Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1156264, vloženo 13.01.2021 12:50:46 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Partner nechce nic řešit
S partnerem jsme půl roku, už na začátku jsem viděla místa, kde to drhne, ale nikdo nejsme ideální a tak neodcházím ze vztahu po prvním náznaku problému. Nicméně čím dál víc se mi zdá, že to drhne. Náš problém je v komunikaci a rozdílnosti našich povah.
Já jsem z vysokoškolské rodiny, introvert, nad vším ráda přemýšlím (uznávám, že někdy až moc), také mě baví diskutovat nad složitějšími tématy a rozšiřovat si obzory, jsem zvědavá. Zastávám názor, že vztah je do jisté míry práce a dělají ho dva lidé, komunikace je pro mě klíčový faktor k tomu, aby vztah fungoval.
Partnerovi rodiče jsou vyučení, on má střední průmyslovku, doma se prý nikdy moc nebavili a tak partner není zvyklý příliš komunikovat, často mám pocit, že za neochotou stojí i lenost "něco řešit". Navíc má od rodičů model "dominantní matka" a "ušlápnutý otec"(který tuto pozici možná také zastává především z pohodlnosti).

Můj problém je, že partner je příznivcem jednoduchých řešení v každé situaci. Když nadhodím nějaké téma k hovoru, on buď jednoduše odpoví, nebo řekne že nad takovými věcmi je zbytečné přemýšlet, protože jsou složité, ale neřekne svůj názor, nerozvíjí hovor(klidně na jiné téma, co zajímá jeho). Tohle by vlastně ani tolik nevadilo, jako to, že partner stejným způsobem přistupuje k problémům ve vztahu. Snažím se partnera podporovat, zajímat se o něj a dávat mu najevo lásku,. Zároveň jsem upřímná, když mi něco vadí řeknu to a přála bych si stejné jednání z partnerovy strany. Častěji se stává, že když chci partnerovi něco takového říct, pobavit se o tom, zjistit jeho pohled a nějak to k oboustranné spokojenosti vyřešit on začne s tím, že "ostatní mají pravdu, ženské jsou všechny stejné, moc složité, pořád mají jen nějaký problém.." nebo prostě úplně přestane komunikovat a jen dává najevo své podráždění, zkrátka není ochotný mě vyslechnout, snažit se pochopit můj problém, natož ho nějak řešit. Nemyslím si, že jsem člověk vyhledávající problémy a spory, to že poslední dobou řešíme problémy častěji je spíš způsobené nakumulovanim předchozích nevyřešených věcí. Mrzí mě to a nevím co s tím, protože čím dál víc si říkám, že takhle bych prostě žít nechtěla, zvlášť když nevidím z jeho strany snahu řešit i nepříjemné a složitější stránky vztahu.

Partner je skvělý, pozorný a milý pokud je vše v pohodě a nic se neřeší, ale tahle díra v komunikaci a neochota přemýšlet, naslouchat a řešit i náročnější témata a problémy mě vrací k pochybnostem.
 Gio0 Žena26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.01.2021 03:55:24
Chlap je jednoduchý stroj. Stačí jej krmit a pravidelně obšťastňovat a je pokoj. To žensky jsou jeden velkej chodící problém. Neznám moc chlapů co maj problémy... a žádnou ženu, co je nemá.
 PretorianCZ Muž27 Kategorie
13.01.2021 19:02:36
Když miluješ, není co řešit :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
13.01.2021 18:07:59
Ne, není skvělý, pozorný a milý. Je to sobecký idiot.
 Axelson Muž99 Kategorie
13.01.2021 17:52:04
Gio0: Ještě jako mladistvý jsem měl kámoše, který byl ve škole hloupej jak štoudel (sotva se vyučil na zedníka), ale měl mimořádnou emoční inteligenci. Dokázal spolehlivě odhadnout, která sotva známá holka mu dá a která ne :). Dokázal se vcítit do ní, do jejího uvažování a co na ní platí (pochopitelně jsme to tehdy probírali :).
Někdo zase může mít IQ vysoké, ale ve vztazích si může počínat jak ňouma. Kdyby ten tvůj měl velký EQ, tak by jsi sem nejspíš nepsala.
 mořitel
13.01.2021 17:11:19
mořitel- díky! Jo, i to je možnost, ale připadá mi, že to už je zbytečně složité pro mě a pomalu to také začíná zavánět manipulací. Nemyslím si, že na to co řešíme není dost chytrý, zvlášť když je zřetelně vidět, že se mu prostě nechce přemýšlet, je to pohodlné, sám to říká. A pokud na to člověk má, pak by přeci měl i sám kvůli sobě raději převzít tu zodpovědnost a zapojit se do řešení vztahových situací, než jen čekat až mu někdo naservíruje řešení skoro pod nos a on se pak rozhodne.

Dikobraz- Jsem ráda, že takoví lidé jsou. Abych byla upřímná, v mém prvním vztahu jsem také dělala tuto chybu, že jsem neřekla co se děje, jen jsem se urazila, dnes mě to mrzí, protože to tehdejší partner se mnou taky neměl lehké, ale poučila jsem se z toho a teď si na tohle snažím dávat pozor, protože je to opravdu velmi nepříjemné. Na druhou stranu s tou komunikací a celkově přístupem ke vztahu jsem se vždy nějak snažila, protože jsem to pokládala za důležité.
 Gio0
13.01.2021 16:42:39
Jedna frajerka- Děkuji, já to tak taky vnímám, že má právě spoustu dobrých vlastností, proto to pro mě není snadné. Pořád ale beru, že ta komunikace je prostě základ a to se buď musí spravit, nebo to prostě nedám. Jednak proto, že bych si neměla s kým promluvit, taky proto, že mě to velmi ubíjí, když místo toho, aby mi rovnou řekl, že má s něčím problém tak z ničeho nic přestane mluvit a je pasivně agresivní. Nebo třeba, když se učím a on už po několikáté přijde a chce mě třeba obejmout a řeknu mu "prosímtě, teď se musím soustředit na učení", tak jeho reakce je "dobře, už se tě ani nedotknu", tyhle "ode zdi ke zdi" řešení mě hrozně štvou, jejich jediná výhoda je, že jsou jednoduchá.
Já sama se snažím na svých nedostatcích pracovat, záleží mi na tom, aby nám to klapalo, chci od něj zpětnou vazbu, ale potřebuji aby snaha byla i na jeho straně, aby si prostě nevolil vždy jen tu nejsnazší cestu. Přála bych si, aby dokázal překonat tu pohodlnost.
 Gio0
13.01.2021 16:40:39
Najdi někoho na své úrovni. Já myslím, že odpověď na svou otázku znáš.
 Sorayaaa
13.01.2021 16:27:42
To mi spíše zní tak, že se sám k něčemu neumí dokopat. A potřebuje někoho, kdo ho "namotivuje", kdo ho donutí něco začít dělat. Zvládne dojít na kurz a tam bude fungovat a snažit se. Dokonce si myslím, že se i doma na něj připraví. Ale sám se prostě učit nezačne.

Popsala jsi fajn chlapa. S ambicemi nehneš, ale myslím, že on za snahu změnit komunikaci, fakt stojí.
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
13.01.2021 16:20:22
Jedna frajerka- Máš pravdu, moc podrobně jsem ho nepopsala, nechtěla jsem, aby to bylo příliš dlouhé. Tak to využiji teď- Partner má spoustu vlastností, pro které si ho vážím a které mi imponují. Především mám k němu plnou důvěru, je to dobrý nezákeřný člověk a mohu se na něj spolehnout. Vím, že mu na mě záleží a má mě rád, umí mi to říct a dát najevo. Také je velmi šikovný, praktický, baví ho spravovat věci a kutit, je schopný a pracovitý. Líbí se mi na něm také, že má pořád více zájem o reálný svět než o ten virtuální, trendy ho nechávají chladným, má smysl pro humor a nebere vše až příliš vážně. Uvědomuji si, že všechno tohle není samozřejmost, moc si ho za to vše vážím a ráda ho i nahlas ocením. Ačkoliv si to o sobě kvůli nízkému sebevědomí nemyslí, je dost chytrý, bohužel v tomhle směru to začíná narážet i na ty horší vlastnosti, kterými je asi lenost, nebo mírněji pohodlnost a absence cílů a ambicí. Velkou část volného času stráví u obrazovky, když vymyslím společný program(procházka, deskovka, bazén..) tak je rád a prostě když já mám na něj čas tak ho trávíme spolu, ale jinak prostě většinu času jako by seděl a čekal. Dlouho mluví třeba o tom, že by si chtěl zlepšit angličtinu, že před covidem chodil i na kurz, ale nevidím že by s tím něco dělal, ikdyz jsem mu k Vánocům pořídila nějaké audiolekce a knížku, ani na to nesáhl. S touhle pohodlností pak souvisí i celý ten komunikační problém, on není hloupý, jen se mu prostě nechce, protože by nad tím musel přemýšlet a nějak formulovat své myšlenky druhému.
 Gio0
13.01.2021 16:04:06
Nechápu, jak někdo může být s takovým ignorantem, jako je on.
 svitavska ulice
13.01.2021 15:23:51
"Zároveň jsem upřímná, když mi něco vadí řeknu to a přála bych si stejné jednání z partnerovy strany"
To je ctnost, která se dnes u žen moc nevidí a já jsem jí třeba dosud hledal jen marně. Vždycky jsem si musel sám domýšlet a číst mezi řádky nebo z nějaké křišťálové koule s čím mají problém, protože z nějakého důvodu to prostě nedokázaly na rovinu říct, a ještě mi občas vyčetly, že jsem se nedovtípil. Já si naopak zakládám na tom, že jsem přímý, ale když mě něco vadilo a na rovinu jsem to (slušně) řekl, koukaly se na mě jako co si to dovoluju mít nějaké výtky.
 Dikobraz
13.01.2021 14:53:40
Třeba je to na něj opravdu moc složité, a tak se tomu - podvědomě - vyhýbá ("ženské jsou všechny stejné, moc složité"). Tak jako po hodném člověku s nižším IQ nemůžeš chtít řešit složité matematické úlohy, tak analogicky to může být i s nižším EQ.

Tudíž řešením by mohlo být převedení složitější úlohy na jednodušší, nebo složitější (emoční) problém rozdělit na více jednodušších úloh (a jejich výsledky pak spojit dohromady).

Nicméně, tak jako ženy jsou citlivé na zmínky o své kráse, tak jsou muži citliví na narážky o svých schopnostech (neboli jsme ješitní, musíš to podat způsobem z kterého by nemohl usuzovat že je např. blbec:).
 mořitel
13.01.2021 14:45:32
Možná jsem náročná, ale nikdy bych nechtěla chodit s někým, koho bych popisovala tak obecně "skvělý, pozorný a milý". Bezpochyby to jsou úžasné vlastnosti. Ale představovala bych si trošku jiný popis.
Problém je jen v povahách a přístupu k životu. O školu nikdy nešlo. Kamarádčin manžel má taky "jen" střední a přitom bych řekla, že v některých ohledech svou vysokoškolsky vzdělanou a velmi chytrou ženu převyšuje.

Ale nedovolila bych si ani odhadovat, kdo by se k tobě hodil. Naopak přemýšlivým ženám jako jsi ty, občas naopak imponují lehkomyslní chlapi. I když podle popisu jsem si moc nedokázala představit, jaký vlastně je. Jenomže pokud spolu neumíte komunikovat, on se ani nesnaží, tak žádná změna sama nepřijde. A bude to jen horší a tebe to bude více štvát.
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
13.01.2021 14:14:36
Potom je zjevné, že se k sobě nehodíte. Vyřešeno.
Smajlík  leafroller Muž96 Kategorie
13.01.2021 14:02:32
leafroller- Díky i za opačný názor. Ale věci ve vztahu, které se týkají obou, přeci nemůže člověk vyřešit sám, ne? Když dám trochu jiný příklad, zeptal se mě co dělat v posteli, aby se mi to více líbilo, když mu to ale začnu popisovat (a není to 10 stránkový manuál) už přestává poslouchat a řekne, že "ženské jsou moc složité" čímž se s tím vypořádá. Kdybych mu řekla tady je vypínač zap-vyp, tak to vezme, ale pokud je to složitější je zbytečné se tím zabývat.

*Vykuk*- děkuji, taky to tak vnímám a je pravda, že to dnes zvažuji úplně jinak než před pár lety, kdy jsem budoucnost a děti zase tolik neřešila. Jinak je to opravdu skvělý člověk, který je hodný a můžu mu důvěřovat, o to víc mě tohle štve.

Katedra psychologie- děkuji za názor, taky je to pro mě důležité, ale tak nějak jsem si říkala, že ty další klady to převáží. Navíc se mi moc líbil na začátku jeho názor, že o vztah je třeba pečovat a pracovat na něm, říkal mi že to tak vidí, protože se mu nelíbí vztah jeho rodičů. Poslední dobou mi ale připadá, že nějak zklouzl do toho, že nedělat nic je pohodlnější.
 Gio0
13.01.2021 13:39:32
Ahoj, už jen to, že s partnerem nemáte souznění v podobě toho, že Tebe zajímají složitější věci a on není schopný, ochotný do té hloubky jít, by mi osobně vadilo.

„partner se často urazí a já nevím z jakého důvodu, neřekne mi to, jen mlčí a dělá dusno, také problém s tím, že partner nedokáže pochopit, že potřebuji dostatek času na studium, neumí mě v tomto podpořit a spíš vyčítá." - pasivní agrese, neumí komunikovat a má úplně jiné hodnoty v životě.

Ty moc dobře víš a víš to správně, že vztah je především práce a práce, což on neví a vypadá to to, že i kdyby věděl, nechtěl by se tím moc řídit viz „občas objeví i náročnější situace než nedělní procházka a sledování filmu a znepokojuje mě, že v takových situacích strká hlavu do písku."
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
13.01.2021 13:38:44
Az teraz zistujes, ake ste rozdielne povahy. Preto bud dokazete najst spolocnu rec, alebo nema zmysel dalej pokracovat vo vztahu, kym este nemate deti.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
13.01.2021 13:37:50
Ale on nestrká hlavu do písku, on si jen myslí, že všechny věci, které ty považuješ za problém, jsi ty schopná vyřešit lépe než on. Tebe to baví, kombinovat a vrtat se v tom, jeho ne. On prostě nešel do vztahu, aby něco řešil. A pokud to tobě nevyhovuje, budeš si asi muset najít někoho jiného. Otázka je, zda to za to kvůli takové malichernosti stojí.
 leafroller Muž96 Kategorie
13.01.2021 13:30:13
leafroller- Proč je to divné? Prostě dokud po něm nechci nic co by bylo náročnější na čas, komunikaci nebo hlubší přemýšlení tak takový je. Jenže ve vztahu se občas objeví i náročnější situace než nedělní procházka a sledování filmu a znepokojuje mě, že v takových situacích strká hlavu do písku.
 Gio0
13.01.2021 13:19:34
Takže je skvělý, pozorný a milý, a přesto se uráží a nedbá tvých potřeb. To je nějaké divné, nemyslíš?
 leafroller Muž96 Kategorie
13.01.2021 13:11:06
leafroller- např. problém s tím, že partner se často urazí a já nevím z jakého důvodu, neřekne mi to, jen mlčí a dělá dusno, také problém s tím, že partner nedokáže pochopit, že potřebuji dostatek času na studium, neumí mě v tomto podpořit a spíš vyčítá. Jak jsem psala, celkově problém komunikace, neoochota se o věcech bavit a vyřešit je
 Gio0
13.01.2021 13:07:14
Takže tě štve že nemá problémy a ty bys tak ráda nějaké měla?
Smajlík  klukjakobuk
13.01.2021 13:02:08
Já hlavně nechápu, proč máš nutkání filosofovat o nesmyslech a nutit do toho lidi, kteří nechtějí a pak si stěžovat :D přijde mi, že všechno zbytečně moc řešíš, rozebíráš a hledáš problém, kde by být nemusel

Na složité dumání můžeš mít kamarádky.
 Dkxksk
13.01.2021 13:01:21
Jaké problémy ve vztahu máš konkrétně na mysli? Třeba má partner pravdu a moc všechno řešíš.
 leafroller Muž96 Kategorie



Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

kdo leci lidskou dusi Buh knez psycholog psychiatr uklízečka sestra
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk