Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1182491, vloženo 25.11.2021 01:14:32 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Sikana - smirit se ?
Sikana celou zakladku i stredni, stehoval jsem se 5 krat, nemel zadny kamarady nikde. Ted je mi 24, jsem ve ctvrtaku na vejsce, mam kamarady, holku, ale stejne se nedokazu smirit s tim jakej sem byl driv. Jenom u pocitace, nechal se sikanovat, pritom kdybych zmenil svoji povahu, tak bych se mel dobre uz predtim. Vzhledove jsem nadprumer, ale bohuzel moje povaha + sikana mi pomohla k tomu abych se do sebe uzavrel, nesnazil jsem se navazat vztah s holkou, nevedel jsem co rikat, to stejny s klukama, radsi jsem se jim vyhejbal, protozej sem se bal dalsiho posmesku a nechodil vubec ven. Myslel jsem, ze kdyz se zmenim, budu mit kamarady, holku, tak se s tim smirim jakej sem byl, ale nedokazu to.
 Ajetotadyzas Muž24  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.11.2021 17:21:10
Rýpal obecný: Takhle - asi rozumím, co se tím snažíš říct. Je potřeba naučit se vytyčit si určité hranice a dokázat se bránit (někdy nezbývá jiný druh obrany než odchod z prostředí, kde jsem šikanován).
Někdo je odmalička veden k tomu, aby se za sebe dokázal postavit, uměl si říct o pomoc. Mnoha dětem je ale už v rodině podsouván pocit viny za něco, co nezpůsobily, případně to, že žádost o pomoc je projevem slabošství. Předpokládám, že tyto děti budou k šikaně náchylnější.
Schopnost vymezit se vnímám spíš jako určitou dovednost, která je možná někomu vlastnější, ale kterou se může naučit každý.
Autor se to zjevně naučil. Jenže v době, kdy se mu toto dělo, byl dítě a v tomto případě měl velmi omezené možnosti, co s tím dělat. Pravděpodobně té situaci ani úplně nerozuměl, a tak se identifikoval s útočníkem. Nenesl za danou situaci žádnou zodpovědnost. V dospělosti to dokázal reflektovat a zařídit se podle toho. Není za co by se měl cítit vinen.
 Střelenka
26.11.2021 00:31:23
Je odporné obviňovat sebe z cizích chyb. Systematické obviňování sebe sama z cizích chyb by mělo být trestným činem - to aby takoví sebenenávistní a sebepohrdaví lidé byli izolováni od společnosti a nemohli kazit ostatním myšlení.
 Svitavy a Svitavy
26.11.2021 00:16:50
Já autora oceňuji za to, že i když se jim tehdy nevzepřel, tak se v následujících letech zvládl změnit, o čemž svědčí "kdybych zmenil svoji povahu, tak bych se mel dobre uz predtim". Změnit se je sakra těžký. A když je to změna k lepšímu, zaslouží to ocenění.
Ta zpověď je o přetrvávajícím pocitu viny. Alespoň si myslím, že je to vina. Té se nezbavíš tím, že si řekneš, vždyť já za to přece nemůžu. Obzvlášť ne, pokud za to byť jen trochu můžeš. Proto jsem psal autorovi, ať o tom mluví, protože neznám jinou léčbu hlubokých emočních ran, a zmínil jsem film o něčem podobném, který je psychologicky naprosto skvělý. A za radou zkusit o tom mluvit si stojím aspoň ze dvou důvodů.
Moje druhá reakce už nebyla tolik na původní zpověď jako na tebe, protože přístup, který tu prezentuješ mi připadá snadný, svůdný a zhoubný. Vždycky platí, že když mi něco nevyhovuje, tak se musím změnit já. Nějak. I kdyby jen tím, že si přiznám, že na to nestačím, a někoho požádám o pomoc. I to je změna chování. Ale tiše hledat chyby v druhých a čekat, že se věci změní sami, zatímco se já budu chovat pořád stejně, jde proti racionalitě (teorii her), obecné zkušenosti i vlastnímu prospěchu. A protože vím, že mi hrozí, že k tomu pohledu sklouznu, a protože předpokládám, že je mnoho dalších takových, kterým to hrozí, tak na to nebezpečí upozorňuju, když se s tím přístupem srazím, jako třeba teď. Svým způsobem jsem rád, že tu jsi a že to píšeš tak, jak píšeš. Připadá mi totiž, že ta bouře vykřičníků a celková míra agrese ve tvých komentářích nastiňuje, že tvoje cesta ke spokojenosti nevede. Třeba si toho všimne i někdo další a rozhodne se zkusit jiný směr.
Kdybych věděl, co ti napsat, abys zkusil hledat chyby v sobě a ne v ostatních a snažil se ty chyby napravit, asi bych to udělal. Protože myslím, že by ti pak bylo líp. A snad by bylo líp i lidem kolem tebe..ale já to nevím. Tak mi nezbývá než jednak doufat, že k tomu nějak dospěješ, že uvidíš, že nemusíš být podrážděný a přesvědčený o své pravdě a správnosti, že uděláš, co potřebuješ, aby ses cítil líp... a jednak ti popřát dobrou noc :)
 Rýpal Obecný
25.11.2021 22:59:35
Ty sis, Rýpale, do té zpovědi dosadil něco, co tam vůbec není, a naopak ignoruješ to, čeho je ta zpověď plná.
 Svitavy a Svitavy
25.11.2021 22:58:35
Ty jsi, Rýpale, tu zpověď vůbec nepochopil. Ty autora chválíš za to, že se těm lumpům vzepřel. Jenže ono to je úplně naopak, on se jim nevzepřel, ale naopak před nima poklekl, ponížil se před nima, ryje tlamou v zemi. Vždyť nekritizuje ty lumpy, ale naopak kritizuje své minulé já. Kritizuje sebe za cizí chyby. Vůbec nic nepochopil, nemá absolutně žádnou sebeúctu, chová se jako kus hadru. Nechal ze sebe udělat přesně to, co z něj ti lumpové chtěli mít - korouhvičku, poslušnýho pejska, kterej si nechá líbit naprosto cokoliv.
 Svitavy a Svitavy
25.11.2021 22:44:51
Rýpal Obecný: jsi nechutnej demagog, všechno to vyblitě překrucuješ. Když člověka ostatní šikanujou, tak se maji změnit ti ostatní, ne ten šikanovanej. Tečka.
 Svitavy a Svitavy
25.11.2021 22:20:25
EL1K:
My si totiž nemyslíme, že v tom mají Svitavy pravdu. Já a předpokládám že ani Dáda tu nijak nehájím toho, kdo někomu ubližuje. Já vycházím z toho, že svět umí být docela drsné místo a proto je dobré umět bránit sám sebe. Obecně je dobré si rozvinout odolnost a obranyschopnost, pro případ, že nastane problém. Ne proto, "aby se těm hajzlům ještě zavděčili", naopak, aby si ti hajzli na nás nedovolili. A jestli to autor zvládl tak je to úctyhodné. Ale zatímco tvůj projev působí tak, že ti tohle můžu napsat a zkusit vysvětlit a můžeme o tom debatovat, tak když přijde blb, který místo předložení názoru začne napadat náš přístup a naši hodnotu, který nedokáže ten rozvoj osobnosti a posílení sebe sama ocenit a naopak ho shazuje jako něco "zvráceného", dost možná proto, že ho sám nedokáže provést, tak to mě (a zřejmě nejen mě) popuzuje. Já ten problém nemám s jeho názory, ale s celkovým přístupem zahořklosti a pocitu ublíženosti, který čiší mezi řádky. Proto jsem si do něj rýpnul, možná právě proto se Dáda ozval přímo - to, co tady Svitavy šíří, ten pocit, že 'já se měnit nemám a můžou za to ti kolem' je emoční parazit, který tě vysává a ztěžuje ti cestu k tomu, mít se dobře, protože když se nezměníš tak nepřestaneš dělat své chyby. A já bych nikomu nepřál, aby se nakazil. Noste emoční roušky ;)
 Rýpal Obecný
25.11.2021 19:25:59
EL1K: pořád ne. Je to jen taková vlna. A každá vlna přejde.
 Svitavy a Svitavy
25.11.2021 19:18:40
Podle mě to máš vyřešený, máš holku i kámoše. Tak proč si to kazit nenávistí a násilím k nim, protože to je jediný čemu rozumí. Mě nezbylo nic krom zničeného života a pomsty. Stejně dávat záhul těm zm**um umím ze všeho nejlíp a když to nevyjde, taky dobře. Nic mě tu nedrží a plakat pro mě taky nikdo nebude. Takže buď rád že to máš tak.
Smajlík  singlemen Muž36 Kategorie
25.11.2021 18:36:57
Dáda - proč? Vždyť v tomhle má naprosou pravdu. Svině je ten, kdo někomu ubližuje a tady se pořád stigmatizujou oběti, jakže je něco špatně s nima a až oni se maj změnit, aby se těm hajzlům ještě zavděčili.
 EL1K
25.11.2021 16:56:19
Tady bych se Svitavákem i souhlasila. Tvoje povaha je jaká je, každý máme své podivnosti a nikdo nemá právo Tě kvůli tomu jakkoliv trýznit. Za šikanu je zodpovědný ten, kdo ji páchá, ne šikanovaný. Je to podobné, jako když se oběti domácího násilí omlouvají pachateli: "Je to moje vina, žes mě uhodil(a) - neměl(a) jsem Tě rozčílit". Vztek, ač možná opožděný - ne na sebe, ale na ty, kdo Tě šikanovali, je víc než na místě.
 Střelenka
25.11.2021 16:52:21
Chytila jsem na pasece žížalu,
nadávala všem, však lezla pomalu.
Zbavila jsem les jejího odéru,
doma jsem ji strčila do mixéru
Ze žížaly Dády už je kašička,
radují se všech zvířátek očička.
 Svitavy a Svitavy
25.11.2021 16:41:31
Povýšenecký a pasivně agresivní uživatel Svitavy je pořád tady, opět apeluji na adminy, aby začali jeho škodlivé výplody mazat. Bez ohledu na to, jestli on si myslí, že tím někoho povzbuzuje.
 Dáda
25.11.2021 16:17:24
Dáda: "nesnaží se lidem pomoct" - kdybys, Dádo, opravdu četla má rozhřešení, věděla bys, že to není pravda, a že jsem tu už mnoho lidí povzbudil. Nepiš o věcech, o kterých nic nevíš, děvenko.
 Svitavy a Svitavy
25.11.2021 16:15:27
Dáda: spletl sis mě se sebou. Mazání by si zasloužily tvoje výplody. Tak příště přemýšlej, než něco napíšeš, ať se zase nespleteš...
 Svitavy a Svitavy
25.11.2021 16:01:15
Mohu požádat adminy, aby konečně začali mazat výplody uživatele Svitavy? Nesnaží se lidem pomoct, právě naopak. Radí jim, aby byli plní nenávisti, zaseklí a nešťastní, jako je on sám. Často ostatní i sprostě uráží a šíří zvrácené myšlenky.
 Dáda
25.11.2021 11:21:32
Je dost děsivý, když jsou ve zpovědi + komentářích všichni (dokonce včetně autora!!!) kromě mě trollové.
Neboli: troll napíše zpověď, reagujou na ni trollové a kromě nich na ni reaguje jen jeden člověk - já. Děsivý.
Vzpamatujte se, proberte se.
 Svitavy a Svitavy
25.11.2021 11:13:35
Lidi, přestaňte předstírat, že s postojem autora k celé věci souhlasíte. Váš trolling už dávno není vtipný!!!
 Svitavy a Svitavy
25.11.2021 10:59:25
Jestli ses opravdu změnil, jak to působí z vnějších projevů, tak v první řadě smekám, fakt dobrá práce. Ve druhé řadě si vzpomínám na film Good Will Hunting - na to, že někdy k vyrovnání se s minulostí musíme projít silnou katarzí. Nebudu říkat, že to nutně platí i o tobě, ale když o tom zkusíš otevřeně a do hloubky s někým mluvit, ať už přítelkyní, dobrým kamarádem, nebo psychologem, možná zjistíš, že v sobě máš schovanou bolest z toho, která musí ven, než se to emoční rána vyléčí.

ps: Svitavy kecaj, jeden jak druhej, pokračuj v osobním rozvoji
 Rýpal Obecný
25.11.2021 07:29:44
Tyvole, to je fakt logika. Prej "ubližujou mi, tak se mám změnit". Ne, přesně naopak. Když ti ubližujou, tak se maj změnit. Problém je v tom, kdo ubližuje, ne v tom, komu ubližuje, ty trumbero. Asi by ses měl vrátit do první třídy, aby tě tam takovou základní věc naučili!!!
 Svitavy a Svitavy
25.11.2021 07:27:10
Vlčí oči, TenMajkl: proč ho v tom špatném myšlení ještě podporujete???!!! Chyba nebyla v něm, chyba byla v ostatních!!! Nafackujte si!!!
 Svitavy a Svitavy
25.11.2021 07:25:29
Máš odporné, zvrácené, zrůdné, smradlavé myšlení. Celé to překrucuješ!!! Chyba nebyla v tobě, ale v ostatních!!! Nemáš být naštvaný na své minulé já, máš být naštvaný na ostatní!!!
V konfliktu jednotlivec x kolektiv má vždy pravdu jednotlivec!!!
Za to, že jsi právě neprávem kritizoval své minulé já, si pořádně nafackuj!!!!
 Svitavy a Svitavy
25.11.2021 06:00:06
Je to minulost, tzn. už se to stalo. Minulost nezměníš a smíření s ponaučením je dobrá cesta. Zaměř se na to, co změnit můžeš. Pracuj na sobě aby za něco stála tvá budoucnost. Potom se na minulost můžeš podívat a zhodnotit, že teď jsi mnohem lepším člověkem, který svůj život skutečně žije. A to je dobrý pocit, ne?
Smajlík  TenMajkl Muž32 Kategorie
25.11.2021 02:13:19
CC

Takže jsi už dokázal svůj problém pojmenovat, ne? To je ovšem velice dobře! To je první
krok do nového bytí.

"tak se s tim smirim jakej sem byl, ale nedokazu to."

A tak když to, dle tvého, nedokážeš, tak si na ten fakt místo toho zvykni.

A ptal jsi se někdy sám sebe, proč se s tím nedokážeš smířit?

Jo, a promiň ale mě to připadá to co jsi napsal dost zmatené.... Tak se mi v tom
těžko orientuje.
 Vlčí oči Muž37 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk