Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1135951, vloženo 16.07.2020 10:47:50 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Obrovská ekonomická krize, vše je stejné
Ahoj, v poslední době jsme tu měli pandemii. Mnoho lidí stratilo práci, podniky mají obrovské stráty a i tak se v podstatě nic nezměnilo.

Mluvilo se o největší krizi od 2. sv. války a mě připadá vše normálně. Všichni se usmívají, vše funguje, jak je to možné? Já jsem snad ani neviděl nejakou skrachovanou firmu, hotel, hospodu...

Taky tak ceny zboží, říkalo se že se vše prodraží nebo bude vše lacnější aby se prodávalo, mě ceny připadají úplně u všeho tak, jak před pandemií.


Jak to vnímáte vy? Já teda žádnou ekonomickou krizi nevnímám.
 Diskusator456 Muž20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.07.2020 10:33:38
Cech24: HDP uz jsme si vysvetlili ne??To neni Buresova zasluha, ale Nemecke ekonomiky!!Andy misto toho aby v dobe hospodarskeho rustu vytvarel rezervy, tak vsechno co dostal, tak vyplytval + navic jako bonus vysal miliardy z fondu narodnich rezerv, ktere pridal do rozpoctu!!To byly penize, ktere mel stat od devadesatych let, pro pripad krize!!:DSest let nepretrziteho hospodarskeho rustu a nebyl schopny nasetrit ani halir!!:D

Ted ma "uspesny podnikatel" prvni problem a je v pici!!Resp. cesky ovcan je v pici, protoze dluh ma jednu takovou debilni vlastnost, ze se musi splatit:DA je uplne jedno, kolik ten parazit vyzebra na EU!!Cesky ovcan bude jeste se slzou v oku vzpominat na Kalouska:D(ne nejsem jeho volic)!!

Zaprodal te Klaus, ale co je mozna jeste horsi, tak vsechny vlady po nem vcetne Andyho!! s tim nic neudelali a vesele v tom pokracuji!!:D
Smajlík  Mastny Chobot
17.07.2020 18:17:22
Mastny Chobot: A kdo udělal dluhy? Už většina vlád před Babišem. Babiš udržoval výši dluhu v absolutní částce stejnou až do korony. A protože rostlo HDP, v % HDP dluh relativně klesal.

Vlády to tady mrví dlouhodobě a dnes vše hodí na Babiše. Fakt férový. Babiše nevolím, ale činit z něj viníka všeho je demagogie opozice.
Jako ekonomická kolonie těžko můžeme dělat větší rezervy a kdo nás zaprodal cizincům?
 Čech24 Muž24 Kategorie
17.07.2020 16:20:25
Cech24, ty budes brzo v kreci!!Stat ma setrit davno pred krizi a ne vsechny rezervy prozrat, jak to udelal Bures!!Penize se musi k firmam dostat v dostatecnem mnozstvi a vcas, ne kdyz uz jsou mrtve, nebo jejich tak malo, ze to jenom oddali problem!!Az nastane masivni propousteni a snizovani mezd, tak si mozna kdejaky Jozin z Vlhkych Prasnic U Prelouce uvedomi, ze to neni zadna pomoc od statu, ale na to uz bude pozde!!:DStat neni pomocnik, stat je pritez.Za kazdych okolnosti!!
Smajlík  Mastny Chobot
16.07.2020 21:40:41
Researcher: Já vím a nijak jsem to nepopřel. Snad na to stát bude mít peníze i nadále.
 Alkedos Muž69 Kategorie
16.07.2020 21:38:36
Alkedos: píšeš i o snížení důchodů, ale možná ani nevíš, jak jsou některé z nich velmi malé. Tady si lidé stěžují, že mají plat třebas jen třicet tisíc a neví, že důchody těch velmi starých lidí jsou jen asi tak 12 tisíc. A jejich manželky mají důchody ještě menší.
A za byt a jeho používání musí platit devět až deset tisíc...
 Researcher Muž81 Kategorie
16.07.2020 21:25:33
Tak hlavně se usmívej a modli.
Doufám že se budeš usmívat i na podzim a v zimě.
V tom případě bude veselo asi v celé zemi.

Ty jsi ještě krizi nezažil, a Česku se až dosud velmi dařilo. Jenže stal se průšvih. Stát si musel půjčit miliardy a bude je muset splácet a s nimi i úroky. Vém že jako správný člen národa nechápeš ekonomiku, prachy a asi ani život. Ale neboj.:

Buď budeš pro firmu přínosem a nebo pojedeš ven.
Nikde o práci nezavadíš, ale maminka ti jistě najíst dá. UUvaří, uklidí, zaplatí za energie i uhlí či plyn, vypere vyžehlí, a dokud tu bude s tebou, bude to O.K. a já jí přeju hodnš dlouhý život. Jinak bude zle.
 Quakie Muž74 Kategorie
16.07.2020 16:15:00
Upřesnění k předchozímu příspěvku a doplnění-

To je jen malý příklad toho, jak se hospodaří za koalice ANO, ĆSSD a podporované KSČM.

Teoreticky je jasné , že v období konkjunktury má být rozpočet výrazně přebytkový.
Jenže za poslední dvě desetiletí byly v ČR tuším jen dva přebytkové rozpočty a to ještě mírně přebytkové. Takže je zbytečný si dělat iluze o nějaké rozpočtové zodpovědnosti. Dřív nebo později ty dluhy stejně zaplatí občané, různou formou.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
16.07.2020 16:07:29
leafrollere, a zase kecáš! Už jednou jsem psal, že jsi napsal, že ti ten náš socializmus náramně vyhovuje! Nevidíš si do úst ( abych nebyl vymazán ), děláš si z toho tady prdel.:-)
Asi to nepřežiji!
Vždyť tobě vadí i nevidomí na chodníku! Áda by tě zaměstnal jako velitele koncentráku.
Mohl by jsi s Mengelem provádět genetický výzkum a sterilizaci.
Ale co s tím tvým oblíbeným socializmem, to nevím.:-) Soudruhu, soudruhu!
 gulag
16.07.2020 16:05:05
Čech24:
napsals-
Za posledních cca 7 let státní dluh poklesl z asi 40 % na 29 % HDP.Půjčku si můžem dovolit.
U nás škrcení financí, šetření způsobí krizi nezaměstnanost, nárůst extremismu.
---
Myslím si, že v budoucnu to dopadne buď tak, že v důsledku inflace se reálně zadlužení států sníží nebo se zavedou nebo zvýší různé další poplatky, nebo kombinace obou "způsobů". Dám malý příklad. Poplatek za vklad na katastru se zvýšil od ledna letošního roku z 1000 kč na 2000 Kč., viz. např. článek

https://1url.cz/zzVI0

Pochybuju, že např. Babiš by toto zvýšení dokázal racionálně zdůvodnit. Státní správa je placená z daní občanů, takže těžko racionálně obhájit zdvojnásobení poplatku. Přitom v roce 2012 byl poplatek za vklad do katastru zvýšen z 500 Kč na 1000 Kč.

To je jen malý příklad toho, jak se hospodaří pod vládou ANO. Tím samozřejmě netvrdím, že za předchozích vlád se hospodařilo lépe. Ale ANO není žádná "spása" pro tento stát. To je prostě jenom další populistická politická garnitura.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
16.07.2020 15:52:16
Ekonomický vývoj lze hodnotit různě. Samozřejmě v médiích jsou poměrně hodně používány pojmy jako - krize, konjunktura atd. , protože takové pojm upotají zájem čtenářů víc, neý např. když by nadpis nějakého článku byl - předpokládaný pokled výše HDP bude přibližně 7%.
Obecně konstatováno, pro všechny občany nebude perfektní ekonomický situace nikdy.
Dám příklad s byty. Jedni známí si před dvěma desítkama let koupili byt 3+1 , myslím že za třičtvrtě milionu. V současnosti je hodnota toho bytu přibližně 4 násobvná.
Nevím, jak se za tu dobu zvýšila průměrná výše platu, ale pochybuju, že by to bylo víc než trojnásobně. Ti známí ten byt nepronajímají, ale drží ho jako majetek. Podobně drží byt jako majetek spousta dalších lidí, i když většina z nich ho pronajímá. Např. v domě, kde bydlím, jsou tři takové byty.

Ten příklad s byty dávám jako příklad toho, že zvyšování HDP ještě neznamená, že z toho profitují všichni občané.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
16.07.2020 15:30:52
Tak s tím náhodou souhlasím. Pokud tu opravdu chceme mít kapitalismus, není zde pro slabé místa. Takže bychom se už konečně měli rozhodnout, protože nevím, jak vás, ale mě ten náš socialismus opravdu štve.
 leafroller Muž19 Kategorie
16.07.2020 15:12:04
Jak jednou napsal leafroller, prostě přežijí jen ti silní a schopní! Ostatní tady nemají co dělat!
A bude klid!
Prostě svět patří jen těm více úspěšným lidem, ostatní si musí život protrpět. To napsal Klaus st.
Svět tedy patří leafrollerům.:-)))
 gulag
16.07.2020 12:47:53
Dobrou zprávou je, že jsme nedali těžbu lithia do rukou cizákům, takže bude dost antidepresiv pro všechny.
Smajlík  Van Generator Muž30 Kategorie
16.07.2020 12:46:20
O krizích mluvil hlavně bulvár, takže bych to nebral tak vážně. Z druhé strany potraviny zdražily velmi citelně, hlavně ty základní a třeba včera jsem se dočetl, že jen aerolinky propustí statisíce lidí. Takže krize právě začíná.
 leafroller Muž19 Kategorie
16.07.2020 12:39:52
Mastny Chobot: Chobote, cizí korporace mě taky štvou, ale odmítat dluh ve výjimečné situaci je k ničemu.

Tvoje strategie by dovedla Čechy do ekonomické křeče, kdy všichni šetří, krachují, šetří o to víc atak stále dokola. Pokud krachne továrna, budou dělníci šetřit, potom krachnou i hospody v okolí a bude se to šířit jak kruhy ve vodě. Je potřeba, aby lidi utráceli hospody restaurace kina, lázně atd.
 Čech24 Muž24 Kategorie
16.07.2020 12:19:31
Za rok budem žrát šutry.
 Van Generator Muž30 Kategorie
16.07.2020 12:17:53
jenže ta se má projevit až později jako vždycky, počkej rok a pak hodnoť
 Nevnímám realitu Muž88 Kategorie
16.07.2020 12:16:48
jouda: Každý si toho všimne, až bude muset stát sáhnout na platy státních zaměstnanců či důchody. Což se ještě může stát.
 Alkedos Muž69 Kategorie
16.07.2020 12:09:41
Cech24: A co jako?CR nic nevlastni!!Jeji HDP vypovida pouze o ekonomice na ceskem uzemi, kterou vytvari zahranicni subjekty!!A jestlize dana zeme nevlastni nic, pak je zaostala i kdyz ma HDP vysoky!!A prohlasit o takove ekonomice ze si muze dovolit deficit 500mld. muze jen opravdovy mental!!Uz jenom proto, ze ty penize budou chybet jinde!!:D

Ne nadarmo zaradila JPMorgan ceske statni dluhopisy do indexu rozvojovych zemi!!CR uz neni ani oficialne vyspela ekonomika nebo trh, ale rozvojova, zaostala zeme, plna blbu co oslavuji cizi HDP:D:D
Smajlík  Mastny Chobot
16.07.2020 12:04:06
Vnímám to stejně jako ty.
 Ludwa
16.07.2020 11:59:23
Minulou finanční krizi centrální banky přikryly generováním neexistujících peněz. Rozkaz neustálého růstu. Ať to stojí, co to stojí – zdroje jsou. Nejsou.

Zadlužování je špatné,navíc těch 500 miliard se týká letošního roku.
Na příští rok se mluví o dalších 300 miliardách.

Vypnula se celá ekonomika? Ale kdeže. To by si člověk nekoupil ani housku a to by teprve byla krize obřích rozměrů.

ČR dopadne jako chudé království v pohádkách. Pokladnice zeje prázdnotou a stát je v rozvalinách. Dávno nejde o to,někoho v něčem dohánět.
 jouda
16.07.2020 11:33:32
Mastny Chobot: Za posledních cca 7 let státní dluh poklesl z asi 40 % na 29 % HDP.

Půjčku si můžem dovolit. Ostatní státy Evropy si půjčí, pokud my ne. Oni vyhoní HDP na dluh a předstihnou nás.

U nás škrcení financí, šetření způsobí krizi nezaměstnanost, nárůst extremismu. Jinak za dluhy moc nejsme zastánce, ale dnes to chápu, že si Babiše půjčí. Korona je výjimka.
 Čech24 Muž24 Kategorie
16.07.2020 11:22:10
Že jsme teprve na začátku.
 Alkedos Muž69 Kategorie
16.07.2020 11:08:38
Stat pomohl:D:DStat neumi ani opravit dalnici, natoz resit systemovy problem!!Zadluzit se neni reseni!!

Jouda: To vnimas dobre!!Jen at kazdy vi co to znamena, delat do listopadu na stat!!:D:D
Smajlík  Mastny Chobot
16.07.2020 11:00:17
2-methyl-propan: Jakou zemi s kterou porovnáváš?

Stát pomáhá a taky podnikatelé jedou na rezervy, ještě nekrachli. A po uvolnění karantény v květnu už začali zase víc podnikat.

Je otázka, co bude na podzim - virus, chřipka, ekonomické problémy, dluhy atd. Jak si poradíme.
 Čech24 Muž24 Kategorie
16.07.2020 10:58:24
Já vnímám koronavirus jako výbornou záminku k ospravedlnění obřího dluhu státního rozpočtu,který bude 500 miliard.
Ta částka je jak součet za rok 2009,10,11 a ještě 8 miliard navrch.
 jouda
16.07.2020 10:52:37
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
16.07.2020 10:49:56
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk