Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1177785, vloženo 15.09.2021 21:55:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Ahoj, jsem Maruška
...a jsem alkoholik.
Bohužel docela dost chlastám, a to už od začátku roku. Zhruba pětkrát do týdne, někdy i každý den v týdnu, prostě večer stáhnu celé krabicové čůčo a když si chci udělat ještě zajímavější večer, kopu k tomu Heffrona. Aby toho nebylo málo, beru antidepresiva, stabilizátory nálad a příležitostně i rivotril (ano, játra mi už posílají vytýkací dopis).
Můj velký problém je, že mi alkohol nic nedělá v tom smyslu, že netrpím na kocoviny. Ať vypiju sebevětší množství, následující ráno se psychicky cítím jako totální troska a lidský odpad, což ovšem není v důsledku konzumace alkoholu, ale deprese. Ani se to nepodepisuje na mém vzhledu, na kterém si poměrně zakládám, takže nemám reálně motivaci přestat.
Začalo to někdy v lednu, kdy se prohlubovala deprese během drsných covid opatření, kdy jsem si otevřela vínko k netflixu, zároveň jsem měla zkouškové, takže docela intenzivní stres. Samozřejmě, nejsem až natolik hloupá, abych si neuvědomovala, že je alkohol silný depresant, ale krátkodobě mi prostě dělá dobře. A léky nefungují, už jsem jich vystřídala za svůj krátký život mnoho a jediné, co jsem reálně pocítila, byly jejich extrémně nepříjemné vedlejší účinky. Už toho mám všeho dost. Mám vážně intenzivní chuť se vším skoncovat, protože je mi ze sebe opravdu zle. Jo a v léčebně jsem byla, nepomohli mi, spíše mě sjížděli rivotrilem. Bojím se to říct své psychiatričce, neb se jaksi obávám, že mě znovu zavřou. Cítím se totálně v pasti.
No nic, jdu se zas napít. Jo a nezapomeňte mi vynadat, že jsem úplně blbá. Vím to sama, ale můžete mou sebenenávist ještě přiživit.
 Maya Žena21  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.09.2021 02:14:50
Ahoj Maruško,
rozhodně nejsi blbá, naopak z tvého písemného projevu lze soudit, že jsi nadprůměrně inteligentní. S tím, co ti tu píšou některý zrůdy, se vůbec netrap. Já se s depresema potýkám už od dětství a vím, že na ně neexistuje lék. Taky vím, že alkohol je nebezpečnej, ale za těch aspoň pár minut dobré nálady to člověku prostě stojí, ať si říká kdo chce, co chce :) (jen s těma práškama bych byl opatrnej). Mno, ale k jádru věci - příčinou depresí je něco jiného a sice tahle naprosto šílená doba a svět ve kterém žijeme. To jsem sakra jedinej komu to celý přijde totálně praštěný? Nejdřív po člověku 20 let chtěj, aby chodil do školy, pak 40 let aby vydělával prachy, budoval kariéru, dosahoval stále lepších výkonů, a nakonec aby nepřekážel a zhebnul. Perspektiva nulová. Pomalu nás začíná dohánět zničené životní prostředí, ale náš debilní systém založený na "výrobě pro výrobu" má za výsledek i postupný rozklad psychiky u lidí a to je problém, který se vůbec neřeší. Jenom počet lidí s depresema stoupl za poslední dekádu o pětinu a stále roste; jestli to takhle bude pokračovat, lidská společnost se prostě rozloží. Často si říkám, proč prostě neutečeme do lesů? Tam bychom teda asi taky pošli (protože jsme už natolik zhýčkaní, že mimo civilizaci dlouho nepřežijeme), ale aspoň tak nějak hrdě. Takže já to tady balím, jde někdo se mnou?:)
 Dr Gonzo
16.09.2021 12:54:01
Sta67: K ibogainu se u nás už oficiální cestou nedostane.
 Kaj-Kon
16.09.2021 06:53:17
Milá Maruško, budoucí bezdomovkyně, vychlastaná a vyfetovaná, až budeš ždímat peníze od daňových poplatníků a žebrat, prosím tě, nevybírej si kluky, kteří jsou někde se svojí rodinou, je to totiž ubohé. Moje rodina vás naivně vidí jako chudáky a nejhorší, co se mi stalo, bylo, když jsem jedné takové mařeně "musel" dávat kapesné, přestože si zasloužila možná tak ránu tyčí do hlavy. Smutné, vážně moc. Nebýt tam se mnou moji rodiče, dostala by minimálně vynadáno. Těch 200 kč už mi nikdy nikdo nevrátí!! Beztak si za to koupila hnusné braníky v petce! Nikdy jsem se necítil tak ponížen... udělat takový čin proti své vůli, aby byli naši spokojení skrze můj "dobrý skutek", jak já nesnáším pánbíčkáře!!!
Smajlík  Taurenec
16.09.2021 03:05:10
musim uznat, ze tvuj stav je nahovno. Lejt kazdej den a nebyt v prdeli dalsi je fakt sila. myslim ze se jednou z deprese zabijes, mas k tomu rozhodne blize nez mistni zoufalci typu panic.

rada pro tebe neni zadna. Nic menit nechecs, tak proste pokracuj dal. Myslim ze urcitym kopancem bude prudke zhorseni zdravotniho stavu, treba ty jatra nebo ledviny te mozna dokopu neco delat, jenze to bude pozde.

Tak by bylo minimalne aspon zodpovedne si neporizvat deti. fakt nechces aby nevinne dite co potrebuje peci videlo trosku co se vali po podlaze, zatimco ono ma hlad a potrebuje prebalit. to fakt nedelej prosim a zachovej si aspon nejakou spetku dustojnosti vudci tem bezbrannym.
 sponkovacka
16.09.2021 02:17:43
Znal jsem dva co se uchlastali k smrti, jeden dělal dojem celkem seriózního člověka. Když jsme mu vyklízeli psací stůl, byla tam spousta prázdných placatek od rumu a lahviček od francovky. Ty k tomu taky spěješ. Myslíš, že tě bude někdo litovat a někomu budeš chybět?
Nemyslíš, že je nejvyšší čas zařadit zpátečku a dupnout na plyn? Ale to musíš sama, nikdo jiný to za tebe neudělá.
Smajlík  yarda1
16.09.2021 00:34:15
Ahoj Maruško, ty deprese nejsou z vína, ale z dnešní doby. Já mám taky deprese, a to nepiju skoro vůbec.
 doomer
15.09.2021 23:57:38
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
15.09.2021 23:47:22
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
15.09.2021 23:36:28
Ještě existuje jedna léčba alkoholismu. Neoficiální, experimentální, rychlá, riskantní a náročná. S látkou jménem ibogain. Celé sezení trvá 3 dny. Jsou lidé, kteří se vyléčili z těžké závislosti na heroinu a alkoholu po jediném takovém sezení. Tato látka jistým způsobem resetuje mozek, a ten potom na drogu reaguje jako mozek abstinenta. Ovšem je třeba následná práce, aby se člověk nevrátil k patologickým vzorcům.

https://www.alkoholik.cz/zavislost/leky_na_zavislost/ibogain_a_alkoholismus_prirodni_rostl - inny_alkaloid_a_protialkoholni_lecba/pdf.html -
 Sta67 Muž28 Kategorie
15.09.2021 23:20:49
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
15.09.2021 23:16:12
Začni hulit :D :D
Smajlík  lolik
15.09.2021 23:14:24
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
15.09.2021 22:55:45
Covid opatření nebyla snadná pro nikoho. Mě málem rozložila. Celou dobu jsem se snažil udělat věci dobře, ustát to, být tím, kým bylo potřeba abych byl... a pak se to celé obrátilo proti mně. A já si asi poprvé v životě připadal opravdu zrazený. A začal mě ovládat hněv. Usínal jsem naštvaný a budil se naštvaný a čím dál víc jsem chtěl někomu ublížit. Vrátit jim to, že neposlouchali, jak byli bezohlední a dětinští, že ubližovali! ... že mě ničili. No a pak se mi zdál sen. Sen o něčem, co se nikdy nestalo, a přesto byl pravdivý - říkal, že celá ta mizérie, kterou si procházím, jakkoli je špatná, není nic proti tomu, do jakýho pekla na zemi se dostanu, když se tomu hněvu poddám. A já věděl, že musím něco změnit. Krátce na to jsem pak seděl dlouho do noci a přemýšlel, jak bych chtěl žít a jaký bych chtěl být. A když jsem si to představil, tak jsem brečel. Brečel jsem dojetím z té představy, jak krásné by věci mohly být, a brečel jsem bolestí z toho, jak daleko jsem od toho byl. A tehdy jsem se rozhodl, že půjdu za tím, jak bych chtěl žít. A nebylo to snadný rozhodnutí, protože znamenalo dřinu a bolest a na nějaký čas samotu a... no, těžkou cestu. A přes to všechno jsem toho rozhodnutí ani na vteřinu nelitoval. Protože díky němu je ze mě lepší člověk než jsem byl.
Taky se můžeš rozhodnout. Chceš být alkoholička? Chceš žít v depresích, kdy se podíváš zpátky a zjistíš, že většina života je jedna velká šedá šmouha? Chceš se dál litovat a chceš vyzývat neznámé lidi na netu, aby si do tebe ještě kopli, protože doufáš, že už ti to bude jedno, i když víš, že nebude? Nebo chceš být Maruška, která se dokázala odrazit ode dna, Maruška, která se zvládne dát dohromady a postavit zpříma? Maruška, jejíž vůle je silnější než závislost i než deprese, jejíž odhodlání překonává překážky a jejíž výdrž snese i tu tíhu, co na ni život naložil? Maruška, která je na sebe hrdá - a má proč. Maruška, která se má ráda.
Představ si to. A rozhodni se.
 Rýpal Obecný
15.09.2021 22:55:35
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
15.09.2021 22:55:08
Maya: Hraniční poruchu psychiatři často píší, když nevědí, co člověku diagnostikovat. Zjistil jsem, že ji mám v papírech i já. Ani jsem o tom nevěděl, dokud se neprořekla lékařka zaměstnavatele.

Na oddělení duálních poruch bývají tak dlouhé čekací doby, že přijdeš na řadu někdy příští rok. Alespoň v těch dobrých léčebnách, jako je Červený Dvůr.

A mimochodem, v Červeném Dvoře se kdysi psychedelická terapie také dělala. S LSD. Dnes je to krutě nelegální.
 Sta67 Muž28 Kategorie
15.09.2021 22:48:06
Sta67: Na terapii docházím. Protialkoholku jsem nezkoušela a momentálně si nemohu dovolit hospitalizaci (začne semestr, jdu do státnicového ročníku). Ta studie zní zajímavě, ale bohužel nesplňuji podmínky. Mám diagnostikovanou primárně hraniční poruchu...
 Maya
15.09.2021 22:43:26
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
15.09.2021 22:40:54
Zkoušela jsi psychoterapii?

Zkoušela jsi protialkoholní léčebnu? Ovšem nikoliv běžné oddělení, ale oddělení pro duální poruchy?

Pokud ti nezabírají AD a nepomáhá psychoterapie, můžeš zkusit psychedelika. Legálně je to v současnosti hodně omezené. Vlastně jsou jen dvě možnosti:
https://www.nudz.cz/do-klinicke-studie-hledame-pacienty-s-depresi-rezistentni-vuci-lecbe/
https://www.psyon.cz/ketaminem-asistovana-psychoterapie/
 Sta67 Muž28 Kategorie
15.09.2021 22:35:36
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
15.09.2021 22:24:21
Random spamer: Díky za kulturní vložku v podobě dadaistické básně.
 Maya
15.09.2021 22:23:21
Spitznamme: Jo, chci. Ne kvůli sobě, ale kvůli příteli. Jen se obávám těch absťáků a celkově hlavně depresí, které budou pravděpodobně horší. S alkoholem je to mnohem snesitelnější. A hlavně se fakt bojím cokoli říct psychiatričce, mám ji nově a ještě v ni nemám takovou důvěru, takže nevím, zda bych neskončila třeba nedobrovolně hospitalizovaná.
 Maya
15.09.2021 22:21:53
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
15.09.2021 22:18:42
Nemám důvod Ti nadávat, ale pokud chceš cokoliv změnit, rád pomůžu
 Spitznamme Muž45 Kategorie
15.09.2021 22:18:11
Tvoje věc, tvůj život, tvá smrt.
 Sedící stařec
15.09.2021 22:17:57
q-lol-q: Mám v úmyslu v tom pokračovat, třeba mě to zabije do pár let.
 Maya
15.09.2021 22:17:40
To jsi měla vidět jak se má stará matka psychiatrická pacientka procházela polonahá žebrajíci po vesnici.Hehehi.Nějaké ty povahový črty jsem praktizovala taky jen ty lentilky a rozkyslou rozmrdanou prdel už pán záhradník nechce.Hehhehe
Smajlík  Alice
15.09.2021 22:12:08
Taky teď piju každý den.
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
15.09.2021 22:11:53
Máš to v tvý žobrákový mentalitě takže chlastat ti ostalo s tvýma starkama v tvém veku.Hehe
 dulix
15.09.2021 22:08:32
Jo, jsi troska.
 Kvetak
15.09.2021 22:07:12
Jdi se nalít alkoholem a zamrdej si raději anthonyem.A neblázni kombinace tvé vesnické mentality a alkoholizmu z tebe dělá nenápadnú debilku hnůj vesničanko.Však víš jak tvůj vousáček dostal přes papuli že se pak cítil trápně.
 adulakomplex
15.09.2021 22:04:01
Jj, tak pokracuj.
 q-lol-q Muž38 Kategorie
15.09.2021 22:03:17
q-lol-q: Nečiním jen špatná rozhodnutí, akorát to nedobré výrazně převažuje!

white-rider: Jo, to já vím, jen mám potřebu to někde vyzvracet. A třeba tu najdu někoho s podobným problémkem.
 Maya
15.09.2021 22:00:46
No, to je těžký, jsi závislá a ze závislosti se lze bez pomoci dostat jen velmi těžko. Radil bych ti zajít si za doktorem, nedokážu poradit nic lepšího a myslím, že většina ostatních taky ne. Chápu, že ti pití pomáhá a cítíš se po něm dobře, všichni víme jaký má alkohol na člověka vliv. Ale přesto my ti nepomůžeme, to jedině doktor. Řeš to dokud je čas
Smajlík  white-rider Muž21 Kategorie
15.09.2021 21:58:16
Jj, urcite nejsi hloupa, jen porad dokola cinis spatna rozhodnuti :D
 q-lol-q Muž38 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk