádným případě mě neobtěžuje péče o ně...vstávání? Vstávat kvůli psům nemusím, chodíme ven až se probudíme, psi stávají stejně, jako my. Venčení neuškodí ani nám, tím spíš vzhledem k mé práci (moc tady toho opravdu nenasportuju :)...a co se týče výchovy, problém bych rozhodně neviděla ve štěkání (je to pes proboha, tak si občas zaštěká a pokud neštěká celý den v kuse, nemám s tím problém) , jako spíš v tom, že spousta lidí nenaučí psy ani základní povely a a nedá jim ani základní výchovu, což je chyba.
 ilustrace Žena33 Kategorie
27.11.2013 16:55:31
hmmmm - tak pak je to samozřejmě v pohodě:-)

máš PMS - jaké pleny? Máš nějakou duševní poruchu?:-) A mimochodem psala jsem "mnozí z vás" to je dle tebe "vy všichni"? Zajímavé:-) Nějak se to minulo, ale to neva;-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.11.2013 16:52:16
kikiwhite: To jsem nikdy nevidela, ze by pes stekal takovou dobu v kuse...ty jsi byla svedkem? Dyť to musí být pro to zvíře hrozně vyčerpávající.
 Liio Žena28 Kategorie
27.11.2013 16:51:42
kikiwhite: mě pes štěká jen na zvonek a to navíc, jen jak je někdo doma :D Jak je sama tak ani hlásek.
 *hmmmm* Muž44 Kategorie
27.11.2013 16:50:31
Řekni mi, PROČ se na to nezeptáš těch lidí ve svém okolí, u kterých jsi to z tvého pohledu závadné chování vypozorovala, soudružko učitelko? My nejsme tvoji poslušní žáčkové, na které můžeš hřímat "vy všichni...", kdykoli musíš nosit pleny.
 máš PMS
27.11.2013 16:49:51
Budu se muset naučit číst (anebo se vymanit ze stávajícího kolektivu), četla jsem PRSA...

Mnoho lidí není schopno sebereflexe, neuvědomuje si věci do důsledků a nepřemýšlí nad tím, že pes není věčně roztomilé a hravé štěňátko.
Smajlík  Funnyeyes Žena88 Kategorie
27.11.2013 16:49:17
*hmmmm* - jestli ti toto vše nevadí, je to v pořádku a o tobě tato diskuze není, diskzue je o těch, kterým ty věci vadí, nehodlají je vykonávat a přesto si psa pořídí..

Když někomu nevadí ranní vstávání, výkaly s nějakého důvodu uklízet nemusí nebo mu to nevadí atd, atd, je vše v pořádku a není o čem diskutovat..

Tedy jen bych se ohradila proti tomu "si zaštěká"...to u zaslepených pejskařů může znamenat - "ňafě hodinu a více v kuse a nechápu, že vám to vadí, vy zlí lidé":-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.11.2013 16:41:17
Palec hore! Kéž by takhle přemejšleli všichni lidé! Jenže lidi jsou většinou tupí blbci, kteří si to většinou pořádně nepromyslí a plno věcí, co chov psa obnáší si uvědomí, až když ho mají doma a najednou neví, co si počít. Takže buďto pes obtěžuje všechny okolo, případně strádá nebo je dán v lepším případě do útulku, v horším vyhozen na ulici. Určitě bych prodej pejsků nějak zpřísnila a ne ho prodat všem, kdo zaplatí, aniž bych se zajímala, jak jsou připraveni se o něj starat. Hezky vyzpovídat: jaké máte povolání? pracujete na směny? Pes bude většinu dne doma sám? Tak to litujeme, neprodáme. Máte malé děti? Smůla, nic nedostanete (až budou psa tahat za uši, za ocas a on je pokouše, ještě zalažujete mě prodejce)...kéž by to tak fungovalo. Máš naprostou pravdu.

Jsem přesně jako ty, asi takhle: psy mám ráda, proto žádného nemám.
 breberkaaa
27.11.2013 16:40:32
Psa mám, že musím ráno vstávat? No a? Toto mi nevadí, hovna nesbírám chodím k vodě.

*qqq: a věřil bys, že ne každý pes smrdí? Hluk? Že si zaštěká? No a?
 *hmmmm* Muž44 Kategorie
27.11.2013 16:11:40
qqq - hele, já taky psy moc nemusím, ale jsou určitá plemena, která bych třeba doma i snesla (ta malinká plemena - čivava, Yorkshir apod..), ale z výše uvedených důvodů, neb se snažím chovat zodpovědně, si je prostě nepořídím...vím, že mnohé povinnosti by mě prostě nebavilo vykonávat...a štve mě, že mnozí lidé to mají podbně jako já, ale psa si přesto pořídí...to prostě není fér ke psu ani k okolí...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.11.2013 16:04:35
Taky to nechápu, psi jsou otravné smradlavé obludy, které všechny okolo akorát obtěžují sraním, smradem a hlukem.
Smajlík  *qqqPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk