Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1186512, vloženo 18.01.2022 08:28:11 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Cestovní rychlost pořád jak v r. 1970

Když se retrospektivně ohlédnu, co všechno se v moderních technologiích za posledních 50-60 let změnilo, kolika modernizacemi si prošly celé segmenty průmyslové výroby, není mi jasné, proč se zásadně nepodařilo zvýšit cestovní rychlosti mezi městy a regiony.

Z Brna do Prahy to vlakem nebo autobusem trvá pořád stejně dlouho jak v roce 1980.

Veškerý problém by zde mohl vyřešit hyperloop. Je mi záhadou, proč něco podobného nemáme už 30-40 let. Tento jistě pokrokový projekt by mohl zcela smazat regionální rozdíly a přiblížit obycatele chudých a zaostalých regionů k Praze/Brnu. Tím pádem by mohli všichni pracovat v blahobytných lokalitách, aniž by se tam museli přestěhovat. Po pracovní době by jednoduše nasedli na hyperloop a v průběhu max 30 minut by byli doma.

Nehledě k tomu, že takový projekt by zásadně zkrátil cestovní vzdálenosti i v celosvětovém měřítku. Najednou bychom to měli všichni všude blízko.

No není to krásná myšlenka?
 Tazatel0007 Muž36 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.01.2022 13:57:32
Tak rekord Brno - Praha (autem) v polovině devadesátých let mám za 1h 3min :-) Ale to při dnešním provozu a uzavírkách bych již nedal.

Obecně souhlasím, že rychlost se moc neposunula, ale není ani pravdou, že vůbec.
Třeba vlakem z Brna do Prahy od r. 1980 dost znatelně (jezdíval jsem po této trase 5 let každý týden vlakem koncem 80. a začátkem 90.let)
Hodně pomohla rekonstrukce železničních koridorů ve druhé polovině 90.let. Mezinárodní rychlíky zrychlily o cca 50 min a běžné i o více než hodinu.

Hyperloop je sice zajímavá myšlenka, ale k masovému nasazení má ještě setsakra daleko. Nejsme schopni za 30 let vybudovat ani VRT (a teprve za cca 5 let se začnou stavět první úseky)...
 Charles Muž49 Kategorie
19.01.2022 02:59:15
Myšlenka a realizace.
PRACHY !!

A Amerika? Která je bohatá a vládne LEVICE teda demoradi a nejsou schopni UKRADENÉ peníze od bohatých využít k tomu, aby pojištění MEDICARE platilo lékařům, nemocnicím, klinikám, 100% ceny léčení a léků.
Ta populistická strana co údajně přeje chudým a nemocným i důchodcům se vytasí s několika trilionovou krádeží z daní bohatších a věnuje ty prachy na "stavbu silnic, dálnic a mostů" což je pochopitelně lež. Nahrnulo se do USA na statisíce uprchlíků i s Covidem a drogama i zbraněma se svámi i cizími půjčenými dětmi, a ti ty prachy hravě spotřebují. Najednou Biden přišel na to, proč Trump stavěl na hranici "plot". Je už ale pozdě. Inflace vysoko, přidal lidem kteří pbrací v McD hamburgery na 15 USD/hod a tak hamburger podražil na přes 5 dolarů za kus. Ti chudí co na něj chodili s celou rodinou, na to dnes nemají a ted blbec co hamburgery prodává pracuje sotva dvě hodiny denně. Co si asi tak vydělá?
Na co Biden sáhl, to zničil. LEVICI? Přes moji mrtvolu.
Chudé může uživit jen BOHATÝ stát a ne levicová vláda, která ho systematicky ničí. Jako celou zemi.
 sdfghjklIBHN
18.01.2022 16:59:16
No a teď si představ, kdybychom třeba provrtali jádro Země, a postavili Coreloop s vakuem tudy. Tady by tě uzavřeli do kapsle, tu by pustili do Coreloopu. A zhruba za hodinu by se tvá kapsle zastavila v Austrálii. Nebyla by k tomu potřeba žádná energie, zrychlení i brzdění by obstarala gravitace.

Akorát se stavbou by byly drobné technické problémy.

Hmm, asi požádám o dotaci na studii proveditelnosti.
 Sta67 Muž28 Kategorie
18.01.2022 15:51:33
A ještě krásnější je kapsle a tunely, ve kterých je vakuum. Potom by ti cesta z Prahy do Ostravy trvala necelých 40 minut, přesněji 37.
 ostraha 001 Muž35 Kategorie
18.01.2022 13:46:26
No ale z Brna do Vídně to máš hodinku a půl. V roce 1980 to trvalo celej rok, než se tam člověk s velkým štěstím dostal, jak se zpívá v jedné písničce.
 Ggrrff
18.01.2022 13:17:55
tak za prvé my vůbec nepotřebujeme k Praze přibližovat. My naopak potřebujeme Východ republiky od Prahy zcela odříznout. Tak, ať se té Prahy konečně zbavíme.

A co se pokroku týká. Je hezké zrychlovat svět, ale mnohem akutnější upgrade je zapotřebí na poli sociálněekonomického systému.

Protože jak říkáš. Zatímco technologie letí kupředu jak splašená herka, tak vývoj systému, jakožto podmínek ve kterých žije člověk, tedy socioekonomický obor, tam je veškerý progres zastaven a jsme jakoby v době kamenné. Což je naprosto tristní.
 Rádce do duše Muž38 Kategorie
18.01.2022 12:55:48
proud

Praha a Brno jsou blahobytné lokality co do možnosti mít tam kvalitní uplatnění, které sice může být i jinde, ale v násobně menßím měřítku.

Třeba takový učitel španělštiny se někde na Vysočině nebo Valašsku neuplatní, stejně tak třeba špičkový kardiochirurg, ten je přímo předurčen působit v Praze/Brně, kde bude mít úplně jiné pracovní a životní podmínky. Opravdu nevím, co by dělal někde na maloměstě. Na maloměstě se šikovný člověk akorát zahrabe a zavraždí svůj potenciál rozvoje.

Výhled do přírody je sice fajn, ale člověk se z něj nenají.
 Tazatel0007 Muž36 Kategorie
18.01.2022 12:31:47
1. Pokud vím, tak hyperloop není technicky dořešen ani dnes, natož před 40. lety.

2. I když bude dořešen, bude stát investičně i provozně velké peníze. Takže by se mohlo stát, že budu sice pohodlně a rychle dojíždět z Vysočiny do Prahy, ale o co víc v Praze vydělám, to projezdím.

3. Vysokorychlostní přeprava je dobrá na vzdálené cíle bez přestávek. Vlak jezdí z Pardubic do Prahy za méně než hodinu. Ale tatáž trasa osobákem, který staví v každé zastávce trvá přes 2 hodiny. A být z Prahy v Jihlavě za 10 minut, abych se pak do své vesničky na vysočině kodrcal regionální dopravou další 2 hodiny je asi k ničemu.
 nemo33 Muž49 Kategorie
18.01.2022 11:26:36
Tazatel0007..............neni! :-). Je hezky ze se umi rychleji. Ale zapominas na lidsky smysly,reakcni doby a podobne,to je omezeni se kterym nic neudelame. Navic,kdo ti nakukal ze nejaka Praha a Brno jsou jak pises "blahobytny" lokality. Nemuset,nepachnu tam!!! Pro me je blahobytem priroda.
 proud
18.01.2022 10:15:33
Nejsme schopni postavit obyčejné dálnice, natož tak nějaký hyperloop.
 Roju
18.01.2022 09:38:05
30 let tu naši politici usilovně pracují na obohacení svém a svých známých. Za peníze, které zmizely, by už jezdily rychlovlaky po celé zemi. Demokracie nás porazila.
 leafroller Muž71 Kategorie
18.01.2022 08:59:36
Buď za to rád! Za 30 let budou tak rychle cestovat jen ti s titulem Hrdina Zeleného údělu. Bohatí lidé si bude muset k času připočíst několik hodin na nabíječce. A méně bohatí několik dnů na přespání a ustájení osla.
 Sta67 Muž28 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk