Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.603079, vloženo 14.02.2012 16:00:49 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Několik námětů na diskuzi o ŘÍZENÍ
Již delší dobu přemýšlím nad několika věcmi, co se týče řízení.

1. Jak se bude posuzovat nehoda, když například auto jedoucí v protisměru nepojede ve svém pruhu a střetneme se (buď jen zrcátka, nebo něco horšího), či kvůli němu např. vyjedu ze silnice apod. ? Ptám se proto, že jezdím do práce vesničkami za Prahou (Hovorčovice, Líbenzice, Bášť atd..) a přijde mi hrozně časté, že řidiči nejedou ve svém pruhu, obzvlášť v jednom úseku. Kdybych ten úsek už neznala a nepředvídala, kdoví, co by se už možná bývalo přihodilo. Ale v každém případě mě to dost štve, když si někdo suverénně jede přes půlící čáru před zatáčkou nebo někde, kde nemůže vidět, jestli něco nejede..a nebo dokonce i když protijedoucí vozidlo vidí. Setkáváte se s tím také? Jak by toto přivolaná policie posuzovala v případě nehody?


2. Je běžné pustit např. autobus / náklaďák, když zatáčejí doleva např. na frekventované silnici, aby tam nevystály důlek nebo tolerovat to, že blokuji silnici o něco déle apod. To každý rozumný řidič dělá. Já se ale setkávám s něčím jiným v těch vesnicích za Prahou. Nevím, jak je to jinde.
Třeba dnes jsem byla fakt skoro v šoku - sjížděla jsem ve vesnici, kde je 40 a já ji dodržovala (rychleji tam ani jet nejde, jsou tam hrboly a docela prudká zatáčka) a hlavní silnice tam celkem ostře uhýbá doleva. Doprava je ještě jedna vedlejší silnice. A jak si tak zatáčím, najednou mi tam vjel autobus, který odbočoval jakoby doleva z hlavní na tu vedlejší a který jsem já mohla zaregistrovat až docela pozdě právě kvůli té zatáčce. Vůbec mi nedal přednost a já musela fakt slušně brzdit. Zajímalo by mě, jestli to bral jako normálku - že on je jako ten autobus, tak se všichni podělají a budou mu dávat přednost ať je, kde je, anebo mě opravdu nějak neviděl. Ale spíš si myslím to první a hodně mi to vadí, to dneska už bylo ohrožení a zdaleka jsem se s tímhle nesetkala poprvé. Oni se všude "naserou" s tím, že oni jsou přece dlouzí, takže je musíme tolerovat, ale všechno má mít své meze. Co si o tomto myslíte?


2. Nedávno mě bohužel chytila městská policie (vlastně obecní, chi chi) za překročení max. povolené rychlosti (jela jsem na čtyřicítce 60, ale podotýkám, že to bylo těsně před koncem vesnice před ukončením "zóny", fakt těsně před cedulí, kde pak už začíná normální silnice mezi obcemi a kde už každý začíná zrychlovat, tak tam mě čapli, no ještě že jsem nejela rychleji, ale stejně pokuta 1000kč a 3 trestné body. Zajímalo by mě, máte-li někdo zkušenosti, od jaké doby se počítá ta roční lhůta, po které mi trestné body zase umažou - od data spáchání přestupku a nebo od data načtení těch trestných bodů? To totiž prý není totožné, to načtení může údajně trvat docela dlouho a přišlo by mi ujeté, kdyby to mělo být až od této doby (ta lhůta).
Co si obecně myslíte o bodovém systému? Máte už trestné body, kolik? Uvažovali jste už o školení na polygonu (poch. placeném), po jehož abslovování vám odečtou 2 trestné body?


Díky za diskuzi, řízení zdar:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.02.2012 23:19:34
Londo: Opak je pravdou, pokud se nic nezměnilo a náš školitel v práci nekecal, tak od 12 měsíců, po kterých ti odmažou body, se počítá od prvního následujícího měsíce.
Nejeden člověk tak už odmazání projel, protože nedotahl do konce poslední měsíc a dostal další pokutu pár dní před koncem.

Formulace v zákoně je takováto:
Řidiči, kterému nebyla ode dne uložení pokuty v blokovém řízení nebo nabytí právní moci rozhodnutí, na jehož základě mu byl v registru řidičů zaznamenán naposled stanovený počet bodů, pravomocně uložena sankce za přestupek nebo trest za trestný čin, spáchaný jednáním zařazeným do bodového hodnocení,
a) po dobu 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců, se odečtou 4 body z celkového počtu dosažených bodů,
b) po dobu 24 po sobě jdoucích kalendářních měsíců, se odečtou 4 body z celkového počtu dosažených bodů zbývajících po odečtení bodů podle písmene a),
c) po dobu 36 po sobě jdoucích kalendářních měsíců, se odečtou všechny zbývající body.

Není tam "po dobu xx měsíců od spáchání přestupku", ale "po dobu xx po sobě jdoucích kalendářních měsíců".
 Dreamingfish Muž99 Kategorie
14.02.2012 18:11:45
ad 3. Je to k datu nabytí právní moci rozhodnutí => jestli si souhlasila s blokovkou na místě, tak k datu spáchání přestupku.
 Londo Muž40 Kategorie
14.02.2012 17:35:55
první 2: Pokud jsi neviděla bus, neviděl ani on Tebe a pak když už odbočoval, tak odbočování dokončil, protože bys mu stejně musela zastavit, ne?
 Marek-lib Muž35 Kategorie
14.02.2012 17:16:20
kikiwhite: ty moc nepoznáš, když jsi někomu znuděnýmu nesympatická a proto do tebe zcela nekonstruktivně reje, co? :D

ale tak dobře - když tě tolik trápí, že se ti, chudinko nebohá, na silnicích pořád křivdí, tak si pořiď minikameru do auta, je výborná jako zdroj důkazů, když se něco stane.
 comm
14.02.2012 16:59:02
kikiwhite
Napadá mě, že na to ti policejní znalci přijdou vykoumáním způsobu a polohy střetu, brzdnou dráhou a tak dál. Jako když tě někdo sejme a pojede v protisměru, tak ta srážka dopadne jinak než když bys sejmula ty jeho apod. Výhoda tohohle je, že jde o čistou fyziku, tudíž když každej bude tvrdit, že si jel ve svym pruhu, nějak se na to přijde.

O tom školení jsem teda ještě neuvažovala, když nevím o tom, že bych měla body. Bodovej systém soudit nemůžu, ale točej mě švestky. Napařej ti pokutu za mírný překročení rychlosti (jasně, nemá se to, ale když jí překročí svéprávnej rozumnej člověk na úseku o kterym ví, že si to může dovolit...), prováděj naprosto zbytečný kontroly (jako posledně, nevim co si mysleli, že asi jedu úplně nalitá v kradenym autě bez technický, za dvě minuty mi přála krásnej den), ale že se dnes a denně na silnicích dějou mnohem nebezpečnější manévry, to nikoho nezajímá. Vim, že kontrolovat, jestli dotyčnej blinkal nebo ne a potrestat ho za to, že na dvouproudý silnici jede přesně středem je utopie, ale štve mě to.

Nejvtipnější je, že denně jezdím místem, kde je naprosto bezpředmětná třicítka, je to fakt krásnej úsek, za rok co tu jezdím jsem viděla přecházet snad dva lidi, prostě pohodička. A v jednom směru stojej a měřej tak jednou týdně a v druhym se na rychlost většinou zvysoka kašle a švestkám je to celkem jedno (good for me, jezdím tím kde neměřej. Ale je to vtipný).
 Hildegardinka Žena21 Kategorie
14.02.2012 16:57:00
comm: 1. - cože? proč vždy má vina?
2. autobus neměl přednost, když jel z hlavní na vedlejší silnici! Jezdím tuto trasu denně, byli jsme oba na hlavní, ale on uhýbal doleva, jak jsem psala, už chápeš? Měla jsem pochopitelně přednost.
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.02.2012 16:50:23
máš tam dvakrát dvojku.

jinak:
1. vždycky to bude tvoje vina
2. určitě sis jen myslela, že jsi na hlavní; autobus měl přednost
druhá 2. s tím nemám zkušenost; jezdím tak, aby mě nechytli.
 comm
14.02.2012 16:49:19
oprava - je specielně dělám pro to - děláN pro to..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.02.2012 16:48:13
Hildegardinka - to je jasný, že je to vina toho, kdo jede v tom druhým pruhu:-), ale JAK to bude ta police posuzovat, každej bude tvrdit, že jel ve svým pruhu a mě štve, že možná nemám vůbec šanci dokázat, že na nehodu by mohl ten druhý...pochybuju, že na základě nějakých stop by se dalo přesně vysledovat, kdo přejel půlicí čáru a kdo byl ve svém pruhu..tak O TOHLE MI ŠLO:-)

A ten kurz na polygonu jsem měla na mysli ten, který je specielně dělám pro to, aby se odečetly trestné body...kvůli samtoné škole smyku, bych tam za 4tis. nešla..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.02.2012 16:42:09
Si myslim, že neni o čem diskutovat.

Ad 1 je to logicky vina toho, kterej nejede ve svym pruhu

Ad 2 co na to říct, na silnicích je plno kreténů a autobusáci jsou kapitola sama pro sebe

Ad 3 fakt nevim. Ani nevim jestli mi sebrali nějaký body, teoreticky by měli, prakticky jsem ještě nikde nebyla podávat vysvětlení ani nic takovýho. O škole smyku uvažuju, ale zatím se ta zima dá i bez ní, jen jsem ještě nebyla někde na horách nebo tak něco. Jedna půlka řidičů ti řekne, že to je k hovnu a druhá (hlavně ti fakt vyjěždění a dobří řidiči) ti řekne, že stačí bejt opatrnej. Ale jako zkušenost je to asi fajn, nikdy člověk neví tolik, aby nemoh vědět víc.
Smajlík  Hildegardinka Žena21 Kategorie
14.02.2012 16:35:30
Chválím téma, to, jak je napsáno, ale nějak mi schází chuť diskutovat na tohle téma :( Myshka vyčerpává :D
 prominnnn
14.02.2012 16:03:51
No, thanks.
Smajlík  mistr Flanwen Muž Kategorie



Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk