Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1179839, vloženo 15.10.2021 23:17:41 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Holky nesnášej zamilovance
Tak nějak je to moje zkušenost, že všechny ty kluci včetně mě, kteří se 'zamilují', tak změnou v chování kterou ta zamilovanost obnáší se té konkrétní znechutí. V předchozím vztahu, dokud jsem měl hlavu vzhůru a nějak na ní nevisel a trávil s ní relativně málo času, tak bylo všechno vpořádku a projevovala mi velký množství náklonnosti, ale jakmile jsem si na ní zvykl, trochu se zamiloval, začal jí vnímat jako něco víc, vybudoval si s ní hlubší důvěru, tak přešla ze zvlhnutí do ochladnutí a nakonec rozchodu. A to byla dost hodná a milá holka a sama mi ke konci řekla, že si nerozumí a nechápe, proč se její pocity tak změnily. Jenže jak já se tomu mám příště vyhnout? Je to chyba ve mě, že se takhle po několika měsících začnu upínat a padnou mi na oči romantický brýle. Tenhle vzorec se mi už opakuje podruhý.

Samozřejmě je tenhle trend zřetelný i u mých známých a přátel. Ti kluci, kteří mají lhostejnou povahu, který neprojevují tolik svoje city, ty jsou daleko úspěšnější než takový volové jako my.

Matka mi kdysi dávno říkala, že ženu si získáš tím, že jí prokazuješ lásku. Holky říkají, jak je pro ně romantika důležitá, jak chtějí někoho, kdo je bude milovat. Ale vždyť tato tvrzení a realita si naprosto protiřečí. Jakmile vás kluk skutečně miluje a záleží mu na Vás, nevnímá už ostatní holky jako potenciální možnosti, začně být citově navázaný, už ho máte v hrsti, máte nad ním moc a to nechcete, tak je simp, beta, otravnej a nezajímavej.

Samozřejmě se tohle dá vysvětlit evoluční psychologií... že je to přirozený, ale nemůžu si pomoct než cítit určitou zatrpklost a smutek vůči týhle situaci. Asi jsou tím moje přikreslený pohádkový vidění reality narušovan. A prostě se musim překonat a akceptovat tuhle realitu a příště se pokusit se nezamilovat a snažit se držet svoje pocity co nejvíc na uzdě a radši se soustředit na jiný věci
 Culipiler Muž20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.10.2021 21:35:04
Problén vidím ve vnímání vztahů. Vztah nemá sloužit k tomu si báječně a pravidelně zasouložit. Má sloužit k tomu se navzájem poznat a zjistit, zda jsme k sobě vhodní (komplementární).
Miras
 miras
16.10.2021 16:57:39
Dělej, jak rozumíš. Já jsem ti chtěl vysvětlit postup a myšlení, které se mi osvědčilo.
Smajlík  leafroller Muž73 Kategorie
16.10.2021 13:45:09
Ano, je to cele tvůj problém. Rika se tomu holkytida. Jakmile
Se začneš chovat jako její pejsek, nebo assexualni kamoska, tak jsi skončil. Najdi si to na webu lovcuv deník- web o balení zen.
 Belerofon
16.10.2021 12:54:36
Hdjxkskyj

Respekt, že jsi schopná si tuhle svou stránku uvědomit a překonat. Pomohla bys mi pochopit, proč si tolik holek lže, i ostatním, nechce si tuhle skutečnost přiznat, a jakmile to někdo zmíní, tak je to debil, a říkají, že nejatraktivnější věc na chlapovi je když umyje nádobí a vytře? Proč to ty ženské dělají, všem lžou a matou především mladý kluky?
 Culiplier
16.10.2021 12:29:57
Jop, muzu to potvrdit. Taky jsem to tak s přítelem mela, ze jakmile jsem citila vetsi náklonnost, jako by se mi najednou zacal znechucovat. Vedela jsem ale, ze je to jen ma mysl, co me balamuti. Zabojovala jsem sama se sebou a prekonala to obdobi (trvalo tak 2 mesice) a jsme spolu doted. Mame skvely vztah, oba se milujeme a lasku si vzájemně ukazujeme.
Je to dle me prirozene, jak sam pises, zakotvene v evoluci, v genech.
Ja vedela, ze s nim chci byt a je to jen mou debilni mysli, tak jsem to presla a ono to taky preslo. :) Ted jde jen o to, jak moc vytvrvalou a rozumnou holku sis vybral a taky o to, jestli za to stojis. :))
 Hdjxkskyj
16.10.2021 12:11:08
Je to tak jak píšeš. + co píše gfhfjf.
Názor žen( i tomhle threadu) můžeš ignorovat. Je to úplně irelevantní, ony rády píšou něco, aby se dělaly lepší a cítily se dobře, ale když dojde na lámání chleba realita je úplně jiná.
 ttmk
16.10.2021 11:54:04
"Pomine stav zamilovanosti, ale vztah se dále budovat dá."

S tím souhlasím, ta zamilovanost by se dala i obnovit a pracovat na ní. Ona to brala vážně, aspoň mi to tak přišlo, jenže si myslim, že fakt asi nebyla vyspělá dost na to, aby si uvědomila, že jakmile ztratí pocit lásky není to hned důvod k tomu se rozcházet a pálit mosty
 Culipiler
16.10.2021 11:46:57
Vem to z druhé strany. Já jako příslušník ženskýho pohlaví jsem osobně mnohokrát zažila tolik namotávačů, kteří jevili zájem a poté se na mě taky vykašlali, i když mi sami dali náznak toho, že by zájem měli a já se začala projevovat. Taky to nebylo příjemné a byla to určitá hra z jejich strany.
Vztahy na takovém principu trochu fungují. Přesně jak už tu někdo psal. Extrémy.. Například extrémní ignorace v nás vzbuzuje otázky a zvědavost, naopak tak extrémní zamilovanost a pocit utlačení nás dokáže odradit.
Pokud potkáš někoho, kdo to myslí vážně, dost pravděpodobně ochladnutí nepřijde. Pomine stav zamilovanosti, ale vztah se dále budovat dá. Tím chci naznačit, že jde hlavně o to, jací dva lidé se potkají a jak jsou k sobě vstřícní a kompatibilní. A to nevyjde s každým. Neznám moc holek, které by stáli o nějakého hajzla s chladným přístupem, ale spíš znám holky, které ví co chtějí. Ono totiž jak píšeš "simp, beta, otravnej a nezajímavej" někdy dokáže být definice kluka, který tyhle svoje poblázněný způsoby jednání používá tak na 30 holek dohromady a když to holka zjistí, ztratí zájem, protože pro kluka není nijak speciální.
 Gogolka Žena21 Kategorie
16.10.2021 11:39:08
1) neposlouchej rady jak na holky (a do zivota) od zenskejch - nejen ze nefunguji, ale casto dosahnou praveho opaku
2) nedavej tolik duvery tomu co holka rika, protoze holky toho nakecaji... Orientuj se podle toho jak jedna.
3) Ta holka byla mozna hodna a mila, ale dost nedospela, protoze nechape smysl vztahu mezi 2ma lidmi.
 gfhfjf
16.10.2021 11:34:04
leafroller

To já si uvědomuju. Stejně si nemůžu pomoct, než mít ten pocit. Mám přece právo vlastnit svoje pocity, jako například ten, že mi vrazila kudlu do zad, stejně jako ona má právo na její pocity anebo jejich absenci. A pokud už je řeč o egu, co s tím jako já mám dělat? Realita není taková, že ze sebe za jednu minutu jsem schopný vyrvat celý svoje ego a stát se osvíceným mnichem. Souhlasím, že se to stává, že mladý holky se takhle chovají, ale nechala za sebou mě s tím pocitem kudly v zádech a zahořklýho. To se přece mladým klukům stává, nebo ne, leafrollere? Strašně mi přijde, že fandíš a nadržuješ opačnýmu pohlaví, ony jsou ty v právu, a kluky máš za ty, co se potřebují primárně změnit a co jsou ti špatní.
 Culipiler
16.10.2021 11:26:25
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
16.10.2021 11:08:23
Jakou kudlu? Je to mladá holka, chvíli jste to spolu zkusili a jí to prostě nesedlo. To se snad stává. A jakmile začneš mluvit o nějakých kudlách, mluvíš jen o svém egu. Uvědom si konečně, že vše nemusí být podle tvých představ jen proto, že ses zamiloval.
 leafroller Muž73 Kategorie
16.10.2021 10:57:47
Už to jsou 3 měsíce. První týden jsem na ní myslel hodně, pak to ze mě spadlo a zůstalo v pozadí, teď po třech měsících se mi zase vrací nostalgický vzpomínky na ni a kupodivu mám zase potřebu tohle téma řešit
 Culipiler
16.10.2021 10:53:01
Katedra psychologie

Přesně

Leafroller

Nedá se říct, že bych jí terorizoval... aspoň u posledního vztahu. U předposledního to bylo horší. Tentokrát jsme spolu jenom stupňovitě trávili víc času, ke konci jsem jí řekl, že ji miluju (potom, co to ona řekla mě), pak to prostě pomalu vyprchalo, až mi ke konci, 7mý měsíc ve vztahu, přestala odpovídat na zprávy a přestala se mnou ráda interaktovat. Já jí nijak nebombardoval, byla na 14 dní u rodičů, já jí během toho poslal jenom jednu zprávu jak se má, ona po chvíli obyčejně odpověděla, ale už jsem rozpoznal, že nemá pro ten vztah takový zápal tak jako dřív, tak jsem jí konfrontoval, načež mi řekla to co jsem napsal ve zpovědi: "že sama neví, proč se její pocity tak změnily a že už mě nemiluje" a já se na ní v jedný zprávě vylil, že mi to způsobuje úzkost, že nechápu, že mě to zarazilo, ale dál už mi bylo jasný, že jakýkoliv pokračování, dožadování, atd. by bylo zbytečný a vykreslilo by mě jako víc a víc patetickýho ubožáka a tak jsem kontakt v tom bodě utnul kontakt. Na tu zprávu mi ani neodpověděla, což značí, že se jí ulevilo. Jakoby se zbavila nějakýho břemene. A přitom o tu mou lásku zpočátku tolik stála a tak ráda se mnou trávila čas až do chvíle než dostala to co chtěla. A já jí to za zlý tolik nemám... tak co už, je to přirozený, i když pocit jakoby mi zarazila kudlu do zad trochu mám, ale přes to se člověk přenese
 Culipiler
16.10.2021 10:38:43
Culiplier: však si sám odpovídáš "má nad tebou moc" to je ta chyba. Ona nad tebou nemůže mít moc. Ona musí chtít tu moc získat, bojovat za o ni /o tebe/, to je to, co ji baví, i když to nepřizná třeba ani sama sobě. Když ti holka řekne, že ji přitahuje dominantnější partner a zároveň řekne, že takového do vztahu už nechce, lže sama sobě do kapsy. Protože emoce jsou silnější než rozum a někdy silnější než ( špatná) zkušenost.
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
16.10.2021 10:38:41
Sám tvrdíš, že když se zamiluješ, tak změníš chování. A to ovládání tkví v tom, že ho nesmíš změnit tolik. Nemůžeš se zbláznit a tu holku začít terorizovat svou láskou. Ať už jsi zamilovaný, jak chceš, holka to musí cítit, ale současně jí musíš nechat její prostor. Musíš najít rovnováhu.
 leafroller Muž73 Kategorie
16.10.2021 10:33:07
0/10 ani nepobavilo
Smajlík  Taký Malý Trolík
16.10.2021 10:28:21
Tak to jsou ty holky krávy, normální holka by byla ráda, já bych byla ráda...
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
16.10.2021 10:20:33
Leafroller

Extrémní chování v jakým smyslu? Ovládat v čem? Ve svých názorech? No, mlčeti zlato.
 Culiplier
16.10.2021 10:15:35
Zase špatně. Problém není v extrémní zamilovanosti, ale v extrémním chování. Musíš se prostě začít konečně ovládat.
 leafroller Muž73 Kategorie
16.10.2021 10:01:55
Leafroller

Na tom něco je. Jenže jak ze sebe tu vlastnost extrémně se zamilovat vymlátit? Ostatně to už mi dělají bolístka a zkušenosti :)
 Culiplier
16.10.2021 09:57:07
Katedra psychologie

Ok, souhlasím, ale vůbec nehovoříš o pointě zpovědi kterou je to, že i když do tebe ta holka zpočátku může být blázen, tak jakmil její city začneš opětovat, možná nejdřív bude šťastná, že jí to vyšlo, ale po pár týdnech se jí to znechutí, a zamilovaná být přestane, protože tě má v hrsti, má nad tebou moc, a už pro ni nejsi tak zajímavý
 Culiplier
16.10.2021 09:48:59
Pokud je do tebe ta holka zamilovaná též, bude se ji líbit, že jsi do ni zamilovaný. Ostatně pokud je do tebe zamilovaná, bude se ji líbit jakékoliv tvé chování stejně tak se ji nebude líbit žádné tvé chování, pokud do tebe zamilovaná není. Tvá zamilovanost je něco, co je na obtíž pro všechny zúčastněné, pokud není opětována.
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
16.10.2021 09:32:55
Lidé nesnášejí extrémy a přitom se chovají extrémně. Ano, holky potřebují romantiku. Ale s mírou. V tom je tvůj problém, neznáš míru. Myslíš extrémně.
 leafroller Muž73 Kategorie
16.10.2021 08:33:25
Co já jsem vypozoroval, tak je to trošku složitější. Ženy nemají hlavně rády, když je začneš "utlačovat". Začneš se strachovat s kým co dělají, doprošovat at jsou s tebou pořád, nebo je uplácet což často vyhodnotí jako projev slabostí. Nejvhodnější přístup mi asi příjde nechat jim prostor (což je tu bráno jako ignorace) a zájem projevovat nárazovými a promyšlenými kroky co je jednou za čas dostanou do kolen.
 Černovous
16.10.2021 06:47:44
Ženám vyhovuje, když na ně kašleš. Ať tvrdí, co chtějí, vždy to tak dopadá.
 Bílý heteromuž 0
16.10.2021 01:45:17
Plotos3h - když na mě chlap kašle, vyhodnotím to logicky jako projev nezájmu a určitě o něho nebojuju, neuháním ho...
 Teta Dana
16.10.2021 01:15:59
A jak se konkrétně v tvém chování projevila ta zamilovanost? Jestli jsi na ní začal viset nebo dokonce žárlit, tak to souhlasím, že to může působit odrazujícím dojmem, resp. mně by to bylo určitě nepříjemné.
Na druhé straně, do povahově lhostejného muže bych se nedokázala zamilovat a přilnout k němu. Nikdy jsem ostatně neměla takového partnera.
Ale co opravdu nevyžaduji - prvoplánovou "romantiku", přílišné lichocení, velkohubá vyznání lásky.

Problém je, že píšeš hodně obecně. Taky ženy se v tom, co vyžadují po partnerovi, liší, takže opravdu nemůžeme vydat nějaký jednotný manifest, jaké jsme a co ve skutečnosti chceme (to píšu jako reakci na tvůj poslední příspěvek).
 Teta Dana
16.10.2021 00:49:29
Souhlasím s tebou, ale žádná holka ti to tady nepotvrdí (možno len Ivana).
Ale máš pravdu, že to tak je. Jakože ono je celkem jasný, že kluk, co je příliš needy, asi nebude pro holku úplně atraktivní. Ale blbý je, když holku odpuzuje i to, když se k ní prostě chováš hezky.
A ono to tak je. Holky nechtějí slušnýho gentlemana, to je pro ně nuda. Radši si nechaj ubližovat od nějakýho sebestřednýho kreténa, jen proto, že je sebevědomej a to je sexy.
Čím víc na holku kašleš, tím víc jí to přitahuje a naopak. Když pro ní uděláš první poslední, tak tě jen využije a odkopne.
No a s tím souvisí i ta zamilovanost. Bohužel ale nevím, co s tím, jak tenhle problém vyřešit. Jedině prostě chovat se k nim hnusněji a nedávat tolik najevo city. Ale to já prostě nedokážu.
 Plotos3h
16.10.2021 00:37:06
Myslím, že na to jdeš zbytečně “vědecky” a hledáš systém tam, kde není…
 MGM88 Muž33 Kategorie
16.10.2021 00:20:41
Kdybyste se podívali sami sobě hluboko do duše a přestali lhát sobě a ostatním, a přiznaly si všechny, jaký ve skutečnosti jste, a přestaly všem klukům furt lhát o tom co chcete co ve skutečnosti nechcete, o zromatizovanym konceptu lásky, konečně by na světě bylo jasno a daleko míň zmatku
 Culipiler
16.10.2021 00:12:32
Kaj-Kon

Proč to "To zní jako dobrej nesmysl."? Mně to smysl dává. Nečekám, že mě za tohle místní anonymní děvčata pochválí a řeknou mi: "Tys na to kápnul, přesně tak to je. Přitahujou nás tací co nás dobře mrdaj a moc pocitů nám neukazujou, co jsou tak trochu tajemný, a kluci co jsou cíťové, co jsou možná šikovný a loajální, to jsou prostě... nechutný. Simpové a bety." Právěže je asi typická obrácená reakce, přesně to co děláte, že mě začnete neopodstatněně urážet bez jakýhokoliv argumentu.
 Culipiler
15.10.2021 23:57:51
To zní jako dobrej nesmysl.
 Kaj-Kon
15.10.2021 23:57:12
Radši vztahy řešit nebudu. Prostě občas když se naskytne možnost budu mít sex anebo si koupim eskort. Kluků jako jsem já je tuny a fakt řešit ty pletky a jak udržet vztah je daleko víc vyčerpávající než cokoliv co vyčerpává vás
 Culipiler
15.10.2021 23:42:06
Další blbec který si evoluční psychologii vyložil po svém.
Ty prosimtě raději vztahy neřeš.
S tvojí inteligenci si raději ho bez vyhonit.To že se snažíš udržovat vztah aby neochladl za pomoci nezájmu věř že žádná holka nemá potřebu tuhle energii věnovat donekonečna je to velice vyčerpávající.
 VvvvPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk