Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1156899, vloženo 20.01.2021 09:20:00 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Absolutní monarchie
Cituji: moc panovníka není ničim omezena.
Ale zároveň mezinarodni pravo řika že je nadřazeno tak jak může být moc panovníka neomezená?
 eueuwwjue Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.01.2021 14:14:06
Absolutistická monarchie je Vatikán, papež je ničím neomezený suverén městského státu, a je nepravděpodobné, že by měl kdokoliv zájem tuto mocenskou situaci zájem měnit. Knížectví Lichtenstein bylo absolutistickou monarchií až do počátk tohoto století a demokratickou ústavu svým poddáným doslova vnutil sám kníže Hans Adam II., z jehož iniciativy vznikla. Ostrov Sarq v Průlivu je poslední feudální baronie na světě, i když tam bylo pod tlakem EU změněn dědičný sněm na volený parlament tuším v roce 2008, ale jinak feudální systém na tomto ostrově, kdy Lord of Sarq je jediným zdrojem práva prakticky trvá dodnes. Velká Britanie, tam nesmí žádné své mocenské složky vyslat, britská policie ani armáda tam nemá žádnou pravomoc, dodnes je ostrovní armáda tvořena hlavami rodin držících dědičné podíly půdy a na pořádek dohlíží Lordem jmenovaný rychtář (senechal}.
Smajlík  asi tak
20.01.2021 12:07:36
jeeea bejby: Volby jsou šetrnější způsob předání vlády než válka nebo atentát. Absolutismus není populární, protože i ostatní třídy společnosti se chtějí podílet na vládě. Proto se drží většinou jen v ropných zemích, kde monarcha poddané uplácí. Lepší je konstituční monarchie, kde je monarcjha omezen ústavou a dělí se o moc s parlamentem (Maroko, Jordánsko, Bhútán), ale není současně jen loutkou jako ve Švédsku, Norsku nebo Belgii.

Z absolutismu jako současná osvícená vláda je možno jmenovat snad jen vládu sultánů v Ománu. To je výjimka. A i tam mají ropu.
 Zamyšlení
20.01.2021 11:30:21
Absolutistická monarchie již víc než sto let neexistuje. Mimo jiné i proto, co píšeš. Nahradila ji totalita, kdy vládce sice má absolutní moc doslova nad vším, ale navenek se tváří totalita jako něco jiného.
Problém je ovšem obrácený. Například neomezená moc EU plyne zdánlivě z demokraticky přijatých pravidel, ovšem problém je, že EU v sobě zahrnuje jak moc zákonnou, tak exekutivu i soudnictví. Taková koncentrace moci je nutně zavádějící, navozuje představu naprosté moci i u posledního (nikým nevoleného) úředníčka, který rozhoduje.
 Beer01 Muž93 Kategorie
20.01.2021 10:11:53
Není to ideální, ale za mě určitě lepší systém než demokracie dnešního typu. Špatného panovníka je možno zastřelit nebo se ho nějak jinak zbavit, a následně ho nahradit někým vhodnějším, ale jak nastolit rozumnou politiku v systému ve kterém rozhoduje většina celku, když víme, že většina lidí je hloupá?... Pak logicky vyhrávají volby lidi jako je Babiš, Zeman, Bush jr., nebo Hitler (ne, že bych všechny tyto indiviua házel do stejného pytle, ale skutečností je že všichni výše jmenovaní jsou nekompetentní zmrdi a jakýkoliv podíl na moci by mít neměli. A mají, nebo měli ho pouze díky špatnému pojetí demokracie. Model kdy KAŽDÝ občan může volit a spolurozhodovat o směřování celku je špatný a nakonec to povede ke kolapsu demokracie a nastolení anarchie a z anarchie následně vznikne nová diktatura, nic nového, tak tomu osatně bylo za Hitlera - jen bez vynechání obvykle krátké fáze anarchie, tam to bylo z demokracie rovnou do diktatury, krátké intermezzo v podobě anarchie je obyklejší).
 jeeea bejby Muž37 Kategorie
20.01.2021 09:23:48
JE neomezená, ale jen vocamcaď pocamcaď, jako všechno.
 Odpočinek Muž51 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk