Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1198013, vloženo 22.06.2022 14:58:54 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Mám jít studovat do zahraničí?
Přijali mě na VŠ na obor, o který jsem hodně stál. Problém je, že ta škola se nachází v USA... Krom toho, že je to studium náročné a taky finančně nákladné, je tady ještě jeden velký problém - mám tady v ČR přítelkyni, se kterou jsem 2 roky a kterou bych nerad opustil. Chtěl by bych zároveň zůstat s ní, ale je mi jasné, že udržet takový vztah na dálku není nic jednoduchého a spoustě lidem to nevyjde (i když věřím, že zrovna já sám za sebe bych to dal, leč bych se hodně trápil).
Rodiče mě tlačí do toho, abych odjel, že mám jedinečnou šanci žít jednou lepší život a taky mi to celé budou platit... O přítelkyni nechtějí ani slyšet, zároveň náš vztah strašně sráží, což mě štve asi nejvíc - říkají, že jsme dva nedospělí jedinci a že bychom se stejně dřív nebo později rozešli a že takových holek jako je ona můžu mít v životě ještě mraky.

Poraďte, co mám dělat? Mám odjet studovat do USA nebo zůstat tady v ČR a studovat vysokou školu u nás?
 Tadeáš Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.06.2022 22:22:39
Využij příležitosti a rozhodně jeď! Snad se Ti podaří vztah na dálku udržet, ale i kdyby ne, holek ještě bude mraky. Taková příležitost se neodmítá. Vem si, že přítelka si může najít jiného, stejně tak Ty jinou. Ale rozhodni se sám. Držím palce.
Smajlík  Čedič868
23.06.2022 00:33:44
Odjel bych a pokoušel bych se udržet vztah na dálku. Ale je to můj pohled s mými životními zkušenostmi, které žíkají, že vztah z mládí nemají dlouhého trvání, ale zkuešenost ze zahraničí v mládí si poneseš do konce života.
 MuleMule
22.06.2022 16:54:05
Ehm, no, nechci tě prudit jako tví rodiče, byť si myslím něco podobného. Máš pravdu, ze vztah na dalku (a tohle je pořádná dalka!) je tezky a maloktery pár to ustoji. Ale pokud je ona opravdu ta prava a jste si souzeni, tak to vydrzite a spolu nakonec budete bez ohledu na km mezi vami.
Podle me bys tedy rozhodne jet mel. Je to jedinečná šance, která uz se nebude opakovat a hodne ti da.
 Teq
22.06.2022 16:24:21
Pokud se ptáš, tak můj názor je jasný - běž zkusit školu. To ti už nikdy nikdo nevezme. Aby sis to pak za pár let nevyčítal.
 MGM88 Muž34 Kategorie
22.06.2022 15:53:35
Dám ti užitečnou radu: Hoď si korunou. Nebo raději padesátikorunou, ať má tvé rozhodnutí větší cenu.
Myslíš, že ti tady někdo dá lepší radu.
Taky se přikláním k názoru, že s přítulkou se můžete rozejít. Ale taky nemusíte.
Smajlík  Radič
22.06.2022 15:42:22
Rady můžou být různý. Třeba i taková rada, že i bez studia v zahraničí se dá žít. Anglicky se můžeš v pohodě naučit i tady. To, že tvojí rodiče nějak "snižují hodnotu" vašeho vztahu ještě vůbec neznamená, že bys ten vztah měl ukončit. Byla je a bude spousta rodičů, kteří svého syna nebo dceru "tlačí" do lecčeho, třeba i do studia nějakého oboru. Dám příklad. Třeba něčí děda a otec byli lékaři (nebo jiné povolání), tak "tlačí" syna do toho, aby taky studoval medicínu. Jenom kvůli svému určitému přesvědčení. Jasně že něčí vztah se nemusí vydařit a že dva lidi se po nějaké době můžou rozejít. Ale s tím se přece ve vztahu nedá "kalkulovat". Studium v USA můžeš absolvovat i v budoucnu. Úspěšně studovat v zahraničí, to je taky záležitost znalosti cizího jazyka

Přemýšlel jsi třeba i o variantě, že studium v USA by se ti nepodařilo dokončit a přítelkyně by se s tebou rozešla? Jsi si jistý, že tato varianta nemůže nastat? Studium tam bude v angličtině. Jsi skutečně tak dobrý jazykově, že bys to studium v pohodě zvládal?
Myslím si, že bys měl přemýšlet i takto.

Hlavně ale by sis měl plně uvědomovat, že se nerozhoduješ jen ty sám, ale že je to i věc tvojí přítelkyně.
Ve skutečně pevném vztahu partneři vydrží i dlouhodobé odloučení. V tvé zpovědi mně chybí aspoň zmínka o tom, co na tu možnost studia v zahraničí řekla tvá přítelkyně - jestli jsi s ní o tom vůbec mluvil.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
22.06.2022 15:21:43
V první řadě by jsi si měl promluvit s tvojí přítelkyní o tom. Přece se nemůžeš rozhodovat jen na základě rad tady na zpovědnici. Tady ti třeba osoba A klidně poradí, ať jedeš do USA a přitom za několik minut osoba A zapomene, že existuješ. A osoba B ti tady klidně poradí, abys rozhodně zůstal tady a přitom taky za několik minut zapomene, že existuješ. A možná si sám dostatečně uvědomíš, že ani osoba A ani osoba B se tě ani nezeptali, co na to řekla tvoje přítelkyně atd. Ani osoba A ani osoba B se nestarali o to, jestli by byla možná varianta, že by tvoje přítelkyně mohla jet do USA s tebou apod.

člověk nemůže mít v životě všechno. V souvislosti s touto zpovědí jsem si vzpomněl na exposlance Farského. Ten chtěl jet studovat do USA, ale současně zůstat poslance, s tím , že na důležitá hlasování parlamentu bude lítat do ČR. To je trošku něco podobného. Nelze být plnohodnotným poslancem a současně pobývat za mořem dlouhodobě. A nelze mít plnohodnotný vztah a současně dva roky studovat za mořem. V případě vztahu je ale možné, aby druhý z partnerů třeba aspoň dvakrát ročně přiletěl za to moře. Jenže i letenky stojí dost peněz.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
22.06.2022 15:02:43
Jestli se kvůli tomu nezadlužíš tak asi není co řešit.
Smajlík  Ženských je jak nasrPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk