Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1130669, vloženo 23.05.2020 08:15:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zraněná ústa
Včera jsme měli k večeru malé drama, tříletému synovi podjeli ruce, když tlačil tatrovku po betonové dlažbě, a dosti si naryl pusinu. Byla jsem zrovna v domě, takže úraz viděl můj děda, ale skoro okamžitě jsem si malého vzala. Hodně křičel, lila se z něj krev, tak jsem ho nejdřív zkusila uklidnit, že to umyjeme, podíváme se, co se tam stalo, a uvidíme. Krev tekla z nosu, vnitřku pusinky i vnějšku, všechno kapilární, nic vyloženě rozseknuté, spíš odřené a zhmožděné, ale v podstatě okamžitě co jsme na to dali studený obklad, krvácení ustalo. Byl vyděšený, tak jsem si ho pak asi na půl hodiny položila na sebe a jen hladila a až pak jsem "zkontrolovala škody". Sotva viditelně odřenej nosík, odřenej oteklej horní ret, a trochu mě šokoval vnitřek pusinky, kdy dásně u jedničky a dvojky vlevo nahoře se úplně sedřely a nejsou tam a kolem je to takové krvavé a fialové, zoubky se hodně kývou. Ale malý už vypadal dobře. Jsme u našich, naše dětská doktorka, kam volám, když si nevím rady, bude přirozeně až v pondělí, s místní nemocnicí zkušenosti nemám, ale rozhodla jsem se tam zavolat na dětské oddělení. Jestli by mi neporadili jak postupovat. Jsem zvyklá, že naše dětská doktorka mi vždycky radí po telefonu a tím eliminujeme počet návštěv na nejnutnější minimum, protože nemusíme utíkat k doktorce s každou drobností, s kterou si s trochou podpory dokážu poradit doma. Tady mi poradit nechtěli, chápu, že se chtěli vyhnout tomu, že po telefonu nelze vždy přesně odhadnout situaci a když už by mi poradili, mohli by se bát o to, že svoji zodpovědnost za zdraví mého dítěte bych pak mohla v případě problému přenášet na ně, a prý že jedině pokud chci, aby mi k tomu nějaký lékař řekl víc, tak musíme do Olomouce (50 km) na zubní chirurgii. Vyhodnotila jsem, že v tu chvíli je to větší zátěž než pomoc a tak tam nepojedeme. Malý i hezky povečeřel, chtěla jsem tím hlavně zjistit nakolik jde ta pusina používat, takže tvarohový krém snědl bez problému, hrozny po nakrájení na kousky, vnitřek rohlíku na kousky... Kousat šlo a hrozny vyhledával, protože ho to chladilo, něco ukousnout nebo rozkousnout nešlo, s čímž jsem počítala dopředu. (Já jsem si nebyla jistá ani tím kousáním). První půlku noci hodně sténal, poplakával, ze spánku a polospánku, tak jsem třeba zjistila, že od bolesti mu víc uleví, když mu dám obklad do ruky a on si ho přiloží sám, než když mu ho přikládám já, druhou půlku noci klidně spal. Teď ráno jsem to vyhodnotila, že tu zubní chirurgii spíš jo, oteklo mu to víc, než jsem předpokládala a stále je každou chvíli celý od krve, byť přímo neteče, a jako laik vůbec netuším, co všechno se v té pusině může dít špatně. Momentálně se tam nemůžu dovolat.

Vlastně ani moc nepotřebuju rady, co dělat, člověka vždycky nejvíc navede intuice a to, že vidí aktuální stav, ale spíš zkušenosti. Jestli jste si někdy takhle rozbili pusu, vy nebo vaše děti, blízcí, jak jste to ošetřili, co Vám pomohlo od bolesti, jak dlouho se to hojilo, co jste jedli,pokud jste vyhledali lékařskou pomoc, tak jak se postupovalo a jak to probíhalo..

Potřebuju to spíš na zmírnění své vlastní úzkosti, nemám strach, že bych postupovala vyloženě špatně, spíš z toho, že možná jde něco udělat líp a já to neudělám, když k tomu nemám znalosti a zkušenosti. A vůbec, tak jak to bývá, když se matky cítí všelijak a hledají, jak se zorientovat v situaci...
 Víla z paneláku Žena31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.05.2020 01:49:49
Zuby jsou to nejmenší :) buď bude hold pár let bez zubů nebo mu druhý vepředu narostou o něco dřív (nevim jak to funguje). Já si jako malá nabila čumák na betonu a nic se nestalo. Pokud to nemá trvalý následky tak je to okay. Někdy jsem dřív slyšela, že pokud zub nevypadl úplně tak ho doktor dokáže zachránit pokud se jedná v čas.
 Padawan1047 Žena25 Kategorie
23.05.2020 15:24:42
Víla: Tak super. Tohle prostě k dětství patří, uhlídat dítě skoro nejde, něco si udělá skoro každej. Hlavní je, že to nebude mít nějaké trvalé následky a že to dobře dopadlo. . Teď můžeš malého chválit, jak to statečně zvládl.
Smajlík  Cumsprite Muž33 Kategorie
23.05.2020 14:28:52
Děkuji za podporu, nakonec jsem ráda že jsme jeli, zoubek byl vražený někde do boku kde být neměl, pan doktor byl úžasný, a já vím, že nic není zanedbané a můžu být klidná :)
Smajlík  Víla z paneláku Žena31 Kategorie
23.05.2020 11:29:22
Víla z paneláku:
kluk bude cajk. Rodiče mi nikdy nic nedávali, nikdy doktorovi nevolali, ani k doktorovi jsme nechodili. Prostě se to časem zahojilo. Max. mamka dezinfikovala peroxidem rozbitá kolena, což taky není úplně ideální, protože to ničí i ochrannou strukturu pokožky, jak se rána zatahuje.

Osobně bych mu dal požvýkat nějakou zeleninu nebo ovoce. Jsou v tom vitamíny, funguje to jako dezinfekce, určitě se to bude rychleji hojit. Případně vypít nějaký bylinkový čaj - máta, heřmánek a střídat s ledovými obklady, aby zmizel otok.
Smajlík  delastodobre
23.05.2020 10:51:05
Myslím, že jsi postupovala dobře. Také jsem zvyklá nejdřív volat pediatričce a u nás stejně dobře funguje i dětská pohotovost. Když se ti rána nezdá, je vždycky lepší lékaře vyhledat. Aspoň já mám s dětmi dobrou zkušenost, že jsou na chirurgii lékaři v klidu a maximálně mi vysvětlit, že to takhle vypadat má. Nebo vysvětlí co a jak bude. Se zuby zatím naštěstí nic neměly, tak to ozkoušené nemám. Rány v puse se obecně dobře hojí, tak snad bude tvůj chlapeček brzy v pořádku a nemůžete muset řešit náhrady. Určitě je dobře, že jsi malému nedává na dásně žádné znecitlivující gely, mohly by narušit proces hojení. Držím palce, ať je vše brzy v pořádku.
 tralanka
23.05.2020 09:22:56
Těžko radit. Soudím, že trvalé následky to mít nebude, dáseň se zahojí a i kdyby to odnesly zuby, tak jen mléčné... asi bych pro klid duše ale také doktora vyhledal. Pokud se nemůžeš dovolat ke své praktické doktorce, tak bych zkusil na netu vyhledat nějaké jiné praktické lékaře v bližším okolí a zkusit zavolat jim a vysvětlit jim, že ke své praktické se nemůžeš dovolat.

Jako dítě (tak asi 6 let) jsem měl úžasnej držkopád z kola na štěrk - měl jsem zatraceně sedřenou kůži na koleni, lokti, u tváři (tam mám pod okem malou jizvu dodnes), krve jak z vola. Ani jsme s tím k doktorovi nejeli, časem se to zahojilo.
 Cumsprite Muž33 Kategorie
23.05.2020 09:16:59
Drama.
 Hlavatej Dilinak
23.05.2020 08:50:57
Tak tomu se říká nabít si čuňu. Né to není k smíchu, já vím že ne, promiň.

Já si ze školy pamatuji jenom 5T, tedy teplo, ticho, tišit, tekutiny, transport.

Víc musí poradit maminky tatínci.
Přeji brzké uzdravení.

PS. Taky jsem býval úrazový typ, a prošel si zážitky, brr.
Až nedávno jsem si úrazy zakázal, jako formu sebetrestání. Takže teď když se mi něco nepovede, odpouštím si, dávám si lásku a pohladím se po tváři.

Vidíš teď mě to napadlo. Nejvíc mi vždy na bolístky pomáhá pofoukat, a pohladit po tváři. Zcela vážně. To má vždy největší hojivý účinek.
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
23.05.2020 08:46:43
To, že si děláš starosti a přemýšlíš co by šlo udělat lépe nebo jinak svědčí o tom, že ti to není jedno a chceš pro svou rodinu to nejlepší. Podle toho, co píšeš jsi ,,nehodě" zabránit nemohla. A potom jsi dokázala podle toho jak píšeš syna dobře ošetřit a hlavně ho uklidnit - u úrazů dětí je to hodně důležité. Určitě na chirurgii vyražte, nebude to asi příjemný výlet, ale budete mít jistotu, že se něco nezanedbalo.
Vím, že jako rodič to je hodně težké a pořád se přemýšlí jestli je dítě v pořádku, jak mu pomoct a jestli se udělalo dost, nebo se nedalo dělat něco jiného..to už asi k tomu patří :) Když jsme byli malí tak jsme to neřešili (mám 2 bratry a to bylo pořád něco), ale z pozice rodiče je to hned jiné
Hlavně ať to celé dobře dopadne
 panel1Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk