Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.365991, vloženo 14.02.2009 09:43:41 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Škola?
Zdravím,

chtěla bych změnit školu. Chodím od 6. třídy na gymnázium, ale již delší dobu uvažuji, že přestoupím. Prestiž školy upadá, dostávají se tam děti, které tam normálně nemají co dělat a škola je téměř na rozpad. Rozhodla jsem se, že půjdu na jinou střední se zaměřením na práva. Takže veřejnoprávní a sociální. A otázka zní:

Kde se nachází podle vás "nejlepší" škola s tímto zaměřením?

Jo, mimochodem, chodím do prváku. A tak je možné, že bych opakovala, ale je ještě brzo, třeba nemají ještě tak odborné předměty, abych musela opakovat.
 pomerancineq E-MAIL:   Žena15 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.02.2009 15:22:36
Další naivní slečna, která si myslí, že když se přihlásí na nejlepší veřejnosprávně zaměřenou školu,že se dostane na práva :) Mám známou jak na sociálněsprávní tak na veřejnosprávní.....
Sociálněsprávní - Předměty - ekonomika, ZSV, psychologie, osobnostní nauka..... Bavila jsem se s ní o uplatnění a tak. Prej půjde pracovat na úřad, třeba vydávat občanky a pasy.....
Veřejnosprávní - Hodně podobný předměty, právo neznemená, žebudeš mít praxy, ale že se budeš učit různý zákony, naší ústavu, o vládě, parlamentu.... A její praxe???
V advokátní kanceláři zvedala telefon.... Toť vše udělej si svůj názor. A to že ta škola upadá nemá vliv na tvoje výsledky. Pokud by jsi chtěla jít na práva musela by jsi se tomu věnovat hodně a ne spoléhat na školu.....
 little princess Žena17 Kategorie
14.02.2009 11:50:05
pomerancineq:
Zjisti si skladbu předmětů, o tom musí být na stránkách školy info. Dobré je zajít také na spolužáky školy a zjistit info přímo od studentů/absolventů. Víc ti asi neporadíme. Nicméně, jak už jsem psala, na přijímačky na vš se stejně musíš naučit do značné míry sama. A právnička z tebe po sš zřejmě nebude.
 jsem negeniální
14.02.2009 11:40:58
Ale ona existuje veřejnosprávní i veřejnoprávní ... těžko by měli chyby na veřejných školních stránkách.
Smajlík  pomerancineq Žena17 Kategorie
14.02.2009 11:38:35
Hellsti: To jo, v tom s tebou souhlasím. Proto jsem si udělala oa, je to taková pojistka, kdybych vyletěla z vš, nebo se něco stalo, že mám aspoň nějakou specializaci.
 jsem negeniální
14.02.2009 11:32:07
jsem negeniální: Z hlediska rozhledu sice ano, ale já si nejsem jistá, jestli třeba budu chtít, aby moje děti šly na gympl. Obzvlášť u holky se může stát fakt cokoliv, že se bude chtít vdávat, dítě a tak, i když dneska už to tolik neletí a z gymplu je VŠ přirozená cesta, jelikož do žádný práci nejsi prakticky připravená. Nehledě na to, že třeba já se hlásim na fildu na finštinu, norštinu, švédštinu a pak na politologii a k tomu je ti i gympl na nic..:/
 hellsti
14.02.2009 11:00:05
Hellsti: Ale z gymplu máš přeci jen lepší rozhled a více možností, kam jít. Gympl toho celkově probere víc, co se týče zsv, dějin apod. a to už musí být někde znát. Jistě, že na přijímačky se musíš připravit sama, ale ze soš musíš vynaložit někdy daleko větší úsilí. Třeba zrovna matika ve sciech pro mě byla kamenem úrazu, jelikož jsem poslední rok matiku neměla povinnou, zatímco gymnazisté ano. Nelituji, že mám oa, naopak, protože je lepší mít nějakou specializaci, než všeobecné vzdělání, na druhou stranu co jsem měla možnost vypozorovat, absolventi soš se musí na vš ohánět přeci jen o něco více.
 jsem negeniální
14.02.2009 10:48:40
jsem negeniální: No dobře, ale to tě žádná škola nepřipraví na přijímačky na žádnej obor. To je každýho boj. (Pokud teda nepočítám ty návazný apod.) Takže ve finále je úplně jedno, co bude teď studovat :-)
 hellsti
14.02.2009 10:41:37
Khetii: To sice jo, ale stejně je to test studijních předpokladů, takže je to ve finále skoro totéž. Kromě toho jsem ve své omezenosti uvažovala hlavně o Praze.
 hellsti
14.02.2009 10:39:19
hellsti: Jo, ta učitelka může být fajn. Ale nestačí to na zkoušky. To ti připadá, protože jsi asi pořádně neviděla přijímačky na práva- nedělají se všude scia, někde je osp a někde vyžadují i znalosti z práva, které ze střední nezískáš. My jsme měli taky bezva učitele na zsv, ale proti tomu, co po tobě pak chtějí na přijímačky a pak ve škole, když se tam dostaneš, je to vážně jen úvod do problematiky, mám to odzkoušeno. No a na scia se stejně musíš připravit sama, na to tě tvá škola nepřipraví. Chci tím jen říci, že obchodka tě na příjimačky a studium na právech, ale ani na většinu jiných humanitních škol nepřipraví, na přípravu musíš vynaložit úsilí sama. A zrovna na práva bývá nával, takže dostat se tam není snadné.
 jsem negeniální
14.02.2009 10:29:51
hellsti
Na některé VŠ třeba MUNI musíš dělat jejich OSP žádné scia.
 Khetti Žena Kategorie
14.02.2009 10:26:55
jsem negeniální: Já teda nevím, ale připadá mi, že nebereme jen hrubý základy. Máme dobrou profesorku. Ale hlavně pokud vím, tak na práva se nedělají přijímačky z práva, ale SCIO testy.
 hellsti
14.02.2009 10:26:49
Tak s tvým názorem mohu jen a jen souhlasit a je dobře, že chceš přestoupit někam, kde to zase bude "na úrovni". Ale kde jsou nejlepší, to ti asi neporadím. Já se te´d budu hlásit na jednu takovou v Praze, ale nevím, odkud jsi ti atp.
 cholerická holka Žena15 Kategorie
14.02.2009 10:10:33
Kde? Otevřeně nikde..

Díky novým "reformám" a začleňování nepřízpůsobivých lidí tam, kde nemají co dělat, ale škola dostane dotaci.. Nikde..
Díky korupci a bohatým lidem, mající hloupé děti, ale tučné konta.. Nikde..
Díky aroganci a rozežranosti dnešních lidí, touze po šikanování apod.. Nikde.. A není třída, kde by nebyla (byť malá) šikana..
Díky dnešnímu katastrofálnímu vychovávání dětí, rozšířené korupci apod. se dostávají někteří lidi na místa, kde nemají co dělat..

A ještě jedna věc, čím prestižnější škola, tím větší bordel. Vlastní zkušenost.
 pan Mobil Muž10 Kategorie
14.02.2009 10:09:45
Střední se zaměřením na práva moc není. Veřejnosprávní je taková alternativa, ale obávám se, že úroveň tam nebude o tolik lepší, než na gymplu. Obchodní akademie má sice povinný předmět právo, ale to jsou jen hrubé základy a na přijímačky tě to stejně nepřipraví, na ty tě připraví tak možná přípravné kurzy a nebo by ses musela učit sama. Jak veřejnosprávka, tak oa jsou podle mě školy, po kterých můžeš jít dělat nějakou úředničinu a nebo pokračovat na vš ekonomickým, či zcela jiným směrem- ale na to se pak musíš připravovat individuálně, oa tě nepřipraví celkem nikam, vím, o čem mluvím, studovala jsem ji.
 jsem negeniální
14.02.2009 10:08:52
Tak zaprvé bych řekla, že to je spíš "veřejnosprávní", ale to je jedno. Dál si taky myslím, že pokud zvládáš gympl a spousta lidí tam nemá co dělat, tak umíš používat google:-) Za další nevím, jak je to teď, ale když jsem šla na SŠ já, tak podobná byla jen ta škola diplomatických vztahů nebo tak nějak se to jmenovalo na Praze 9. Tam učila naše profesorka a něco takového prý v životě nezažila. Takový zmetky a takovej bordel.

Pak jsou nějaký soukromý, třeba Trivis, ten byl vedle naší základky a ráda bych tě upozornila, že tam chodili "studenti", kteří skutečně NEMOHLI STUDOVAT NIKDE JINDE.

Jinak já jsem na obchodce a taky teďka ve čtvrťáku máme právo. A když si vezmeš třeba ekonomiku, tak celej jeden rok jsme zabili DAŇOVÝMI ZÁKONY.
 hellsti
14.02.2009 09:58:21
kuk:No, na tu jsem koukala...
 pomerancineq Žena17 Kategorie
14.02.2009 09:57:47
www.trivis.cz
Smajlík  kuk
14.02.2009 09:52:06
Khetti: Jo? Tak ta sociální určitě... Tam jsem se koukala na předměty a máš tam přímo práva a ty předměty okolo.
Smajlík  pomerancineq Žena17 Kategorie
14.02.2009 09:51:12
Veřejnoprávní? To mi spíš přijde jako příprava na úředničinu než na práva.
 Khetti Žena KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk