Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1225929, vloženo 20.11.2023 17:45:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vražda - ztráta kontroly
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-ztra til-jsem-nad-sebou-kontrolu-rekl-obzalov any-z-vrazdy-pritelkyne-40451343#dop_ab_ variant=0&dop_source_zone_name=novin ky.web.nexttoart

Přijde mi velmi podivné hájit se tím, že to nešlo zastavit. Totiž, trest jako takový není nástroj msty, ale ochrany společnosti, takže i když se takhle pachatel staví do role oběti, která "nemohla zastavit, co oběť nastartovala", vede či mělo by to vést k opaku.
Jestli někdo fakt nedokáže ovládat svůj vztek, riskuje doživotní izolaci, protože někoho, kdo neručí za své jednání, nelze nechat na svobodě bez účinného dozoru.

Kromě toho, že je to výmluva naprosto sociopatická, je taky dost hloupá, tak žasnu, proč něco takového člověk vůbec řekne.
 Hrnek čaje Muž27 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.11.2023 03:27:01
Tihle mi přijdou jak děti z MŠ, které obviňují ostatní nebo "něco" za své chování. Vždycky mě zarazí, že těch lidí není málo, kteří mají pocit, že druhý může za to, jako oni sami se chovají.
 Tydlidá Žena32 Kategorie
21.11.2023 00:48:30
lidoop lidumil
Ze ti do toho kecam... Afektovani nebo afektovane chovani nema s jednanim v afektu moc spolecneho. Toho jednani v afektu jsou ale schopni i ti, co tu paru vypousteji prubezne.
 ybholdon
20.11.2023 23:32:26
Afektovaní dokáží být i úplně normální lidé, do kterých bys to neřekl. Jejich achillovou patou je neschopnost upouštět páru po částech, postupně a dřív, než se jim ji pod pokličkou příliš nahromadí. Kdo umí upoštět třeba i tím, že si zanadává, vyřve, zakřičí, rozmlátí nádobí, vysklí dveře, je na tom mnohem lépe než "kliďas", ve kterém to vře a jednoho krásného dne hrnek přeteče a v afektu vybuchne vulkán.

V Japonsku proti afektu mají krásnou pomůcku, fackovacího panáku s podobiznou šéfa, ředitele před firemním vchodem. Šéf tě naštve, vyběhneš, profackuješ panáka a uleví se ti. Je tam kamera a kdo málo fackuje, je ochuzen o prémie. Perfektní metoda, na pracovišti klid a pohoda.
 lidoop lidumil Muž99 Kategorie
20.11.2023 20:37:15
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
20.11.2023 19:39:55
Článek jsem nečetla, ale chápu že někdo spáchá vraždu na základě ztráty kontroly. A fakt říká pravdu. Samozřejmě ne všichni, ale věřím, že to jde.
 Loca Loca Žena98 Kategorie
20.11.2023 18:59:21
On to asi hraje na nepříčetnost nebo dočasnou nepříčetnost. To by zřejmě měla být polehčující okolnost, aby dostal nižší trest nebo místo vězení léčbu na psychiatrii.

Pokud se prokáže, co tvrdí matka oběti, že s ním byly problémy už dříve a byl násilnický, pak má smůlu. Žádnou nepříčetnost mu nikdo neuzná.
Pokud by se ukázalo, že se opravdu není schopen ovládat, je v zájmu společnosti, aby od ní byl oddělen a opět je to z jeho pohledu spíše kontraproduktivní.
Je zřejmé, že tady šlo nejspíš o vraždu v afektu, ne plánovanou. To by značilo menší společenskou nebezpečnost. Tou údajnou nepříčetností si ale spíše uškodí, protože ta z něho dělá společensky nebezpečného. Pokud se nechá tak snadno vytočit a kvůli tomu zabije, potom na svobodě nemá co dělat. Měl by si jít sednout a součástí trestu by pak měla být nařízená i psychiatrická léčba.

I kdyby opravdu oběť akci začala a jako první po něm něco hodila, rozhodně to nejde hodit na sebeobranu, přiměřenou nebo nepřiměřenou ani na zabití. Ona pro něho po většinu doby trvání jeho útoku neznamenala žádné nebezpečí, zjevně nemohl trvat její útok a tedy je to z jeho strany vražda.
 n0b0dy Muž42 Kategorie
20.11.2023 17:56:31
modern: o tom se ani nepřu. Zaráží mě jen ta naivita, že "nemám nad sebou kontrolu" je polehčujícú okolnost. :D týpek, kromě toho, že je hovado, je taky docela blbej.
 Hrnek čaje Muž27 Kategorie
20.11.2023 17:54:11
Hrnek čaje: Souhlas, ale ber to tak, že většina těch lidí je venku a ne zavřených. Je to jedno.
 modern research Muž36 Kategorie
20.11.2023 17:53:01
Modern research: jenže jedna věc je říct "fakt jsem to posral a udělal jsem něco, co se nedá odčinit" a "vlastně vůbec nevím, co dělám, nemám nad sebou žádnou kontrolu".
Prezentuješ opačný extrém, někoho, kdo se na to třese, ale ten nad tím taky "nemá kontrolu", jen to plánuje, ale jeho vášeň pro zlo rozhoduje za něj.

Týpek místo toho, aby přijal, že to posral a že takhle se žít nedá, tak se vymlouvá na "nepříčetnost", jenže nemůžeš pustit někoho, o kom věříš, že to udělá znovu.
 Hrnek čaje Muž27 Kategorie
20.11.2023 17:51:35
...proč něco takového člověk vůbec řekne.

Protože je sociopat?
Asi nemá cenu řešit, co tenhle tvor řekne. Záleží jen na soudci, na jak dlouho tohle izoluje od společnosti. Což u mne často vede k rozčarování...
 kulich
20.11.2023 17:47:59
Se to bere jako opak toho, že jsi to plánoval měsíc a měl z toho radost. Každý děláme někdy chyby, jen tahle je taková více zásadní.
 modern research Muž36 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk