Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1182348, vloženo 23.11.2021 11:22:50 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pomůže se odstěhovat?
No, jsem pořád zavřenej doma s rodiči. V domě na vesnici, nuda, vrstevníky co bych znal tu nemám, práci kolem domu, který nevlastním, nesnáším, raději bych investoval svůj čas do sebe. Kdykoliv někam chci jít, předtím i potom musím podstoupit výslech. Jako mám rodiče moc rád, ale raději bych už bydlel sám.

No a mám dilema, jestli se na magisterské studium odstěhovat do města a vyhazovat peníze za nájem, nebo už to nějak vydržet do stabilní práce a hypotéky, což jsou další dva tři roky úzkosti.

Pomohlo někdy vaší psychice, že jste se odstěhovali, třeba do spolubydlení s vrstevníky? Stálo to za ty prachy? Jako já mám dost peněz našetřených, že bych se do konce studia v pohodě uživil i sám... Co si nechat, úzkost a depresi, nebo prachy?
 dotnet Muž22 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.11.2021 15:45:39
odstěhuj se, posune tě to o velký kus dál- Ve všem
 Jo8872
23.11.2021 14:34:27
dotnet: No jak chceš. Já jsem třeba s těma holkama byla jako kamarádka. Ale prostě furt je to tak napůl. Já asi neumím žít jako napůl. Jakože buď s rodinou s manželem, mít VŠECHNO společné, neřešit kdo co koupil, čí je to špinavé nádobí, prádlo... A nebo prostě sama... Ale že to neumím tak jako napůl... To byl můj problém s tím spolubydlením. Takže já bych radši dala třeba přes půl platu na nájem, než mít "cizí" spolubydlící. Ale zas když mám ten home office, tak je to lepší u těch rodičů, než brečet sama v garsonce. Jako mně by to žádný benefit nepřineslo bydlet sama, no... Ale když myslíš, že by ti pomohlo mít aspoň takhle kamaráda, tak peníze neřeš...
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
23.11.2021 14:18:33
DV:
No ale právě oni pak už nebudou cizí, když s nimi budu nějakou dobu bydlet. Samozřejmě musí to být slušní studenti okolo mého věku, ne nějaký 40 letý alkoholik, co bude chcát a zvracet vedle hajzlu. Proto mě napadlo, že zkusím na FB ve skupinách třeba najít pár lidí, co jsou na tom stejně a předem se na tom spolubydlení domluvit. A já bych někoho ve svém věku asi potřeboval, když už ne lásku, tak aspoň dobrého kamaráda. Se svými kamarády ze střední se už moc nestýkám, přestaly mě narozdíl od nich bavit počítačové a hry a už si s nimi nemám moc co říct a co dělat. Zůstal jsem prostě sám s rodiči a asi to chci zkusit změnit. Jako nejsem extrovert, stačil by mi i jeden jediný blízký člověk, co nebude můj rodič. A i kdybych si nakonec s nikým nerozuměl, tak aspoň mohu přijít na jiné myšlenky, tím že se o sebe budu muset starat sám a nebudu se tolik nudit. No asi do toho nakonec půjdu.
 dotnet Muž23 Kategorie
23.11.2021 13:57:44
S každou další větou více a více chápu, proč s DV nikdo nevydrží ani týden. Její manžel musel být světec a mučedník, že to vydržel tak dlouho. Hrdina. Bohatýr!!!!
 leafroller Muž21 Kategorie
23.11.2021 13:55:18
dotnet: Ne, tak jsem to nemyslela, že je jako povinnost být s rodinou. ale spíš tak, že lepší, když se do tebe sere rodina, než cizí lidi... Prostě jako třeba nádobí... Tak po rodině je to rodina, když to máš třeba umýt... Ale po cizích lidech je nepříjemné se dotknout toho a tak... Koupelna... Prostě jakoby špína po vlastních a cizích lidech je něco jiného... Jako v tomto smyslu. Když ti narušuje soukromí rodina, je to lepší než někdo cizí...
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
23.11.2021 13:52:55
DV:
Ano, jsou rodina, však já bych je každý víkend navštěvoval, jak to dělal kdysi můj starší bratr. Ale nechat si pořád do všeho kecat mě prostě nebaví. A nemám zájem s nimi být pořád, ty víkendy by mi úplně stačily, přece jenom jsou to "jenom" rodiče, ne doživotní manželka.

Ne, holku si nenajdu, protože to neumím, nikdy se o mě žádná nezajímala, nejsem pro ně atraktivní, nespoléhám se na to. Musím se naučit žít i sám se sebou. Ale to se nenaučím, když to ani nezkusím.

No extrovert fakt nejsem, ale rozhodně by mi nevadilo bydlet s někým v mém věku, jako ano, ze začátku to asi bude blbý, ale tak nějak počítám, že si na sebe zvykneme a budeme se normálně bavit, když už ne to, tak aspoň koexistovat a nevadit si. Aspoň je to příležitost se s někým seznámit, získat do života další kontakt, když jinak mi to vůbec nejde. Za pokoj bych si samozřejmě připlatil, aby byl samostatný, v jednom pokoji bych s cizím fakt nevydržel.

Tazatel007:
No pravidelný příjem sice teď mám, ale jak se zase vrátím ke studiu, tak bude nižší, jestli vůbec nějaký. To mi banka dá hypotéku s takovou vyhlídkou? Navíc i ty garsonky jsou ve městech už dneska strašně drahé. Jako základ na hypotéku bych měl, ale s tím příjmem to bude horší.
 dotnet Muž23 Kategorie
23.11.2021 13:26:22
Pomohlo a značně, vyčistilo to vztahy v rodině, dalo svobodu a naučilo zodpovědnosti.
Diamond Vampire neposlouchej, ta si plete introverty s osobami neschopnými sociálního kontaktu s dalšími lidmi.
 AnoAno
23.11.2021 13:12:19
"Jestli nejsi extrovert, tak nestojí."

Jako fakt?!
Smajlík  leafroller Muž21 Kategorie
23.11.2021 13:06:40
Jestli nejsi extrovert, tak nestojí. Jo, rodiče jsou doma, ale je to tvoje rodina. Představ si ten prostor sdílet s někým CIZÍM. Jestli si najdeš holku, tak to třeba 2 měsíce vydržíte jenom o víkendech, než najdeš nájem... Možná kvůli hledání. Ale byl bys reálně schopný se seznámit venku? Jestli je internet tvoje jediná možnost, nestojí to stěhování za to.
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
23.11.2021 12:48:50
Vesnice je děs a hrůza, pro mladého člověka obzvlášť. Dávno ses měl odstěhovat někam do velkého města. Přesně takový život, jaký zde popisuješ, by mě ničil a ubíjel ještě desetkrát tolik. Na vesnici nic není a vypadá to tam jak po válce, to není prostředí pro člověka Tvého věku.

Je sice blbé, že než se dopracuješ k hypotéce, budeš nucen vyhazovat peníze za nájem, ale nějakou přechodnou dobu se to asi vydržet dá. Pokud máš pravidelný příjem, můžeš si vzít hypo na nějakou menší garsonku už teď a od začátku platit do svého. Ta vlastní garsonka je asi lepší řešení než platit někomu nájem, to pouze živíš někoho cizího.

Slovem vzato - odstěhuj se a postarej se o vlastní bydlení, ať taky něco máš. Ten pocit, že dáváš do svého, je k nezaplacení.
 Tazatel0007 Muž36 Kategorie
23.11.2021 12:19:24
Stálo to za každý utracený halíř. A to jsem se stěhoval v 17 letech. Svoboda je největší věc na světě!!!!
 leafroller Muž21 Kategorie
23.11.2021 12:08:03
Ano, odstěhovat se od rodičů je jednoznačně jeden z nejlepších kroků, které jsem v životě udělala. Dost to pomohlo na psychické úrovni a taky se od té doby dost zásadně zlepšily vztahy, které mezi sebou máme... Ale znamenalo to samozřejmě obětovat něco jiného. Nicméně ta cesta byla zajímavá a vůbec jí nelituju. Pravda, k vlastnímu bydlení jsem se vlastně dostala prakticky náhodou a až skoro 15 let po odchodu z domova, ale to mi nevadilo. Vlastní bydlení nepatřilo mezi moje priority.
 tralanka
23.11.2021 12:01:06
prostě paráda:
No do vlastního bych nemohl, hypotéku zatím nedostanu, ale spíš mi jde o to bydlet někde ve spolubydlení, kde se mnou nebudou bydlet i majitelé a tím pádem mi do všeho kecat a řešit, že jsem přišel domů o tři hodiny pozdějc než obvykle, co jsem jako dělal...

Asi to zkusím no, spolubydlení není zas tak drahé a má i tu výhodu, že člověk nezůstane úplně sám.
 dotnet Muž23 Kategorie
23.11.2021 11:53:15
"Pomohlo někdy vaši psychice ..."

Já se doma u rodičů vždy cítil spíš jako na návštěvě než doma. Bez jejich svolení jsem nesměl nic. Nedej Bože, abych si ve svém pokojíčku bez jejich souhlasu vrtal do zdi a věšel si poličku nebo bouchnul do zdi obečejnej twentík na obrázek. V klidu neproběhlo, ani když jsem si přemístil nábytek, jak mi to lépe vyhovovalo. Nj, otec si barák postavil, byl jeho, já byl jenom host ...

Šel jsem do vlastního hned, jak se mi naskytla příležitost. Je to prostě naprosto něco jiného, nového, lepšího. Najednou jenom ty rozhoduješ, kde bude stát skříň a kde postel.
 prostě paráda
23.11.2021 11:24:50
Řešil jsem to samé, rozhodl jsem se pro duševní zdraví odstěhovat, ale pak jsem se vysral na školu zas. A myslím, že jsem udělal správně.
 SamHadidiPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk