Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.268271, vloženo 06.12.2007 17:49:34 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
JAK říci kolegovi, že SMRDÍ??
Máme v práci takový "pikantní" problém:-). Učím angličtinu na gymnáziu a máme kabinet, kde jsme dřív byly samé ženské (klasické školství:-) ). Nedávno jsme ovšem byli "obohaceni" o nového kolegu, neboť jedna z kolegyň je v dlouhodobé neschopnosti a nebylo úplně jasné, jestli se vůbec vrátí. Byl přijat proto nový kolega, původně na záskok na pár měsíců za onu kolegyni, nicméně nikdo přesně nevěděl, jestli tam již nezůstane v případě, že se kolegyně nevrátí. Je to muž okolo 55 let, doktor filozofie.

Problém je v tom, jak již nadpis napovídá, že onen kolega smrdí a to VELMI. Nejedná se o obyčejný zápach potu či cigaret, je to takový ten řekněme "bezdomovecký" zápach dlouhodobě nepraných věcí, možná i nemytého těla, nevím pochopitelně přesně. Také kouří, ale zdaleka to není jen zápach z cigaret, to by nebylo tak hrozné. Tento cigaretový zápach se jen přidává k onomu permanentnímu nechutnému odéru. I na oblečení je dosti patrné dlouhé nevyprání - např. černé džíny má skoro hnědé, což znamená, že špína je vidět už i na černých džínách!! A to je dost na pováženou, ne?

On sám svůj zápach již zřejmě naprosto nevnímá, ani určité nenápadné narážky nevedou k jeho "prozření". Je to hrozné, když někdy člověk musí na poradě sedět vedle něj či nedejbože na obědě. To se opravdu až zvedá žaludek. V kabinětě neustále větráme, voníme se a modlíme se, aby k nám nechodil moc bízko.

Když někde učí a já mám v té učebně potom hodinu, nedá se tam téměř pobývat a třída se musí brutálně vyvětrat. Ví o tom již pochopitelně i veliká část studentů a pořád nám (angličtinářkám) radí, ať mu to řekneme a nechápou, proč to neuděláme. Jenže jim se to řekne, je to přece tak choulostivá věc a onen kolega je určitě jinak pohodový člověk. Jako učitel sice není z nejlepších, ale stejně se člověku něco takového přece neříká lehce.

Říkali jsme to už i řediteli a ten to moc nechce řešit, asi myslí, že to jako ženské citlivky přeháníme, ale nepřeháníme! Zrovna včera prý celá oktáva seděla namačkaná vzadu v učebně co nejdál od katedry, aby pana profesora necítili. A dnes jsme po něm větrali třídu.
Takže má otázka zní? Jak byste tuto choulostivou situaci řešili Vy? JAK byste mu to řekli, pokud vůbec. Ale mě opravdu zajímá způsob, jak se takovéto věci dají co nejlépe a nejtaktněji tomu druhému sdělit. Jde to vůbec?
Díky za názory.

 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
11.12.2013 11:35:11
Ano, tohle je velký problém - říct kolegovi, že smrdí. u nás ve firmě (jsme společnost na úrovni) pro změnu šíleně zasmrádá kolegyně, a to je jí kolem 30ti let, vypadá na první pohled celkem zdravě, až na mastné vlasy a prazvláštní rozvržení tuků na těle (abdominální area). když máme jednání a sedíme vedle ní, tak naši klienti si různě dávají ruku před nos a nebo valí nenápadně oči sem tam. všichni ten její smrad cítíme, až na dvě kolegyně, které asi mají čichové buňky spálené ze školy z laborek. Je to otravný smrad, tak nasládle kyselý, přímo čpavý, někdy ve větší konzistenci, někdy v menší (to když se ráno chystala za doktorem a asi se doma umyla). zajímavé je, že nemá doma zvířata ani žádný statek, bydlí v bytě... nevíme původ tohoto obtěžující smradu, který se snažíme přestříkat airwickem a pak kolegyni bolí hlava a stěžuje si, že stříkáme "smrady do vzduchu" .. přičemž ona ty smrady sama produkuje, že, paradox.. poradte, co máme dělat...? šéf i ostatní pracovníci ví o smradu
 smradlavka
07.12.2007 09:14:45
Máte divné studenty. Po jedné hodině v naší třídě by pan kolega vzal rejžák a s brekem utekl do nejbližší sprchy.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
06.12.2007 23:50:33
Choď nenápadně okolo něj (střídavě s kolegyněmi) mávejte si rukama před obličeji, ucpávejte si nosy a pokaždé proneste: ,,Bohajeho, co to tu tak šíleně smrdí?" a pak si ho jako všimněte a s chápajícím úsměnem se snažte odplížit na nejbližší útvar chemické obrany.
Nebo mu řekněte:,,Dělej se sebou něco, nebo nám tady spustíš požární poplach. Z toho smradu mi slzí oči."
 ImmanuelKant Muž32 Kategorie
06.12.2007 21:50:50
Afro-mediální mrdka - to je taky možný, čéče to nás vůbec nenapadlo - to by byl dobrej fór:-) - kdyby to věděl, ale bylo mu to úplně jedno - přičemž my řešíme, jak mu to co nejšetrněji říct..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.12.2007 21:45:10
Proč bys mu to řikala? On to ví, ale je mu to u prdele.
Smajlík  Afro-mediální mrdka Muž26 Kategorie
06.12.2007 21:42:31
Hmm.. no blbá situace:( V kůži těch učitelek bych být nechtěla.
 Anaya Žena22 Kategorie
06.12.2007 21:38:45
Anaya : to nepomůže. On je tim smradem určitě prosáklej celej. A jeho byt taky.
 žabka renča Žena99 Kategorie
06.12.2007 21:36:44
Je to ošemetné... Jediné, co mě napadlo, je taktně nabídnout, že mu vyperete..
Smajlík  Anaya Žena22 Kategorie
06.12.2007 20:53:38
Když jste takový sračky, že mu to neřeknete do ksichtu, že je nemytý nechutný hovado. Co takhle mu poslat anonym, nebo ho pověsit na nástěnku-třeba se chytne...
 Maniac Butcher Muž30 Kategorie
06.12.2007 20:52:48
chlap bez ženské ?.... zkuste mu jako ženy trochu začít mluvit do oblečení a v íc ho napomínat že jej nemá čisté.... až se naučí zvládat oděv, začne si všímat i toho dalšího problému
 poi
06.12.2007 20:41:52
ne, promiň:o)

Hlavně diskrétně. Upřímně jen lehce zlehčeně. Přesto odhodlaně. Třeba: Promiňtě, myslím, že bych nemluvila pouze za sebe, kdybych vás požádala, zda byste nemohl věnovat více času své osobní hygieně? Neberte to jako útok na svou autoritu, nějaký můj mindrák, cokoliv nečestného. Chci být stoprocentně objektivní. Jen preferuji čerstvý vzduch a čistotný mužský. Jen vás na to chci upozornit, ničím vás neviním, možná si to jen neuvědomujete. Děkuji a omlouvám se, jestli jsem vás v něčem urazila.

Chtělo by to upravit do správného tvaru podle příchuti jeho temperamentu.
 Nics Muž25 Kategorie
06.12.2007 20:22:49
Smrdíš, kolego.
 Nics Muž25 Kategorie
06.12.2007 20:18:27
dobytek lol


Jinak jak říct kolegovi, že smrdí? "Smrdíš!"
 Meggie Žena26 Kategorie
06.12.2007 20:07:15
Kup si plynovou masku.
 dobytek Muž25 Kategorie
06.12.2007 19:42:40
Já bych se obrátil na toho kolegu s prosbou, jestli by mi nemohl pomoci a vylíčil bych mu ten problem ať poradí (jako na jiné škole...jak by se to dalo řešit. No a on pak sám navrhne řešení. Ve finále bych mu řekl, že se bohužel jedná o něj.
Smajlík  jan wat Muž Kategorie
06.12.2007 19:32:11
uplne ferove a natvrdo mu rict, ze smrdi a at si zacne oblecneni prat a myt se. Asi bude par dni od sameho vdeku nastvany, ale mel by se zacit myt a prevlikat a to je, co chcete, ne? Neprijemne veci se vzdy rikaji tezce.
 limon y sal Žena24 Kategorie
06.12.2007 19:24:08
Musíš mu to brutálně vyřvat do ksichtu, aby mu to došlo. Nějaké náznaky nemají smysl.
Smajlík  pejsek Muž26 Kategorie
06.12.2007 19:08:01
Máte kliku .. padly jste na opravdového filozofa :)) .. pro toho jsou hodnoty někde úplně jinde než pro vás a tak to může být problém .. ale vzhledem k tvému vzdělání předpokládám, že víš, že špinavé hadry a smrad byly vždy daň za pokec s moudrým mužem :))

Nic není zadarmo ..
Smajlík  Depresista Muž37 Kategorie
06.12.2007 18:54:09
"Kolego, smrdíš"
 Zildjian Muž41 Kategorie
06.12.2007 18:46:12
Máme podobný případ ve třídě. Spolužačka je ze slabších soc. poměrů, chodí do školy nemytá a s mastnými vlasy. Všimli jsme si i například, že nosí celý týden ty stejné ponožky apod. Nevím jak moc to s tím souvisí, ale momentálně žije "u přítele" - cca o pětadvacet let starší chlap, zřejmě typově podobný. Jí je teprve sedmnáct, její matka s tím nesouhlasí, ale nic s tím nedělá. Což je pochopitelně spíš případ pro sociálku, ale nikdo to neřeší, přestože o tom všichni vědí.

Dřív byla spolužačka pro svůj zápach i svoje chování obětí šikany a to i u nás ve třídě... Řešilo se to u třídní, u ředitele, výsledek nula. Teď ji celá třída ignoruje, ano, není to hezké, ale pro ni je to zřejmě nejlepší řešení. Nejprve jsme se jí snažili naznačit, že opravdu zapáchá, posléze jsme jí to i natvrdo řekli, ale nic se nezměnilo. Dneska za mnou seděla v semináři ZSV a natáhla si pod moji židličku nohy. Ten smrad mě okamžitě praštil do nosu a celé dvě hodiny jsem seděla nalepená na lavici a modlila se, aby to už skončilo. :-) Radu nemám, drahá kikiwhite, s takovými jedinci je to holt těžké. Nedají si říct a nedají.
 McGruderová Žena21 Kategorie
06.12.2007 18:38:33
Když za tebou přijdu do práce, uvaříš mi kafe? Já mu to přijdu říct za vás.
Jinak vás lituju.
On holt bude patřit k lidem, kteří mají sice super myslivnu, ale ostatní nevnímají a nepovažují za potřebné k životu. A to nezmění, ani když mu to řeknete.
U nás ve vedlejšim domě bydlí redaktor jednich novin. A ten má schromažďovací mánii. Už mu dvakrát úředně vyklidili byt. Sotva se daly otvírat dveře. Prostě skládka. A před domem měl zaparkovaná dvě auta v nich zase další bordel. Smrdí na dálku. A nepomohlo u něj nic.
 žabka renča Žena99 Kategorie
06.12.2007 18:35:28
On nemá nikoho, kdo s ním žije? Je osamocený? Jak je to vůbec možné?
Toto je dost choulostivé. Když ani pan ředitel nepomohl vyřešit docela zásadní věc, domluvila bych se s kolegyněmi. Napište mu anonymní dopis, položte ho na jeho stůl. Tam zcela upřímně a vstřícným způsobem napsat o tom všem i jak to působí na studenty, prostě všechno. V závěru vysvětlit, proč to je anonymně. Nechcete se ho nijak dotknout a nepřišly jste na lepší způsob, jak mu pomoci. Ona to vlastně pomoc je. Takto se potulovat mezi lidmi je holé neštěstí a on si to vůbec neuvědomuje.
Smajlík  Dalia Žena73 Kategorie
06.12.2007 18:29:08
Tak tohle znám: přesně to jsem zažila 2x: Jednou s kolegou, přesně ten bezdomovecký zápach, kdy jsme po jeho odchodu dlouho větrali. Ten kolega byl ženatý - nikdy jsme nepochopili proč to neřeší jeho manželka. V druhým případě to řešil celý podnik tím, že všichni, ženy i muži fasovali deodoranty a antiperspiranty, aby ho to trklo. Bohužel v žádném případě se nestalo, že by někdo našel odvahu to tomu dotyčnému říci. Ale je to chyba. Proč se má většina přizpůsobovat jedinci , který své okolí obtěžuje? Myslím si, že by mu to měl někdo dostatečně otrlý mezi 4-ma očima říci: v podstatě je nekolegiální ho v tom nechat. I když já sama jsem to taky nedokázala. Řekla bych, že by to měl řešit jeho šéf, má takové věci v platu, ale zřejmě se mu do toho taky nechce. Je to takové dilema, proč my, ta tichá hodná většina, si necháme otravovat život pár jedinci. Kdysi jsem četla takovou moudrost: Zlo nevítězí proto, že že zlých lidí je většina, ale proto, že ti hodní a slušní jsou slabí....
 Xena Žena Kategorie
06.12.2007 18:27:07
Když už o mě tak hezky mluvíte: JSEM ŠVADLENKA
Smajlík  packa Žena35 Kategorie
06.12.2007 18:24:08
kikiwhite: Jj psal jsem to pacce spletl jsem si okno omlouvám se paní učitelko. :-)
 BI0T0X Muž26 Kategorie
06.12.2007 18:20:17
oprava - BIOTOX:-)))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.12.2007 18:19:28
BIOTOP - já nejsem švadlena, ale packa je asi švadlena, nebo prostě umí šít:-)..Ta otázka byla si pro ni, ne?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.12.2007 18:17:13
Ty jsi švadlena ?
 BI0T0X Muž26 Kategorie
06.12.2007 18:12:23
biotox, hraboš podzemní - no tak to ne, to bych si musela vydezinfikovat pračku i auto, kde bych ty věci vezla:-). Já vím, jsem hnusná, ale já už mám na něj určitou pifku. Ale žádnej úplněj chudák to není - má kde bydlet, několikrát prodal byt a koupil si jiný, tak snad na pračku má nebo určitě někdy před tím měl!
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.12.2007 18:10:41
Pan ředitel raději strčil hlavu do písku, než aby to řešil. Studenti mu nedali nic najevo? To se docela divím, mladí lidé si zpravidla servítky neberou a kantoři jsou oblíbeným soustem.
Jestli s ním jinak vycházíte, měly byste mu to říci. Už jen kvůli němu samotnému, než mu to někdo jiný dá pořádně sežrat. To bych taky uvedla jako jeden z důvodů tohoto upozornění. A i to, že si o něm jistě za jeho zády štěbetají vrabci na střeše. Zeptat se, jestli nemá nějaký problém, popř. nabídnout pomoc.
 Šedá lvice Žena57 Kategorie
06.12.2007 18:09:22
Přemíra inteligence škodí. Přítel má v práci srovnatelný případ. Ne se zápachem, s jinou věcí. Tady je problém v tom, že se může stát, že i kdyby jste svolali schůzi a přímo do očí mu to všichni řekli, tak se nemusí urazit,ale nic s tím neudělá. Protože soudě podle popisu těch kalhot, je to věc pro psychiatra. Já měla taky takový případ. Paní mi dala zúžit kalhoty v pase a v rozkroku měla zaschlé šupinky po výtoku. Zvedl se mi žaludek. To jsou věci, které se vysvětlením nevyřeší, to je elementární slušnost ke druhému a to když chybí, není pomoci.
Já nevím, jak oslnivý máte v té škole plat, ale oficiálně písemně bych požádala ředitele o sjednání nápravy. V opačnm případě bych volila výpověď. Protože ve škole, kde ředitel není schopen řešit základní věci, se časem nakupí zásadnější problémy.
Smajlík  packa Žena35 Kategorie
06.12.2007 18:08:43
kikiwhite:
Do kolonky „From“ se dá napsat cokoli. Anebo si zřídit třeba na Seznamu nějakou schránku ucitele-a-studenti-ze-skoly-xy@seznam.cz a odtamtud mu to poslat. Jenomže stejně pochybuji, že se to nějak radikálně změní, pokud on to jako problém nevnímá (necítí). To by ho někdo musel delší dobu „učit“ těm správným hygienickým návykům, anebo to v tom mejlu detailně popsat, v čem je problém, jak se chovat, jak často se mýt, prát, převlíkat.
Já jsem tu kdysi psala o něčem podobném, 65988, příp.65915.
 Lucy*Hawk Žena36 Kategorie
06.12.2007 18:08:02
BI0T0X: no dyk to říkám od samýho začátku :D
 hrabos podzemni
06.12.2007 18:06:58
Vojtík Mácha - ano, kápl jsi na to - to je přesně ono - podle mě by pro něj bylo fakt těžké přestat smrdět, toto není jen občasný zápach, že se třeba někdo zpotí, je to zápach z určitého dlouhodobého způsobu života:-(...
My ho nepolíváme přímo voňavkou zezadu:-), ale koupili jsem si do kabinetu pohlcovač pachů:-), nejprvě byl vzadu v kabinetu a teď uvažujeme, že mu ho dáme pod stůl:-)..ale stejně to moc nepomáhá:-((
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.12.2007 18:06:58
Rici mu to osobne nejde, i kdyby si to zaobalila jak chces. Je tu opravdu jen moznost anonimniho upozorneni.
Smajlík  RoToR Muž33 Kategorie
06.12.2007 18:06:17
kikiwhite - no, tak tam je ten zakopaný pes. tak mu zkuste nějakou najít...:-)

Ale jinak prostě..pane kolego, mohl by jste na chviličku?víte..ono je to takové nepříjemné téma, ale potřebovaly by jsme vám tady s kolegyní něco říct...možná by jste si měl častěji prát oblečení, trošku o sebe začít více pečovat...
Snad se chytne, a dojde mu to...a když ne, tak fakt natvrdo.
 eintopf Žena25 Kategorie
06.12.2007 18:04:56
Třeba nemá kde bydlet nebo bydlí někde ve skvotu je to starej zkrachovalej akademik nemá nikoho kdo by mu vypral. Nabidněte mu že mu vyperete paní učitelko.
Smajlík  BI0T0X Muž26 Kategorie
06.12.2007 18:04:38
jestli ses anglictinarka muzes mu to zkusit rict anglicky ... ale cestinu bych doporucoval vic
 Svejk Muž Kategorie
06.12.2007 18:03:02
eintopf - no to je to, on právě nemá manželku:-)

pro ostatní - no, já vím, vy píšete - já bych mu to řekla, ale napište přesně JAK - jako mám říct - kolego nezlobte se, ale smrdíte? Ženský nehrajte na mě to, že byste mu to tak lehce a rázně řekly - my to tam řešíme už dva měsíce a nikdo se k tomu nemá..ale poradit se to dá lehce...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.12.2007 18:01:38
Ať mu někdo napíše psaní nebo mail. Ale přátelsky, aby to nebral jako kecy. Ikdyž pochybuju, že to pomůže, jestli je prase, nemyje se, smrdí mu skříně s oblečením, tak by musel kompletně změnit svoje návyky, což asi neudělá. Takže asi jedině polejvat deodorantem nenápadně zezadu...
Smajlík  Vojtík Mácha Muž Kategorie
06.12.2007 17:59:44
Mimovesmír - no, to nám už taky někdo radil:-)...máš na mysli mailem? A to si kvůli tomu mám založit další pro něj neznámou schránku nebo to jde poslat nějak anonymně?:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.12.2007 17:59:10
Já bych mu to normálně řekla (vzhledem k mé povaze raději dříve, než-li později, poněvadž později už by to mohlo být drsnější). Trochu stranou a pokud možno přívětivě. Choulostivé to sice je, ale on tím obtěžuje veškeré okolí, tak jakýpakcopak...
 anička111 Žena Kategorie
06.12.2007 17:58:30
Věřím, že je to pořádně nepříjemná situace, jak pro vás, kolegyně z kabinetu, tak pro studenty. a určitě to nepřispívá ani jeho autoritě..ono, příjemné sdělení z toho neuděláte nijak, takže bohužel...leda narovinu. a nebo zkontaktujte manželku:)
 eintopf Žena25 Kategorie
06.12.2007 17:55:36
Asi bych mu napsala několik drsných anonymů
Smajlík  Mimovesmir Žena32 Kategorie
06.12.2007 17:53:29
Co budeš dlouho chodit kolem horký kaše, prostě mu vyper :)
 hrabos podzemniPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk