Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1160319, vloženo 26.02.2021 18:03:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Neumím být ve vztahu
Mám pocit, že asi nejsem vztahový typ. Je mi 21 a nikdy jsem vlastně neměl vztah s holkou, vždy jen něco krátkodobého. Jak plyne čas, začínám si uvědomovat, že mi to tak snad vyhovuje. Často se stává rozvedeným mužům i ženám, že už si pak nikoho nenajdou a jsou spokojení (jak kdy) sami. Mně už to dost možná přepadlo nyní.

Když jsem se v minulosti o něco pokusil, vždy to skončilo z mé strany. Tak měsíc dva je to dobré, ale pak se něco stane a já vycouvám. Jakmile vycítím, že se začíná tvořit vztah, začne mi to hrozně vadit. Už je tam to „nejsi ty ani já, jsme my“ a od toho se odvíjí všechny konsekvence typu společné výlety, společná dovolená, společné bydlení..…… všechny ty věci, které většině přijdou super, já nesnáším.

Nejsem asociál, mám přátele a podnikáme spolu akce, ale to je jiné. S holkou mě to nikdy nebavilo, člověk se nemůže odvázat a dělat blbosti. Všechno je sešněrované a zajeté v kolejích „teď se spolu bavíme, lásko“, jenomže ty koleje jsou hrozně rovné, ničím nepřekvapí, a když se je pokusím přebudovat, ozve se: „To ti je 15, že se chováš jak dítě?“ (to jsem popsal skoro poeticky :D).

Nemyslím si, že jsem třeba incel, nemám problém, že bych nenáviděl ženy. Jen mi vyhovují jako známé, ve vztahu to nefunguje.

Na jednu stranu mi život bez vztahu vyhovuje, na druhou to řeším, což potvrzuji i tím, že píši sem. Přijdu si divný, nemocný. Né kvůli nátlaku společnosti, ale spíš kvůli sobě – říkám si, jestli nejsem nějak rozbitý, když je přeci přirozeností života vyhledávat protějšek.

Mám představu, že bych si jednou postavil rodinný dům a žil tam sám. Chtěl bych i děti, ale chtěl bych je sám, což řeší tak možná adopce. Dovolené bych trávil s přáteli, u mně v domě bychom pořádali různé akce. Prostě v žádné mé životní představě nehraje roli žena, vlastně ani nevím, co by tam dělala.

Jedu si svůj život. Teď se pokouším vydat knihu, studuji, zkouším něco na Youtube, vydělal jsem na kryptoměnách a kdykoli přijde na mysl vztah, mám pocit, že by všechno, co mám, zničil. Proto už se raději neseznamuji, protože vím, že bych to zase ukončil, tak nechci jen rozsévat zkázu do duší holek.

Píšu to sem hlavně proto, že vlastně neznám nikoho, kdo by to tak měl. Tak třeba se někdo najde.
 Kuba01 Muž21  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
27.02.2021 12:01:13
Jestli neumíš být ve vztahu tak ho nemej
 Dančaaa7654 Muž22 Kategorie
27.02.2021 07:51:11
Řekla bych, že se spíš bojíš být ve vztahu, než že bys to neuměl. Může to být strach z toho se někomu otevřít, strach ze ztráty soukromí a strach z toho, že se budeš muset někomu přizpůsobovat.

A dost tvůj postoj chápu, protože to mám dost podobně. Taky mi to vyloženě vyhovuje. Jen je nutné si uvědomit, že je to zase druhý extrém. Jsou lidi, kteří lítají z jednoho nefungujícího vztahu do druhého. Neumí ani na chvíli být jen sami se sebou. A pak ti, kteří o tohle nestojí. Ale ani jedno není dobře.

Možná byly super, ale to přece nestačí. Až potkáš nějakou, která bude víc než jen super, tak se pokus nepřestat dělat věci jen sám. Jezdit sám na dovču a na výlety. Nemusíš s ní být 24/7.
Na bydlení ještě čas, ne?

Nevím, proč by ses s holkou nemohl odvázat. To je kravina.
Rozbitý ne. Prostě dej tomu trošku času a lépe si ty holky vybírej.
Jednou potkáš nějakou, kterou v té své představě budeš schopný vidět.

Nedívej se na to tak negativně. Nemusel by to zničit. Naopak bys k sobě mohl najít osobu, která by tě ve tvých zájmech podporovala, poradila, třeba nabídla i jiný pohled na věc.
Nevím, proč by ses neměl seznamovat. Pokud se teda nebavíme přímo o nějakých randíčkách. I když to by asi taky úplně nebyl problém. Až to půjde, tak jen poznávej nové lidi. A nehledej v tom něco víc.
A ty holky se přes tebe přenesou. Zase si o sobě tolik nemysli. :D

Jo. Tak moc mě těší. Taky to mám podobně. Jen asi věci "nazývám pravými jmény". :D
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
26.02.2021 22:15:25
Mám to stejně. Jakmile mám pocit, že se jsem pevnou součástí mé druhé polovičky, začne se vyhlížet do budoucna a společně plánovat, tak místo toho, aby mě to těšilo, tak se spíš cítím být v pasti, bez úniku. Je to zvláštní, protože jsem člověk, který by chtěl dlouhodobý monogamní vztah, ale "na papíře" to vypadá lépe než ve skutečnosti. Nevím přesně z jakého důvodu to dělám, ale vždycky během vztahu mě přepadne nějaký instinkt typu "musíš zmizet, a rychle". Přitom ty holky byly vždy fajn, neviděl jsem v nich problém. Potřebuji dost čas pro sebe a jakmile cítím, že je v ohrožení, tak couvám.

Takže nejsi v tom sám :)

Přeju Ti hodně štěstí


PS: Život nemá striktní pravidla a nemusíš ho žít tak, jak je po tobě očekáváno, abys žil. A taky pamatuj, že ať ae rozhodneš jakkoliv, tak si to kdykoliv můžeš rozmyslet.
 xzibit Muž20 Kategorie
26.02.2021 21:55:28
To je dobré!
Já jsem přesně ten typ, co ráda kraviny, mám různě ujetý nápady a víš ty co? všichni na mě vždycky koukali jak na volá, asi že nedodržují tu jejich představu o rozumný holce.

To mě nikdy nebavilo, přitom zklidit se umím.
 Texa
26.02.2021 21:32:01
Podobnou reakci slyšelo asi mnoho chlapů. Vztah kvůli tomu asi neukončili. Že ve svém okolí nemáš holky, které nejsou upjaté, tomu se mi věřit nechce.
 Černý mok
26.02.2021 21:10:16
V mých sedmnácti všechny holky kolem mě chtějí kluka romantika a já toužím spíš po kamarádovi, se kterým se budu koukat na Netflix a vést společný vztah spíš po tý sexuální stránce než po citový, takže věř, že tě chápu. Buď to přijde, nebo ne, každopádně všechno je oukej.
 Klm
26.02.2021 20:25:17
Kubo, pravděpodobně jsi jen nenarazil na nikoho, kdo by ti v tomto ohledu sednul. Někteří jsme náročnější a když potom kolem sebe člověk vidí ostatní ve vztazích, tak to může být deprimující. Ale ti ostatní často nebývají tolik nároční, dokázali by chodit s každým třetím, kdo o ně projeví zájem. Holky umí být uvolněné, zábavné, flegmatické, umí se chovat dětinsky, neřešit úklid, make up a to, že se kluk chová nevhodně. S mým přítelem jsme byli pár let nejlepší přátelé a funguje nám i vztah - bez toho, aby on dodržoval stereotyp typického chlapa (pomluvy v hospodě, nechat se obskakovat) a já typické holky (nechat si platit věci, přehnaně uklízet a napomínat ho za každou blbost). Věřím, že na někoho časem určitě narazíš. Jenom nesmíš holky škatulkovat a vztah si automaticky představovat tak, jak prezentuješ. Vztah je o souznění, ne o nepříjemné životní nutnosti.
 ELia
26.02.2021 20:05:37
Klid, já znám chlapa, který dozrál do vztahu až ve 40 letech, a i potom zvládl splodit potomka a začít rodině žít.
Smajlík  baj d véj Žena99 Kategorie
26.02.2021 19:27:38
Jsi ještě v telecích letech. Třeba se to časem ještě změní. Ale třeba taky ne.

Já jsem sám spokojený, ale ne když jsem úplně sám. Rád si s někým pravidelně píšu, volám, občas se vidět s přáteli a pak se opět vrátit do svého soukromí.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
26.02.2021 18:35:56
Asi jsi nikdy nenarazil na nikoho do koho by ses zamiloval?
Smajlík  asdf9876 Muž27 Kategorie
26.02.2021 18:05:50
Měl jsem to stejně. Všechny vztahy až do 30 let byly spíše sexuální než cokoli jiného. Máš čas.
Smajlík  leafroller Muž19 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk