Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1151222, vloženo 29.11.2020 21:07:59 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Menstruační pomůcky zdarma ve Skotsku
Už jste asi slyšeli. Je to zajímavé témata, pár úryvků z článku na BBC: https://www.bbc.com/news/uk-scotland-sco tland-politics-51629880


>There is now a legal duty on local authorities to ensure that free items such as tampons and sanitary pads are available to "anyone who needs them".

>It also enshrines in law the free provision of period products in schools, colleges and universities.

><b>This is already happening</b> - Scotland was the first country in the world to make period products available free in schools, colleges and universities - but the bill, if passed, will protect it.

>A consultation document proposed modelling the scheme on the system health boards already operate for distributing <b>free condoms</b>.

>Since 2001, <b>VAT has been charged on period products at a rate of 5%</b> in the UK, with EU rules meaning this "tampon tax" could not be abolished or reduced any further.

However, over the past five years the UK government has put money raised by VAT on period products into a <b>tampon tax fund which is used to support women's organisations and charities</b>.Asi proti tomu nic nemám, ale než jsem si přečetl že už to tam takhle vlastně nějakým způsobem funguje, tak se ten pravičák ve mně trochu cukal :) Snížená daň na hygienické pomůcky je taky v pořádku, i když to samé by mohli udělat i s žiletkama, toaleťákem a podobně ;)

Co si o tom myslíte?
 asdf9876 Muž27 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.11.2020 19:33:11
Čech24:

Kondomy tam už zdarma v nějakém podobném režimu už mají, takže tohle není zas až tak velký krok dál. V podstatě je to genderově vyvážené když se to tak vezme.


tralanka:

Jenomže kdyby se rozdávaly kalíšky nebo něco dražšího, možná by si z toho nějací vykukové udělali byznys a prodávali by to na netu. Ty kalíšky samozřejmě asi mají větší smysl, nejsou z toho nějaké syndromy toxického šoku a podobně.
Smajlík  asdf9876 Muž27 Kategorie
30.11.2020 09:48:08
Ve školách mi to přijde jako výbornej nápad. První přínos ke, že do školy můžou během svých dní i holky, který k takovým pomůckám běžné přístup nemají. A druhým přínosem je dostupnost pro všechny, když je potřebují. Pro mě jsou nejotřesnější zážitky ze ZŠ a SŠ spojený s tím, že přijde neplánovaně menstruace a je třeba se nějak zařídit. Takže když jsem s sebou nic neměla, byla třeba obejít kamarádky, ostatní spolužačky a nebo jít za učitelkou. Vorpuz jak svině... Ve srovnání s automatem na záchodě.

Ale jinak mi to přijde nesmyslný. Nechápu, proč by měl stát platit zanedbatelný náklady. Navíc mi vadí, že se to týká jen jednorázových potřeb. Osobně používám kalíšek, což vyjde na cca 500 Kč na několik let, posledně na 12.

"Neznačkové" vložky a tampony plní svoji funkci, ale rozhodně bych to nesrovnávala s těmi ostatními. Zejména kvůli prodyšnosti a stabilitě vláken. Ale kdyz není zbytí...
 tralanka
30.11.2020 02:07:02
A co kondomy nebo jídlo? To nebude zdarma? Lidské potřeby jsou neomezené.
 Čech24 Muž24 Kategorie
30.11.2020 01:50:38
Jen další populistické gesto, které reálně nikomu nepomůže. Jde jen o prapodivné sbírání politických bodů.
 baj d véj Žena99 Kategorie
29.11.2020 21:14:57
Nepotřebuji mít "značkové" vložky na které jsou reklamy a mám za ty roky, co se mě menstruace týká, zkušenosti, že dobře poslouží i levnější alternativy, které seženu třeba v DM nebo Lidlu.
V pohodě se vejdu měsíčně tedy do 50 Kč za tyto pomůcky. Pokud na to nějaká žena skutečně nemá, tak by spíš potřebovala jinou pomoc než jen ty vložky.
 Jedna upřímná Žena25 Kategorie
29.11.2020 21:10:29
A koukám že HTML tagy tu taky nefungují
Smajlík  asdf9876 Muž27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk