Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1179899, vloženo 17.10.2021 08:32:23 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
inteligentní bezdomovectví. územní plán?
Docela by mě zajímalo jestli se někdo zabejvá inteligentním bezdomovectvím.
měsíční příjem např. klasicky výplata mínus nájem a už se člověk musí hlídat, aby měl co jíst i koncem měsíce...
Dnes už ale nejde ani nic kupovat, kde by šlo levně bydlet.
Dříve před třeba 5 a více lety šlo sehnat ještě garáž nebo zahrádku ale dnes už leda v nájmu městu + odstupné kolem 400tisíc ale pokud by se změnil územní plán a zahrádku by město přestalo pronajímat a ukončilo nájemní smlouvu, tak těch 400tisíc za přenechání zahrady není komu předat, takže ten poslední o to přijde.

Jde o to, že prostě není co ani jak kupovat kde by člověk mohl být. Nemyslím bydlet standartním způsobem ale tady jde o to, že když člověk nemá nic kde by si mohl nechávat své věci, tak mu je ukradnou a pořád dokola začíná odznovu.
stačilo by mít alespoň tu garáž a člověk si může uschovat své věci a jít i někam na několik hodin a o své věci nepřijde.
To je základ všeho ale dosáhnout na to je fakt těžký.
Zajímalo by mě teda jestli se někdo zabejvá inteligentním bezdomovectvím, že by si někdo našel vhodné území kde by se nemělo nic pravděpodobně deítky let nic stavět atp. a šlo by o nějaký vhodný terén v přírodě. Místo, kde by se nedržela, nebo nevystoupala voda tak vysoko v případě oblevy, případně záplavy atd.
Nějaké místo pro třeba vyhloubení "jeskině" ve svahu. vnitřní prostor postupně vyplnit nosnou konstrukcí a tajně tam bydlet.
Jasně, bezdomovci obecně nemaj sílu psychicky ani zyzycky na něco víc, než na válení se kde to jen trochu jde ale věřím, že by mohl někde někdo být jako já, kdo by se chtěl zabejvat inteligentním bezdomovectvním. Dnes už by snad i bezdomovec mohl mít internet v mobilu a vše okolo jako praní oblečení, mytí těla, pitnou vodu, zajistí blízkost města a co chceš víc?
Horší je to třeba se zubařem ale toho stejně nesežene ani ten kdo chce a normálně bydlí, tak to bych neřešil.
Kdyby se tímto chtěl někdo se mnou zabývat bylo by to fajn. šlo by sestavit plán jak na to, aby se člověk vyhnul případné pokutě a aby při nejhorším musel jen místo uvést do původního stavu. Samozřejmě chci takových míst vybudovat více a nespoléhat jen na jedno.
 užtotadynedávám Muž27  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.10.2021 22:23:55
I45K: Já se v exekutorských způsobech taky nevyznám. Jenom jsem slyšel a četl spousty historek o tom, jak někdo u sebe nechal přespat někoho, kdo byl v exekuci, a vzápětí našel svůj byt olepený nálepkami exekutora. Myslím, že samotnou nemovitost snad zabavit nemůže, ale třeba zabaví věci, protože by přece možná mohly být toho člověka v exekuci... ?
V každém případě se toho lidi bojí.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
17.10.2021 21:47:07
užtotadynedávám: Občas sem chodí jedna slečna, která spí/spávala ve stanu. Třeba napíše.

Chtěl bys mít stabilní místo, to asi není reálné. Se základnou typu garáž se můžeš pohybovat po okolí, ale budeš to muset střídat. A co v zimě? To venku půjde velmi těžko.
Podmínkou pro zubaře je mít bydliště? Ti, co mají bydliště na úřadě nemůžou k zubaři? Snad stačí platit zdravotní pojištění.

bilej tygr: Nechápu to. Takže když ubytuju např. ve vlastní chatě, kterou moc nepoužívám, někoho, kdo má exekuci, tak mi exekutor zabaví mojí chatu?
Chápu, že nemůžou mít vlastní účet. Pochopím, kdyby jim zabavili bydlení, což považuju za nemorální, ale nevylučuju, že to u nás jde.
 I45K
17.10.2021 19:18:35
Ono by to asi potřebovalo rozdělit na bedomovce bez exekuce a s exekucí. Ti první můžou, pokud k tomu mají další předpoklady, hledat nějaké inteligentnější způsoby. Pokud ale ty předpoklady mají, tak vlastně nejspíš nemají důvod, proč být dál bezdomovci.
Jenže je asi právě hodně těch, kteří mají exekuci, takže nemůžou mít ani garáž, ani kousek zahrady nebo cokoliv. A domluvit se s někým je problém, protože takovému člověku to exekutor zabaví taky - takže i na kamarády bezdomovce se jejich šťastnější kamarádi ve vlastním zájmu vykašlou. Takže takový člověk to buď doživotně vzdá, nebo si najde způsob života za hranicí zákona. On mu ostatně ten zákon ani tak moc nemůže, když už mu není co zabavit a z čeho strhávat nějaké pokuty apod. Jen ho zafixuje v té doživotní pozici bezdomovce.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
17.10.2021 16:05:57
Jsou tyto příklady dost inteligentní? Pro dvojici je možná snazší najít takovou příležitost a v obou případech té příležitosti asi předcházely horší způsoby přežívání. Takže díky zkušeností s velkou nouzí jim aktuální bydlení připadá více než snesitelné.


https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/domov-bez-domova-zivot-na-parkovisti_1803070600_zlo

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/domov-bez-domova-spravci-psiho-utulku_1803091030_zlo
 asdfg
17.10.2021 14:24:14
Inteligentni bezdomovectvi, to je neco jako napul tehotna? :-DDD
 Kvetak
17.10.2021 12:53:45
Klidně tu na sebe zanech kontakt, mám nějaké povědomí o tom, jak bezdomovci ve městech fungují, nemám žádné iluze o tom, jak se jim jen nechce makat, protože to převážně bývají duševně někdy i mentálně postižení lidé, na které se jaksi zapomnělo. Mám za sebou jednu sólo akci, kde byla jedna starší žena v lesoparku poblíž města; zmatená, ztratila veškeré doklady, neorientovala se v čase a nevěděla ani v jakém městě se nachází. Nakonec po dlouhém přemlouvání se mnou šla na charitu, kde jí alespoň dali jídlo a pití, měla nabídku se tam vykoupat a převlíct do čistého oblečení.

Každopádně se jednalo o akutní pomoc a z dlouhodobého hlediska tu pro ně žádné poradenství ani forma pomoci není, protože takoví lidé budou během postupného procesu opětného začleňování do společnosti potřebovat pravidelnou podporu.
 N3FB
17.10.2021 12:41:27
S řešením bezdomoveckého přístřeší neporadím, ale to jídlo se dá čerpat z potravinové banky (teď nevím, jak přesně se tomu říká) na charitách, kde můžeš mimojiné pod určitými podmínkami i po omezené období přespávat, jednou z těchto podmínek je mít u sebe občanský průkaz, ale není to dlouhodobé řešení.
 N3FB
17.10.2021 12:19:04
q-lol-q: Pokud nemáš něco k věci, co kdyby ses radši nevyjadřoval? Asi se ti v životě příliš nedaří, že svůj čas mrháš upozorňováním na takovou maličkost a potřebuješ si na ní
pohonit ego.
 asdfg
17.10.2021 12:11:17
Tim "bydlet standartním způsobem" je mysleno, ze budu mit na predzahradce vyvesenou nejakou standartu? Nebo proste jenom pouzivas cizi slovo, ktere neumis spravne napsat?
 q-lol-q Muž38 Kategorie
17.10.2021 11:42:51
Naopak - pochopil jsem to moc dobře. To jenom ty žiješ v iluzi, že najdeš místo, kde nikomu vadit nebudeš.
Pokud si myslíš, že bezdomovci nikomu nevadí, tak žiješ v totálním bludu. Ovšem (stejně jako s nepřizpůsobivými spoluobčany) obce je trpí na nějakém místě, kde se historicky tak nějak shlukují - je to levnější a jednodušší než to jakkoliv řešit. Nebo je nedejbože vyhodit (vystěhovat / zlikvidovat jejich pelechy), protože by se potom mohli rozlézt někam, kde to opravdu není žádoucí.

Opakuju - v okolí velkého města nemáš šanci. Aktuálně moje rodina řeší nemovitost v pohraničí, která půjde do prodeje hrubě pod cenou - bude třeba najít blázna, kterej se toho ujme a jedinej smysl prodeje je zbavit se břemene. Ale je to na samotě vysoko v kopci, kam ani ty lišky nechodí přát dobrou noc, protože je to příliš daleko.
V blízkosti většího města je tvoje představa nesmyslná.

Načerno si můžeš poustevničit opravdu někde v haj*lu, kde nic není. Dokonce se tam za pár set tisíc dá pořídit nemovitost, nebo za pár kaček zmiňovanej ŘOPík. V docházkové vzdálenosti (3-4km) od Hradce si vysněnou hobití noru moc dlouho neužiješ.
 žalud
17.10.2021 11:02:29
žalud: nepochopil si to a vůbec sem nic nemluvil o době na jak dlouho by takový úkryt měl fungovat. Vycházím z toho, že tady v Hradci Králové a i jinde jsou bezdomovci na stejných místech už i 10 let a nikdo je nevyhazuje i policie je pravidelně navštěvuje.
samozřejmě, že pozemky někomu patří ale to mě nevadí. Psal sem o územním plánu pro to, že by byla blbost si nějaký záložní úkryt budovat na území, kde je v územním plánu do budoucna silnice třeba přes louku, potok vedle obce třeba...
Těch míst kde jsou bezdomovci v klidu i spousty let znám konkrétně několik. nemám řidičák a jezdím na kole z nového do starého bydliště několikrát týdně. trasa 9,5-12km. záleží kudy jedu.
Myslel sem to tak jak sem už psal. jde jen o to, abych nikomu na pozemku nevadil v tom, že si tam majitel chce něco začít stavět nebo podobně a takových potencionálně vhodných míst třeba i ve vlastnictví státu je mraky.
 užtotadynedávám
17.10.2021 10:48:57
Zajímavý, ale v podmínkách střední Evropy je to totální utopie.
Neexistuje, opravdu neexistuje kus země poblíž města, nebo obce, kterej by nikomu nepatřil a na kterým bys nikomu nevadil. Netuším kdys byl naposledy někde venku v přírodě, ale je tam čím dál víc lidí (v porovnání s minulými lety) - víc cyklistů, turistů, koňařů,....

proto jsem před pár lety přestal jezdit na enduru....

Nemůžeš prostě někde bydlet tajně, nebo skrytě - to nejde. Obzvlášť na okraji civilizace. Navíc se furt staví, tvůj plán s 30-40 lety nevyužití prostoru je blbost.

Našetři pár desítek tisíc a kup si od armády ŘOPík, až se jich zase bude zbavovat. Ideálně s kusem půdy kterej k tomu patří. S dostupností do civilizace to bude horší, ale to co si představuješ může fungovat někde víc na východě...na pár let...možná... ale tady ne.

nebo si kup stan a kvalitní spacák, vyjde ti to nastejno...
 žalud
17.10.2021 10:43:21
Ježek second edition. ale na to odstavení dodávky musíš mít pozemek a musí to být legálně možné, tam odstavit dodávku, takže to znamená koupit nejdříve nějakou zahradu a tu sháním x let...
alternativu maringoty jako dodávka je logika jako prase. zaprvé jsou maringoty mnohonásobně levnější, než kdejaká dodávka a víš z čeho je třeba lodní kontejner? z plechů a nějakých profilů. Nějaký kontejner ze prodává za 50tisíc a myslíš, si, že když vezmu do ruky krabici elektrod a plechy od někoho po bazaru apod a nějaké profily, svařím si nějaký kontejner stejné velikosti, že mě to bude stát 50k? Ani náhodou.
skvot je právě to neinteligentní bezdomovectví co mě nezajímá.
 užtotadynedávám
17.10.2021 09:57:19
>užtotadynedávám
Pokud ta dodávka bude vrak, co jen někam odstavíš aby to nikoho neštvalo, tak jaké máš roční náklady? Defakto jí použiješ jako maringotku abys nemusel stavět nějakou boudu. Riziko vykradení nebo zničení je stejné jako u nějaké jiné alternativy.

Pokud by ses choval slušně a nebyl prase, tak je tu ještě možnost squotování v nějaké opuštěné a dávno nepoužívané nemovitosti. Problém je v tom, že squoteři prostě jsou prasata a fetky. Kdo někdy viděl, jak dopadne dům po takových tak ví. Ano, jsou i ti slušnější, ale ti špatní jim kazí jméno.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
17.10.2021 08:48:08
Azathoth: a víš vůbec co stojí roční provoz dodávky? na to ani kdejaká rodina v nájmu nemá peníze.
 užtotadynedávám
17.10.2021 08:44:43
Azathoth: větší kravinu si už nemohl napsat. i bezdomovci, fetující lidi maj přístup ke sprchám a praní prádla.
dodávku si nemůžeš jen tak všude nechat a bez spz atd. jde o vrak i kdyby byla fungl nová a z místa ti ji odvezou ale taky vykradou, zničí, zapálej.
Já bych řidičák ani neudělal i když mám údajně iq vpohodě na maturitní obor.
Já prostě mám zájem žít na okraji společnosti ale nějak v klidu.
 užtotadynedávám
17.10.2021 08:38:18
kup si dodávku a permanentku do fitka / do bazénu, ať máš přístup ke sprše.
 Azathoth Muž27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk