Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
Částečně v něčem souhlasím s Ncnj-Svitavská ulice, ale jináč si nemyslím, že jsme úplně bezduchý papoušci, kde kdo dokáže vymyslet úplně jinou, inovativní myšlenku. I já už jsem jich pár vymyslela a to z vlastní hlavy, nikde jsem je nikdy neslyšela. Tudíž ano, myslím že já mám vlastní mozek a to je velmi důležité, být schopen si na něco utvořit vlastní názor a ne jen slepě papouškovat a následovat.
|
|
|
Většina lidí replikuje. Ožeň se, zploď děcko, postav barák, otroč pro korporát ve jménu hypotéky, zasaď strom. Když žiješ jinak, si vyvrhel. Proto lidi nesnášej vegany, teplouše a všechno, co je jinak. Uráží to monolitost jejich stáda, byť v jádru jim není vlastní, je jen převzatá, což je právě to, co je v hloubi duše znepokojuje nejvíc a důvod, proč kolem sebe kopou. Dá to ale dřinu myslet sám za sebe. Člověk si nikdy nemůže bejt jistej, co je jeho myšlenka a co ne. Většina myšlenek je podle mě převzatá i u lidí, co nad tím přemýšlej a vzpíraj se tomu konceptu.
|
|
|
„Jsou vaše myšlenky skutečně vaše?“ pravil jednou jeden pán v hospodě, když mu přinesli třetí pivo a účet někoho jiného. Načež druhý pán, který vypadal jako vysloužilý účetní a filosof zároveň, pravil: „Milostpane, člověk si myslí, že myslí své vlastní myšlenky, ale většinou jen opakuje, co slyšel od manželky, četl v novinách nebo odkoukal od souseda. Jenomže tomu říká charakter.“ Potom se do hovoru vmísil hostinský: „Kdyby byly myšlenky opravdu vlastní, tak by si je lidi zamykali doma do kredence. Ale oni je rozhazují po hospodách zadarmo.“ A v koutě seděl jeden tichý člověk, který za celý večer neřekl nic, jen pil rum. Když už zavírali, povzdechl si: „Nejnebezpečnější nejsou cizí myšlenky. Nejnebezpečnější jsou ty, o kterých si člověk myslí, že na ně přišel sám.“ Pak usnul na stole a převrhl utopence do popelníku, čímž celá filosofická rozprava skončila způsobem pro české dějiny nejpříznačnějším.
|
|
|
Jsem originál a to je ten důvod, proč můžu psát z jakéhokoli nicku a každý ví, že text je můj. Zatímco mnozí další jsou prázdní, zaměnitelní, nepůvodní. Samozřejmě i já jsem ovlivněný kdečím. Ale přesto mnohem více rozlišitelný než masa zdejších incelů, kteří jsou na jedno kopyto. Jinak člověk je tvořen jak geny, epigenetikou, tak výchovou, vlivy vrstevníků, kolegů, kamarádů, médií, atd., ale část je autonomní. U každého trochu jinak. Každý má unikátní mix. Na vašem webu je ale nejvíce srandovní právě ta zaměnitelnost. Z jiných webů mám trochu jiné zkušenosti. Jsou tam lidi více originální, sví, autonomní. Asi tím, že jsou tam starší uživatelé. Tady je hodně mladých a to je všecko na jedno brdo. Nulové životní zkušenosti, jen recyklují mainstream nebo bláboly z automatu.
|
sranda no |
|
|
Vše vím nepotřebuji myslet
|
|
|
Pratchert to myslím vysvětlil docela jasně - že myšlenky existují (a pohybují se) ve vesmíru zcela samostatně a nezávisle ... a občas dojde k tomu, že se plující myšlenka potká s nějakým člověkem, kterému se usadí v hlavě...
|
|
|
Důležité je, jestli z těch myšlenek mám nějaký prospěch.
|
|
|
To psal nekde nedavno nekomu Musk, ne? Tvl. uz i dotaz je jenom replikovana oznamovaci veta.
|
|
|
Podle Cimrmanovy filosofie externismu existuje pouze okolní svět a neexistuji já. Z toho vyplývá, že když neexistuji, tak moje myšlenky také neexistuji. Tím je problém, jestli jsou naše myšlenky skutečně naše, elegantně vyřešen, dalo by se říct, že tento problém vlastně neexistuje :D
|
|
|
|