Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1158463, vloženo 06.02.2021 15:33:29 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Sajrajt na bubnu pračky po bílém prádle
https://ibb.co/VYwgVgS

Vždycky když vyperu povlečení z postele, na bubnu je po vyndání nalepená mazlavá bílá/šedá hmota. Na samotném bílém prádle se to projevuje jako malé šedé flíčky (které se tam zpětně dostanou asi z toho bubnu při vyndavání/odstřeďování), které se po uschnutí prádla dají snadno setřepat.

Po jiném prádle tam tohle není. Škroby a podobné věci nepoužívám.

Nějaké nápady odkud to je? Možná nekvalitní materiál (Ikea)? Nebo něco ze mě? :D

Když to začnu stírat v té pračce rukou, z toho sajrajtu se stávají žmolky - raději to všechno odstraňuju po každém vyprání, aby se mi neco nestalo s čerpadlem. (BTW vybral jsem si super pračku, která nemá uživatelsky vyměnitelný filtr :D)
 asdf9876 Muž27 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
06.02.2021 22:53:58
Jo to dělá ten prací gel...
 Zarcon Muž41 Kategorie
06.02.2021 17:31:27
Trenér:

Je možné že u těch mých věcí je doporučená teplota praní klidně těch 60 stupňů (štítky z toho prádla jsem dávno odstřihal :D), ale nějak historicky mám naučeno, že se tenhle typ prádla pere na maximum, takže zkusím to snížit a uvidím.

Cumsprite:

Aha, taky dobrý. Za celej rok provozu jsem pračku žádným speciálním prostředkem nečistil (až teda teď nedávno), tak asi to zkusím zařadit jako doplnění běžného provozu. Díky za tip.
Smajlík  asdf9876 Muž27 Kategorie
06.02.2021 17:13:27
asdf9876: Já ti popíšu vlastní zkušenost. Poněkud elkhaftovou. Když jsem kdysi bydlel formou spolubydlení, tak jsme se spolubydlící měli pračku (překvapivé,že? :D ), ve které jsme oba prali. Na první pohled s tou pračkou nebylo nic divného, žádnej hnus, žádnej smrad, všechno v pořádku. Oba jsme používali prací gely a prali obvykle na nízké teploty (40 - 60 °C). Jednoho krásného dne jsme prali záclony. A spolubydlící tam nasypala prášek s bělícím účinkem. V tu ránu jsme závlony měli pokryté takovými hnědavými cucky slizovitého sajrajtu - možná zbytky z pracích gelů, možná nějaký bakteriální povlak či kombinace obojího, nemám ponětí a snad to radši ani nechci vědět. Bylo to něco, co muselo být usazené ve vnitřu pračky, ale ne z té viditelné části bubnu. A tím bělícím práškem se to všechno uvolnilo. No museli jsme ty záclony prát asi 5x, než jsme z nich všechny ty nechutné cucky zase vyplavily... pak jsme zkoušeli do pračky pro vyčištění bubnu ještě nasypat penkarbonát sodný.
 Cumsprite Muž34 Kategorie
06.02.2021 17:02:31
90 dnešní textil často nevydrží. Stačí na 60, 70. To též dezinfikuje. Kvůli snadnému žehlení se některé tkaniny napouští sajrajty, to může být ono. Sajrajt + 90st= tohle. Nekupujte si nic na čem je cedulka snadné žehlení nebo nemačkavé.
 Trenér
06.02.2021 16:47:32
Víla z paneláku:

>A čistitelný filtr má?

Právě že ne, musí se volat servis. Jestli jo, tak někde pod těmi plechy, na které je třeba odšroubovat. Před rokem jsem poprvé kupoval pračku, a takhle to dopadlo :D

>Ještě tak nějaké tělesné tekutiny v těch žmolcích?

Taky mě napadlo jestli to nemůže být ze zapoceného prostěradla a podobně, ale spíš mi přijde že tam bude bějaká souvislost s tím materiálem. Jinak peru na 90 stupňů, tak zkusim jinou teplotu, třeba to prádlo při vyšší teplotě více degraduje?


kokoska94:

>A vyměnit prací prostředek jsi zkoušel?

Právě že ne, vždy jsem používal gely. Od pár měsíců zpět, co jsem toto začal pozorovat, jsem ten gel občas vynechával.
 asdf9876 Muž27 Kategorie
06.02.2021 16:25:30
A vyměnit prací prostředek jsi zkoušel?
 kokoska94 Žena26 Kategorie
06.02.2021 16:21:34
A čistitelný filtr má? Bo nemoct vyčistit filtr, to bych se asi zbláznila... Nevím co to může být, když škroby nepoužíváš... Ještě tak nějaké tělesné tekutiny v těch žmolcích? Nebo že by to dělal prací prostředek? Nenapadá mě, co by to mohlo být, ale asi bych teda, než na to přijdeš, protáhla po každém bílém prádle buben octem na program čištění bubnu...
 Víla z paneláku Žena32 Kategorie
06.02.2021 16:07:44
Nn, je to určitě vždy po vyprání jen a pouze bílého prádla.

Původně jsem myslel že to souvisí nějak s vnitřkem pračky, kde by už nějaký takový sajrajt mohl být usazený a jen se rozšiřoval dál, tak jsem na to pro všechny případy koupil nějakej čistič do pračky (kterej má odstraňovat zbytky pracích prášků a různé usazeniny), ale stejně to s tímhle ani nehnulo, musí se to odstraňovat mechanicky, a vypadá to že to jde z toho bílého prádla.

Přijde mi jako by to byly pevný částice suspendovaný v nějakém mazlavém médiu, protože při uschnutí je to takový slepený prášek.

(Na praní používám gel, ale objevuje se to i když peru bez něj.)
 asdf9876 Muž27 Kategorie
06.02.2021 16:01:03
A víš jistě, že to tam nebylo ještě před praním? Ani to nemuselo být na té viditelné straně bubnu, mohlo to být kdekoliv v tom pracím prostoru, kam už není běžně vidět.
Mě by napadlo, že by to mohl být nějaký bakteriální povlak na povrchu bubnu pračky, který se uvolnil tím praním. Obzvlášť prášky na bílé prádlo mohou obsahovat nějaké bělidla, které mohou uvolnit zajímavé věci...
 Cumsprite Muž34 Kategorie
06.02.2021 15:36:05
https://tinyurl.com/hxgmtl8f
Smajlík  asdf9876 Muž27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk