Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1137111, vloženo 28.07.2020 19:02:56 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Kurvítko v levných fénech - vrtule
Dneska jsem si šel vybrat nový fén, protože se mi *zase* rozbil ten předchozí. Kupodivu jsem na Googlu na tohle téma toho moc nenašel, tak se vypíšu tady, a třeba to někdo najde a ochytří se :)

Opět se vylomila jedna z lopatek větráku, shodou okolností zhruba 2 roky po koupi. Zkusil jsem to ošetřit lepidlem na plast, když byla jen částečně načnutá, ale po nějaké době provozu fénu na největší rychlost se vylomila a vzala s sebou ještě nějakou další. Myslím že je to běžnou únavou materiálu.

Než si něco koupíte, jděte do obchodu, kde mají fény vystavené, a podívejte se pod zadní krytku na tu vrtuli. Pokud tam bude něco takového, tak se to po čase rozbije:

https://i.imgur.com/XqhmRCf. png

Ty předchozí fény stály cca 500 Kč, takže žádný high end, ale dávat tam tyhle šmejdské součástky, o kterých víte, že se rozbijí, je fakt prasárna, a jestli ta EU k něčemu je, měla by právě zakázat toto, protože se to pak zbytečně celé vyhazuje.

Dneska jsem si vybral jeden o stovku dražší s tímto typem větráku:

https://i.imgur.com/20f9tsc. png

Na krabici bylo dokonce i napsáno, že motor má delší životnost, tak uvidíme, jak dlouho to vydrží. Jinak koukal jsem se i na dražší fény, co tam měli vystavené, a některé ten šuntský větráček měly taky.
 asdf9876 Muž27 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.07.2020 08:58:36
cobra mk3:

Prodava se to i normalne na internetu. Problem je v tom, ze se k tomu motorku normalne nedostanes. Abych se dostal jen k zalepeni jedne z tech lopatek, ktera uz byla skoro cela utrzena, jsem musel vyrezat tu plastovou mrizku vzadu. Srouby na rukojeti sice byly, ale nedokazal jsem pak prijit na to, jak otevrit to cele plastove pouzdro. Nejak to treba jde, pro ruzne znacky jsou navody na Youtube, ale tady jsem nic nenasel, a nez abych se s tim zlobil si radsi poridim neco normalniho.
Smajlík  asdf9876 off
29.07.2020 06:58:03
Mozna to chtelo nahradni vrtuli si nechat vytisknout na 3d tiskarne - jestli se neda sehnat v obchodech jako nahradni dil za ca 50kc. Nemusela by byt uplne presne stejna a vyslo by to cca na 200,-. Drive veci byly poruchove taky, naprosto tristni byla nespolehlivost sovetskych barevnych televizi. Opravari meli zlate casy a lidi je uplaceli.
 cobra mk3
28.07.2020 20:29:36
Problém bude nejen tvar, ale také materiál, rychlost otáček a možná i rychlost startu motoru.

Staré fény našich babiček měly velké lopatky z kovu nebo bakelitu, motor pomaloběžný, a fungují i po 50 letech.
 Sta67 Muž28 Kategorie
28.07.2020 19:41:26
>Odpočinek
>pištící prdel

Sám si za to můžu, ale myslím že teď jsem to spiknutí odhalil a vím jak se tomu vyvarovat :)
 asdf9876 Muž27 Kategorie
28.07.2020 19:35:35
Mně přijde že to faktor je - ty lopatky jsou asi nejvíce namáhané na tom místě kde jsou spojeny do toho středu, kde drží jen na malé plošce - časem se tam tvoří týhy/praskliny u každé lopatky.

U toho druhého typu je těch lopatek víc a jsou s tou základnou spojeny větším množstvím materiálu, takže se to namáhání materiálu nejspíše rozloží lépe.

Je ale možné, že pokud by tam byl nějaký odolnější plast, tak by to odlamování lopatek nemusel být problém, ale spíš bych si tipl, že profesionální fény v kadeřnictvích musí používat jiný typ té vrtule.
 asdf9876 Muž27 Kategorie
28.07.2020 19:23:33
Úmyslná kurvítka jsou pověra, můžeš si za to sám - tím, jak se snažíš šetřit na věcech, bez kterých bys nepřežil.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
28.07.2020 19:21:30
Myslím, že se nejedná o kurvítko. Větrák z prvního odkazu lze levněji vyrobit.
 pištící prdel
28.07.2020 19:18:00
Myslím, že na tvaru té vrtulky až tolik nezáleží. Problém je spíš v tom materiálu. A to takhle od oka těžko poznáš. Jsou plasty, který jsou téměř nezničitelný a jsou plasty, kterých po pár letech jen dotkneš a rozsypou se v prach. A možná to není ani tak kurvítko, jako spíš snaha ušetřit na materiálu. I když zkombinovat tyhle dvě věci dohromady je pro výrobce asi úplně ideální :)
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
28.07.2020 19:04:42
Odkazy znovu - šunt větrák: https://i.imgur.com/XqhmRCf.png

Větrák co snad vydrží dýl: https://i.imgur.com/20f9tsc.png
 asdf9876 Muž27 Kategorie



Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk