Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1130782, vloženo 24.05.2020 11:53:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jsou si lidé rovni?
Poslední dobou se hodně zajímám o ideu komunismu a představu absolutní rovnosti.

Myslíte, že si jsou lidé opravdu rovni?

Podle mě si zcela rovni nejsou, ale jde o to, co tou rovností myslíme a v jakých ohledech.
Jsme si rovni smrtelností, právy a svobodnou vůlí.

Nejsme si rovni co se týče finančních prostředků a řekněme " potřebností " naší práce.
Já jsem hudebník, bez hudby lidé přežijí ( sic jsme zvyklí hudbu stále poslouchat) ale bez jídla či třeba lékařské péče ne. To však nic nemění na tom, že mám stejná práva a hodnotu života definovanou společnou smrtelností.

Pokud by však mělo dojít i k finanční rovnosti , pak by se musel zabavit majetek těm, co ho mají víc (často díky svému úsilí ) a prelozdelit ho mezi ty, co ho tolik nemají. To je dle mého v tomto světě nereálná a v podstatě nespravedlivá představa ( to že někomu něco dám je dobré, ale to že naopak někomu něco vezmu bez jeho souhlasu už ne). Taková představa by byla asi správná pouze v případě, že by se všichni bohatí dobrovolně toho majetku vzdali ve prospěch druhých, a to se nikdy nestane.


A co si o rovnosti myslíte vy?
 MusicianFit Muž21  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.05.2020 16:08:58
V tom se bohužel rozešli bolševici s Karlem Marxem. Původní Marxova myšlenka komunismu byla taková, že se bohatí vzdají majetku na úkor chudých. Ale udělají to sami. Marxův komunismus byl tedy jakýmsi nejpokročilejším stádiem vývoje společnosti.
Bolševik to bohužel vzal za opačný konec a své myšlenky prosadil násilím. A také proto se o komunismus nikdy nejednalo.
A odpověď na otázku: Lidé si nikdy nebyli, nejsou a nejspíš nikdy nebudou rovni.
 leafroller Muž96 Kategorie
25.05.2020 15:29:03
Rádce do duše: Lidé jsou definováni Systémem jen částečně. Někteří budou prasata i v Ráji. Marxisté kritizovali vykořisťování a věřili, že osvobození chudí se budou věnovat kultuře. Někteří ano, ale jiní i kdyby dostali 10x vyšší plat a vilu, tak by chlastali jen o to víc. klidně by se zabili nejdražším fetem a alkoholem.
 Čech24 Muž24 Kategorie
24.05.2020 23:21:33
Rovnost v nejobecnějším významu je škodlivá a nebezpečná - jde o komoušskou ideologii rovnostářství, která se v dějinné praxi vždy zvrhla v totalitu.
 BadMax Muž56 Kategorie
24.05.2020 23:21:13
Lidé jsou si rovni ve smyslu stejných nezcizitelných práv. Lidé si nejsou rovni v příležitostech, tím méně ve výsledcích.
 Glyx
24.05.2020 18:12:17
Před Bohem?
Tak to si můžeš být jist !!
Před zákonem?
Ve svobodné zemi téměř jist.
V Evropě a ktékoli zemi v ní?
Ne tak docela. Až nikoliv.

A v tvé společnosti?
Na to si odpvěz sám. Pokud dodržuješ lidské normy (Zákon) tak bys neměl mít problém. Pokud myslíš peníze, to je přece věc každého jsk se o sebe stará.. a jakou dostal od rodičů výchovu. Mohu jen ujistit, že je v Čechách skupina která jednou povede ZODPOVĚDNĚ stát a své rodinné i státná firmy, je to zdravé jádro pečlivě oddělené od spodiny.

Zpověď jsem nečetl.


?
 Quakie Muž74 Kategorie
24.05.2020 17:55:17
Čech24: idé jsou takoví, jaký je systém.
Tak nastav systém tak, aby se z lidí stali andělé. A vůbec to nemusí být komunismus. Říkejme tomu třeba rovnou Ráj :-)
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
24.05.2020 17:49:49
Diamond vampire: Lidé by museli být andělé, aby byl komunismus ráj. A to nejsou. Idea hezká, ale k ničemu.
 Čech24 Muž24 Kategorie
24.05.2020 16:27:18
Taky mě hned napadl Orwell a Farma zvířat :D Tento výrok znamená, že bychom si měli být všichni rovni a lidé, kteří jsou "výše" a mají z rozdělení společnosti prospěch to i budou tvrdit. Ale realita je, že si rovni nejsme. Ale tam jde o to, jak režim zacházel se svými občany. Přečti si tu knížku a pochopíš.

Já si myslím, že si lidé jsou rovni, jen nejsou stejní. A to je přece dobře. A když je každý jiný, tak má odlišné vědomosti, cíle, touhy, schopnosti. Většinová společnost si myslí, že více peněz dělá člověka úspěšnějším. Ale ne každý s tím souhlasí. Každý má jiná měřítka pro úspěch. No a protože ne každý je stejně úspesny, tak si lidi myslí, že si nejsme rovni.
Pro mě je důležitá svoboda a možnost projevit svůj názor bez obav z nějaké diskriminace nebo trestu.
Ale podle někoho si rovni nebudeme, protože každý má jiný příjem. Záleží i na tom, co pro nás rovnost znamená. Takže tito lidé vlastně říkají, že si nejsme rovni, protože nejsme stejní.
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
24.05.2020 16:21:54
Diamond vampire: Z minulosti se zjistilo, ze je to jen utopicka idea. Protoze je nerealizovatelna. Pokud se nelibilo provedeni, tak to potom neni komunismus. To co se odehravalo i s tema vrazdama bylo primo reseno v nejakem komunistickem manifestu. Jinak velky presun majetku ve spolecnosti se snad ani realizovat neda, aby se dostal k tem v chudym atd. Dobrovolne ti nikdo nic neda.

Idea je pekna, ale je potreba taky premyslet, jak se k tomu dostat, pokud ta idea za to stoji.
 Kolíček
24.05.2020 15:20:54
Záleží jak rovni a nerovni. Kdy před kým. Nejsme si rovni IQ, majetkem, přijmem atd. Rovni si máme být lidskou důstojností, protože i bezdomovec je člověk, tak ho nedáváme na řetěz a nezotročíme ani ho nevykucháme na orgány nebo něco podobného nebo nepoužijeme jako živý štít na střelnici, i kdy s tím za peníze souhlasil.
Tím stojím proti anarchokapitalistům , kteří uznávají morálnost otroctví, pokud se otrok prodá dobrovolně.
 Čech24 Muž24 Kategorie
24.05.2020 15:16:55
Absolutní rovnost není ani možná, ani žádoucí. Určitá míra nerovnosti je žádoucí, protože je motivující. Naopak kastovní nerovnost je zase nežádoucí, protože je demotivující, stejně jako úplná rovnost.
 Van Generator Muž30 Kategorie
24.05.2020 15:11:17
Není rovnost jako rovnost.
 Van Generator Muž30 Kategorie
24.05.2020 14:58:11
Myslím si, že např. myšlenka komunistické společnosti je nerealizovatelná představa.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
24.05.2020 14:39:29
Všichni se shodneme na tom, že jediná rovnost na tomto svět je smrt.... ta platí zatím pro všechny.
 easa
24.05.2020 13:51:01
Kolíček: Ale třeba se nám komunismus líbí jako idea a ne jako ty konkrétní pokusy o realizaci, že...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
24.05.2020 13:20:02
Financemi, inteligencí, sociálním statusem, prací (Továrník vs dělník třeba) a to jsem vyjmenoval jen ty nejzákladnější ukazatele (ne)rovnosti
 Liberecak Muž22 Kategorie
24.05.2020 13:00:09
Rádce do duše:

Kastovní Indie a současná evropská společnost je rozhodně velký rozdíl.

Už jak říkáš „záleží na množství peněz které vyděláváš“ – i kdyby vážně záleželo jen na tom, tak v kastovním systému ti nic nepomůže, prostě náležíš do své kasty a nepohneš s tím, ať děláš cokoli. V moderní evropské společnosti jsou nesrovnatelně výraznější a intenzivnější pohyby.
 Noční Kant Muž78 Kategorie
24.05.2020 12:51:56
Nejsme si rovni uz pri porodu. A zrovna komunismus davat jako priklad rovnosti je usmevne, kdyz vlastne po velke revoluci v Rusku, zavedli Cekisty, kteri masove vyvrazdovali burzoazii, slechtu, inteligenci atd. Nevim, jestli zrovna genocida je cesta k rovnopravnosti...

Vesmy97: (ty kostky) Pokud by jsme vsichni byli nesmrtelni, budeme si v urcitem bode vsichni rovni. Nebo prave jen ve smrti jsme si vsichni rovni.

Vsechny bytosti si nemuzou byt rovne, jak bychom tedy jedli svoje oblibene hovezi, kureci a podobne. To znamena, ze i vegani, vegetariani jedou na stejnem principu i kdyz se jedna o rostliny.

"Cely svet je jen iluze, ktera se te snazi zmenit." - Nekdo Nekdy
 Kolíček
24.05.2020 12:49:14
Jsou si lidé rovni? Nejsou. Máme dělení na kasty, podobné jako je v Indii, jenom se o tom tak veřejně nemluví.
Záleží na tvé pracovní pozici, záleží na množství peněz které vyděláváš.

Ideově se k rovnosti hlásím, určitá forma komunismu je pro mě přesně to v čem chci žít. Že patří všechno všem a že všichni berou stejnou mzdu je pro mě nejlepší představa fungující společnosti.

Teď se asi mnoha lidem zvedla žluč v těle po tomto přečtení, ale to je jejich boj, ne můj.
Hezký den :)
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
24.05.2020 12:23:05
Věřím, že všechny bytosti jsou si rovny. Ať už existuje nějaká posmrtná existence nebo, jak píšeš, vše končí smrti.

Naproti tomu, z našeho subjektivního pohledu to tak není. Tento svět je založen na právu silnější či schopnějšího. Každý se rodí s jinými schopnosti, ovšem ně všechny schopnosti mají stejně velké uplatnění.

Je to jako s pravděpodobností při házení kostkou. V konečném důsledku (tedy při nekonečně mnoha hodech) mají všechna čísla stejnou šanci. Jenže v nějakém konkrétním případě to tak neplatí a jedno číslo jednoduše padne víckrát, než jiné.
 Vesmy97 Muž24 Kategorie
24.05.2020 12:19:31
Rovni si nejsme. Ale právě ti, kdo se naivně cítí být součástí nějakého naddruhu, nějaké elity nebo vůdčí kasty, jsou ti největší vylízanci a tragédi ze všech. Mě společnost vůbec nezajímá, ignoruju proto dosah otázek po rovnosti a nerovnosti.
 Ultima Thule Muž40 Kategorie
24.05.2020 12:18:52
Rovnost neexistuje jenom se tváříme že "je". Stačí se podívat na různé případy u soudu a rovnost člověk nenajde ... samozřejmě rovnost se dá zohlednit ve více směrech než jen ve právu.
Vytvořili jsme si nějaký systém a tím systémem žijeme i když víme že ten systém není úplně dobrý a správný... vlastně nic úplně správného taky neexistuje, většinou se volí mezi větším a menším zlém.
 Lakernys
24.05.2020 12:18:06
Absolutní rovnost nebo rovnost ve smyslu stejnosti mi přijde zřetelně v rozporu s realitou.

Ale západoevropská snaha o rovnostářství zjevně přináší dost dobra a eliminuje tradiční nerovnosti, takže v takové formě mi to přijde ok.
 Noční Kant Muž78 Kategorie
24.05.2020 12:10:26
Liberecak
----
A v čem si podle tebe např. nejsou rovni?

48
-----
No a to mi přijde opravdu špatné. Takhle by se to dít nemělo.

Frank Deblín
-----
Tento výrok jsem už slyšel často , ale nepochopil jsem ho. Co přesně se myslí tím, že si je někdo rovnější než jiný?
 MusicianFit
24.05.2020 12:03:25
Ano. Lidé jsou si rovni a někteří jsou rovnější :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
24.05.2020 11:59:46
Za krátkou dobu budou lidi naskenováni a jejich existence bude možná jenom ve virtuálním světě, lidská těla se ekologicky recyklují, tím si budeme rovní a budeme sloužit optimálně virtuální realitě, otázkou je v kterém roce to začne, podle mého odhadu to začne přibližně v roce 2100 takže se toho nejspíše nedožiješ.
Smajlík  Novinář
24.05.2020 11:59:13
Ne, nejsme si rovni.
 Liberecak Muž22 Kategorie
24.05.2020 11:59:08
Však se tu po 48. zabavovalo. A kdo měl hodně majetku (továrnu, drahou vilu, atd..), ten si šel pro jistotu i sednout.
 Alda
24.05.2020 11:55:37
Ještě bych dodal, že nehledě na finanční situaci či jakoukoliv jinou odlišnost bych s každým měl jednat jako se sobě rovným ve smyslu právním a osobním - bratrství.

Např. nebudu s někým jednat jinak než s jiným, protože je např. bezdomovec.
 MusicianFitPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

kdo leci lidskou dusi Buh knez psycholog psychiatr uklízečka sestra
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk