Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1159310, vloženo 15.02.2021 21:49:52 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Programování a bastlení - co vás baví?
Je něco mimo práci, čemu se věnujete nebo si myslíte, že byste mohli?

Já pomalu přemýšlím jak si budu užívat látání domácí zabezpečovačky, kopání krokodýlích jam a podobně :)
 asdf9876 Muž27 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.02.2021 23:31:39
Hezké, hezké :)

Van Generator:

Arduino je to super na pochopení jak ta elektronika funguje. Nejvíc jsem si vyhrál když jsem do svých nápadů zapojil LCD a tlačítka, kterými šel ovlivňovat běh programu.
Smajlík  asdf9876 Muž27 Kategorie
16.02.2021 10:40:26
Zkoušel jsem arduino a bastlil trochu v pythonu, ale nějak se nedokážu dokopat dál. c Arduinu jsem se nedostal dál než k zapojování senzorů a v pythonu se furt učím a zapomínám základy jako třídy a pod. Asi na to nějak nemám buňky a poslední dobou ani čas.
 Van Generator Muž30 Kategorie
16.02.2021 10:16:51
Jsem workoholik po matce, takže práce mě zcela naplňuje a ostatní věci příliš nezajímají.
 leafroller Muž19 Kategorie
16.02.2021 01:25:59
Muad*Dib: jak na to dáš kameru tak jsi u dálkově řízeného stroje v legální síti omezení hmotnosti, i s křídlem. Ehm, pohled z výšky, tady jede hodně paragliding a přistávají mi na parkovišti kousek od domu, a ono nechat se vytáhnout nad mraky aby nikdo neviděl + popoletět s dobrým nožem někam dál, to by mohl být i stylový pohřeb do moře.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
16.02.2021 01:17:39
"Muad*Dib: nejdřív DJI Mavic Pro Platinum a DJI Goggles, pak DJI Mavic 2 Zoom a DJi Goggles RE. Před odjezdem šla Žofka do světa, telátko mi zbylo na hraní k té stabilizované pidikameře a stejně nerado i slabý vítr. Tady nedává dron žádný smysl, skoro celý ostrov je národní park nad kterým bez extra povolení do vzduchu nesmíš, požáry jsou tu několikrát za rok a je to vždycky strašný průser, jeden z hořkých kompromisů které jsem udělal, ale s ohledem na změny v plošné evropské legislativě bych řekl že jsem stihl vychytat a užít si ještě "svobodnou" dobu. Žofka Zoom byla i na Malorce, a Čechy mám olítané až to není (kecám, je) pěkné. "
Odpočinek

To já si už delší dobu fantazíruju o nějakým hybridovi, kterej by uměl fungovat jakž takž jako dron, ale uměl by se i za letu překonfigurovat do podoby křídla schopnýho víceméně plachtit. 3D tiskárnu mám a nějaký letuschopný modely letadel už i vytiskla. A hlavně mám otce, kterej už hezkou řádku rc modelů letadel vlastnoručně postavil from scratch. Takže celkem ideální podmínky. ;) Jen ten čas furt není :( A to nemluvím o té největší překážce, což je moje lenost.
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
16.02.2021 00:51:21
Muad*Dib: v tomhle stavu to mám teď, už to vypadá nadějně :-D
- ten ovladač je ze sranda "dronu" 5x5 cm, oba křížové potenciometry přijdou vyměnit, displej s feedem z dronu..
- ten druhý přijde zamontovat do přiloženého ořezávátka na tužky, 3D tiskárnu nemám a neplánuju
https://pasteboard.co/JOxoZqu.jpg

Kromě toho mi tedy leží ladem všechna čidla i jeden Photon na meteostanici (kromě obvyklostí kolem vzduchu a světla i rychlost/směr větru a srážkoměr), tam se mi jen zatím nechce tahat kabel na střechu, a solární článek s aku jen na to mi přijde jako blbost.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
16.02.2021 00:39:16
Muad*Dib: nejdřív DJI Mavic Pro Platinum a DJI Goggles, pak DJI Mavic 2 Zoom a DJi Goggles RE. Před odjezdem šla Žofka do světa, telátko mi zbylo na hraní k té stabilizované pidikameře a stejně nerado i slabý vítr. Tady nedává dron žádný smysl, skoro celý ostrov je národní park nad kterým bez extra povolení do vzduchu nesmíš, požáry jsou tu několikrát za rok a je to vždycky strašný průser, jeden z hořkých kompromisů které jsem udělal, ale s ohledem na změny v plošné evropské legislativě bych řekl že jsem stihl vychytat a užít si ještě "svobodnou" dobu. Žofka Zoom byla i na Malorce, a Čechy mám olítané až to není (kecám, je) pěkné.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
16.02.2021 00:29:23
"Ty dvě blbosti kolem dvou Particle Photon jsou dvě různá dálková ovládání (jedno normálně s joysticky, druhé jen pohybem ruky - gyro, akcelerometr, kompas) pro DJI Ryze Tello, přes wifi extender se s ním dosáhne kam ho až člověk vidí, má použitelné api, a 18 gramovou kamerku Insta360 GO unese tak akorát. "
Odpočinek

Kam to tak může stihnout doletět za těch 6 minut? :)
Oproti Mavicovi jsi teda dost klesl :))
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
16.02.2021 00:24:10
Ty dvě blbosti kolem dvou Particle Photon jsou dvě různá dálková ovládání (jedno normálně s joysticky, druhé jen pohybem ruky - gyro, akcelerometr, kompas) pro DJI Ryze Tello, přes wifi extender se s ním dosáhne kam ho až člověk vidí, má použitelné api, a 18 gramovou kamerku Insta360 GO unese tak akorát.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
16.02.2021 00:19:09
Mimo práci se teď trochu mazlím se Swoole, Pushover a PouchDB. Rozdělané (ve stádiu všechny součástky jsou pohromadě") mám dlouhodobě dva projekty s jednočipy od particle.io, to až bude někdy fakt hnusné počasí a bude mě bavit sedět půl dne u pájení, abych pak za pár dní mohl napsat kód, který už mi zatím pěkně uzrál v hlavě. Pořád mi zbývá a vrtí se nudou jedno Raspi ZeroW a hromádka servomotorů, a občas si párkrát pohodím s myšlenkou na nějakou ne úplně nenápadnou "jakopotvoru"
https://en.wikipedia.org/wiki/Animatronics
která by se ze zídky ohlížela za chodci na chodníku atd.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
15.02.2021 22:48:35
Už nějakou dobu mimo komunikace mého ntb, mám arduino ci raspberry...
Smajlík  Vylity genialus
15.02.2021 22:05:37
Heh tezko odlisit co je zabava a co uz prace. Mam doma docela nabusenej server, na kterym mne jede lab primarne urcenej pro zkouseni ruznejch cloud native technologii a neustale ho doplnuju o ruzny komponenety. Do toho se obcas snazim programovat v golangu coz vyuziju i v praci, navic sem objevil projekt tinygo, kterej umoznuje psat v tomhle jazyce i pro microcontrolery typu stm32f103xx. Pak mam takovej docela zajimavej projekt v pythonu, kterej mi uz lezi v supliku asi rok a potrebuju ho dostat do nejakyho pouzitelnyho stavu. Obcas se snazim taky programovat ve vhdl, stavet si ruzny oscilatory, hrat si s sdr, opravovat ruznou elektroniku, stavet ruzny kravbicly na openwrt, zacinam se ucit rust atd apod. Je toho hodne.
 Psoug
15.02.2021 21:55:42
Já se těším, jak si na starý kolena, až se budu v důchodu nudit, vyrobím a naprogramuju automatickou S&D sekačku na trávu / sněžnou frézu, která bude číhat někde ve svým výklenku a jakmile mi vleze na zahradu někej cizí element, půjde tvrdě po něm.
 Muad*Dib Muž42 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk