Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1178102, vloženo 20.09.2021 14:17:46 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Bez budoucnosti proti své vůli
Dnes jsem dodělala maturitu, tak mic jsem si nevěřila, že jsem ani nepodala přihlášky na žádnou další školu. Myslela jsem že ji zas neudělám... ale stalo se. Tedy na začátku po jejím zdárném dokončení jsem byla ráda, ale teď nevím co dělat. Rodiče mi nebudou pomáhat platit pojištění, a chtějí abych šla na ihned na úřad práce. Nikde jsem ani podrobně nenašla, na jak dlouho mi bude placeno pojištění pokud odmaturuju v září. Nevím jak to funguje, a zda pokud budu rok pracovat a na jaře mne vezmou na vejšku, zda se mi status studenta vrátí nebo jestli už si vše budu muset hradit sama. Přece teď za tři dny nemohu najít práci, a pokud mi ji bude hledat úřad práce výběr se dost sníží. Jsem opravdu nešťastná, chtěla jsem žít co nejsvobodněji to jde. Chtěla jsem si po maturitě nějakou dobu užít, ne jít hned ztrácet život a přežívat dle vybrané práce.
 Ta co chce žít Žena20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.09.2021 10:09:55
Asi to nikdo už číst nebude, dva dny po zpovědi.
Ale jak sis představovala, že si po maturitě budeš užívat?
Pokus jsi chtěla na VŠ, mám dojem, že některé ještě nejsou naplněné a vyhlásily druhé kolo přijímaček . nestálo by za to ještě zkusit tohle?
Smajlík  yarda1
20.09.2021 18:19:52
Hraj s tím, co máš a nepřemýšlej nad tím, co jsi prosrala nebo měla udělat jinak.
Jdi na pracák, za to pojištění to stojí. Status studenta se ti vrátí, pokud budeš znovu přijatá.
Že se ti nechce do práce, o tom jsi měla přemýšlet dřív. Tvoji rodiče nejsou povinní tě dotovat, jsi plnoletá.
Když půjdeš rok makat, nijak ti to neublíží. Anebo nechoď makat a užívej si jak píšeš. Je to na tobě.
 Macronka
20.09.2021 15:26:04
Řešil jsem to samé, nelze žít tak, že si necháváš všechny možnosti otevřené, prostě nelze. Je to jak sedět u televize a přepínat kanály s tím, že se na nic nechceš dívat, jednou si holt musíš vybrat, a taky musíš počítat s tím, že tvoje volba nebude ideální a mohla jsi vybrat lépe, ale jednou se pro něco musíš rozhodnout.

Co se týká vysoké školy, pokud neděláš jóo něco kde je potřeba, typu doktor, právník nebo stavební projektant, tak mi věř jedno, je to ztracený čas. Nechci říkat, že je úplně na nic, jenom že se kvalitnější a specializovanější vzdělání dá sehnat rychleji a lépe než na vš, kort u oborů jako ekonomika, marketing, obchod, atd...

Osobně na tvém místě bych zvolil jazykovku, umět plynně anglicky ti opravdu otevře svět, hlavně spousta velmi kvalitních studijních materiálů téměř na cokoliv je hlavně v angličtině, takže si myslím, že jazykovka může být skvělá volba, a zaplatí ti také pojištění.

Osobně VŠ nemám, přijali mě, ale stejně jsem na to kašlal, dělám dnes v IT, peníze velmi velmi nadstandardní, mám se lépe než lékař s VŠ, asi tak.... Ničeho nelituji, moje nejlepší investice v životě byla jazykovka, protože to mi otevřelo dveře do mezinárodních firem a zahraničí obecně.
 zkušený300
20.09.2021 15:08:09
Tak si uzivej, co ti brani?
 Kvetak
20.09.2021 14:46:12
Jo jo, každý si chce žít, ale jak má jet na vlastní páru, přijde najednou rychlé vystřízlivění…
Smajlík  MGM88 Muž33 Kategorie
20.09.2021 14:37:06
Na UP jdi, aby ti aspon hradili pojisteni. Udelala jsi maturitu, tak uz ti to stat nebude platit. Velka chyba, ze jsi se neprihlasila na zadnou VS, mohla jsi mit minimalne dalsi pul rok statut studenta.

Jak si predstavujes uzivani si zivota? Lezet pres den doma a vecer kalit nebo jak?
 Tragas
20.09.2021 14:33:24
bez na ten urad prace, ze by ti neco nasli hned se fakt bat nemusis

Ale jestli jsi delala maturitu na podruhe a ani jsi nedoufala, ze to udelas, tak mam pocit, ze vysoka skola fakt neni pro tebe
 fordmustache Muž99 Kategorie
20.09.2021 14:33:20
Jinak vybavuji si, že tady jedna vš ještě inzeruje, že přijímá studenty ještě i nyní. Ještě do podzimního semestru. Podmínky nevím, ale vypadá to, že má o studenty nouzi, takže asi bude stačit ta maturita :-).
 Hodislava Žena42 Kategorie
20.09.2021 14:31:35
Podporu nedostaneš, ale pojištění ano. Současně se musíš sama snažit najít nějakou práci. Třeba jen na ten půl roku. Jakmile nastoupíš na vš, opět se stáváš studentem. Školné a pojistné neplatíš - resp. podle výběru typu studia. Vítej ve světě dospělých. Užívej si - ale už jaksi na své náklady. Mimochodem, co máš za profesi?
 Hodislava Žena42 Kategorie
20.09.2021 14:30:52
https://www.kampomaturite.cz/data/USR_052_DEFAULT/status_studenta_po_maturite_grafika.pdf

Možná by ses ještě stihla přihlásit do jazykovky.
 Nebojjj
20.09.2021 14:24:14
Ano, jakmile nastoupíš znovu do školy na prezenční studium, opět ti bude zdravotní platit stát a sociální je dobrovolné.
Smajlík  Nebojjj
20.09.2021 14:21:08
Když sis chtěla po maturitě žít, tak na to máš nejspíš ušetřeno. Tak žij!
Smajlík  leafroller Muž73 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk