Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.456628, vloženo 31.05.2010 09:46:39 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
DODATEK k předvol.diskuzi č.455937-HURÁÁ
Cha! Mnozí jste mi psali, jak je ta úvaha nelogická, nesmylslná apod..a mám dojem, že se stalo přesně to, o čem jsem psala....Díky tomu, že ODS prohrálo jen s malým rozdílem, odstoupil Paroubek (huráá, v takový úspěch snad nikdo nedoufal) a i když není ještě jasné, kdo bude sestavovat vládu, není úplně vyloučeno, že to bude ta strana, která má největší šanci na vládní koalici (i když není vítěz), tedy ODS.

Takže to není blábol, jak kdosi psal, a že vládu bude VŽDY sestavovat vítěz bez ohledu na procenta, rozdíl apod. - možná bude, ale taky nemusí a to jsem přesně psala v té prognóze, kterou mnozí když nepochopili, tak aspoň říkali, že je to kravina.
Zkrátka bylo žádoucí, aby ten rozdíl v prohře s ČSSD nebyl u ODS tak velký.

Z toho je opět jasné, že není jedno, jak se ty hlasy procentuelně rozloží (mnozí psali, že je to fuk).
V boji s levicí a Paroubkem je to (nebo bylo) naopak dosti klíčové. Kdyby se hlasy více rozložily mezi ony 3 pravicové strany (ODS, TOP, VV) a rozdíl v procentech mezi ODS a ČSSD byl větší, Paroubek by pravděpodobně neodstoupil a nebyla by ani malá šance, že by ODS jako první mohla sestavovat vládu. Takhle tady aspoň šance je.

Takže to máme tu:-) SUPER:-)

Jinak, jak jste spokojeni s výsledkem voleb? Já ano:-)
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
31.05.2010 19:57:43
Poslední vývoj naznačuje, že Klaus skutečně pověří Nečase aby sestavil vládu (se Sobotkou by se to jen zdržovalo).

Není to ale tím, že by se ODS umístila JEN TĚSNĚ za vítěznou ČSSD (jak jsi tu minule poněkud legračně spekulovala) - je to tím, že je reálná šance na sestavení pravicové vlády a kdo jiný by měl sestavovat pravicovou vládu než lídr nejsilnější pravicové strany.

Rozoumku.
Smajlík  koblic MužKategorie
31.05.2010 16:26:03
Radek John:
„Před volbami označoval za dinosaura, s nímž by nešel do vlády, kromě jiných i místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska. Teď našel způsob, jak se z těchto slov vyvléci. Kdo je dinosaurus, o tom podle Johna rozhodli voliči ve volbách. "Respektuji rozhodnutí voličů," řekl.“

Jdu blejt...
Smajlík  Smějící se Jack Muž33 Kategorie
31.05.2010 15:14:27
Jsem velmi opatrně spokojen. Doufám, že se dohodnou. A je nad slunce jasné, že bez Paroubka ČSSD posílí a dost možná, že příští volby jasně vyhraje. Zvláště pokud se ještě zbaví Ratha.
Obávám se ale VV, těm nevěřím ani trochu...
 Blatta orientalis.
31.05.2010 15:00:09
Heb dä Latz : jenže si všimni, že ti, co proklamovali volbu pravice, byli v drtivé většině zaregistrovaní. Projdi si teď zdejší povolební diskuse a zjistíš, že velká část diskutujících proti nové koalici je neregistrovaných - kiwka, sperma, Hrebikvprkne nebo nově vzniklý profil Cialo i duch. Takže to vůbec neznamená, že by se najednou někdo obrátil. Navíc, všechny ty strany měly školné ve svém programu nebo ho alespoň deklarovaly, proto předpokládám, že kdo je volil, věděl o tom a souhlasil s tím.
 Bradek Kohn
31.05.2010 14:45:35
Bradek Kohn: Však se zamysli nad vývojen názorů např. zde. Před volbami se to všude modralo, to bylo řečí, že hlavně aby nezvítězil ten bradavičník. Po volbách pár jednodušších jedinců projevilo radost nad odchodem Paroubka a jak to vypadá teď? Kolik už je tu nesouhlasných názorů jen se zamýšleným školným? A to ještě ani nebylo zavedeno. Ono se to snadno háže modré lístky, ale kolik lidí bude s radostí platit to, co si vláda vymyslí? Jak dlouho ještě vydrží vliv bubáků v podobě státního dluhu a situace v Řecku? Proč si lidé myslí, že je lepší, když dluhy budou mít jednotliví občané namísto existence dluhu státního?
 Heb dä Latz Žena71 Kategorie
31.05.2010 13:47:54
já hlavně doufám, že se konečně provedou reformy důchodového a zdravotnického systému. Ty reformy nebudou jednoduché, ale už je nejvyšší čas (jestli už teď není pozdě). Nejsem si jistý, jestli by se k tomu koalice ČSSD/KSČM za ty čtyři roky dokopala.

Heb dä Latz : "jak si nasrali do vlastních kapes" rozveď to trochu, zajímalo by mě, co tím myslíš.
 Bradek Kohn
31.05.2010 13:35:49
dovodo - já sice vystudovala, ale mám dceru a té studium, pokud to bude v mých silách, budu platit, takže jsem také vlastně "sama proti sobě"...ale mám rozum a budu souhlasit s rozumnýmu věcmi..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
31.05.2010 13:26:35
kikiwhite : ahoj, to je pravda, ty můžeš být spokojená. Vystudovala sis VŠ pěkně zadarmo..ale mladý člověk, co vyjde školu a na krku stotísícové dluhy na krku kvůli studiu tak štastný nebude (ale Paroubek je šmejd, to se shodneme a ČSSD nevolím)
 dovodo Muž23 Kategorie
31.05.2010 12:22:26
Paroubek odstoupil, ale za jakou cenu... Jedinou výhodu výsledku voleb vidím v tom, že po následujících čtyřech letech, kdy lidé pochopí, jak si nasrali do vlastních kapes, už nic podobného hrozit nebude, tím spíš, že ČSSD bez Paroubka bude pro voliče daleko schůdnější než s ním. Osobně nechápu, co přesně vás uvádí v nadšení na koalici Kalouska, Nečase a Johna. Ale jak říkám, hlavně, že je paroprase pryč, že?
Smajlík  Heb dä Latz Žena71 Kategorie
31.05.2010 12:11:41
limon y sol - oooo, děkuji za poučení...přemoudřelé anonymy beru obzvláště vážně...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
31.05.2010 12:06:05
ta předešlá diskuze je neuvěřitelnej blábol...tahle taky. Chybí ti logické uvažování na schopnost analyzovat věci a nepsat jen obecně jasné a známé věci (děti ve škole tím pochopitelně ohromíš, u dospělých to jde už hůř).
 limon y sol
31.05.2010 11:51:12
Mina Harkerova - vidíš, to od přes dívky jsme ani nečetla. Jasně, že to NENÍ dáno přímo ústavou, onu osobu určuje president a je zvyklostí (nikoli zákonem) pověřit sestavením vlády onu nejsilnější stranu. Je-li stav téměř remízový, může se o tom již diskutovat...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
31.05.2010 11:43:29
přes dívka: Ústavou dáno je, že vládu sestavuje osoba, kterou tím pověří prezident. Že je to obvykle předseda vítězné strany, je jen zvyk (možná je to nějak upraveno nepřímo nějakou další normou, ale rozhodně ne Ústavou).

kikiwhite: Zřiď si věštírnu
Smajlík  Mina Harkerova Žena20 Kategorie
31.05.2010 11:40:35
granule - nejsem si jistá, jestli je odstoupení Paroubka opravdu tak šťastná událost, přecejen dost levicových voličů odehnal k SPOZ a VV, teď když tam není, stává se ČSSD pro spoustu lidí zase volitelná.

Těch koalic už necháme..ale ta tvá poseldní věta může mít něco do sebe...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
31.05.2010 11:37:20
Já to taky vzdávám, ty tvoje logické pochody opravdu nechápu. 56 + 26 proti 53 + 41 + 24 je super a 56 + 26 proti 48 + 46 + 24 už je špatné, protože Paroubek by se pokusil sestavit vládu, i když by věděl, že má v PS jasnou menšinu a VV by se najednou přidali k němu, i když se od něj teď jasně distancovali a to jen proto, že ODS by měla míň mandátů a TOP víc. Jo, that makes perfect sense. No nic, na tom nezáleží, jdu se věnovat něčemu užitečnějšímu.

PS: nejsem si jistá, jestli je odstoupení Paroubka opravdu tak šťastná událost, přecejen dost levicových voličů odehnal k SPOZ a VV, teď když tam není, stává se ČSSD pro spoustu lidí zase volitelná.
 granule
31.05.2010 11:31:09
Charles - nedokážu poch. posoudit, jak je to na jihu Moravy, ale zase na Moravě není sympatizování s levicí až tak překvapivé...i když u učitelů bych to fakt nepředpokládala..už proto, že ty co znám, jsou skutečné hodně silní pravičáci a to to nejsou žádní podnikatelé, nic takového..jak je to tedy možné?..platy mají všude stejné a v Praze je navíc živobytí za stejné peníze o hodně "těžší" (nakup bytu za úplně jiné peníze apod.)..

Mělo by to tedy logicky být spíše naopak, v Praze by měli tíhnout spíše k levici, neboť tam mají plat spíše podrůměrný...naopak na Moravě se svým příjmem na tom asi nejsou zas tak úplně špatně, takže nechápu orientaci na levici...Nebo to bude tím, že v Praze jsou zkrátka rozumější a neřídí se populistickými hesly, přemýšlejí více "makroekonomicky" (tzn. nesoustředí se jen na sebe) a jsou více uvědomělí? To bude asi ono...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
31.05.2010 11:22:40
JM kraj, ale kromě Moravy znám i dost učitelů z Čech
 Charles Muž49 Kategorie
31.05.2010 11:12:42
S radostí konsatatuji, že stolice je dobrá, v době voleb častější až průjmová. Doznívající běhavka by se měla postupem času ustálit. Zvýšená duševní hygiena by měla pak vliv na intenzitu podobných průjmů. Myšlenky postiženého se pak odrážejí v počtu a síle větrů, které obvykle provázejí tyto stavy. Přeji brzké uzdravení.
Smajlík  howgh Muž Kategorie
31.05.2010 11:12:25
nevidím na tom nic super ani překvapivého, že to dopadlo, jak to dopadlo a že vyhrála pravice díky strašení lidí krachem státu a přirovnvávaním naší situace k situaci v řecku. strana top 09 mi je asi nejvíc sympatická z těch stran, co se tam dostaly. maskota mají fajného. jinak ods s nevýrazným nečasem propadla, věci veřejné s lhářem a neplatičem alimentů radkem johnem, který je jen loutkou - procenta získali vyloženě díky populismu. SZ - očekávaný propad, kdu-čsl - vatikán bude zuřit, ale to je jen dobře. spo - dobrá práce v tom, že zeman odebral ty 4 procenta paroubkovi.
jinak volby jsou stejně zbytečné a kdyby mohly něco změnit a pomoct obyčejným lidem stejně by je ti nahoře zakázali. nebuďme naivní, že svým hlasem můžeme něco změnit. ptejte se raději od koho ty peníze půjčujeme? kdo z toho má zisky a kdo má zájem na zadlužování státu? levice nebo pravice - to je jen umělé rozdělení aby si člověk musel vybrat svůj směr, oba směry jsou více méně špatné, stejně jako je špatný komunismus, kapitalismus, fašizmus a socializmus. není dobrý politický systém, není ideální společnosti. vždycky tu budou chudí a bohatí a vždycky tu budou populisti, kteří se snaží určitou část obyvatelstva nalákat na svou stranu.
aby proběhla nějaká změna musí padnout kompletně celý systém se vším všudy. musí přijít nějaká katastrofa, která agituje obrovskou celosvětovou revoluci a lidi budou konečně rozhodovat sami za sebe a nebudou už potřeba volby ani války ani peníze ani násilí. lidi si musí uvědomit proč tady na tom světě jsou a o co vlastně v životě jde. jde o to mít se co nejlíp a nahrabat co nejvíc peněz? jde o to zabezpečit svoje děti a ty nás pak dají stejně do domova důchodců a prachy rozházejí?
podle mě je to o té morální stránce a altruismu celkově. ve škole nás to neučí, škola deformuje základní lidské vlastnosti a podporuje jen soutěživost a výkon - zrcadlí se to do všech životních oblastí - sex, krása, silná auta, hodně peněz za které si to všechno můžeme koupit.
ale ptám se, kde se poděly skutečné hodnoty? kde se poděla pravda, kde je bezpodmínečná láska k ostatním lidem? kde je soucit? umírají.

je to smutné, ale naše společnost šíleným způsobem upadá a jde ke dnu. myslím to globálně, ale samozřejmě že to každý může pozorovat kolem sebe.
používejte mozek, nevěřte všemu co píšou v novinách. snažte se něco změnit a začněte u sebe. nesnažte se vyhledávat to co vás rozděluje ale to co vás spojuje. nedejte se ovládnout massmédií a jejich stupňovaným brainwashingem.
 white pearl
31.05.2010 11:06:09
Charles - já jsem z Prahy, ale učím ve škole, která je již ve středočeském kraji - a tam platí totéž...z jakého jsi kraje?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
31.05.2010 11:04:32
"Učitelé, ač chudí, jsou v naprosté věšině pravičáci" - možná v Praze, ale troufám si tvrdit, že jinde tomu tak není (a myslím, že znám opravdu hodně učitelů)
 Charles Muž49 Kategorie
31.05.2010 10:52:58
granule - seš mimo, stejně jako před tím....tak poslední pokus - kdyby to bylo, jak ty píšeš, nebyl by Paroubek tak okatě "poražen" a není jisté, že by vůbec odstoupil...kdyby to nebyla skoro remíza, vládu by jistě nejprve sestavoval Paroubek, má právo se o to pokusit...a vzniklo by tím již jisté riziko, že k sobě přitáhne "středovou stranu" (VV), která by navíc ještě měla víc hlasů, jak by se to drolilo a měl by určitpu šanci vládu sestavit...daleko lepší pro pravicově smýlešjící bylo tedy podpořit Praubkova největšího spoupeře (ODS), aby toto nebezpečí (že on třeba náhodu vládu sestaví) zažehnali a nebylo mu ani umožněno vládu se pokusit sestavit..

Další pokus o vysvětlení vzdávám, napsala jsem to asi 5 krát a mnoho ldií volilo ODS právě z tohoto důvodu. To se jen nedomnívám, ale vím to. Učitelé, ač chudí, jsou v naprosté věšině pravičáci a dost se o tom bavíme..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
31.05.2010 10:42:03
Charles - ježíš to jsem čekala (nechtělo se mi to takto vypisovat, tato fakta snad každý zná, zahrnula jsem je proto pod pravici pro zjednodušení věty) - dobrá tak je to strana "středu", ne úplně pravicová..ale jistě víš, jak jsem to myslela..celkově ta koalice bude doprava.

To ale na té diskuzi nic nemění..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
31.05.2010 10:41:15
Takže pořád trváš na tom, že kdyby měla ODS o pár procent míň a TOP o pár procent víc a přitom počet mandátů dohromady by byl stejný, tak by vládu sestavoval Paroubek? Můžeš mi vysvětlit, jak by to asi tak provedl? Kromě toho TOP měla docela dobrý šance být druhá, v Praze dokonce vyhrála s velkým náskokem.
 granule
31.05.2010 10:39:56
Radek John před volbami prohlásil, že netouží po křeslech ve vládě ale po prosazení programu, že se mu líbí princip nevládní strany a že bude podporovat jen ty návrhy, které budou v souladu s jeho programem. Další věc je, že většinu nemají ani pravicové, ani levicové strany, neboť VV je někde mezi nimi, ve středu.

Nejsem spokojen.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
31.05.2010 10:35:18
Tu zpověď jsem nečetl, ale k tomu sestavování vlády. Ústavou daný postup je takový, že první bude sestavovat vládu vítězná strana voleb, čili ČSSD, ale ta ji nesestaví, protože nemá s kým, takže tak jako tak se na řadu dostane koalice ODS, TOP, VV. Samozřejmě je jasný, že ČSSD nemá šanci to sestavit, takže se mluví o tom, že by mohla rovnou sestavoat ODS a spol., ale pokud má ten pán na Hradě všech pět pohromadě, nebude si dělat zbytečný problémy s tím, že někomu nadržuje a nechá to plynout tak, jak je dáno zákonem
 přes dívka
31.05.2010 10:34:04
Na základě čeho soudíš, že VV jsou pravice?
 Charles Muž49 Kategorie
31.05.2010 10:33:39
Srdečně gratuluji panu Paroubkovi a všem jeho příznivcům k vítězství v parlamentních volbách..... chachachááááááááááá !!!
Smajlík  Durcet ze Sodomy Muž35 Kategorie
31.05.2010 10:15:57
Pravičáky jako ty by měli střílet...
Smajlík  Pokec
31.05.2010 10:00:38
Jak nepiju,tak si dnes asi dám!!!!!Na oslavu toho,že "Bradavice" je pryč!!!!Ve skrytu jsem věřil a doufal,že to Socialisti nevyhrají...Ale,že v závodech předběhne arogantní Paroubek sám sebe,to bych nečekal...Udělalo mi to náramnou radost!!!!
Čest jeho soudružské památce!!!!!
 commex Muž Kategorie
31.05.2010 09:59:39
hmm v brzké době čekej dynamit od Heb.
 trumpeta
31.05.2010 09:58:07
kikiwhite: To samozřejmě dost lidí ví, ale většina to asi přehlíží.
 efjk
31.05.2010 09:57:52
No z programu TOP09 je asi jasné, že budou vyšší daně, poplatky u lékařů a školné. Učitelům jako jsi ty se zmrazí platy.
Takže ano, jsem spokojená, chudoba povznáší ducha.
 Guardian Angel
31.05.2010 09:54:49
efjk - to nejsou plody mého rozumu, ale výsledek voleb, vole:-)

Nebo jsi to myslel tak, že se ještě podivíme, co nám pravděpdobná vláda pravice přinese?
Tak to poch. neví nikdo, ale snad vše lepší než Paroubek.
 kikiwhite Žena37 Kategorie
31.05.2010 09:52:45
Podle mého názoru by měly vládu sestavovat pravicové strany. Na co budeme mít menšinovou vládu, když můžeme mít většinouvou vládu s největší podporou v Parlamentu od roku 1992!

Ale je to na prezidentovi...

Ale jsem fakt ráda, že Paroubek už konečně odstoupil. Z toho jsem měla vysloveně radost.
 afrominerva Žena27 Kategorie
31.05.2010 09:51:39
První pokus by měl dostat vítěz voleb, ať se ukáže.
Ne, nejsem spokojen, kvůli Kalouskovi a Johnovi. Jinak mně osobně to je fuk, možná to i vítám. Ale někdo to odsere, bohužel.
 afadfdsaf
31.05.2010 09:50:54
Dej tomu čas a uvidíš plody svého rozumu...
 efjk
31.05.2010 09:49:52
Ještě jedna polická diskuse a budete mne mít na svědomí...............
Smajlík  OutsideLife Žena Kategorie
31.05.2010 09:48:35
No já to mám tak na neutrální rovině...
 Amemait Žena20 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk