Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1179767, vloženo 14.10.2021 19:03:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak se bránit, když vás ohrozuje stát?
Když začně někdo porušovat vaše práva, všem je nám řečeno, že se máme obrátit o pomoc ke státu, který nám má ty práva chránit. Jak se má ale podle vás obyčejný člověk bránit, když mu jeho práva neporušuje přímo stát? Jít v takovém případě pro pomoc ke státu, či jeho jiným složkám je pochopitelně nesmysl asi tak podobně jako kdyby vám někdo radil, že když vás ve škole někdo šikanuje, tak se máte obrátit na třídního učitele, ale on by vás šikanoval přímo třídní učitel (viz. ta pohádka o údajném trojím dělení moci na 3 "nezávislé" moci, ta by zřejmě nepomohlo obrátit se ani na ředitele, když je s tím třídním učitelem kamarád a má úplně stejné zájmy). Takže je asi jasné, že v takovém případě se musíte obrátit na pomoc o někoho úplně jiného, ale na koho tedy? Kdo vás může ochránit před tak silnou entitou, jako je stát, který má pod palcem veškerou policii a armádu a soudy a všechno? Jak se má běžný člověk bránit tehdy, když je to stát, kdo začne porušovat jeho základní lidská práva to jak v rozporu s jeho vlastními zákony, tak i vytvářením takových zákonů, které porušují vaše práva, ač vy sám nikomu nijak neškodíte? Na koho se má v takovém případě člověk obrátit? A jak se k takové otázkce vlastně vyjadřuje sám stát? Co mají tehdy podle něj lidi dělat (vycházím z toho, že by se měl k tomu vyjádřit už proto, že taková situace v historii mnohokrát nastala a může tedy nastat znovu)
 C4DF Muž15  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.10.2021 15:57:29
Proti tomu se bránit nelze. Proto tolik lidí odmítá volit. Proto roste kriminalita. Lidé prostě vidí, jak se k nim stát chová a uvědomují si, že není ochrany a začínají se chovat podobně.
 leafroller Muž73 Kategorie
15.10.2021 11:30:28
já to nebyl
 Odpočinek Muž52 Kategorie
15.10.2021 10:29:35
Odpočinek - Moje matka je mrtvá ty debile
 C4DF
15.10.2021 08:27:47
C4DF: to máš pravdu. Ale společné paradigma je základem jakéhokoli společenství, jinak by nedrželo pohromadě. V tomto smyslu je tvůj přístup neoprávněný z podstaty definice.

Jestliže se např. Hitler rozhodl vyhladit postižené v Rakousku, ani on to nemohl udělat naráz a otevřeně, protože – jak vzpomínají tamější pamětníci – by se lidé bili jako lvi. Nebylo to tehdy součástí rakouského paradigmatu. Tak to úspěšně udělal salámovou metodou nenápadně.

Takže ti nezbývá než měnit státní paradigma, resp. poukazovat, že je s ním státní exekutiva v rozporu (a tedy je i obvykle v rozporu se státními zákony).

Hodně štěstí.
Smajlík  Marco
15.10.2021 07:23:05
poraď se s maminkou
 Odpočinek Muž52 Kategorie
14.10.2021 23:29:55
leonardo da vinci - Opět státní figurka. Má pomáhat proti stánímu molochu, ale opět určitě nepůjde proti jeho zásadním paradigmatům a zločinům propsaným přímo do zákona.
 C4DF
14.10.2021 23:13:39
Je možný se obrátit na úřad ombudsmana (veřejného ochránce práv).
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
14.10.2021 22:26:46
Marco - Jenže jednotlivé složky státu budou ochotné jím proti sobě maximálně v nějakém diskurzivním pásmu. Jakmile přijme celý stát nějaké paradigma (třeba že je v pohodě povinná vojna, povinná práce, povinná školní docházka, vyhlazování určité skupiny lidí, whatever) tak ti budou všechny složky státu táhnout za jeden provaz. Takže ne, bránit se proti státní zvůli určitě nejde za pomocí státních složek. To můžeš uplatňovat maximálně tak do malé míry v úzkých mezích státního paradigmatu.
 C4DF
14.10.2021 22:05:13
Nijak. Podívej se kolem sebe, nebo za hranice. Lidé u moci se jí budou držet, hlava nehlava.
 Whoisit Muž96 Kategorie
14.10.2021 21:44:39
Stát není jednolitá entita, tudíž např. policie může vyšetřovat korupci státních úředníků. Kromě toho se zavádí dvojinstanční řízení, tj. jsi li nespokojen s nějakým státním rozhodnutím, můžeš se odvolat k vyšší instanci.

A také se státy zavazují respektovat rozhodnutí mezinárodních institucí, ü nás je to např. Evropský soud pro lidská právave Štrasburku.
 Marco
14.10.2021 20:29:33
Na koho se má v takovém případě člověk obrátit? Jak kde, ale v nějaké totalitní řiti třeba na výrobce 3D tiskáren. Ostatně Průša je v podstatě novodobý potenciální terorista, toho hajzlíka bych dal preventivně na watchlist i s jeho podařenýma kamaráden.

kulich: je to pár dnů, co se dostalo ven že ve 28 letech zemřel v Německu jeden utajovaný občanský aktivista kurdského původu, jehož koníčkem byl tisk zbraní a byl v tom fakt dobrý, ale moc mu to mluvilo. A ten právě v jednom dokumentu, kde mu to mluvilo, zmiňoval Ujgury a že by na tom byli jinak, kdyby měli přístup k té technologii.
 Otevřete - Policie
14.10.2021 20:06:11
Vše zlé je k něčemu dobré
 Globální ředitel
14.10.2021 19:57:49
Tuto hypotetickou otázku řeší např. miliony Ujgurů v komunistické číně.
Někteří z nás tuto otázku řešili půlku života.
Proti státu se blbě bojuje, nejlíp to jde hnědočechům, co jsou na dávkách.
 kulichPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk