Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.510070, vloženo 26.02.2011 13:16:07 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Příprava na státní MATURITU
Uvažuji, že bych začala, kromě své profese sš učitele na plný úvazek, připravovat studenty soukromě na státní maturitu z angličtiny (mám i ŽL). Zajímal by mě proto názor na následující věc.

Prosím přečtětě si text celý, abych pak nemusela části kopírovat do rozhřešení.

Problémem u tohoto typu podnikání je jednoznačně veliká konkurence. Aj soukromě učí dnes každý druhý a podle toho jsou nasazeny i ceny. Ale, jak asi všichni víme, tyto výukové hodiny se liší zejména kvalitou. Už proto, že učí každý druhý, je jasné, že asi ne všichni mají patřičné vzdělání, praxi nebo přirozené vlohy.

Zajímá mě proto, jestli při výběru soukromého učitele Aj berete v potaz pouze cenu a nebo o něco výše stavíte vzdělání, pedagogické zkušenosti či praxi vyučujícího.

Já, jakžto člověk, který má patřičné VŠ vzdělání k výuce jazyků, dost dlouhou praxi a zkušenosti, nemohu cenově konkurovat např. studentíkům, kteří si tak přivydělávají např. při studiu na VŠ úplně jiného oboru než je angličtina. Za ty peníze, za které oni své služby nabízejí, bych já už nikdy neučila, neboť za ta léta praxe a zkušeností mám svou "cenu" a pod tu nepůjdu.

A pokud se jedná konkrétně o tu přípravu k maturitě, kterou také již začínají nabízet tito lidé bez zkušeností a praxe, tak mám ještě další výhody - učím na sš, čili přesně vím, o co se jedná a mám se státní maturitou naprosto konkrétní zkušenosti, mám certifikát hodnotitele (i zadavatele) st. maturit z Aj (jak písemných tak ústních obou úrovní), vypracovala jsem pracovní listy pro 3. část ústní zkoušky.. atd..

Ptám se tedy - bylo by pro vás v tomto konkrétním případě (příprava na maturitu) důležitější kritérium cena a nevadilo by vám, že vyučující nemá výše popsané zkušenosti, ba ani o státní maturitě zas až tak o moc neví, a nebo je pro vás důležitější výše popsané (zkušenosti s maturitní přípravou a hodnocením), nicméně za trochu vyšší cenu? Prostě jak byste volili?

Moc děkuji za odpovědi, velmi mě zajímá, jestli si lidé uvědomují, jak je např. důležité při přípravě na maturitu, když přesně vím, jak se bude co hodnotit, za co jsou plusové, mínusové body (což člověk bez certifikátu vědět nemůže), jaká mohou být u maturity úskalí, jaké fígle použít, aby projev zkoušeného působil co nejlépe atd..

P.s. - zrovna pracuji na materiálech pro přípravu na státní maturiu dle konkrétních okruhů, prostě se o to hodně zajímám...doufám, že tu maturitu nezruší:-// :-)
 kikiwhite Žena36 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.10.2012 20:42:48
Prosím, můžete se mi ozvat na uvedený mail : doucovanijazyka@seznam.cz
Sháním kvalitní učitelku aj. Děkuji.
 STUDENT
26.02.2011 17:44:16
Napadl mne inzerát: nabízím doučování studentů formou hrátek s jazykem :-)

třeba by se nějací chytili...
Smajlík  kisskisskiss
26.02.2011 17:21:10
Zítra vstávám v pět - máš pravdu v tom, že výuka jazyků na sš má často strašnou úroveň...ale veř mi, že já se snažím seč můžu tenhle náhled změnit...já si i o sobě můžu dovolit říct,že jsem dobrá - kdykoliv jsem někoho učila, doučovala (myslím soukromě), liboval si, že ještě nikdy se toho tolik nenaučil... člověk by měl být skormný, ale, už mlčím...:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 17:11:24
Já osobně bych volil lepšího lektora za klidně vyšší cenu, protože předpokládám, že mi dá jedna hodina s ním tolik, kolik dvě hodiny s nějakým studentem který doučuje při VŠ a má FCE s odřenýma ušima.
Potíž je spíš v tom, jak dokázat, že jsi dobrá. Z mé zkušenosti - na gympl na který jsem chodil, tak z cca 6 angličtinářek s mnohaletou praxí, které tam učily byla dobrá jedna. Max dvě. A to taky měly státnice nebo nějakou kvalifikaci, ale z hodin jsme si nic neodnesli. A to není pouze můj názor, říkala nám to i bývalá třídní, která z té školy odešla, učí teď soukromě na jazykovce a má se dobře.
Z pohledu zákazníka, asi by mě tvůj inzerát ze zmiňovaných zkušeností nenadchl, ale pokud by jsi neměla přemrštěnou cenu, tak bych s tebou určitě hodinu zkusil a když bych viděl že mi to asi něco bude dávat tak bych dal přednost tobě.
 Zítra vstávám v pět Muž Kategorie
26.02.2011 16:43:54
moc mluvíš a s tím "už jsem to pochopila" si i moc fandíš
 stará špína Muž Kategorie
26.02.2011 16:38:31
stará špína - tak už jsem to pochopila, snažila jsem ti něco slušně vysvětlit, ale ty jsi prostě magor, který plácá nesmysly...teď tím posledním jsi mě o tom přesvědčil...jakých 15 odříznutí od relaity? Co to plácáš? Po jakých kancelářích? Já jem byla neustále v kontaktu s rodilými mluvčími - kolegy v jaz. školách, nebo na sš, byli to moji kamarádi, chodili jsme pařit apod.., take jsem jeden čas chodila s američnaem a byla jsem přo VŠ dost dlouho v Anglii...takže jaké odříznutí od reality?? Nějak sis nevšiml, že už není komunismus a neučí už pouze přeučené ruštinářky...

Myslíš, že na státní maturitu dítě líp připraví nějaký rodilý mluvčí bez pedagog. vdělání (kterých je u nás většina), který neví, která bije? Který neví, co to je spojka a předložka? Nebo že na státní maturitu byde chtít tvé dítě připravovat překladatel? :-) Ty jsi fakt blázen..a jestli je někdo mimo realitu, tak jsi to spíš ty...

Metodika je v učení to nejdůležitější - ne JEN samotná odbornost a jsi hloupý, pokud tohle nevíš..k čemu ti bude odbornost, když vůbec neumíš učit, nevíš jak, neznáš metody, žáka nezaujmeš - bude ti na hovno....

Například rodilák, který neumí učit, je u mírně pokročilého studenta úplně na hovno..stejně tak někdo, kdo byl 5 let v Austráliii, ale ví hovno např. o gramatice a jen konverzací toho, kdo nemumí takřka nic, např. psát v Aj fakt nenaučíš (a sloh je součástí matur. zkoušky)

Teď jsem si přečetla pár tvých rozhřešení a lituji, že jsem s tebou vůbec ztrácela čas - pěkně namistrovanej týpek, co?
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 16:14:44
Vážně si myslíš, že mi vykecáš do hlavy takovou díru, že zapomenu nasbírané zkušenosti a začnu se k tobě modlit nebo co proboha?

Když budu škudlit prachy a chtít po někom připravit auto na technickou prohlídku, vyberu si laciného fachmana. Když budu své přibližovadlo zbožňovat, na věci které nezvládnu sám si vyberu toho nejlepšího fachmana. Vždycky si ale vyberu machra, který má ruce od šmíru každý den - přeneseno na cizí jazyk to bude rodilý mluvčí. Nikdy si na mimoškolní doučování/přípravu nevyberu člověka, který to kdysi vystudoval a v průběhu patnácti nebo nevím kolika let po kancelářích se odřízl od reality - a už vůbec nebudu sponzorovat potěšení někomu, kdo má ze své (nesporně chvályhodné a záslužné) práce orgasmy. Kapišto? Proč máš pocit že mluvím konkrétně o tobě nebo o každém jednotlivém pedagogovi? Je mi u výpusti jestli obrat "nic osobního" snášíš nebo ne, v mém slovníku to v tomto případě znamenalo "mluvím obecně", krááávo nebeská.
 stará špína Muž Kategorie
26.02.2011 15:35:41
stará špína - a BTW - výraz "nic osobního" nesnáším - pokaždé totiž uvádí nepřímou urážku dotyčného - tedy ne přímo jeho osoby, ale určité skupiny lidí, ke které dotyčný náleží..takže nejde říct - neurážej se, jsem přece napsal - "nic osobního"...

Nic osobního - to je vlastně takové zlehčení toho, že teď přijde něco, čím tě nepřímo urazím:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 15:32:01
Takže tvými slovy, jsem buďto úplně neschopná odbornostně, ale ráda předávám vědomosti a nebo jsem odborník a pak neumím předávat vědomosti a nebo to dělám nerad?? Ale to se přece takhle nedá říct, podle mě nechápeš jednu velice důležitou věc..Já netvrdím, že jsem přeborník v oboru angličtina. např, překladatel z fildy je v Aj určitě lepší než já, má lepší slovní slovní zásobu apod..ale zase NENÍučitel..já jsem angličtinář a UČITEL...u učitele sš přece není potřeba tak vysoké odbornosti jako třeba pro překladatelsví...ale učitel zase umí UČIT, umí látku předat, vsyvětlit, procvičit, motivovat..a v tom je JEHO ODBORNOST...překladatel má ohromnou slovní zásobu např. ale zaee neumí učit, není v tom odborník...já mám zase jinou odbornost - vím, JAK učit...

A když já jem odborník v učení AJ, kde jinde mohu tuto odbornost plně uplatňovat než opět v učení?? Já nejsem anglistka, jejíž jediným oborem je angličtina, já jsem učitel + angličtny, chápeš?

Teď na fildě otvírají doktorandské studium v oboru okolo AJ a jeden je jen čistá AJ a druhýje didaktika AJ (uvažuju o tom) - a každý obor je něco jiného - v čisté Aj, jsi čistý lingvista - anglistik, v tom druhém se zabýváš učitelstvím AJ a to je přece rozdíl, jsouu to jiné obory..

To je jako bys řekl, že matikář na střední nemůže být nikdy dobrý, protože to není vědec z výzkumného ústavu...ale vědec je vědec a učitel je učitel...vedcova deviza je, že umí svůj obor na vysoké úrovni a učitel je zase (měl by být) dobrý v učení a předávání vědomostí...tohle nestojí proti sobě, ty věci které jsi pospal, se nemůžou vylučovat, každá značí totiž něco jiného...

Navíc, když jsi napsal, že ten, kdo něco výborně umí, neumí to zas učit, tak, kdo by potom doučoval to tvoje dítě? Blbec učitel, který nic neumí, nebo tedy odborník, který ale neumí učit? Podle tebe jiný model neexistuje?:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 15:08:07
Uznávám, že mám sklon přibarvovat výrazivo, aby pointa trčela i na pohmat, pro slepé - proto jsem to uvedl tím "nic osobního", vím jak to na lidi působí.

A ty uznej, že s názorem lze polemizovat, ale "ohrazovat" se proti němu a zkušenostem na kterých se zakládá je, no, přinejmenším marné. Ve zkratce, proč bych si na cokoli kde je primárním účelem výsledek/výkon nenajal kantora je ten, že bez ohledu na to jestli ho baví nebo nebaví učit, moje zkušenosti jsou takové, že láska k předávání vědomostí a skutečně vysoká praktická odbornost se v jedné hlavě nepotkávají často.
 stará špína Muž Kategorie
26.02.2011 15:03:30
Charles - hmm..jenže já už JEN tohle dělat nechci, tady toho chození po kanclech a firmách jsem si užila dost a dost...a člověk si tak trochu připadá jako poskok, pejsek, který přiběhne na zavolání..to už radši mít pronajatou místnost a dělat fakt skupinové kurzy..taky jsem dělala a bylo to lepší a zábavnější a (alespoň já to tak cítila) mělo to jakosi větší prestiž, než někomu přiběhnout až pod nos... ale to nehaním firemní učení, někdo to dělá dlouhou dobu a ještě ho to neomrzelo...mě jo, každý to vnímá jinak..

To učení dětí (studebtů) je lepší v tom, že daleko víc někam směřuješ (maturita), vidíš pokrok, pokud neučíš úplné blbce..dospělí kolem 40 se velmi často tzv. fosilizují a nepostupují už dál při mírném tempu cca 4 hod za týden...a to mě právě nebavilo, dělat to pořád dokola a po nějaké době už nevidět vývoj...učení na sš je v tomto daleko zábavnější a živjěší...proto chci doučovat jen okrajově..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 14:56:42
stará špína - ano, psal jsi, že "nic osobního"...ale já jsem se spíš ohradila proti tomu názoru na učiele obecně, nejde jen o mě..jde o to, že místo učitele na sš nazýváš ušmudlaným a to mě urazilo za všechny pedagogy, kteří mají svou práci rádi a snaží se jí dělat poctivě, nejvíce..
Kdyby o tobě, nebo o skupině lidí, dělajících to co ty, napsal někdo, že to jsou chudáci a a já nevím co, tak by se ti to přece taky asi moc nelíbilo a snažil by ses alespoň slovně bránit..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 14:51:12
"Nic osobního" sis měla přečíst jako "ne že dostaneš hysterický záchvat". Je mi fuk co jsi zač, ptala ses na můj názor a člověče nevím proč mě to napadlo, ale měl jsem dojem že se ptáš proto, že tě zajímá, a ne že z něj uděláš téma. Tím že jsme dnes všichni trochu mimo jsi tomu nasadila korunu (číslo diagnózy, prosím) - v tom případě se zeptej jindy nebo nikoli všech.
 stará špína Muž Kategorie
26.02.2011 14:50:10
Ten člověk, za kterým jsem tehdy chodil, šel na to chytře. Věnoval se dost individuálně lidem (přišel klidně večer, nebo brzo ráno za nimi do kanceláře), kteří měli určité postavení a u kterých se dalo předpokládat, že sdělí dalším. Klientelu si nabral fakt relativně rychle i když sám byl poměrně suchar. Možná to ovšem bylo i tím, že tehdy byla menší konkurence. A zaměřoval se spíše na dospělé v určitém postavení.
A uživil se tím bez nutnosti pracovat jinde (snad ještě nějaké odborné překlady), postavil dům...
 Charles Muž49 Kategorie
26.02.2011 14:40:41
Charles - no jo, jenže tady na ty doučovatele se reference shánějí blbě...ale chápu, doporučení je samozřejmě nejlepší...já taky kdysi měl na dporpučení paní, která (ale bylo to asi před 10 lety!) mi platila dobrovolně 500 na hodinu (sama mi to nabídla a ještě dodala, že víc by asi opravdu nemohla:-) ) a měla 3 po sobě, takže 1500 za 3 hoďkz AJ - to byla parádička:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 14:36:41
Pokusím-li se vžít do situace, byly by pro mne důležité dobré reference (zejména od lidí které znám) a určité plusové body bys měla i za to, že právě AJ učíš na SŠ.
Nejlevnější nabídku bych nehledal. Kdysi dávno, pár let po VŠ, jsem si dokonce platil člověka, který velmi dobré reference měl a už před 15 lety si účtoval 600Kč/hod (a nebylo to v Praze). Jenže tehdy jsem byl při penězích...

Už bych zase potřeboval s AJ pohnout, mám dost rezervy. Škoda, že se člověk místo toho kdysi učil 10 let ruštinu, kterou jsem od r. 1990 nepoužil...
 Charles Muž49 Kategorie
26.02.2011 14:31:38
Votrapa - jo a k tomu s tou třídou - o to už jsem spala Jusíkovi proč nechci doučovat vlastní studenty:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 14:30:35
Votrapa - achjo, vy jste dneska všichni trošku mimo:-)...Já se přece halvně ptám na tu přípravu na maturitu..je jasné, že někdo, kdo umí AJ už dobře, tak bude chtít hlavně konverzaci s rodilákem..ale na to jsem se tak úplně neptala, že tys to celé nečetl? :-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 14:28:42
Jusik - ok, ale nemluvme o kurzu, ale o doučování jedním člověkem, ne o kurzu, který pořádá Jš, to už je zase jiná kategorie, těm já nejcci konkurovat:-)

U doučování studentů z mé školy je jeden zádrhel ( a důvod, proč to nedělám a dělat nechci) - přijde mi, že bych pak měla jakousi morální povinnost ho nechat projít i kdyby to udělal jakkoli, flákal by to třeba, platili mu to rodiče apod..ale člověku by mohlo být jaksi trapné brát od někoho peníze a pak ho nechat stejně propadnout...takže je to podobné tomu, jako by si tu zkoušku koupil...chápeš...prostě je to divné...

Mám i týpka, o kerém vím, že i kdybych ho doučovala, tak to stejně nemůže dát neřekne témeř ani slovo v AJ, vždycky na to kašlal a teď se probudil..ale mluvit se nedá naučit za dva měsíce:-/.. a tam by to bylo ještě divnější, kdyby to ani neflákal při tom samotném doučování a já mu to pak nedala...proto jsem ho odmítla...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 14:25:45
Já tedy beru potaz hlavně původ. Beru jenom rodilé mluvčí, takže bys měla peška.

Jinak, pokud učíš AJ, tak si musíš kšefty přihrávat svépomocí. Polovině třídě pohroz propadnutím, načež na třídních schůzkách zmiň rodičům, že poskytuješ doučování. On se někdo chytne :)
 Votrapa Muž Kategorie
26.02.2011 14:20:44
Vzhledem k tomu, že peníze promě nejsou kritériem, tak můj názor ti asi k ničemu moc nebude.. ale tak stejně odpovím.
Doučko/přípravné kurzy jsou samozřejmě vždy nejlepší přímo od zadavatele zkoušek, přijímaček, maturity atd. tj od kantora té dané školy, kde studuju. Na druhém místě je to student té dané školy, který zná tu danou látku a ví, na co se zaměřit. Kdybych neměla ani jednu z těchto možností, taksi vybírám kurzy podle referencí a ohlasů, beru v potaz dojíždění a časový rozvrh.
 Jusik Žena26 Kategorie
26.02.2011 14:17:10
HdL - ale počkej, já přece testy na státná maturiu nevytvářím:-)..Ty vytváří CERMAT a je to přísně tajné:-) To o čem jsem psala, že vytvářím, je něco jiného - jsou to pracovní listy, které si každá škola vytváří sama, a ani tak je poch. nesmí šířit mezi studenty...chtěl jsem tím říct, že vím, jak takové listy mají / budou vypadat, na co dát při zkoušce důraz apod..

Jinak dík za názor..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 14:13:20
allloe - dík, konečně názor přesně k tématu - ano, těch 300, nebo max. 350 je má představa...už jsem takhle i dřív učila...jenže průšvih je, že ti studentíci na netu to nabízejí třeba za 100 nebo 150, tak mě zajímá, jestli si někdo uvědomuje ten rozdíl v té výuce (konkrétně tedy natur. přípravě)?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 14:11:25
Kdybych chtěla někdy využít doučování z AJ, provedu to formou tandemu za NJ. Kdyby to ale nebylo možné, tak pro mě určitě bude důležitá kvalifikace vyučujícího. Samozřejmě by záleželo i na konkrétním srovnání, musela bych mít před sebou dvě ceny a dva popisy úrovně výuky, abych se dokázala rozhodnout. Podle toho, co píšeš, můžeš nabídnou opravdu hodně, až si skoro říkám, jestli je správné, aby někdo, kdo testy vytvářel, doučoval přípravu na ně. Uvaž ale, že se pořád jedná o doučování v rámci SŠ, doučování VŠ bývá zpoplatněno ještě víc. Zrovna včera jsem náhodou narazila na jeden inzerát, kde slečna shání doučování AJ za 80 Kč/hod. Nemít soudnost tedy očividně není jen výsadou těch, kteří nabízejí.
 HdL
26.02.2011 14:10:53
stará špína - hele, přijde mi docela nefér shazovat někoho, kdo vystudoval učitelsví, BAVÍ ho učit a CHCE učit...já už na vš jsem chtěla jít okamžitě po skončení učit, žádnou kariéru u zahraniční firmy jsem si neplánovala, nebavilo by mě to...baví mě práce s mladými lidmi, baví mě vymýšlet nové metody apod...

JAK na "ušmudlané střední škole??" Já CHCI učit na střední škole, není to pro mě žádné místo z nouze, že bych se cpala někam jinam a zbylo mi jen tohle...dělám to, co chci..to je jako bys shazoval někho, kdo dělá třeba sociálního pracovníka..on to také dělat chce..BAVÍ ho to...znáš tohle slovo? Život není je o kariéře a vydělávání prachů, je také o tom dělat něco, co člověka baví..a v učitelsví žádné postupy jako ve firmách prostě nejsou...jsi stále "jen" učitel..dobrý nebo špatný, ale pořád učitel..

A za to se mám stydět? Kdyby jako ty uvažoval každý, tak by u učení stále zůstávali jenom nevzdělní zoufalci, kteří neví nic o oučení ani o svém oboru..a když někdo, kdo na to má vzdělání a baví ho to, u učitelství zůstane, tak je hned zoufalec?? Jka ty viš, že jsem nikde v zahraniči nebyla?? Já jsem o tom něco psala?

Tahle společnsot je vážně hnusná a pokrytecká...stále se nadává na úroveň učitelů a že by se měla zvednout a když někdo napíše, že s tím a s tím vzděláním dělá učitele a baví ho to, tak je zesměšňován, že jak může být tedy "jen" učitel?? Neměla by společnost být spíš ráda, že učí človek, který má na to vzdělání baví ho to a bere to jako poslání? A ne ho ponižovat za to, že učí, protože CHCE..

:-//

Doufám, že takový názor je v espolečnosti menšinový, neboť jinak je to tedy síla...to radši chceš, aby učili jen důchodci a neschopní chudáci?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 13:55:35
Všechno co jsi vyjmenovala se pokus nacpat do inzerátů a doufej, že budou mezi ostatními kvalitativně vyčnívat.

A teď - nic osobního, ale větou jednoduchou a bez kudrlinek které mohou znít jako osobní útok bych ti na tvou otázku odpovědět nedokázal: že se tím živíš za branami našeho školství raději vynech, protože jak jsi napsala - jazyky dnes "učí" každý kdo umí pohybovat čelistí a jestli ses máváním UK, certifikáty apod. za dlouhé roky kterými se tady kasáš dopracovala k vrcholu kariéry (nebo její podstatné části) v podobě upoceného místa na střední škole, měl bych o důvod víc sáhnout po někom kdo neprožil celý život tady - nemám zájem aby mé dítě vládlo pajazykem zvaným czenglish. Ano, uznávám že příprava na maturitní zkoušku je něco jiného než nálevna před výjezdem - v tom případě si ale můžeš všechny své metály zase schovat a napsat prostě a jednoduše - kantor ze střední školy, člen maturitní komise nebo znalec nových pořádků, nabízí... a máš to. To by byla v mých očích tvá jediná deviza - že víš jak to chodí a co se po dětech bude chtít.
 stará špína Muž Kategorie
26.02.2011 13:45:06
Já mám doučko z Aj za 300kč/hod. a to je podle mě člověk ještě ochoten zaplatit, když je učitel dobrý(má vystupodvanou anglistiku, učila, a hlavně tomu fakt rozumí i tomu co se bere na školách a tak.). Ale záleží jak kdo, musíš svý přednosti zdůraznit, jinak si vyberou ty levnější. Zaměřila bych se na tu přípravu na státní maturitu, jak ty sama píšeš, zdůraznila svoje přednosti, který jsi tu taky napsala a pak by to podle mě mohlo vyjít...Za zkoušku rozhodně nic nedáš a pokud nečekáš víc jak 400kč/hodinu (to je za Aj moc bych řekla, málokdo si to může dovolit a když je ta cena tak degradovaná...), ...Za tich 300kč mi to přijde rozumný, záleží ale taky na tom, jak to vidí potencionální žáci a jejich rodiče...
 allloe Žena31 Kategorie
26.02.2011 13:42:58
blublanina - ale já mluvím HLAVNĚ o cílené příparvě na státní maturitu, na to se vás přece ptám...Nečetla jsi začátek? Tak jaký certifikát? Nehodlám takovým ušmudlaným způsobem konkurovat jazykovkám...bavím se spíše o "modu" doučování a konkrétmě o přípravě na maturitu..ne o certifikátech apod...to je zase úplne jiná kategorie...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 13:39:29
stará špína - to by mě teda ale fakt zajímalo proč - vystudovaka jsem AJ na UK, učím skoro od 19 let (ještě při VŠ), zajímám se o všechny možné trebdy výuky jazyků a hlavně, co se týče přípravy na st. maturitu, vím o tom vše potřebné, mám mnoho materiálů a již zmíněné certifikáty..takže co je špatného na tom, že momentálně učím na sš? To je přece spíš výhoda, ne?...před čtyřmi roky jsem asi 6 let učila v různých soukromých školách, ve firmách apod..mám zkušenosti z mnoha způsoby výuky..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 13:34:14
kikiwhite

Když si letos se spolužáky rozhlížíme po kurzech Aj, protože chceme i obchodní angličtinu.
Tak prvním kritériem je spíš cena a potom časová dostupnost lektora.

Ono v dnešní době, když už člověk dá peníze za jazykový kurz tak si zaplatí takový, kde min. dostane certifikát apod.

Za doučování tohoto typu, o kterém píšeš bych moc peněz nedala.
 blublanina Žena Kategorie
26.02.2011 13:33:10
Jak BYCHOM volili my, KDYBY, ti k ničemu nebude. Kromě práce inzeruj i vzdělání + zkušenosti a uvidíš. Každý si koupí to, na co má prachy. Za sebe říkám, že bych kantorku ze střední školy na soukromou výuku jazyka nenajmul.
 stará špína Muž Kategorie
26.02.2011 13:28:51
blublanina - já vím, ale skupina už je trochu problém, neboť si nechci pronajímat žádné prostory a skupina už vyžaduje trochu prostor....navíc, když jsem se dívala na net, tak jsem (trochu z hrůzou)zjistila, že inzerátů na doučování AJ je tak příšerně hodně, že to nemá obdoby a fakt doučují snad skoro všichni...jaká to asi bude úroveň, je celkem jasné...ty lidi mají třeba v profilu - doučuji Děj, Nj, Aj, Fyz, Mat, Ze apod....jaká to tedy asi může být úroveň?

Ale mají to levné..takže proto se ptám, jestli by lidé radši šli za těmito extrémně levnými, nicméně kvalitativně pochybnými učiteli, nebo jestli zjišťují i jiná kritéria, resp. jsetli si uvědomují, že i ta jiná kritéria jsou hodně důležitá, ne-li nejdůležitější...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.02.2011 13:18:53
Pokud bys nabídla třeba skupině studentů cenu za 45min. , která by vyšla rozpočítaná na jednotlivce relativně v pohodě, tak bys měla dost zájemců.
 blublanina Žena KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk