Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1225808, vloženo 18.11.2023 10:28:25 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Maturita je k ničemu,zrušení by prospělo
Maturita by se měla co nejdříve zrušit, podporuje akorát buzeraci, šikanu a potlačuje talent jednotlivců. Naopak nahravá různým bezcharakterním jedincům umějící se dobře přetvařovat a díky tomu dobře proplouvat též i různým zmr.dikum.
Neuznává individuální rozdíly, snaží se z jednotlivců dělat seriové výrobky, opravdu hnus!
Několikrát jsem to zažil a těchto zkusenosti je opravdu mnoho.
Ve školství je také i mnoho psychopatů. Stačí na takového narazit a je po maturitě i kdyby žák uměl a měl sebevetší snahu.
Každý navíc nepocházi z optimálního prostredi, casto i z velmi komplikovaneho prostredi, pak zákonitě takový žák má okamžitě problémy, oproti těm, kteří vyrůstají v dobře fungujicich rodinach.
Tak, jak je to dnes postavené, je jen hloupý přežitek z dob minulých.
Nemá to nic spolecneho s tím, jaké má člověk schopnosti, co umí, v čem může vyniknout apod.
Dále jsou velké rozdíly mezi školami a jednotlivými kantory. Uz to samo o sobě svědčí o velké neobjektivnosti tohoto papíru. Jeden se čtyřkami sotva prošel díky buzeraci např. některého z kantorů. Jiný jedničky dvojky a v hlavě toálně prázdno. Taková je pak realita. Maturita je neobjektivní cár papíru. Je to pouze znak toho, že dotyčny dokáže poslouchat a biflovat se a papouškovat vše co se po něm chce.
Maturita by měla být, už jen z těchto zásadních důvodů zrušena.
 je to tak Muž36  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.11.2023 09:26:09
Nikdo ti nenutí abys měl maturitu je to čistě tvoje věc dělej si co chceš ale nevnucuj to druhým.
Klidně může dělat něco co ty uznáš za vhodné nikdo ti v ničem nebrání.
Každopádně to nic nemění na tom co se po tobě vyžaduje.
Pokud nezvládáš systém projít školou svědčí to o tom že nemáš dostatek intelekt. schopnosti pro jejich porozumění. Jak jednoduché.
Podle mého názoru lidi co na to prostě nemají kopou kolem sebe.
Myslím si že toto pseudofilozofování o vzdělání nikam nevede buď dones papír nebo máš prostě smůlu v práci budeš prokazovat svoje odborné zkušenosti které nabydeš praxi.
Jo a to co ty si myslíš nikoho nezajímá.
 tasvata
18.11.2023 23:01:04
Ale zase si to vem, je to o každém znás, někdo má kvalitu, jakou koliv kvalitu a tu stejně světu bude muset dokázat, něco dokaž a neřeš školu a maturitu, máš talent napiš písničku, nazpívej jí, něco pro to musíš udělat, něco dokaž, a neremcej tu o maturitě, jak je na hovno, jo je na hovno, ale to bude všude, v práci atd, to je budoucnost, bohužel v práci budeme čtyřicet let, tak si něco vybojuj, po čem toužíš, a pokud na to nemáš vzdělání, tak v tom podnikej, pokud nechceš podnikat, nauč se jazyk, odstěhuj se tam, kde na to maturita být nemusí, vyhraj loterii, ale něco pro to udělej, čti a vzdělávej se sám, buď někde odborník na něco a toč o tom videa, lidé to mají rádi, když o něčem mluvíš odborně.
 LízaSimpson2
18.11.2023 22:31:58
je to tak, Ty neumíš číst, právě že jsem psal, že si nemůžou stěžovat, protože jim nikdo nevěří, všechno se proti nim obrátí.
 Askal001
18.11.2023 20:47:41
Nevím, kde jsi přišel na to, že většina zaměstnavatelů maturitu nevyžaduje. Já jsem musela přikládat doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání do všech zaměstnání, kam jsem nastupovala. Jo, možná nějaký živnostník, co má 5 zaměstnanců a potřebuje nabrat nějaké mukly, co mu tam budou makat za pár kaček, ten asi žádný papír nechce - ten může být rád, že se mu tam vůbec někdo přihlásil.
Smajlík  Maturita je třeba
18.11.2023 19:13:27
Nikdo netvrdí, že by lidé meli mit stejne platy, tam by to melo byt určitě vždy podle vysledku, nikoli aby to urcoval nějaký nevypovidající papir, pripadne cenu prace urcuje trh.
Co se tyka te maturity, již dnes řada firem maturitu nevyžaduje, i z techto duvodu se smysl maturity vytraci, další důvod ke zruseni tohoto nesmyslu, je již zmíněný problém neobjektivnost, ano i nerovne podminky, jelikož v tom případě i talentovaný žák, student má výrazne obtížnější startovací pozici, na což řada kantorů nijak nehledí.
Problém je tak, že se i nadejnemu, talentovanemu zákovi zavíra cesta, pri studiu napr. na vysoké škole, kde je tento nesmysl stale vyzadovan.
Tam bych zcela chapal prijimaci testy, ci prezkouseni uchazece.
Je řada lidí co se umi vzdelavat samostudiem, nikoli sezenim v lavicich.Na skolách jsem zazil celou řadu velmi špatných učitelů, az psychopatických, typu každému pět, nějak se to sami naučí, či jim pomůzou rodice.Tito jedinci pak berou a chteji vyssi plat, proboha ZA CO ? Vyjimkou nebyl magor, ktery tvrdil, že nikomu nemuže dát lepší známku než dostatečnou, protože dobře a lépe umí jen on. Spousta studentu i diky tomuto magorovi musela opakovat, a některým, se pak vyrazne zkomplikoval život, např zdravotnimi problémy a maturitu i když dokoncili posledni rocnik, stejne pak nedokoncili. Maturita je idealni nastroj k sikane, selekci, tak jak se zrovna hodi.
Někdo tu psal něco o stežování, asi nevi jak to ve většině statnich škol chodi.Jako stězovat komu, když reditel a vsichni se vzajemne podpori, stari dobří znamí. Takový student to mel spočítané, ale pekně, az pozdeji. Penize za žáka se hodí.
 je to tak
18.11.2023 14:39:24
"Každý navíc nepocházi z optimálního prostredi, casto i z velmi komplikovaneho prostredi, pak zákonitě takový žák má okamžitě problémy, oproti těm, kteří vyrůstají v dobře fungujicich rodinach."
- to je snad ten nejstupudnější argument ever! Zrušme maturitu, protože Franta má fotra alkoholika a jak by k tomu chudák přišel, že on tu maturitu nedal, zatímco prevít Pepa, který se učil, a rodiče ho ve studiích podporovali, tu maturitu má? Jsou mezi námi i lidé na invalidním vozíku, tak by asi bylo vhodné zmrzačit všechny zdravé jedince, aby se lidé na vozíku necítili méněcenní.
To snad nikdo nemůže myslet vážně, ne?
 Fact cool
18.11.2023 13:18:46
hádam, že tvoje vzdělání je základní ...
 Honza123456789
18.11.2023 13:17:56
To je pravda, že kuchař ve Francii musí mít maturu, jinak to dělat nemůže. Co by se dělo, kdyby musel mít u nás povinnou maturitu? Asi by se ledacos změnilo, to už by se nekoukalo na tyhle obory poníženě, chyba je zase na ministerstvu, byl jsem svědkem, že se učilo na učňáku, horší chemie i matematika, a jak na maturitním oboru byla učitelka v pohodě, nikam nespěchala, nic nehrotila. Proč to tak je? Je to jen o učitelích, ve školství jsou magoři, učitelé rádi ponižují, učňovský obory, proto tam nikdo nechce, vetšinou se neumí bránit, stejně by jim nikdo nevěřil, všechno se obratí proti nim.
 Askal001
18.11.2023 12:12:31
Asmara34: Tak já to nerosporuju. V místní fabrice berou 30. A nic s tím nenadělaji, tak to je. Můžou se odstěhovat jinam nebo se snažit a doufat, že to bude lepší. Jen v původním textu psal autor o rozdílech, že někdo studuje v lepších podmínkách a jiný v horších, že je to celé nefér a že by všechny ty maturity zakázal. Tak jsem s nadsázkou navrhl, aby jsme všichni dostávali stejně peněz.
 Jackie Stewart Muž25 Kategorie
18.11.2023 11:49:38
Annertiod, souhlasím, taky bych zavedl maturitu, na všech oborech, zmenší to odpor, proti výučním listům, bude na to jiný pohled.
 Sisa99
18.11.2023 11:49:13
autism-off:
Potom ses pravděpodobně hlásil na pozici, která nebyla vhodná pro absolventa. S tím už firmy tak nějak počítají a pokud je práce vhodná pro absolventa, často to u nabídky zaměstnání uvádí. Pokud je pozice více náročná, chtějí buď vyšší vzdělání, nebo praxi v oboru. To je o specializaci, protože strojírenství je poměrně široký obor a střední škola tohle nemůže pojmout. Vysoká škola už tu specializaci zvládne daleko lépe a nebo se k ní dostaneš přes praxi.
Já jsem hned po maturitě na strojní průmyslovce šel na dílnu, kde jsem nejdříve obsluhoval vysekávačku, poté ohraňovací lis a tabulové nůžky. V praxi jsem viděl, jak funguje plasma, svářeči, montáž. Poté jsem se pohyboval i v jiných oborech, ale ke strojírenství jsem se vracel. A až poté jsem šel dělat do kanceláře, kde jsem vytvářel právě výkresy výrobků a programy pro stroje, které jsem už z praxe znal.
V současné době dělám u truhláře, kde to pro mne bylo nové. Sice také kreslím na počítači, ale pracuji s úplně jiným programem a navrhuji něco, co jsem neznal. A samozřejmě mi to taky chvíli trvalo, než jsem se to naučil. Na druhou stranu, v době, kdy jsem začínal, byl na dílně jeden kolega a částečně šéf. Dnes už šéf pracuje na dílně jen minimálně a máme tam 4 chlapy. V kanceláři máme ve třech (ještě šéfova manženka) dost co dělat, abychom pro chlapy připravili dostatek práce. To bych v době, kdy jsem s tímhle začínal, naprosto nedal. Chtělo to praxi, abych se to naučil.
A tak to je všude. Škola Tě připraví částečně, ale musíš mít i praxi, abys mohl svoji práci dělat dobře. Pokud chceš být hotový už po škole, budeš muset studovat přesně tu specializaci, kterou chceš dělat, nebo chodit na praxi při studiu.
 n0b0dy Muž42 Kategorie
18.11.2023 11:44:49
Jackie Stewart, můj kámoš ve fabrice bere 60, mám tě pozdravovat.
 Asmara34
18.11.2023 11:41:33
Jackie Stewart, No tak jsou to škrti, protože dřou více, helezase ta tvoje urážlivost, no nesouhlasím, znám lidi, co vydělávají více, než maturant. Každý je šikovný jinak, i plno podnikatelů nemá ani výuční list, docela omezený to jednotlivec.
 Asmara34
18.11.2023 11:32:53
n0b0dy: Tak zrovna strojnictví je skvělý případ, kdy tě škola nenaučí nic moc.

Já jsem měla CAM/CAM systémy a CNC programování.

A to, co mě ta škola naučila bylo teda asi nic, protože na pohovorech jsem si připadal jako úplný idiot a na dotazy, na který se mě ptali jsem nedovedl nic moc říct.

Jako něco trochu jo - třeba mi někdo dal výkres a ptal se mě, co která věc znamená, ale bylo to pořád tak o deset levelů dál, než, co nás učili ve škole. Díly byly daleko složitější a komplexnější atd.

Nakonec jsem to vzdal úplně a šel jsem pracoval do úplně jiného oboru, kde jsem využil svoje znalosti, které jsem se mimochodem naučil sám a ne ve škole (např. znalosti programování, IT a cizích jazyků).
 autism-off
18.11.2023 11:25:23
A neměl by rovnou každý dostávat stejný plat? Přijde mi nefér, že někdo málepší startovní pozici a jiný začne dělat ve fabrice u pásu.
Prosté tak to je. Existují rekvalifikační kurzy, takže i nematurant má jistě možnost se dodatečně dovzdělat - pokud na to má a chce.
 Jackie Stewart Muž25 Kategorie
18.11.2023 11:22:59
autism-off:
To asi záleží, co studuješ a jak. Pokud jsi vyučený kuchař, měl bys umět vařit a v praxi doladíš detaily, zefektivníš práci, naučíš se to, co se v dané restauraci vaří. Pokud jsi vystudovaný strojař, znáš technické normy, nějaké základy programování, které se pak v podstatě opakuje, jen je uzpůsobeno pro daný stroj, umíš s AutoCADem a případně dalšími podobnými programy. V praxi se zase naučíš pracovat efektivně a zaměříš se konkrétněji na svoji práci, jestli budeš seřizovač, programátor, technolog, vývojář,... Rozhodně bys toho měl umět v daném oboru daleko více, než ta 2%, o kterých píšeš. To bys musel jít dělat úplně jiný obor, než co jsi studoval. Samouzřejmě že se strojní průmyslovkou se v hodinách ekonomie nenaučíš dost, abys mohl dělat účetního.
 n0b0dy Muž42 Kategorie
18.11.2023 11:15:22
n0b0dy:

"Ale samozřejmě, jakákoliv škola nás nepřipraví na budoucí povolání na 100%." - ona nás nepřipraví ani na 2 %, protože úředníci vytvářející osnovy nemají vůbec šajnu o tom, co se děje ve firmách lol.
 autism-off
18.11.2023 11:12:15
Maturita je hlavně jen formalita.

Protože naše společnost je posedlá byrokracií, lidé obvykle studují hlavně pro papíry. Tj. důležitější je napsat test, než se něco reálně naučit a mít nějaké schopnosti a zkušenosti. Pro učitele je důležitější mít správně vyplněný arch, než studenty něco naučit atd.

A z toho důvodu se do dětí už odmalička hustí, že musí mít co nejvyšší formální vzdělání. Rodiče nechtějí, aby jejich dítě šlo na učňák a vyučit se třeba podlahářem - co by si sousedi pomysleli? Takže na děti je vytvářen nátlak, aby si šly udělat maturitu (a pak VŠ). Díky tomu už ji dneska nemá jen pár procent lidí, ale 53 %. A školy nemůžou vyhodit od maturity třeba 90 % studentů - to by vypadalo blbě pro tu školu, takže prostě jen sníží nějak nároky. A snížením nároku pak maturitu dá většina lidí. A díky tomu je to jen formalita... papír, na kterým nezáleží. Papír, který prostě nabereš někde pří průchodu školstvím.

Bohužel, tahle mentalita je důsledek toho, že je školství státní. Ale to nevadí - trh si s tím poradí. Trh už přestal nějak řešit, jestli někdo má maturitu nebo VŠ nebo co má... Na pohovorech v práci pak raději zkouší přímo, jestli něco reálně umíš - tj. udělají z tebou pohovor v angličtině, dají ti nějaký test, ukážou ti třeba zdrojový kód programu a nechají tě tam najít bug, nechají tě napsat dopis v angličtině atd.

Školství je obecně taková divná věc - když jedu třeba v MHD a slyším tam studenty mluvit o tom, co dělají, nikdy neřeší svoje znalosti - nikdy nediskutují třeba o tom, že králík patří mezi zajícovce (nikoliv hlodavce) a proč to tak je z pohledu evoluce atd. Oni vždycky řeší byrokracii - tj. kolik kreditů dostaneme, když napíšeme tenhle test a do kdy mám odevzdat seminárku nebo protokol a kolik těch kreditů potřebuju, abych prošel a ve které učebně to píšeme atd... Celý školství je vlastně jen o tom řešit pořád tady ty organizační byrokratický věci kolem - jsem rád, že už do školy pár dekád nechodím :D
 autism-off
18.11.2023 10:56:38
Ty mas taky dobre dost!
 Kvetak
18.11.2023 10:48:09
O uspesnem slozeni maturitni zkousky nerozhoduje jednotlivec, naopak je tam cela skupina lidi, ktera se na konecne znamce z jednotlivych predmetu dohodne, takze nejakej jeden zasednuvsi psychopat ti to fakt nezkazi.

Maturita neni jen o nauceni se. Je to o tom zvladnout byt do urcite miry uspesny.
Ale ano, naucit se do znacne miry k jejimu zvladnuti napomaha.

Pripustme realitu, ve ktere maturity zrusime.
Jakou koncepci skolstvi v takovem pripade navrhujes?
Neco zrusit asi neni konec planu, ne?
 lol
18.11.2023 10:46:44
Naopak, od doby, co je maturita státní, se rozdíly mezi školami eliminují. Navíc je tam komise, takže opět jednotlivec toho moc nezvládne. Učitel může škodit po dobu studia, ale u maturity už minimálně.
Pokud jde o rozdíl mezi školami, tam spíše vznikne problém, pokud se škola nějakému tématu nevěnuje a to se poté objeví u maturity.

Sám si odporuješ, pokud si stěžuješ na to, že školství produkuje sériové výrobky na jedné straně a na druhé straně tvrdíš, že maturita nemá u každého stejnou váhu a je to neobjektivní cár papíru. Právě, pokud má maturita něco dokazovat, potom je to dosažení nějaké úrovně znalostí a tím musí mít na všechny stejné požadavky.

Pokud jde o prostředí, odkud pocházíme, že někdo má horší podmínky, to je sice pravda. Ale pokud někdo nemá podmínky nebo dispozice k tomu, aby zvládl maturitní zkoušku, potom by se nedostatky v jeho znalostech stejně promítly i v praxi. Maturita tohle vytřídí a ušetří tak zaměstnavatelům i maturantům spoustu těžkostí. Tohle už do jisté míry třídí přijímací zkoušky, kdy ti méně disponovaní ke studiům nejsou přijati a jdou na učňáky a maturita je jen další síto.

Pokud jde o individuální rozdíly, ty by sis měl řešit sám tím, jaký obor si vybereš. Pokud nemáš na něco talent, tak si zvolíš obor, kde se to neučí nebo pouze okrajově. Pokud naopak pro něco talent máš, měl bys jít na obor, kde se tento talent bude dále rozvíjet a případně pak pokračovat na vyšší úrovni školství nebo se to učit ještě i paralelně třeba v nějakém kroužku či doučování nebo jinou obdobnou formou.

Ale samozřejmě, jakákoliv škola nás nepřipraví na budoucí povolání na 100%. Umíme jen nějaké základy a v praxi se dále rozvíjíme podle toho, jaké povolání si vybereme. Nepotřebné znalosti a schopnosti postupně zapomínáme a potřebné se učíme více do podrobna.
A jsou i lidé, kteří se dokáží dobře živit i bez formálního vzdělání. To ale samozřejmě nelze ve všech oborech a někde požadavky na minimální vzdělání zkrátka být musí.

Pokud jde o nekvalitní učitele, tam je třeba si na ně stěžovat u vedení školy a pokud to problém neřeší, potom jsou i nadřízené orgány, které by měly věc prošetřit a s učitelem i vedením školy vyřešit. Pokud si někdo bude stěžovat anonymně na internetu, místo aby to řešit na příslušných místech, moc toho nezmění.
 n0b0dy Muž42 Kategorie
18.11.2023 10:44:19
Souhlasím s tebou, jak se říká čtyřkaři, jsou lepší, protože se věnují svému, rozvijí sebe, školství nerozvijí, školství chce co nejvíce, aby si byl dementem, a udělá 100%, aby se tak stalo, jen pár výjimek, se dostane k něčemu geniálnímu, začal bych tím, aby zvolnil, ten kdo chce, a rozvíjel sebe a né se nechat rozvíjet školou, škola ti nepomůže, plno lidí z Ekonomky je dutých, neumí se orientovat v Ekonomice, nadrtili se to, to je tajemství všech, jen se to nadrtí, ale nerozumí tomu, pak je třeba čtyřkař, co se to nedrtí, ale zkusí tomu porozumět a najde podobný obor, kterýmu se bude věnovat na trhu práce.
 Annertiod
18.11.2023 10:35:56
Ano, maturita je k ničemu, já bych jí zavedl na všech oborechz i kuchař ve francii musí mít maturitu, prodavačka v Itálii, to samé, je brána jako úřednice, proto si v Itálii nedovolí, zaútočit na prodavačku, vysoký trest, a hned by se to bralo jinak, ale to by se jim museli zvýšit platy co? Ale byl by úplně jiný zájem si myslím.
 AnnertiodPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk