Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1137672, vloženo 03.08.2020 20:52:53 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Životní cíle
Již nějakou dobu přemýšlím o tom, že se přestěhuju do zahraničí, konkrétně do nějaké z těch pobalských zemí Estonsko/Lotyšsko/Litva. Pořídím si tam nějakej hezkej pozemek, ideálně s lesem a loukou, postavím si barák. Až se usadím a zase něco našetřím, pořídím si malé letadlo, a louku budu používat jako letiště :)

Co plánujete vy?
 asdf9876 Muž27 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
04.08.2020 21:47:20
Pomněnka na stráni:

Tak to jste asi natrefili dobře.

Ale staré domy mají různé dluhy z minulosti - vlhké základy (které třeba nemůžeš vysušit, protože by se ti to sesypalo), a pokud tam to vlhko je, tak různá havěť/plísně, praskající zdi, staré rozežrané krovy a já nevím co ještě. Tomu bych se já nejraději vyhnul :)

Jedna z mých motivací ale je i to, že se chci prostě podívat jinam. Nejsem typ co někam jezdí na víkend nebo na týden, spíš preferuju něco dlouhodobějšího. Takže koukám jak to kde vypadá :) A když už si to budu vybírat, tak něco ideálně na samotě, kde nikdo přes víkend nebude hulákat se sekačkama, cirkulárkou, smrdět uhlím/flaškama v kamnech apod.

Co jsem koukal, tak slušně velké pozemky se dají sehnat za pár set tisíc. Ve venkovských oblastech nemusí být jen shluky staveb v nějaké malé části územního plánu, ale i ojedinělá stavení různě rozesetá po krajině, což jsem viděl dost často v těch místech kam jsem se díval. Ještě bude třeba zjistit jak moc složité by bylo přeměnit nějakou kategorii pozemku na tu kde se dá něco postavit, tak tam taky může být nějaký háček, ale uvidíme :)
 asdf9876 Muž27 Kategorie
04.08.2020 11:52:20
asdf9876: Já si myslím, že tak úplně pravdu nemáš, co se týče těch již postavených domů a pozemků s lesem. My taky koupili krásný domeček z roku 1928 :D Ale starali se o něho, takže je velmi zachovalý (teď opravujeme to, co si chceme přizpůsobit k svým představám) a v podstatě jsme se nastěhovali do tří měsíců od koupi. Pozemek má taky fajn - zahrnuje jak část, kde stojí stodola a kovárna, tak i zahradu s pergolou a záhony na pěstování a kousek lesa a svahu před domem (takže není možnost, že by tu někdo další něco stavěl).... A stálo nás to 2.5, což je slušné na dnešní podmínky a rozsah pozemku. Chci tím jen naznačit, že ty pozemky za dobrou cenu pořád jsou, jen člověk musí hledat, ptát se a hlavně když najde, tak být dost rychlý - takové pozemky, pokud jsou přes realitku, jsou žádané a v podstatě hned pryč.

Jinak co se týče nové stavby, tak souhlasím. Ty prostory se už zúžují a bude to dražší a dražší, protože se prostě nedá donekonečna někde v přírodě stavět. Ale nevím, proč máš pocit, že v pobaltí je to jinak. :o)
Smajlík  Pomněnka na stráni Žena99 Kategorie
04.08.2020 01:39:02
"taky bych si rád jednou postavil vlastní letadlo, byl by to ruský Lagg-3 z druhé světové. A lítal bych s ním a střílel další kamarády, co by měli zase svoje letadla. "
Rádce do duše

Doufám, že máš hodně kamarádů. Jinak by ti s takovou mohli brzo dojít.
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
04.08.2020 01:12:30
Když to nemá základy ... tohle funguje všude cca stejně. Taktéž pravidla provozu vzdušného prostoru - s těmi si to ale blízko Rusku moc nemaluj, a to nemluvím o "těch dalších" věcech. Jinak všechny tři země ok, nejvíc chvály slýchám na Estonsko, pro digitalizaci styku se státem.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
03.08.2020 22:30:04
taky bych si rád jednou postavil vlastní letadlo, byl by to ruský Lagg-3 z druhé světové. A lítal bych s ním a střílel další kamarády, co by měli zase svoje letadla.
Smajlík  Rádce do duše Muž35 Kategorie
03.08.2020 22:24:03
Pomněnka na stráni:

Ne tak úplně... Člověk může stavět v podstatě jen kolem existujícího zastavěného území. Jasně že jsou i katastry s pozemkama který by moje představy splňovaly, ale na ty opravdu nemám. Pak je možnost koupit něco existujícího, ale to také nebude levné, navíc si fakt chci postavit něco vlastního. A chtěl bych mít aspoň pár hektarů pro sebe, tady něco takového pro běžného člověka není moc realizovatelné. Jinde ta pravidla nejsou tak striktní a ceny pozemků tak drahé.

Vesmy97:

Vlastní zdroj elektřiny snad nebudu mít muset, ale jinak počítám se studnou, kořenovou čistírnou, a udělám si nějaký záhon :)
 asdf9876 Muž27 Kategorie
03.08.2020 21:48:30
Zítra koupím mrkev v Albertu a večer udělám zapečené brambory :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
03.08.2020 21:00:27
Mně stačí, když v klidu dožiju. Ale líbilo by se mi si jednou pořídit chatu daleko od civilizace a snažit se o nezávislost na lidech (např. co nejvíc energie a jídla si obstarávat sám).
 Vesmy97 Muž24 Kategorie
03.08.2020 20:57:55
Nic neplánuji. Přijímám a jsem vděčná za to, co je. Beztak to mé plány nezmění. :o)

A tento sen si přeci můžeš splnit i zde. Je tu spousta krásných míst. Kup domeček, který někdo opustil, někde v přírodě u lesa... stále tu jsou. Barák bych v dnešní domě už nestavěla - akorát tak zabereš zase kus přírody... a to je to, co příroda potřebuje nejméně. Lepší je rozumně využít to, co tu postavili předci.
 Pomněnka na stráni Žena99 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk