Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1143631, vloženo 04.10.2020 23:07:28 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Realiťáci a zamlčování faktů
V poslední době pokukuju po nějacích pozemcích, koukám se primárně na chaty. Je jasné že realitky budou mít tendenci popisovat věci spíše pozitivně, ale občas se fakt divím.

Přijel jsem se podívat třeba na lokalitu, kde jsem pak zjistil, že lom, který je pár km za kopcem, je slyšet do širého okolí, a to i v noci. Nebo jsem se jinde šel podívat na studnu zmíněnou v inzerátu, a zjistil, že je ve skutečnosti zasypaná.

Chápete to někdo?
Proč zamlčovat takové důležité věci, když si stejně každý zjistí jak se věci mají? Fakt demence.
 asdf9876 Muž27 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
05.10.2020 22:22:57
asdf9876 off

Jo, to znám. Mám s tím desítky zkušeností. Prostě taktizování, které ti makléři dokonce přiznávají. Ono to třeba dvacetkrát nevyjde, ale dvacátý první zájemce se pro tu nemovitost z nějakého důvodu nadchne a v tu chvíli je mu jedno, že mu o ní nepodali úplné informace.

Když jsme s manželkou kupovali dům, měli jsme nepřekročitelný finanční strop, který jsme "našemu" makléři opakovaně zdůrazňovali. Přesto měl pořád tendenci tahat nás na prohlídky domů, které byly nad naše finanční možnosti. Měl zato, že nás třeba některý osloví tak moc, že prostě ty peníze navíc někde seženeme. Takže se občas snažil ohledně ceny mlžit, dokud prý tu nemovitost neuvidíme. Nakonec jsme ho poslali k šípku a koupili téměř nový dům za dobrou cenu skoro zázračným způsobem.
 Ptakolebec Muž52 Kategorie
05.10.2020 17:28:09
Jj, rozpadlina mi nevadí, tak nějak si představuju že bych to udělal.
 asdf9876 Muž27 Kategorie
05.10.2020 17:23:02
Jsem toho názoru, že těch 500-600k by šlo ještě před pár lety, dnes za tu cenu moc kvality a komfortu neseženeš, leda koupit levně pozemek nebo něco s rozpadlinou a je*nout tam mobilhajm nebo nějaký montovaný šit. :-)
 realitní gent
05.10.2020 16:58:14
Ptakolebec:

Zatím jsem extra pozitivně překvapený nebyl. Oni ti klidně do inzerátu napíšou, že je z chaty výhled do údolí s potokem, a dají tam fotky čehokoliv jiného než toho výhledu. Pak přijedeš a zjistíš, že se koukáš na střechy jiných chat :) Takže spíš si tak v sobě buduju nedůvěru a různé předpojatosti.


realitní gent:

Jo, sorry, tu otázku na oblast jsem přehlídl. Hledám cokoliv v jisté cenové kategorii, max tak 500/600 tisíc.

Polohově je mi jedno kde by to bylo, ale musí tam být mobilní signál a elektřina, a ideálně i voda/studna, a zároveň pokud možno stranou od dalších chat/obydlí :)

Vím že do potoků se může lít všechno možné, a že třeba někdo může mít udělanou žumpu, ze které přebytečná voda/kapalina odtéká pryč :) Proto jsem i trochu skeptický ke studnám, které jsou hned vedle nějakého potoka, ale ještě jsem neměl příležitost se vážně zajímat o nějaký rozbor.

Přijde mi že nabídka je nic moc a na to jak to vypadá za to chtějí příliš hodně :)
 asdf9876 off
05.10.2020 12:56:54
A nejen lesy, třeba poskoci červené mikiny taky něco pouští, vím třeba o jedné bývalé fízlárně, ze které teď má manželský pár vilku... Před cca půl rokem jsem snad viděl i nějaké API a strojově čitelná data, žádná prasopdf, kde tohle bylo včetně archivních nabídek.

Jinak si dávej bacha na záplavové oblasti a aby nad případným potokem/řekou nebyla nějaká restaurace s jakože kanalizací nebo chemička, jako třeba teď ValMez - proto jsem se ptal na oblast.

Ptakolebec: Pak to jsou leda tak z**di.
Smajlík  realitní gent
05.10.2020 11:57:07
Realiťáci nejsou naivní a vědí, že ty zamlčené mínusy se provalí. Ale nechtějí potenciálního zákazníka odradit předem a doufají, že když přijede na prohlídku, může ho ta nemovitost oslovit některými svými kvalitami natolik, že se pro ni rozhodne navzdory těm nedostatkům, které zjistí.
Kdyby v popisu předem uvedli všechny chyby, možný kupec by se třeba ani neobtěžoval přijet.
 Ptakolebec Muž52 Kategorie
05.10.2020 11:00:52
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
 kegal85845 Muž99 Kategorie
05.10.2020 10:57:13
Odcházel jsem v půl deváté večer, kdy už byla tma jak v ranci. Nevím jestli tam mají skutečně 24hodinový provoz, ale ono je to v podstatě jedno, pokud tam dělají rámus v podstatě celý den. Lom má prý zásoby na dalších 40 let, ideální možná pro nedoslýchavé :)

Díky za tip. Vím že třeba Lesy ČR mají stránky nepotřebjného majetku, mohl bych prozkoumat i tyhle možnosti.
 asdf9876 off
05.10.2020 05:21:40
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
 kegal85845 Muž99 Kategorie
05.10.2020 00:50:59
To jsi tam byl i v noci nebo ses ptal místních?

Jaké všechny oblasti hledáš?
Mimochodem, občas něco pouští i ministerstva a skoro nikde to nenajdeš.
A ještě lepší jsou starousedlíci, kteří ví, kde se co šustne a nějaké info pustí...
 realitní gent
04.10.2020 23:32:10
Zrovna tam jsem odstřely neslyšel, ale za to snad bez přestání jede nějaká linka, asi na zpracování natěženého materiálu. Neustálý lomoz celý den, z toho by si to člověk za chvíli hodil. (Lom Žumberk, pokud by někoho zajímalo - těsně vedle něj je celá vesnice, tam to musí být totální peklo.)

Zatím hledám sám. Koneckonců co najdou realitky se hned objeví na inzertních serverech.
 asdf9876 Muž27 Kategorie
04.10.2020 23:19:37
tak jako jsitě, že chápu. Každý se snaží vydělat, to nic. Ale zrovna třeba ten lom by mi u chaty asi nevadil. Jestli se odtud párkrát denně ozve výbuch, asi to není nic co by nešlo přežít.

Možná, že hodně "zamlčených faktů" je kvůli tomu, že prostě každý chceme něco jiného. Ale když pověříš realiťáka tím, aby ti našel chatu, kde je absolutní klid, uvidíš, že najde něco bez lomu.
 takhlePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk