Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1156278, vloženo 13.01.2021 15:21:43 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak vyresit tento problem?
Ahoj,

mám prosím problém, a potřeboval bych znát Váš názor.

Řeším problémy s bydlením. Jde o to, že nemám dostatečně velký plat na to, abych si
koupil své vlastní bydlení. Nedosáhnu ani na 20 čistého. Banka mi dá úvěr do určitého limitu, ale to mi neřeší situaci s koupi bytu. Jde především o byt, který se pohybuje kolem pul milionu a výš. Neustále někomu platit nájemné je šílené od 10 tis a výš, navíc vás vlastník bytu může kdykoliv vykopnout a máte potom 2 potažmo 3 měsíce (výpovědní lhůta) na to, abyste se vystěhovali a hledali si jiné bydlení.

Mám sourozence, který vydělává 3x tolik, co já. Problém je v tom, že on si byt může dovolit koupit, ale když přišlo na řešení situace ohledně bonity, která banka požaduje minimálně 20% z kupní ceny, tak byl problém. Začal ječet, že všechno musí řešit sám. Nevím, o co mu jde, ale já mu už nemohu pomoci. Platím z toho platu školné + nájemné, a už tam mě to výjde na 9.5 tisíce Kč a do toho jsou tu i další výdaje, a chci nějak existovat.

Tak jsem mu řekl, že mu nevezmu úvěr na bytové potřeby, protože už bych vůbec nic neměl na výplatu, a navíc bych tím vlastně pomáhal jemu mít své vlastní bydlení. Pohrozil mi, že mě vykopne jak špinavé prádlo, a že si mám už hledat bydlení.

Nevím jak tohle vyřešit, mamka je z toho na prášky, že máme tak špatné vztahy mezi sebou a je z toho nešťastná, že mě vlastně můj vlastní sourozenec chce nechat vykopnout, až tu mamka jednou nebude. Bohužel, ani ta nemá tak velký příjem, aby tuto situaci vyřešila,

Studuji a dodělávám vš, abych měl o něco lépe placenou práci, ale hlavně, abych se postavil na vlastní nohy. Ale v téhle situaci, když se neustále propouští, je to těžké.

Známosti nemám. A jak to slovo slyším, tak ve mně proudí krev. Člověk se opravdu snaží i z mála, ale já už žádné další možnosti nemám. Nevím, jak tohle mám vyřešit, nebo jak se tomu postavit.
Můj sen byl vždy rodinný dům, ale o tom si nejspíš nechám jen zdát. Aspoň kdybych měl na ten byt... A nemusel se nikomu prosit.

 admiralenigma1 E-MAIL: f.futures@seznam.cz  Muž28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
13.01.2021 22:45:43
Ak začneš teraz a budeš sa zľahka vzdelávať v niektorom z IT oborov - typicky system administrátor - budeš mať už za rok na nejakej entry level pozícii normálny plat, poťažmo za 3-5 rokov na pozícii vyššej. Treba mať na to ovšem aspoň trochu bunky, a tým myslím priemer. Otázka je, čo študuješ, s akým motívom, cieľom a perspektívou. Študovať v 28, keď ťa chcú vykopnúť z izby, do toho riešiť nejaké pôžičky nepôžičky a nemať poriadne na nič peniaze je situácia, ktorá si žiada nejakú zmenu. Ešte samozrejme je tu možnosť odísť do zahraničia.
 ctjb tvl dpc Muž34 Kategorie
13.01.2021 21:20:12
Nikola: Co to sakra meles, vořechu?! Při studiu VŠ si dokáže ještě vydělat dvacku. Naopak klobouk dolů.

Na základě čeho Te chce vyhazovat z bytu? Půjčovat si peníze jen proto, abys je někomu půjčil, tedy nést sam riziko kvůli někomu s výše popsaným přístupem? To by mi přišlo naivní až hloupé. Půjčit vlastni peníze ano, půjčit cizí peníze jednoznačně ne!
 Glyx
13.01.2021 19:38:15
Jen bych rád ozřejmil některým lidem tady, že pracuji i studuji, dodělávám si tu VŠ. ˇ
Čekal jsem odpovědi takového rýpavého typu. Mně to popravdě ani nepřekvapuje.

Bydlíme všichni 3 v podnájmu, a sám bych to stěží utáhl. Nájem spolu s enegií na nějakých 11 tisíc, to už můžu mít své vlastní bydlení, a o to tady pořád jde. Nemám tolik ušetřeno, potřebuji se nějak živit, nějak existovat. Nezůstává mi hodně.

Já jsem nic nebral jako samozřejmost, to naopak já ještě pomáhal svojí mamce, která měla kdysi dávno insolvenci. Ale nic jsem po ní nechtěl. Neumíte si někteří představit, co všechno musí člověk snést a budovat dál v životě. (někteří)

Ne, on mi nepůjčí vůbec nic. :)
 admiralenigma1
13.01.2021 18:26:17
Prodej ledvinu.
Smajlík  zlomyslný hajzl Muž19 Kategorie
13.01.2021 16:21:09
Neni duvod, abys neco pujcoval sourozenci, co vydelava trikrat vice nez ty. Zvlast, kdyz uz ted vis, ze penize budes potrebovat na vlastni bydleni.
On ti snad na akontaci ke tve budouci hypotece pujci?
 Kvetak
13.01.2021 15:53:17
Studuješ a doděláváš vš, abys měl o něco lépe placenou práci ? Takovému postupu jsme říkali , "zapomněl na zadní kolečka !" Prostě od samého začátku jsi bral jako samozřejmost , že matka to utáhne. Co kdybys v této situaci přerušil studiám , našel si práci a postavil se na vlastní nohy ? Já vím , práce škodí na pleť!
Smajlík  Nikola
13.01.2021 15:50:08
A kde bydlíš teď, že tě může sourozenec vykopávat? Předpokládám, že bydlení je maminy nebo je ona nájemník.
Rozhodně si kvůli němu neber úvěr.
Šla bych do nějakého spolubydlení, než dostuduješ. To vyjde asi nejlevněji a může to být docela fajn. Já tak kdysi taky začínala a do teď na to s nostalgií vzpomínám. A až to finanční situace dovolí, pořídíš si něco vlastního.
 Ladyda
13.01.2021 15:39:42
Kdyz delas skolu tak kolej, privat. Po skole do prace a budes mit i na bydleni.... nechapu co resis. A nespi u otevrenyho okna. Mel bys sopel...
Smajlík  Šílený berserk Muž32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

kdo leci lidskou dusi Buh knez psycholog psychiatr uklízečka sestra
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk