Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1195713, vloženo 15.05.2022 18:52:54 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
(Ne)trávení času s rodinou partnera
V této věci ocením rady, názory a postoje vás ostatních, jelikož si pořádně nevím rady. Mám si stát za svým, nebo se podvolit, abych měla klid a nemusela poslouchat výtky?

Žiju v jednom domě s přítelovou babičkou a tetou. Jsem samotář a asociál, takže za nimi nechodím (resp. za babičkou, teta mě nemá ráda a ani by o to nestála). Přítel za babičkou nahoru chodí třeba 2-3x týdně a někdy musí poslouchat i dotazy stylu, proč nepřijdu i já. Naposledy mu babička říkala, že prý nějaký známý člověk byl taky nespolečenskej a pak se zabil.

Přítel za mnou přišel a řekl, že bych tam měla aspoň čas od času zajít na kafe, pokecat si, aj. Já to v tomhle ohledu mám tak, že čím větší nátlak se na mě vyvíjí, tím nepříjemnější pocit z toho všeho mám. Takže jsem z toho nadšená nebyla, řekla jsem, že co když nebude stačit jednou za čas a příště zas budu muset poslouchat něco jiného. A že nevím, co mám očekávat.

Pohádali jsme se, jelikož mi začal nadávat, že se chovám jako kráva a že je prý chyba ve mně, protože jsem asociální. Já zase vidím chybu v tom, že se mě jiní lidé snaží tlačit do věcí, které jsou mi proti srsti a nejsou ochotní respektovat to, že já o to prostě nestojím, a že já je taky nenutím do interakcí a do ničeho...

Příteli vadí, že všechno musí neustále zvrchu poslouchat on, respektive že stížnosti na to, že tam nechodím já, padají na něj. A já jsem teď na vážkách, jak se zachovat.

Jsem tolerantní člověk, který respektuje potřeby a a postoje druhých, co se týče jejich života. Jiní lidé to zjevně neumí a zkrátka chtějí mít věci po jejich. Ergo ostatní musí plnit jejich očekávání a splňovat jejich představy o tom, jak by se "správnej" člověk měl chovat.

Já se mohu nutit tam chodit a tvářit se, že mě baví si povídat o blbostech, i když nebaví. Nemá to co dělat s tím, že bych ty lidi neměla ráda. Ani s vlastní rodinou nekomunikuju moc často, zkrátka jen, když je OBOUSTRANNÁ nálada. Ale čím víc je na mě vyvíjen nátlak a cítím nějakou kritiku toho, jak se chovám a žiju, tím víc se automaticky uzavírám.

Není to žádné urážení se, není to úmyslné a není to o hrdosti. Zkrátka se mezi těmi lidmi necítím dobře a jejich společnost pak nevyhledávám.

Chápe mě aspoň někdo trochu? Jak to celé vidíte vy?

Díky.
 Archivářka E-MAIL:   Žena31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.05.2022 02:02:42
Naprosto chápu. Nechodím ani za svojí babičkou, protože si s ní nemam o čem povídat (vždycky se hned urazí). Spíš mě zaráží, že tě přítel nazval krávou.
 Ijs Žena22 Kategorie
17.05.2022 08:05:28
Jestli to dobře chápu, tak ty u nic bydlíš a ani s nimi nemluvíš? Pokud ti je jejich společnost až tolik nepříjemná proč u nich bydlíš?
 0Ashinka0 Žena27 Kategorie
16.05.2022 17:31:56
Spíš se divím, že to pro přítele jednou za čas neuděláš. Očividně mu to způsobuje nějaké nepříjemnosti (ať se to tobě a jemu líbí nebo ne) a podle textu ses nad tím z tohoto úhlu ani nepodivala.

Samozřejmě tě nemůže do ničeho donutit - nemusíš mu třeba popřát k narozeninám, můžeš mlčet když na tebe bude mluvit, můžeš se stourat v nose a žrát pred ním sopli.

Ale pokud budeš natolik asertivní, musíš počítat s tím že jakékoli jednání (včetně ignorace, resp. nicnedelani) může mít následky-třeba že na tebe bude naštvaný nebo zklamaný.

Všeho s mírou, on by tě neměl nutit, ty bys tam jednou za čas měla kvůli němu zajít. To by byl ideální stav, který očividně nesplnujes.
 libik Muž32 Kategorie
16.05.2022 11:31:08
Je to o přístupu. Tam, kde vidí ostatní příležitost, ty vidíš otravnou situaci. A přitom to můžeš změnit. Taky jsem neměl a nemám rád small talk a právě proto nastolují téma, tak abych se cítil komfortně. A ano, jde to s každým. Jen musíš mít zkušenosti a ty ty nemáš. Nemusíš se stát hned paní domu, ale rozhodně tou, se kterou není problém. Protože v jejich očích začneš dělat problémy ty a v tvých zase oni. Jak prosté....
 offfff
16.05.2022 09:40:12
Je to samozřejmě o síle osobnosti a osobnosti moudrosti. Tyto vlastnosti nemáš a vůbec je neposiluješ. Nediv se pak, že tvůj vliv a dosah je nulový a naopak jsou vztahové třenice.
Naopak seš sobecká a trochu falešná. Neumíš tvořit svoje prostředí, neumíš vytvářet atmosféru pro druhé tak, aby ses pak cítila i ty dobře. Chápeš to? Asociálem se dneska nazve kdokoliv. To problém není, ale přístup k životu ano.
Ale tohle jsem ti už říkal, že na tom potřebuješ zapracovat, aby neměla zbytečné problémy a to promiň, ale to vy s přítelem prostě máte a potažmo s rodinou.
 offfff
16.05.2022 07:49:47
Bydlet v jednom baraku s rodici je v naproste vetsine pripadu tragedie a zacnou konflikty.

Pritel ti nema co rikat ze si krava ani kdyby se nevim co delo.
 picasu
15.05.2022 20:50:30
Díky všem za pravdivé a rozumné reakce. (:

Tyhle věci jsem potřebovala slyšet, abych se nad tím zamyslela.
Smajlík  Archivářka Žena31 Kategorie
15.05.2022 20:46:16
A ukaž mi někoho koho baví chodit za nejakýma příbuznýma, je to opruz pro většinu lidí, ale protože jsou slušní, tak se prostě přemůžou. Prostě nežiješ sama a to sebou nese to dobré, ale občas i tyhle opruzy.
 Sorayaaa
15.05.2022 20:38:58
Jakkoliv tě chápu, fakt hodně, tak pravdu má přítel. Žiješ s nimi v jednom domě a je neslušné je téměř ignorovat. Pokud se chceš takto extrémně stranit, tak musíš jít bydlet sama. Sama bych tam nešla, s přítelem to snad jednou za týden nějak vydržíš. Dostáváš jo tom do dost blbé situace. Řešila jsem něco podobného, vím že je to těžké.
 Sorayaaa
15.05.2022 20:22:26
Myslím že je to přehnaná reakce. Upřímně, chybu opravdu vidím v tobě
 Loca Loca Žena98 Kategorie
15.05.2022 19:31:29
Hele nic ti neudělá, pokud se premuzes a vybudujeme si zvyk se pobavit s jeho babičkou a třeba i na něco zajímavého s ní přijdeš.:) Ze začátku je potřeba se přemáhat, ale později to bude dokonce i příjemné :) starší lidi mají v sobě jakési kouzlo navíc když jim na očích uvidíš, jak rádi tě vidí a prohodí pár slov, tak si s nimi budeš chtít povídat častěji :)
 Xik real Muž28 Kategorie
15.05.2022 19:19:12
Problém je v tom, že přítelova rodina je hodně rozvětvená a jsou zvyklí se spolu stýkat, bavit se, aj.

Já taková zkrátka nejsem. Nemohu za to, jak podotkl nedostatečně, že ti lidé vyvolávají problémy a otravují tím jeho. Chápu, proč mu to vadí ale nechápu, jak z toho může vinit mě.

Nahoře jsem byla pár měsíců zpět, když jsem na to měla náladu a chuť. Babička ale nemá moc co dělat, je společenská a já jsem tu na ráně. Takže mi nezbude, než tam chodit proti své vůli, abych pak nemusela poslouchat výčitky a premisy, že je vše moje vina.
 Archivářka Žena31 Kategorie
15.05.2022 19:18:26
Vy jste se hledali, az jste se nasli.
Nicmene kokot je v tomhle pripade on. Pokud by byl co k cemu, tak stoji na tve strane a nekyda na tebe takovouhle spinu.
 Kvetak
15.05.2022 19:05:35
chyba je v tobě, protože jsi asociální
chyba je v partnerovi, protože nedokáže nahoře vysvětlit, že jsi asociální a pak ti nadává
 nedostatečně Muž24 Kategorie
15.05.2022 19:01:19
Vidím rozdíl mezi nátlakem "budeš tam chodit třikrát denně, nebo" a ... - než to dopovím, vzpomeneš si kolikrát jsi letos za babičkou (pod tou samou střechou) zašla?
 Evžen Huml Muž68 Kategorie
15.05.2022 18:55:20
Popravdě vůbec nechápu, jak může někdo, komu zabírá čas vztah, najít čas ještě navíc na rodinu partnera. Přijde mi to jak z jiného vesmíru.
 Ulice a ulicePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk