Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.697238, vloženo 30.01.2013 16:14:43 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pomalí řidiči NEBEZPEČNĚJŠÍ než rychlí
Na podpobné téma jsem už kdysi diskuzi zakládala, ale určitě jsem si tím tvrzením nebyla tak jistá jako teď..protože to, co jsem poslední dobou na silnicích viděla, tedy než roztál sníh, mrzlo a sníh pokrýval v měnší či větší míře silnice, nemělo obdoby..

Ať mi nikdo neříká že je v pořádku, když nějaký strýc či nějaká pipka (pardon) na silnici první třídy, kde je normálně 90, jedou ve troše sněhu, ale silnice je normálně sjízdná, třeba 30 km/hod - neříkám, že by se nemělo jezdit opatrně, ale přece není možné takto zdržovat provoz a nutit tím ostatní, aby v těchto poněkud ztížených podmínkách, když silnice je v protisměru dost plná, předjížděli...protože většina lidí se nepotáhne několik desítek km za někým třicítkou či čtyřicítkou..

Zažila jsem to v uplynuých dnech několikrát - trochu umrzlo, trochu sněhu, žádná hrůza, jen člověk musel být trochu opatrnější, prudce nebrzdit, neměnit porudce směr apod.. a typicky - pipka jedoucí 30, za ní kolona cca 10 aut, v protisměru dost plno (ranní hodina, protisměr směr na Prahu)...takže všichnu jsme jí pochopitelně začali předjíždět a nevypadalo to celkově příliš bezpečně - ty změny směru a předjíždění na silnici, která je celkem vytížená - nic moc...co ale mají ti, kteří chtějí jet aspoň 60 km/hod, dělat??

A to jsem zažila x krát - extrémní pomalík a za ním chudáci, kteří ho taktéž docela pomalou jízdou musejí předjíždět - protože na silnici, která není úplně OK se nedá prudce zrychlit, vybočit či zabrzdit. Zároveň to ale není na jízdu 30 km/hod (a zažila jsem i slečnu, co jela 2O, fakt nekecám, a nebyly to žádné extrémní podmínky jako chumelení, špatná viditelnost či prudký sráz, jen trochu sněhu a mrzlo, mám podezření že tito lidé mají letní gumy a k tomu ještě neumějí řídit)

Já bych opravdu byla pro, kdyby byly za pokuty za nepřiměřené narušování plynulosti provozu, kdy už to hranicčí s ohrožováním ostatních....když někdo ví, že se ve sněhu bojí, neumí to, nebo nedej bože má letní gumy, neměl by v těchto podmínkách prostě vůbec vyjíždět, protože tím ohrožuje ostatní...

Já si také nejsem úplně jistá na zasněžené či trochu přimrzlé silnici, to je přirozené, ale vím o tom, a volím zcela přiměřený způsob jízdy...občas i třeba zkusím malinko přibrzdit, tím zjistím, jak moc to klouže, a zase jedu dle toho dál..
Ale nepojedu 20 nebo 30 km /hod, abych ohrožovala ostatní tím, že mě musejí předjíždět (tedy spíš objíždět).

Zažíváte to v zimě taky?

A prosím ty, kteří jsou zásadně v čele kolony a čtou tuto diskuzi, aby moc nevykřikovali, že lepší pomalý než rychlý - v téhle situaci to prostě není pravda..

A hlavně mluvím celou dobu o EXTRÉMNÍ NEPŘIMĚŘENÉ POMALOSTI, ne o opatrné jízdě...!

A samozřejmě, že jsou i situace, kdy se musí jet 20, když je třeba totální ledovka, to ale není příliš časté a o těchto extrémních situaích zde nemluvím..
 kikiwhite Žena37 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
13.11.2022 19:27:02
Trochu to tady oživím - blíží se zima 2022/23, husté mlhy už jsou teď... zeptám se: pořád si autorka textu myslí, to co píše na začátku? Pořád tak spěchá? Nebo se bojí jezdit veřejnou dopravou? Nebo snad bydlí někde, kam veřejná nejezdí? Nebo jakou má výmluvu na to, jezdit rychle a nebezpečně předjíždět pomalejší řidiče?
Jsem samozřejmě jeden z těch opatrnějších řidičů, a přijde mi, že na českých silnicích by mohli být řidiči klidnější, uvedomit si, že jim nic neuteče, že se můžou někde zastavit a nasvačit, že mají mobil a mohou informovat o svých časových možnostech, a celkově že by mohli uvěřit tomu, že budou všude "tak akorát" - a tím pádem by nemuseli ohrožovat své okolí riskantní jízdou, lepením se zezadu, apod.
Nemáte někdo tip na pěknou nálepku, něco ve stylu: "Proč se na mě tak lepíš? Líbim se ti, nebo moje auto model 2006?" :)
Pěkné dny a bezpečné jízdy přeju :)
 tribulus
15.08.2015 16:58:24
Ahojte vsem vidim ze probirate jezdeni s autem ja si mislim ze kdyby jezdili ridici jak by mneli a davali prednosti tak nemuseli by bejt tolik nehod.jesli nekdo jezdi pomalu tak porad lepsi nes aby vrychlosti na razil do stromu.zivot je sakramenski drahy nes nejaka plechovka auto si muzete koupit vsdicky ali zivot lidi ne.tak mnej te ohledu plnost na ridice a nikomu nekazejte ze ma jezdit rychle cim vic rychleji tak vic ohrozujete bespecnost ridicu ktery jezdi zavama a nebo lepe receno pred vama .inak preji vsem bespecnou cestu a nefetujte a nepijte alkohol ,cim pokedes opatrne tak dojedes bespecne .cauky
Smajlík  ferda
08.01.2015 23:01:36
Ano, máš pravdu kikiwhite, jsou řidiči, kteří nejezdí dobře, někteří porušují pravidla, někteří se chovají přímo nebezpečně a je to způsobeno tím, že tato pravidla neznají, někteří znají, ale dodržují je po svém.
Problémem všech řidičů, včetně tebe je to, že ty jsi ten nevyzrálý řidič, který nedodržuje předpisy a je otázkou času, než se staneš řidičem nebezpečným.

Nikomu se nehodí stát ve frontě (v obchodě i jinde) nebo něco nestíhat, nebo mít něco drahé, a podobdě. Ale tyto věci si dobrý řidič za volant nebere, vyřeší je jindy a jinak.

Porovnáváš rychlý - pomalý, chápu tvůj názor, ale je nesprávný. Silnice je pro všechny, jezdi a dodržuj povinosti řidiče, vím, je to těžké. PS. bavíme se o bezpečnosti, nebo ne???
 michallahcim
31.01.2013 10:45:54
řidič: "...nebo tvůj spěch"..."

Nejde o spěch, pomalá jízda je prostě nudná a nepříjemná :-)
 DEADBEEF Muž47 Kategorie
31.01.2013 09:05:49
Samozřejmě něco na tom pravdy je, ale je to rozhodně ta méně nebezpečná situace, kterou bys měla, jako dobrý řidič, ustát s klidem. Navíc nevím jestli tě v takovéhle situaci ohrožuje na životě ta plíživá babka, nebo tvůj spěch, potažmo zaměstnavatel :-)
 řidič
31.01.2013 00:56:05
No, jede podle svých schopností. Kdyby jel nad ně, vybourá se a ti chudáci za ním nepojedou, ale budou stát. Co je lepší?
 Tydlidá Žena32 Kategorie
30.01.2013 21:13:28
Z Prahy na Odolenku?
A proč nejedeš po dálnici?
 9JE2
30.01.2013 20:28:30
Zákon na to je. ($18, odstavec 2.)
Jenom to policajti neradi používaj, protože se to těžko dokazuje (kromě fotky z radaru je potřeba popsat situaci, dokázat že není ledovka,....)
 Trol
30.01.2013 20:10:48
s mým řidičákem od 18 jsem řídil tak 5x, takže to asi nejde srovnávat s někým kdo jezdí denně dopr a zpr autem. Ale zase se říká co neubrzdíš, neukecáš. To co popisuješ je opravdu extrém, ale co naděláš, mysliš, že tady tím tvým příspěvkem něco změníš?

Já taky nechtěl za prezidenta Zemana... :/
 Zarcon Muž41 Kategorie
30.01.2013 19:12:15
DEADBEEF: :D:D:D

Have no fear, Beef is here
 Bajronek
30.01.2013 19:08:41
Bajronek: "jak se chová Hummer ... to fakt nevim"

Hummer prostě jede. Moc nezrychluje, moc nebrzdí, ale když před ním zastaví auto, tak je to jedno, Hummer furt jede...
 DEADBEEF Muž47 Kategorie
30.01.2013 19:00:08
Kiki: Kolikrát ročně taková situace nastane? Pomalu jedoucí řidič a nemožnost ho předjet? Raději to dvakrát za rok vydržím než někoho podporovat v (pro něj) riskantní jízdě (viz. Bajronek).
 Votrapa Muž Kategorie
30.01.2013 18:56:33
Tak jsem vydedukoval, že hovoříš o komunikaci, kde máš na předjetí s bídou pár sec... Na takových místech snad odpich VŽDY potřebuješ, těžko prudce zakceleruješ z nějakých 1.800 otáček, když nejsi rozjetá a drahnou dobu se vlečeš za daným slimákem a respektuješ jeho rychlost... Alespoň tedy se slabším autem (jak se chová Hummer nebo Porška, to fakt nevim)

Ad povrch, odpich přece neznamená automaticky prudké pohyby

Jinak na ledu samozřejmě nepředjíždím (a nejedu rychle obecně) vůbec, myslím samozřejmě na skutečné ledovce, ale taková na frekventovaných cestách moc nebývá
 Bajronek
30.01.2013 18:47:09
Tak nepředjížděj, ne? V čem je problém?
 koprf
30.01.2013 18:37:03
Votrapa - já neříkám, aby jezdili nad své možnosti, ale že nemají lézt na silnici v podmínkách, které evidentně nezvládají...vidím tě, jak radostně jedeš 30 třeba 15 km do práce...a proti tobě kolona aut do Prahy...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.01.2013 18:34:53
Bajronek - chjo, předjet někojo, když je silnice bez sněhu a nenamrzlá umím i bez odpichu, v téhle situaci mi slimáci až tak nevadí...ale jaksi mluvím o jiných jízdních podmínkách - sníh ev. přimrzlo - to opravdu nebudu vytáčet motor na 3 otáček a dělat odpich..v tom je problém - že v těchto podmínkách se zkrátka špatně předjíždí....

Když je sucho a normální silnice, předjíždím líp než leckterý slimák chlap;-), poch. vím, jak se to dělá.... a stále žiji:-) (řídím 20 let takřka bez nehody, když nepočítám ťuknutý nárazník:-))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.01.2013 18:05:54
Bajronek: "Rozhodně bych se NERAD dočkal situace, kdy se proti mě ocitne víkendový řidič v hodinách v rychlosti, kterou nezvládne, protože mu to nějaká kikiwhite řekla."

Viz můj příspěvek níže :-D
 DEADBEEF Muž47 Kategorie
30.01.2013 18:02:13
Každý nechť šoféruje, jak umí. Taková je holt situace. Mě tyhle slimáci zase nezabrání předjíždět je skoro na železničním přejezdu.

Rozhodně bych se NERAD dočkal situace, kdy se proti mě ocitne víkendový řidič v hodinách v rychlosti, kterou nezvládne, protože mu to nějaká kikiwhite řekla.

Nelamentuj nad iracionálníma píčovinama, které stejně nemůžeš vyřešit, a raději se nauč bezpečně a přitom efektivně předjíždět ;) Pěkně čtyřečku, 3000+ otáček na motoru, a to by bylo, aby ten správnej a bezpečnej odpich nebyl.

Jinak největší zlo nejsou pomalí řidiči, ale řidiči neustále měnící tempo jízdy. Nebo tzv. řidiči-čůráci, tropící při předjíždění apod. schválnosti.
Smajlík  Bajronek
30.01.2013 17:53:58
V době, kdy jsem měl Hummera H1, se nikdo neodvážil přede mnou zpomalit tak, abych musel brzdit. Doporučuji ti vydat se stejným směrem.
 DEADBEEF Muž47 Kategorie
30.01.2013 17:18:52
Samozřejmě, když je tam devadesátka, mají ostatní právo toho naplno využít a nikdo jim v tom nesmí bránit.
Ze stejného důvodu ale ani ty nesmíš nikomu bránit, aby naplno využíval otvoru v tvém rozkroku, zvláště v době krize!

Tak pravil
Smajlík  Zaratustra
30.01.2013 17:16:11
Nesouhlasím s tebou. Ať každý jezdí tak, jaké jsou jeho schopnosti... Klidně pojedu 10 km třicítkou za někým než aby mne nějaký takový magor sestřelil na křižovatce jenom proto, že měl pocit, že se šourá a jel rychleji než dokázal zvládnout.
Navíc takových řidičů potkávám minimum a pokud jedou takhle pomalu, tak jedou hodně těsně při krajnici a předjet je nebývá problém.
 Votrapa Muž Kategorie
30.01.2013 17:01:11
Nepamatuju, že bych na sněhu potkala někoho, kdo by jel 30 km/h. Spíš naopak.
 drher
30.01.2013 16:57:53
Lepší pomalu než rychle a blbě. To si okecávej jak chceš. Máš jet za bábou pomalu a nebudeš ohrožovat nikoho předjížděním.
Smajlík  jpiref
30.01.2013 16:50:57
Asi na tom něco bude. Já teda mezi ně nepatřím, sice řidičák mám, ale nemám auto, takže v podstatě vůbec nejezdím :-)) Ale říká se to o nich. Kdo nemá moc zkušeností, jezdí většinou pomalu a když se pak občas "odváže", může něco přehlédnout a průšvih je na obzoru. Nebo zazmatkují řidiči, kteří jedou za ním a povolí jim nervy.
Smajlík  Athabasca Žena25 Kategorie
30.01.2013 16:31:17
kikiwhite
Nechápu toho člověka, co ani neuhne. A jak se mu asi řídí, když je za ním ta kolona. Nikdo na něj netroubí?
 kokoškaaa Žena31 Kategorie
30.01.2013 16:26:42
kokoškaaa - tak o mlze nemluvím spíš o tom sněhu, já myslela, že vyrostu, když potřebuju normálně jet a ten šnek nejde předjet, protože do Prahy je fakt úplně plná silnice..jezdím ráno na Odolenou Vodu a v protisměru všichni do Prahy, to je opravdu hustý provoz...

A ani na stranu neuhnou, pěkně v půli:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.01.2013 16:22:26
Tady nejsi dobře.
90% zpovědnice jezdí autobusem nebo na kole:-D

No mně se tohle moc nestává, ale když jede někdo jako šnek, tak ho předjedu, většinou je tam volno.

Já naopak nenáším, když se na mě zezadu někdo lepí. Já na té mojí šunce nemám zrovna supr světla do mlhy, proto jedu pomalu.
 kokoškaaa Žena31 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk