Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.349162, vloženo 07.12.2008 00:10:16 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
BIBLE SUCHA - Zásada pěti
Zásada pěti:
Příběh dvou sov a zrození PĚTI
Tam kde bydlily dvě sovy, přišlo KáloKoko a říká: „Já vtipálek.“… „Kdo vtipem mne nepřekoná, toho já sníst.“ I začala první sova: „Jdou dva a prostřední upadne.“ Druhá sova: „Letí beruška po poušti a spadne na ni hydrant (Hujers style).“ KáloKoko se zasměje a povídá: „Já vás sníst, protože vy: negradovat, nevysvětlovat, neopakovat pointu, nesmást se sám sobě, nezachraňovat zvukem.“ Sovy se zalekly a řekly: „My po světe rozhlásíme Zásadu PĚTI, když nás nesežereš.“ A tak se dostala do světa.

Definice
Jde o největší, nejdůležitější zásadu. Pomocí této zásady uděláte i z průměrného vtipu briliant (ale ne moc lesklý).

Gradace
Základní prvek, vhodný zvláště jako doplnění vtipu, který říká druhá osoba nebo jako doplnění vtipu našeho. Nutná pohotovost! Hlavní výhoda čpí v tom, že můžete normální vtip otočit na suchý, což ocení všichni. Pokud to bude dobrá sorta, jistě vás ocení zvukem. Vřele doporučuji gradovat cokoliv, kdekoliv. Příklad gradace: „Jdou dva a prostřední upadne.“ Vy doplníte: „To je ten levej nebo pravej“.

Vysvětlování
Funguje na stejném principu jako gradace. Daný vtip zlepšíte v účinnosti. Ovšem platí pouze, pokud jste vypravěč. Dále doporučuji použít frázi hodící se snad do každé situace a to: „Ty jsi to nepochopil?“. No a potom, co se okolí nejistě zasměje (teď přijde ta správná chvíle – teď je máte tam, kde jste je chtěli mít), tak jim to vysvětlíte. Pro zvýšení efektu komolte hlas. Pokud vystupujete před naprosto cizím prostředím, dejte jasně najevo, že to nemyslíte vážně ten vtip (i když opak je pravdou – což brzy všichni poznají).

Příklad: žolík (vtipálek) říká: „Víš podle čeho vznikl časopis Gecko?“ „Podle gymnázia?“ „Ne, podle písmene (můžete použít i vnořený vtip a místo slova "písmene“ použít třeba „slovo“ nebo „anglicko-německé“ apod.) G". Pokud nepropukne bouřlivý smích (což asi nepropukne), tak jim řeknete: „Vy jste to nepochopili?“ Nastane nejistý smích – a to je ta chvíle. Nyní zastřeným, vtipným hlasem dodáte: „Chápeš, prostě ne podle gymnázia, ale podle slova (teď jsem použil vnořený vtip – o tom si promluvíme později) G, a to je na tom to vtipný.“ Teď je ta pravá chvíle se začít smát. Můžete to dokonce skloubit s jistou formou gradace nebo možná lépe řečeno s dodáním dalšího vtípku: „G podle slova Lubomír.“

Opakování pointy
Sice se v desateru píše 4× neopakovat, ale jak sami víte, je to jenom kvůli kvalitnímu vtípku. Navíc pokud si odmyslíte to 4× neopakovat, dostanete naprosto geniální formu pěti přikázání, což se velmi hodí k zásadě pěti. Opakování pointy je asi nejjednoduší z celé zásady pěti. Velmi prosté a jednoduché, dokáži na příkladě: „Kdyby Taláčkova máma byla kráva, jak by se jmenoval?“ Po chvíli ticha se ozvou výkřiky dušeného smíchu a slova typu: „Panebože“, „Ježiši“, „To je příšerný“ apod. (Tyto slova nás, pouštníky, nejvíce těší). Ale teď se dostaneme k jádru věci – co, když se tyto slova neozvou? Pravděpodobně jste přecenili situaci a do nedostatečně vysušených lidí jste narvali pořádnou dávku. Co s tím? Je to jednoduché-řekněte: " Řekl jsem Taláček." Když se ani teď nic neozve, tak to zopakujte. Pokud ani potom nic (což je jeden případ ze sta), tak můžete použít další ze zásady pěti (nejlépe zachránit zvukem)nebo důstojně odejít se slovy (to si v další části rozebereme o hodně podrobněji): „Mně je to jedno, běžte do p*dele!“

Smát se sám sobě
Na první pohled jednoduché, na druhý pohled jednoduché… To byl jen vtípek, odpusťte mi můj jemný, akademický humor. Takže na první pohled jednoduché, na druhý pohled jednoduché (opakovaný vtip je ještě větším vtipem)

Tak teď vážně jako vážka. Na první pohled jednoduché, na druhý pohled už to tak jednoduché není (stálo mě to přemáhání udělat nečekaný vtípek). Musíte zvolit správnou intonaci i správné načasování smíchu. Toto získáte jenom praxí. Zkuste se někdy smát víc, někdy míň a zjišťujte reakce lidí.

Zachraňování zvukem
Tuto specialitku jsem si nechal na konec. Jedná se o nejspolehlivější, nejtěžší a také nejdokonalejší (samé superlativy, že) zásadu. Zachraňovat zvukem vám pomůže v jakékoliv situaci a na jakémkoliv postavení. Dokonce i naši prezidenti: Pavel a Clinton… ergh, teda Havel a Claus používají v soukromý zvuky!! Jsou pouze dva lidi, kteří vám mohou zvuk posoudit a uznat, zda je dobrý nebo není. A tím je Lukáš Ficner a Libor Vilímek. Také oni mohou vydávat patenty na zvuky. Pokud si chcete pořídit patent, můžete si ho u nás objednat. Donesete nám kazetu, zaplatíte vstupní poplatek 2500,– a my vám ho patentujeme. Jinak pomocníci nás, zvukařů, jsou: Václav Korbel alias Prsatá Potvora a Čuřil (to je jeho jméno). Hrubě dokážou odhadnout, zda-li váš zvuk vůbec za něco stojí.

Takže jak používat zvuky. Za každým vtipem, který se nepovede, můžete zvukem (ovšem pouze povedeným zvukem) celou situaci obrátit. Pokud si zvuky vžijete, dokážete je používát například při zkoušání, při žádání o práci apod. Příklad: „Jdou dva a prostřední upadne.“ Ticho jako na technoparty (zaměňování normálních slov za vtipná). „Ten prostřední je ten levý.“ Ticho. „Tak ten pravý.“ Ticho. Situace se zdá tíživá – tudíž můžete využít dokonalé věci a udělat: „Uááááá.“ Já osobně preferuji chytit se za tváře, rostáhnout pysky a udělat perfektosionický zvuk. Pokud se vám povede, budete oceněni smíchem.
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
07.12.2008 10:14:46
Jestli si před každým vtipem přečteš cos tu napsal tak se nikdy od srdce nezasměješ.
Smajlík  achjo123 Muž10 Kategorie
07.12.2008 08:56:34
už už jsem to chtěla číst, naštěstí jsem se podívala, kdo je autorem
Smajlík  involata Žena Kategorie
07.12.2008 08:44:30
Svůj příspěvek jsi vložil(a) do nespravné kategorie. Bylo provedeno přesunutí. V případě opakování hrozí blokování vstupu na portál. Prosím zvol příště správnou kategorii. Děkujeme za pochopení.
Smajlík  Administrátor Muž Kategorie
07.12.2008 00:35:07
:-D Teorie humoru... No to jsem ještě neviděla... Ale tyjo... Napsaný docela mistrně... Pomalu se člověku chce udělat přednášku o humoru a vtipech ( to tom přemýšlím už dlouho)... No... Prostě dobrý :)
Smajlík  Lady von Feroll Žena23 Kategorie
07.12.2008 00:26:43
Kdy to vyjde ve vázané formě? Možná si to koupím... Možná je to cesta k lepším zítřkům ...
 Panteromanie Žena19 Kategorie
07.12.2008 00:24:03
Tak pokud jsi to nikde nestáhnul, klobouk dolů. Jen málokdo by se mohl zabývat něčím tak vážným jako vážka a neusnout
 Ne-e Žena26 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk