Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1148183, vloženo 30.10.2020 19:50:51 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
zákaz nočního vycházení
Nedíval jsem se v posledních dnech na tiskový konference. Nevíte někdo, jestli bylo nějak zdůvodněno, proč je zákaz nočního vycházení v ČR zrovna od 21 hod.?

Jestli je správně informace v tom článku, tak v Belgii byl/je zákaz vycházení od půlnoci do 5 hodin ráno.

https://1url.cz/GzIlC

Proč myslíte, že v ČR rozhodli o tom, že zákaz bude už od 21 hod.? Třeba proto, aby tím mohli ještě víc zdůvodnit uzavření restaurací atd.?
Myslíte si, že se dá nějak dostatečně objektivně zhodnotit vliv toho opatření na případný snížení reprodukčního čísla? Mně to spíše připadá jako způsob - pokus omyl, ve smyslu, zkoušejme "mix" různých opatření, a snad nastane zlepšení .

 leonardo da vinci Muž43 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
31.10.2020 19:12:22
Prostě nesmyslná zbůhdarmá buzerace. Pro "ty rovnější" Prymuly a spol. stejně platit nebude.
Ještě lepší je zákaz nedělních nákupů, ten není jen nesmyslný, ale kontraproduktivní
Smajlík  no comment
31.10.2020 12:47:03
Nevíte někdo, jestli bylo nějak zdůvodněno, proč je zákaz nočního vycházení v ČR zrovna od 21 hod.?
---

Protože pracující mají v noci spát a ne někam courat a chlastat! Kdyby jim bylo povoleno po 21h vycházet ven, tak jak pak mají ve všední dny a natož o víkendu s chutí a radosti nastoupit ve 4 ráno do montovny na šestnáctku?!!
Smajlík  jeeea bejby Muž69 Kategorie
31.10.2020 12:13:58
leonardo da vinci: Já to vnímám v komplexu tak, že omezení kriminality je jedna věc. Druhak nemohou ti třeba nastat vyloženě výjezdy sanitek - a zahlcení systému ze zbytečných věcí - jako že dva se porvali, někdo někde spadnul ve šrotu atd. - čili minimalizovat to i na této úrovni, nechat zdravotníky oddychnout, nezatěžovat systém zbytečnostmi - nemůžeme si to dovolit. Podle mě hodně práce mají resp. měli policisté, zdravotníci a hasiči převážně v noci.

Tu neděli vnímám taky jako ve smyslu o 1/7 prakticky snížit pravděpodobnost že si lidi budou předávat v krámech vir. Dříve bylo zavřeno v neděli všechno a lidi s tím byli spřízněný. Dneska je jeden den zavřeno a konzumní národ kvičí. Všichni mají dneska mobily, tablety, počítače - můžou si zavolat, pokecat. Já v tom prostě nevidím žádný útok na svobodu v kontextu dané situace, kdy to potřebujeme řešit a vyřešit. Kdyby to tady měla být nesvoboda, jak si někteří konspirátoři myslí - tak nám vypnou Internet a v ulicích chodí vojáci se samopaly. Ba naopak, když vidím policii jak důsledně domlouvá všem těm ynteligentům, já se divim že s tím mají trpělivost s takovýmahle lidma - berou to až moc kamarádsky. A to je právě potom o tom, že lidi k tomu systému nemají ani respekt. Když by věděli, že pokud policajtovi řeknou ču*áku, tak se kurva se zlou potážou - ne, ale jsme v čechách. Hladit po vláskách, 30x drbanům říkat pořád to samé, domlouvat - no, nevím kam to chtějí s touhle dotáhnout.
 Analytik většiny
31.10.2020 06:57:13
Analytik většiny:

napsals-

Hodně fetek, zlodějíčků a podobný verbeže začíná mít hluboko do kapsy - není to jako před korónou. Postupně se bude zvětšovat kriminalita, někdo přijde o práci tuhle a tamhleto...bude koukat kde co ukrást.
A kdy se dělá takováto činnost nejčastěji? No, pod rouškou tmy.
----------
Opravdu si např. myslíš, že kdyby byl zákaz vycházení zaveden např. od 22 hod., že by se výrazně zvýšila kriminalita?
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
31.10.2020 06:54:28
0Bublinka00:

nevím, co myslíš tím - nafurt

Tento zákaz může být v platnosti, jen pokud je v platnosti tzv. nouzový stav. A doba platnosti nouzového stavu byla prozatím sněmovnou prodloužena do 20.11.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
31.10.2020 06:20:41
Tohle už je buzerace aby někdo poroučel v kolik máme být doma. Vždyť lidí chlastat stejně neprestanou tak se budou scházet u někoho doma a přespí prostě na te kalbě.
Ale projít se v noci ven do lesa? to prostě neeee.
Proč se člověk v noci nesmí projít sám do lesa kde nebude mezi lidmi?

A bohužel tento zákaz už zůstane nafurt. Ještě nám můžou přikazovat co můžeme dělat doma a v kolik máme jít spát a s.at.
 0Bublinka00 Žena30 Kategorie
31.10.2020 05:07:23
Vždyť to lze tak jednoduše obejít. Mám živnosťák jako kdekdo. Kdo ho nemá, tomu živnostenský úřad vystaví za 2kKč. Živnosťák se vždycky hodí.

Na základě živnosťáku mám zřízenu alternativní provozovnu se svým známým, který má též živnosťák na výměnu zase u mne. Bydlíme 10 km od sebe.

Můžeme tak oba trajdat celé noci a policajti nás mohou akorát tak bozkávať. Nejsme ani omezeni 500 metry od bydliště jak pejskaři. My takhle můžeme chodit kamkoli a celé noci na rozdíl od pejskařů.

Kdo živnosťák nemá a nechce si pořizovat, s tím sepíšu dohodu o výpomoci ať může po nocích trajdat taky. Stačí uvést že pracuje v mé firmě a tam napsat obě pracoviště.
 Gerhard
31.10.2020 01:44:00
Inspirace je z jižanských států, které chtěli zabránit na jaře a v létě promenádování a nočnímu životu.

U nás je to zdůvodněno tím, že lidé nebudou chlastat doma, když jsou zavřené restaurace.

Moc opatření se udělat tedko nedá - tedy ještě lockdown. Proto se mohou dělat před lockdownem už jen opatření málo účinná nebo alibistická.

Zálaz vycházení by měl trochu pomoc. Naproti tomu zavíračky a omezení provozu metra jsou kontraproduktivní, protože dochází k tomu nejméně žádoucímu t.j ke koncentracím osob
 matouch3 Muž50 Kategorie
30.10.2020 23:50:05
Pod rouškou tmy se taky více chlastá - lidi pak dělaj píčoviny, družej se, snižuje to morálku a akceschopnost národa jako celku. :) Neaplikujte to na sebe, ale zasaďte to do měřítka celé republiky...
 Analytik většiny
30.10.2020 23:41:17
Chlapci, chlapci nejlépe se k tomu přiblížil Cumpsprite.
Tak já Vám řeknu další důvod, když ne C-19...
Hodně fetek, zlodějíčků a podobný verbeže začíná mít hluboko do kapsy - není to jako před korónou. Postupně se bude zvětšovat kriminalita, někdo přijde o práci tuhle a tamhleto...bude koukat kde co ukrást.
A kdy se dělá takováto činnost nejčastěji? No, pod rouškou tmy.
Pod rouškou tmy se taky chodí za děvkama, na parties do bytů atd. Takže je to jedno s druhým, proč to omezit. Slušný člověk s tím nemusí mít hned potíž. Ale chápu že ve společnosti si to žije už svým příběhem.
 Analytik většiny
30.10.2020 23:39:49
No samozřejmě efektivnost každého dílčího opatření přesně vyhodnotit nelze. Logicky jde o maximální možné omezení sdružování a kontaktů bez ekonomických dopadů.
Pracující lid má jít bez chlastání brzy spát, brzy vstát a makat, makat!
 BadMax Muž56 Kategorie
30.10.2020 23:18:56
Celé je to pí.čovina, když stejně v ulicích v noci nikdo není. To je zas opatření, které vymyslel nějaký vypatlaný šulin. Je holt na čase zavést nepodmíněný příjem, zcela zakázat plný pracovní úvazek a povolit jen ten částečný do 3 dní v týdnu, když se nejvíc lidí nakazí v práci! :D
Smajlík  Frank465
30.10.2020 23:09:59
Researcher:
psa můžeš venčit, kdy chceš, jen musíš být do 500 m od baráku. A policajti nebudou objíždět celé město, jestli náhodou někde někdo není v noci. Spíš budou objíždět nejfrekventovanější cesty. Tzn.hlavní silnice, náměstí atd.

Vůbec nebudou řešit, jestli si o půlnoci zajdeš sám zapálit na sídlišti na lavičku před barák.
Smajlík  asitak
30.10.2020 23:05:03
Nechápu, proč to tak je, ale mně to už nevadí.
V době, kdy jsme měli pejsky, by to byl velký problém, protože já s nimi chodil ven i o několik hodin později.
 Researcher Muž81 Kategorie
30.10.2020 22:57:12
Podle mne to losují. nejdřív vyberou kartu s opatřením a pak si hodí kostkama čas.
Jinak je fajn, že jsou večer prázdné cesty. Mnohem líp se jezdí.
 E3DF
30.10.2020 22:37:35
Je to na palici stejně jako další nesmysly, třeba důchodcům přidají 5 tisíc. Že to nedají raději těm, co přišli o práci? Jako jo, jsem důchodce, bodne to, každá kačka dobrá. S babčou dáme svým dětem, kteří teď mají problémy s prací, oba pracují v kultuře a teď si musí hodně utáhnout opasky. Já, důchodce, si žiju pořád tak nějak stejně, doma si lepím modely, poslouchám při tom Šlágr, vyvenčím psa a zase zalezu do svýho kutlochu, celkem je mi šumák, co se kde děje a co je kde zavřený, do hospody nechodím.
 tomihlavanebere
30.10.2020 22:08:12
No nejspíš proto, aby chlastačky v bytech skončili už před devátou... nebo trvali až do rána.

Mě jen fascinuje komunikace téhle vlády s veřeností - uvalí nějaké opatření, ale nejsou schopni říct, proč to dělají, k čemu to bude dobré, z čeho vycházejí...
 Cumsprite Muž34 Kategorie
30.10.2020 21:57:36
Iceman1988: Oni tě to měšťáci odnaučí :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
30.10.2020 21:07:24
leonardo: můžeš přijet ty za mnou.
Smajlík  komanči jako komanči
30.10.2020 21:01:29
U pirátů na zdi fb se tvrdí, že se na to ptali Prymuly. Ten na to pořádně nedokázal odpovědět a sám prý řekl, že to sice ničemu nepomůže, ale dobře se to vymáhá ;)

Jestli to má co společného s hospodami nevím, ale v tomhle počasí stejně nikdo běhat po venku moc nebude.

A když si někdo tu kalbu chce udělat, tak si ji prostě udělá. Ať už nějaká omladina, když rodiče kalí někde jinde nebo na nějaké chatě.

Problém vyřešen a nařízení jen pro recesisty, kteří venčí dřevěné a jiné psy.
Sami policajti neví, co s tím, takže ty vycházky řeší domluvou.
Smajlík  asitak
30.10.2020 20:52:33
Když je vše zavřené, tak zákaz vycházení nedává žádný smysl, tak je to i s těmi rouškami venku, já je stejně venku nenosím.
Smajlík  Iceman1988 Muž35 Kategorie
30.10.2020 20:50:51
Tam nejspíš jde o omezení různých "promořovacích party" té části populace, které jsou opatření úplně jedno. Když máš někam vyrazit na kalbu, tak ti podobné časové rozpětí může komplikovat příchod, odchod a přespávání.
 Gecko
30.10.2020 20:42:25
A neni to jedno? Jestli pulnoc nebo devet hodin..
Proc lidi resi opatreni, co je tak malo ovlivni?
Ale jasne, ze nejucinnejsi by byl zakaz i pres den, ale lidi by vzali pochodne a vidle a to nikdo nechce..
No jinak viz Michelangelo, to je taky pravda..
 2-methyl-propan
30.10.2020 20:38:29
Myslím si že je to kvůli tomu že se lidi scházeli a chlastali venku
 Michelangelo
30.10.2020 20:17:42
komanči jako komanči:

tak se budeš stěhovat do Belgie, nebo jak? :)
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
30.10.2020 20:12:25
leonardo da vinci: Nemám a nemá ho ani vláda, jak vidno.
Smajlík  Zatracená Existence Muž24 Kategorie
30.10.2020 20:10:30
Zatracená Existence:
lepší odpověď nemáš?
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
30.10.2020 20:08:57
Protože na Západě se flákaj. V Belgii nikdo nevstává v pět ráno. První ranní ptáčata se do europarlamentů začínaj trousit někdy kolem poledne. To už má Čech půlku šichty za sebou, leckterý Čech však skoro celou a tak jak tak jde zase spát po osmý hodině. Většina budižkničemů se však do europarlamentů dostaví někdy ve čtyři odpoledne a chlastaj vodku až do půlnoci.
Smajlík  komanči jako komanči
30.10.2020 20:04:44
Zdůvodnění? Ty jsi bláhový, ne?
Smajlík  Zatracená Existence Muž24 Kategorie
30.10.2020 20:00:30
Nevnímám realitu:

proč ten palec nahoru? To patří těm politkům, že se nezvedla výrazná vlna kritiky? :)

Spíše by to měl být palec dolů. Jenže takovej smajlík tady není :)
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
30.10.2020 19:58:49
1GEB :

nepřekapuje mně tvoje reakce. Je to dle Gaussovi křivky :)
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
30.10.2020 19:56:20
právě že to zdůvodnit nedokázali
Smajlík  Nevnímám realitu Muž88 Kategorie
30.10.2020 19:52:59
to vi prece kazdej, netopyr zije ve tme, covid tim padej taky, v noci se to siri mnohonasobne rychleji a na daleko vetsi vzdalenost, dopln si vzdelani nez zacnes psat stupidni otazky na zpovednici v 19:50:51
 1GEBPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk