Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1177834, vloženo 16.09.2021 16:00:05 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
P(r)OMOC(e) - svolávám VŠ vzdělané
Ahoj, chci se vyzpovídat z něčeho, z čeho jsem nyní notně nešťastná. Byla jsem oslovena a kývla jsem na pronesení řeči na naší bakalářské promoci. Akorát! jsem v životě na žádné promoci nebyla, stydím se mluvit i před pár lidmi a čím dál více nechápu, proč jsem to vlastně udělala. Ale bylo mi řečeno, proč bych to měla býti právě já. Vztahy na naší fakultě jsou spíše blízké a nehraje se tam (díky bohu) na nějaké přehnané titulování atp. Bohužel ale vůbec nevím, co se na takové promoci říká, takový oficiální proslov jsem NIKDY neměla a vím jen, že mám nějak shrnout roky studia a poděkovat rodičům a nejspíše profesorům. Může to být prý krátké a klidně spíše osobnější. Máte s tím někdo zkušenost? Nebo asi jen... Pomoc. Já se vážně bojím

Na internetu jsem rozhodně nenašla nic, co by mi jakkoliv pomohlo. Jen sáhodlouhé texty a zamyšlení se všemi možnými vypsanými tituly honorábilis, spectábilis. Tak to úplně asi nechci, chce se mi z toho brečet :D

Díky všem, co mi pomohou CoJsemToZasUdělala Žena23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.09.2021 19:22:34
Díky všem za rady, pročtu to a něco vymyslím. A ty, slaboduchý člověče, se za mě přestaň vydávat a psát tu ko.otiny. :D
 CoJsemToZasUdělala
16.09.2021 21:24:02
Děkuju za pomoc, kamarád mi slíbil, že se se mnou předtím vyspí, abych se oklepala. Přítel bohužel pojede pro rodiče
 CoJsemToZasUdělala
16.09.2021 20:04:24
viz newbie7890

I kdybys začala recitovat Polednici, tak si toho nikdo nevšimne.
 baj d véj Žena99 Kategorie
16.09.2021 19:02:26
Ještě doplňuju: Státnice a obhajoba diplomky - to je tvůj den, ve kterém ty jsi/byla středem pozornosti.

Promoce - akademický den, ve kterém by středem pozornosti měli být všichni ti, kteří vás tam dovedli. Jejich záslužné činy je potřeba zdůrazňovat, vyzdvihnout. Nejlépe v krátkém poutavém vyprávění. Zaslouží si to za tu jejich snahu, za to všechno, co pro vás udělali.
 zhruba asi takhle
16.09.2021 18:56:06
Abstraktní vata nikoho nedojme. Vyzdvihni konkrétní pedagogy, kteří se nějak něčím zasloužili o zvýšení úrovně vzdělání. Já bych třeba pohovořil o docentu XY, který nám v průběhu studia v jeho předmětech nosil různé součástky a ukazoval, na co jsou dobré + řada různých vychytávek, triků, které v knihách nenajdeš. Pak taky jednoho docenta, který byl fanda do signálových procesorů a to jeho nakažlivé nadšení pak sdíleli všichni jeho studenti, popisoval nám různý specialitky ... až po promoci jsem se dozvěděl, že současně s pedagogickou činností pracoval ve výzkumu a navrhoval, konstruoval integrovaný obvody. Tyhle lidi jsou k nezaplacení a to je to, co dělá z obyčejné vysoké školy tu mimořádnou, jedinečnou. Určitě najdeš i u vás někoho takového, zmiň je, o nich je potřeba neustále hovořit a připomínat jejich činy.
 zhruba asi takhle
16.09.2021 18:35:31
Zkus se zeptat ve škole, jestli nemají uložené řeči vašich předchůdců. Nebo jestli si to tehdy někdo nenatáčel.
Smajlík  yarda1
16.09.2021 16:49:45
Klídek. Já bych řekla něco od srdce a upřímně, když jsou na vaší fakultě blízké a dobré vztahy. A spíše kratší, radši hezky a výstižně než sáhodlouze zvyšovat šanci, že to zkazíš, přestane je to bavit a podobně... Poděkuj za to, co vám fakulta dala, za podporu a trpělivost vyučujících, za zkušenosti studijní, profesní, ale třeba i do života :-), které jste díky nim získali, za oporu rodiny, přátel a za příjemné roky, které jste na fakultě všichni společně strávili. :-)
Smajlík  blemyvely
16.09.2021 16:30:41
Na internetu jsi nic nenasla?

https://youtu.be/QqBtB2SXTeM?t=389

A pokud chces nekoho poucit o etikete,

https://youtu.be/-ypcOwcGOcc
 Kvetak
16.09.2021 16:28:35
Aha :)
 Pink Freud Žena61 Kategorie
16.09.2021 16:26:04
Ještě dodatek, nevím, jestli je to dobře patrné z mého odstavečku výše, jsem jeden z právě vystudovaných bakalářů - vyslána jako zástupce za studenty. Ráda bych dodala mladým naději, ale i mně samotné někdy schází. A z pozice nejspíše nejmladšího studenta z ročníku, nevím, kolik můžu povídat o svém úspěchu a svých začátcích :D
 CoJsemToZasUdělala
16.09.2021 16:18:00
Zažila jsem dvě promoční řeči. Jedna totální katastrofa, propadák a zároveň vtipné jak z céčkového filmu.
Pak ale jedna řeč, na kterou dosud vzpomínám ve velmi pozitivním duchu.
Přednášející totiž zavzpomínal jak sám začínal z ničeho, jak musel tvrdě pracovat a pak se stal hodně úspěšným.
Dej mladým naději. Oni právě dostudovali a jsou nervózní z nových začátků. Potřebují nakopnout, aby se nebáli. Aby věřili ve své sny a snažili se jich dosáhnout. Bude to mít zaručeně větší úspěch než vzpomínka na nějakého neznámého filosofa co kdysi něco řekl nebo rozebírání covidu (fakt jsem zažila a považuji to za naprostý FAIL)
Pokud Tě požádali o řeč, musíš být nějakým způsobem zajímavá. Popiš třeba s čím jsi se potkala a jak jsi nikdy neztratila víru v úspěch. Ti mladí potřebují slyšet slova podpory..
 Pink Freud Žena61 Kategorie
16.09.2021 16:16:21
Pridam ti klid do duse - krome par magoru nikoho nezajima co rikas. Vezmi klasickou sablonu Bylo to tezke ale zvladi jsme to, dekuji, hura, bullshit o dulezitosti vzdelani, blablabla pristi generace, bullshit odkaz predchozich generaci. V podstate je to uplne jedno co reknes. Radikalni koncept je samozrejme mluvit o necem totalne zcesty a zkouset jestli si nekdo vsimne.
 newbie7890
16.09.2021 16:10:41
MilanXY:

Příští týden, promoce určitě bude. Jde mi spíš o to, jak to uchopit, ne z toho utéct. Na poslední chvíli můžu říct, že se mi udělalo špatně a nejít tam, ale chci to spíš zvládnout :D Tak jsem chtěla nějaké tipy
 CoJsemToZasUdělala
16.09.2021 16:07:49
Jinak za jak dlouho to je? Pokud je více času, dá se ledacos natrénovat před publikem a třeba do toho ještě může hodit vidle covid a žádná promoce nebude.
 MilanXY
16.09.2021 16:06:54
No nezávidím, leda se z toho ještě nějak vykroutit. Velká chyba byla už asi na to kývnout. Já na své promoci vůbec nebyl, diplom jsem si převzal na studijním, nikdo by mě tam nedostal a za řečnický pultík už vůbec ne. :-)
 MilanXYPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk