Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
"Ale přesto zvyšuje šance.." Pitomost. Na gymplu jsem ve ctvrtaku dostal prihlasku do Mensy, kterou jsem ostentativne odignoroval, a presto mi to jakozto introvertovi s zadnym seznamovanim nepomohlo. A u pracovnich pohovoru mi pomahala akorat verbalni inteligence pore, co jsem se s tou introverzi nejak naucil pracovat.
|
|
|
Vzhledem k tomu, že si dokázala napsat tenhle tvuj příspěvek, tak si na tom podle mě dost dobře. Na spoustě věcí se dá pracovat a třeba (dost pravděpodobně) jsi na tom už mnohem lépe než v minulosti.
|
|
|
Ani nevim, jestli jsem nekdy delala IQ testy. Ale ten pocit, ktery popisujes, znam. Ze z neceho negativniho, at uz je to jakkoliv objektivne bezvyznamne, odvijis svoji hodnotu a zere te to. Holt nizke sebevedomi a obecne mozek, ktery ti to neustale pripomina, je mrcha:)
|
|
|
Papír nejsou přednosti. Kašli na to.
|
Oshiioff |
|
|
Máš papír, díky kterýmu se můžeš vyhnout jakémukoli rozhodování a odpovědnosti. Gratuluji.
|
realistickej bobek |
|
|
“ To je pravda. Inteligence nezaručuje úspěch ani v práci ani při seznamování. Ale přesto zvyšuje šance.” U žen prý né…statisticky…
|
|
|
“ To je pravda. Inteligence nezaručuje úspěch ani v práci ani při seznamování. Ale přesto zvyšuje šance.” U žen prý né…
|
|
|
Asi tak: No, pokud jsi introvert a bojíš se lidí, že ti ublíží, tak ani iq ti moc nepomůže. Samozřejmě je výhodnější být aspoň trochu chytrý, leccos vyřešis lépe, na druhou stranu, když jsi hodně premyslivy, může ti to v něčem i komplikovat život. Omezený člověk prostě některé věci neřeší, nechá je plynout
|
|
|
Inteligence ještě nezaručuje úspěch v kariérním životě Opravdová To je pravda. Inteligence nezaručuje úspěch ani v práci ani při seznamování. Ale přesto zvyšuje šance. Vyšší inteligence usnadňuje seznamování, pokud se ještě pojí s extrovertním přístupem k lidem. Daný člověk lépe navazuje kontakt, prostě to umí s lidmi na seznamovací schůzce. Nejhorší kombinace je opak. Tzn. introvert a ještě s omezeným intelektem. No a to samé konkurzy na prac. místa, do funkcí. Vždycky je výhoda intelekt, exrovertní ladění, zvídavost, plus vzhled. A jak dotyčný mluví, atd. Roli hraje samozřejmě úplně všechno, dokonce i pachové vjemy. Informace putují všemi smysly, zrakem, sluchem, čichem. Pokud si podávají ruce, tak i na krátký čas hmatem. Snad jen chuť se nepoužívá. :-) Pokud to tedy není konkurz na pornofilm. Ale nikdy vstupní pohovor nic negarantuje. Ani seznamovací schůzka negarantuje, že vztah vznikne a (nedejbože/dejžebože) bude do konce života. Garantovat se nedá nic. Jen smrt. Přesto ve vzhledu, inteligenci, pohotovosti, rychlosti, akčnosti, síle, zdraví, atd. si holt lidi nejsou rovni. A příroda dovede být krutá. Třeba mně se po 50 začala dost mstít. Kdeco mi už sebrala. IQ tuším zatím ne. Ale taky jednou přijde ten čas. Budu Joe Biden2/Donald Trump2.
|
asi takto |
|
|
Já jsem iq testy nikdy nedělala. Ale mam červený diplom a je mi to celkem k ničemu Inteligence ještě nezaručuje úspěch v kariérním životě
|
|
|
Otázka ovšem je, jestli to má vypovídací hodnotu i o něčem jiném než o schopnosti luštit hádanky v IQ testech... Michal-222 Samozřejmě, takto se dá postupovat v jakémkoli testu. Vždycky se luští hádanky v nějakém předmětu, v nějakém testu. To bys nesměl dávat žádný test. A i test na alkohol, který ti dávají policajti, může být nepřesný, atd. Michale, řekni mi, co je na tomto světě absolutní a zcela objektivní? Pouze sbor incelů z incelnice.
|
|
|
Mě navíc rozčiluje ta představa, že na hodnotu IQ nemá vliv jen výsledek, jakého dosáhnu v testu já, ale hlavně to, jak v tom testu dopadnou ostatní...
|
|
|
"Zatímco nějaké číslo v nějakém testu je bez slovní omáčky a vyspovídá aspoň o něčem a pokud ho podstupuje skupina žáků za stejných podmínek, tak to hodnotu má." ... Otázka ovšem je, jestli to má vypovídací hodnotu i o něčem jiném než o schopnosti luštit hádanky v IQ testech...
|
|
|
Nevím, jakým způsobem jsou IQ testy sestavovány. Ale nemyslím si, že se jedná o hodně přesné měření. LDV Muž46 To jsou nepřesné i školní známky. Přesto se na vysvědčení uvádějí. :-) Jasně, že skóre v testu IQ nebo vysvědčení jsou jen nedokonalé pomůcky, jak někoho klasifikovat, ale učitelé, psychologové nemají jinou možnost. Ještě další způsoby popisu žáka jsou ještě méně přesné. Třeba slovní hodnocení. To je už úplně subjektivní. Zatímco nějaké číslo v nějakém testu je bez slovní omáčky a vyspovídá aspoň o něčem a pokud ho podstupuje skupina žáků za stejných podmínek, tak to hodnotu má. Mě spíše zajímaly průměry třídy. Na začátku škol. roku. Takže v září. Vždycky když jsem dostal novou třídu, udělal jsem si tam vstupní IQ test. Abych věděl, s jakým "matrošem" budu pracovat. To je taková hantýrka. Pokud bys to chtěl odborně - říká se tomu pedagogická diagnostika. No a podle toho jsem se pak zařídil. Jinak se pracuje s třídou, kde naměříš průměr IQ žáků 80 a jinak ve třídě, kde naměříš průměr 108. Jiná obtížnost učiva. To je pedagogická zásada. Zásada přiměřenosti. Děti lze zatížit jen do míry jejich nadání, schopností. Čili aby učitel nepřetížil, neměl nároky nad možnosti žáků nebo naopak, aby nenechal ladem talenty s vysokou inteligencí, ti se ostatně často nudí je třeba jim dát práci úměrnou jejich potenciálu. To je druhá pedagogická zásada. Zásada individuálního přístupu.
|
|
|
* Ten epitaf je na hrobě v areálu Sleepy Hollow Cemetery ve státě New York - Zde leží člověk, který věděl, jak přivolat k sobě lidi chytřejší, než byl on sám.
|
|
|
Tak jsem si ten citát vygooglil. Buď jsem si to špatně pamatoval nebo je to v té knize chybně uvedeno. Tento já na hrobě v areálu Sleepy Hollow Cemetery ve státě New York - Zde leží člověk, který věděl, jak přivolat k sobě lidi chytřejší, než byl on sám. Anglický to je takto - Here lies a man who was wise enough to bring into his service men who knew better than he himself. Carnegie si ten epitaf zvolil sám jako připomínku toho, že jeho ohromný úspěch v ocelářském průmyslu nestál na jeho vlastní technické genialitě, ale na schopnosti vybudovat a řídit tým odborníků.
|
|
|
Elfo: Mně se někdy do určité míry zvýšilo sebevědomí, když jsem vyřešil určitý problém nebo odstranil nějakou potíž. Dřív jsem zkoušel řešit různé logické úlohy nebo příklady, které byly uvedeny v časopisech. Někdy se mně to podařilo a někdy se mně to nepodařilo. Před lety jsem četl knížky, které napsal D.Carnegie. A je tam napsáno, že prý si přál, aby měl na nahrobku nápis - Zde leží člověk, který se dokázal obklopit lii chytřejšími, než byl on sám. Člověk většinou potřebuje v životě s někým spolupracovat, něco s někým zkonzultovat, zjistit zkušenosti druhých lidí atd. Proto si myslím, že není dobré, trápit se kvůli výsledkům nějakých testů.
|
|
|
Byl jsem arogantní, na střední mi začalo docházet že nejsem nejchytřejší a frustrovalo mě když mi něco nešlo měl jsem to jako brnění a cítíl se nadřazeně a neřešil lidský problémy protože jsem byl přece jinej a nad tím. Hrozný to pak překonávat a dohánět ostatní, protože se topíš protože si zaspal. Ale nevím, tahle otázka může mít hodně různých odpovědí jako jsou různí lidé. Inteligence je jen talent, jen jedna část člověka, ale ano všímám si že život je lehčí v tom smyslu že před ostatními je ten s vysokým iq napřed a vidí věci dřív a jinak a hlouběji ale to fakt není všechno, nakonec to by se měli mít lidi s velmi vysokým iq nejlépe ale není to výjimka že se mají dost špatně jsou osamocení a v depresích. Pamatuji na jedno video od nějakého youtubera z usa jak udělal video draw my life a říkal tam jak jeho táta se strašně zajímal o iq a on byl jeho první syn, pak měl druhého syna kdy věděl o iq ještě víc a dávál tomu druhému všechnu pozornost na úkor toho prvního, ten první měl dobré známky ale nebyl na takové úrovni jako ten druhý. No prostě ten druhý byl na uznávaný na MIT ale kromě toho neměl nic, ten první nebyl nikdy tak inteligentní ale měl přátele, yt kanál a myslím buď dobrou práci nebo firmu, a když mu přišel výsledek z iq testu tak ho neotevřel protože se tím nechtěl definovat. Pak jsem jednou mluvil na omegle s někým co měl velmi vysoké iq a bylo mu 16 byl to arab a prostě jsme mluvili a on taky říkal že jeho táta se zajímal o iq ale byl hodnej a v pohodě, když je velkej rozdíl v iq ten člověk si může s vámi hrát a prostě bejt hajzl ale když je to hodnej člověk a prostě se bavíte tak je to super protože prostě myslí na jiné úrovni ale jsou to furt lidi. No je to zajímavý no, jo a ještě iq se dá zvýšit tréningem asi? Jsou i tréningy na emoční inteligenci. Jsem v jednom discordu a tam to dělají, jenže další věc je čím více inteligentní jsou ty lidi tím spíše jsou to hajzlové a trosky, podle mě, takže z mého hlediska je lepší se tomu vůbec nevystavovat, já nemám moc emoční nebo sociální inteligence abych existoval mezi takovými individui a ta obecná není natolik vysoká abych je neustále stíral a beztak je to všechno preceňované, "hrozny jsou kyselé" Jestli to vše někdo četl tak asi nemá co dělat, ale třeba to někomu nějak pomůže nebo něco
|
|
|
"No za nás se IQ testy nedělaly, protože se bolševičtí učitelé báli, že by se prozradili, že jsou na tom hůře než studenti. Resp. že studenti jsou na tom lépe než oni. asi takto" ... Já myslím, že pro soudruhy byla inteligence buržoazním přežitkem...
|
|
|
"To, kým jsi dnes, neurčují výsledky ani čísla z tak dávného vyšetření. Mnohem více vypovídá o člověku to, jaké má schopnosti, zkušenosti, vztahy a jak se dokáže rozvíjet během života :) jsembarva" ... Aneb to čeho dosáhneš určuje jen to, čeho dosáhneš...
|
|
|
Jak sama píšeš: Sebe sama omezuješ. Tak se neomezuj. Co tam máš dál?
|
|
|
Samozřejmě vím, že už nejsem to malé dítě, kterému nešla škola. Bohužel jsem ale kvůli tomu nabyla dojmu, že jsem hloupá. Šikana přicházela jak ze strany dětí, tak ze strany učitelů, takže si tyhle nálepky ‚hloupá, neschopná, pomalá – nesu pořád s sebou. ​Jinak bych řekla, že funguji relativně normálně. Mám partnerský vztah, práci, celkově dobře vycházím s lidmi atd. Cítím ale, že mě to stejně omezuje, nebo spíš že tím omezuji sama sebe. ​Jinak, v tom vyšetření bylo skutečně napsané střední až dolní pásmo průměru. Takže vím, že nejsem mentálně zaostalá, ale stejně si tak někdy připadám.
|
|
|
"Za mýho mládí se žádné takové testy nedělaly…" Michal-222 No za nás se IQ testy nedělaly, protože se bolševičtí učitelé báli, že by se prozradili, že jsou na tom hůře než studenti. Resp. že studenti jsou na tom lépe než oni.
|
|
|
Doporučil bych zapracovat na sebevědomí a soustředit se na to, co ti jde.
|
|
|
Oprava příspěvků, který jsem vložil ve 13:28 Já výsledky různých IQ testů nepřeceňuji. Nevím, jakým způsobem jsou IQ testy sestavovány. Ale nemyslím si, že se jedná o hodně přesné měření.
|
|
|
To, co popisujete, je poměrně častá reakce. Když člověk po letech najde starou psychologickou zprávu, snadno začne vnímat několik čísel nebo formulací jako definitivní verdikt o své hodnotě či schopnostech. Jenže staré výsledky z pedagogicko-psychologické poradny mají několik důležitých omezení. * Test zachycuje výkon v konkrétním věku a za konkrétních podmínek. * Výsledky mohou být výrazně ovlivněny poruchami učení, pozornosti, únavou, stresem nebo motivací. * U dětí s ADHD (dříve často označovaným jako LMD) bývá profil schopností velmi nerovnoměrný – některé oblasti mohou vycházet výrazně slabší, jiné naopak nadprůměrné. * IQ test neměří kreativitu, empatii, sociální inteligenci, vytrvalost, praktické dovednosti, humor ani řadu dalších vlastností, které mají v běžném životě obrovský význam. Zaujala mě jedna věc: píšete, že jste si vědoma svých silných stránek (kreativita, sociální cítění), ale přesto vás ta zpráva zasáhla. Někdy totiž nejde ani tak o samotné číslo IQ, jako o pocit, že nás někdo „zařadil do škatulky“ a my se proti tomu vnitřně bráníme. Také stojí za zvážení, jak váš dospělý život vypadá dnes. Máte přátele? Dokážete fungovat v práci nebo ve studiu? Umíte řešit každodenní problémy, učit se nové věci, orientovat se ve vztazích? To všechno jsou velmi důležité projevy schopností, které starý test nedokáže plně zachytit. Pokud byste tuto otázku položila v diskuzi, myslím, že byste zjistila, že mnoho lidí s vysokým IQ se celý život potýká s problémy, zatímco mnoho lidí s průměrným nebo podprůměrným výsledkem vede spokojený, úspěšný a naplněný život. Korelace existují, ale nejsou to osudy vytesané do kamene. Mimochodem, formulace „střední až dolní pásmo průměru inteligence“ sama o sobě neznamená nízkou inteligenci. Pokud je ve zprávě skutečně uvedeno „průměr“, pak jste stále v rámci běžného rozmezí populace. Jestli chcete, můžete anonymně napsat přesnou formulaci ze zprávy (bez osobních údajů). Dá se pak lépe vysvětlit, co tehdejší psychologové těmito pojmy mysleli a jak je interpretovat s odstupem času.
|
|
|
Ahoj, výsledky z PPP (případně SPC) vždy zachycují člověka v určitém věku, za konkrétních podmínek a v konkrétní životní situaci. Navíc u dětí s poruchami učení/pozornosti nebo jinými obtížemi může být výkon v testech ovlivněn řadou faktorů a nemusí právě zcela odrážet jejich skutečný potenciál :) Dnes se ví, že inteligence není jen jedno čísl, které by tě mělo jakkoliv definovat. Člověk může mít průměrné nebo i podprůměrné výsledky v některých oblastech a přitom vynikat v kreativitě, komunikaci, empatii, sociálních dovednostech nebo praktickém uvažování. Právě tyto schopnosti mají v běžném životě často obrovskou hodnotu! Nehledě na to, že specifiky IQ testy se zaměřují pouze na logicko-matematickou inteligenci a neberou v potaz třeba jazykově-verbální, interpersonální, hudební…to stejné s poruchami učení = IQ testy je v potaz neberou… Já sama také nepatřím mezi lidi, kterým by matematika šla úplně snadno. Na druhou stranu mám silné stránky v kreativních a uměleckých oblastech a daří se mi v předmětech, které vyžadují jiné typy schopností. Každý z nás má zkrátka jiné nadání a není možné posuzovat člověka jen podle jedné oblasti. To, kým jsi dnes, neurčují výsledky ani čísla z tak dávného vyšetření. Mnohem více vypovídá o člověku to, jaké má schopnosti, zkušenosti, vztahy a jak se dokáže rozvíjet během života :)
|
|
|
Tady je odkaz na stránku, kde je popis historie vzniku IQ testů https://www.inteligence.cz/historie-iq/ Já výsledky různých IQ testů nepřeměňují. V životě jsou hodně důležité zkušenosti a dodržování určitých zásad. Důležitá zásada je to, důkladně si promyslet, komu někdo řekne určité informace. Přílišná míra důvěřivosti bývá spíše škodlivá. Bývá výhodné, ověřovat si pravdivost určitých informací.
|
|
|
Moudrost a IQ nejsou totožné. Chuej-neng, 6. patriarcha zen buddhizmu, je udáván jako příklad nepříliš bystrého, který možná právě proto dosáhl osvícení.
|
|
|
Dynamické je dění ve větších kolektivech. Konkrétní člověk neví, kdo s kým o čem mluvil, kdo koho pomluvil, kdo vypustil jakou fámu nebo dezinformaci, kdo čemu uvěřil atd. Takže je výrazný rozdíl např. mezi hrou šachy a vztahy v kolektivech. Na šachovnici je jasně přehledné, kde která figurka stojí. Kdežto v kolektivu lidí vůbec není jasné, kdo si něco myslí, kdo mlží, kdo jak intrikuje, kdo čemu uvěřil atd. Navíc něčí úspěšnost v něčem je výrazně ovlivněna mírou motivace toho člověka a povahou toho člověka. Např. někdo je pilný a pracovitý, ale příliš důvěřivý. A může se stát, že někomu řekne určité informace a ten člověk ty informace použije proti němu.
|
|
|
Jediný IQ test, který jsem dělal, byl nějaký test na počítači. Dělal jsem to, když jsem měl 18 let. Jelikož jsem vůbec nevěděl, kdo ten test sestavil, tak jsem se tím výsledkem vůbec nenechal ovlivnit. Měření IQ bych nepřeceňoval. Zjednodušeně napsáno, je to měření schopností odhadnout, jaký symbol patří do nějakého prázdného místa, na základě nějaké logické dedukce. Jenže to je vyloženě statická úvaha, protože ty symboly se nemění. Např. hra šachy je logická hra, ale taky statická. Někdo může nad určitým tahem přemýšlet několik minut a stav na šachovnici se během toho časového intervalu nezmění. Kdežto rozhodování v životě bývá mnohdy spíše dynamické. Okolností se průběžně mění a člověk se průběžně dozvídá různé informace. V životě je hodně důležité, jaké má někdo zkušenosti. Leckdo se může poučit z chyb druhých. Dokonce i z chyb filmových postav nebo knižních postav.
|
|
|
No jo, no, všichni nemohou být nad průměrem, to je holt definice průměru. Za mýho mládí se žádné takové testy nedělaly…a tady na ZP mi vychází IQ78…
|
|
|
Nijak nikdy jsem je nedelal, proc jsi je v detstvi delala, jen tak, nebo to bylo soucasti nejake diagnostiky? Ja nijak extra chytry nejsem, ale neresim to, znam sve limity a nemam s tim problem
|
Ikve |
|
|
|