Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1112548, vloženo 11.11.2019 14:00:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
hromadění věcí
můj přítel hromadí oblečení dostává toho spoustu i od mámy která bere ty věci z kontejneru na oblečení plus si koupí některý hezký košile drahý plus ode mě dostane spoustu věcí, ale on má věci i od dětství trička atd když mu bylo někde 15 a ted mu je přes třicet , je vychrtlý tak mu všechno padne ale jsou to už hnusný věci žmolkový, roztrhaný a špinavý a já mám radši mín věcí ale za to kvalitní a stačí mi to....vadí mi to kvůli tomu že pak máme málo místa všude a v jednom kole peru, půlku věcí bych mu nejradši vyházela když vím že je nikdy nenosil a nosit nebude nejhorší na tom je že skladuje všechno ( ponožky, trenky, bundy, hlavně trička a košile, teplaky atd.....) co by ste dělaly vy na mým místě ? vyházely mu to nebo nechali a nějak srovnaly
 kdfakel Žena23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
12.11.2019 20:32:54
Bych to srovnal a dával hlouběji a hlouběji do skříně. Pak ještě hlouběji a hlouběji...
 Oshiioff
12.11.2019 12:44:55
Jo, měl by si prát sám, to je řešení.
 SelenaLuna
12.11.2019 09:23:25
Na tohle mám přítelkyni, zřídila mi ve skříni na trika komínky "mezi lidi" a "na doma", na ostatní oblečení podobně. Když doslouží i v komínku na doma, přesune se do dílny a do garáže, když doslouží i tam, stane se z něj hadr na šmír. Pokud je to umělina, tak jde do charity co máme přes ulici. Snažím se věci nehromadit, nemá to smysl, spotřební věci jsou tak lebvné a vývoj jde tak rychle dopředu že až na výjimy nemá smysl syslit něco co nepoužívám. Nedávno jsem vyhazoval prádelní koš (!) DVD, co mělo smysl jsem si schoval nebo nagraboval. Ale křečkovat 20 let starý software nebo muziku či video v úděsný kvalitě nemá smysl.
 pan Klobouk
11.11.2019 22:18:55
Jsem jedina, kdo se pozastavil nad tim ze jeho mama vybira kontejnery na obleceni? Nedokazu si predstavit, mit za "tchyni" nekoho kdo ma takove bezdomovecke moresy... To je naprosto spolecensky dehonestujici a ostudne... Co to je za rodinu? To ti nevadi? Resila bych spis to a ne nejake hromadeni...
 Vybirani kontejneru
11.11.2019 21:19:48
Nechce se mi diskuze pročítat. Ale navrhuju abys mu koupila vakuové pytle, tzn že do sáčku dáš spustu nepotřebných hader, uzavřeš jej. Pak přiložíš vysavač k otvoru k tomu určenému, vysaješ vzduch a oblečení se tak scvrkne. Nebude jej muset vyhazovat a ušetříte alespoň 50% místa, možná i více. :)
Smajlík  radaodjaja
11.11.2019 20:55:43
Koho sis vybrala, toho máš.
Já mám zase ve zvyku si všechny svoje věci ukládat na vybraná místa, abych nezapomněl kde je mám :-))
Smajlík  Researcher Muž81 Kategorie
11.11.2019 17:05:09
Charles

Tak samozřejmě. To bylo jen připsáno k tomu "hromadění věcí".
Jinak samozřejmě člověk sbírá věci, známky, knížky, atd..mne to napadlo jen v souvislosti s tím, jak to bylo nazváno. A samozřejmě to nebylo myšleno jako pravidlo, jen jako jedna z mnoha možností.
 zase jsem to já Žena42 Kategorie
11.11.2019 16:45:41
Oblečení mám tak nějak přiměřeně, ale asi by chtělo starší více probrat a vyměnit za nové. Jsem si toho vědom, ale ještě na to vyčlenit čas. Oblečení, snad vyjma sportovního, nepatří mezi moje priority.

zase jsem to já:
tak to bych úplně nesouhlasil, jedna věc je chaotické hromadění všemožných krámů bez nějakého většího záměru (to je porucha) a pak třeba různá sběratelství, která jsou koníčkem a při prodeji bývají velmi často mnohonásobně zhodnocena.
Nebo co třeba ti, co mají rozsáhlé knihovny? Mně třeba přijde strašně prázdné, když k někomu přijdu do bytu a tam ani jedna knížka, nebo jen pár.

Mám třeba hodně papírových dokumentů, mnoho věcí mne odjakživa zajímá, k tomu x odborných časopisů, prospektů, poznámek atp. Troufám si říct, že proti běžným lidem rozsahem tak dvacetinásobně, možná ještě víc :-) Ne vše jde jen přes PC/net, i když je pravda, že v poslední době poměr hmotných věcí versus digitální narostl ve prospěch elektronické podoby.
Samozřejmě v jejich třídění se vždy najdou rezervy, ale je to taková ta činnost co nebaví a rychle člověka unaví, když je toho moc.
 Charles Muž49 Kategorie
11.11.2019 15:04:51
Jestli si to nechce nechat vyhodit, tak bych mu to tajně vyhazovala vždycky po jedné věci, když nebude doma. Třeba si toho nevšimne :)
 awbc
11.11.2019 14:26:28
Já skladuji jen oblečení, které vím, že budu opravdu nosit. A takové i kupuji. Každý se diví, proč jsem v obchodě 3 hodiny a pak přijdu s jednou halenkou nebo ani to ne, ale já se tam fakt rozmýšlím, jaké to má klady a zápory, než to koupím. Protože nechci kupovat nic zbytečně.
 Aninka pro Rusko Žena18 Kategorie
11.11.2019 14:24:51
Pokud něco takového uděláš bez jeho vědomí, jeho souhlasu, útočíš na jeho osobnost. Pro něj je to důležité. Může to být prostě pocit jistoty. Nelze to vysvětlovat tak, že dělá bordel, ikdyž většinou tito lidé pak krámují vše a všude, typicky jsou takhle zabordelařené zahrady - rozpadají se tašky a pletiva, ale co když se to někdy hodí, přeci to nevyhodíme? Ale dělá to třeba i můj tchána věř tomu, že ten má vše extrémně pečlivě přetříděné, naklizené v bednách, krabicích, a normálně s katalogama, s popisem, co kde je! Kdyby to bylo třeba - že jo. A pak je tu taky hlavně ta citová hodnota dané věci. Nevyhodí sako, protože ... v něm maturoval.

To si uvědom. Máš co dělat s člověkem, osobností, která prostě potřebuje být obklopena věcma, které ji nějak dávají jistotu a smysl. To, že tobě ne, je jiná. Popřeš to, když to vyhodíš. Dáš mu tak najevo, že ho neakceptuješ.

Tím nechci ale ani říct to, že to máš trpět. Hoďte řeč, že to prostě musí omezit a věci si vytřídit sám. Počítej ale s tím, že je to jen dočasně - prostě se to bude zase pak kupit dál.
 Hodislava Žena42 Kategorie
11.11.2019 14:23:32
Dej pak vědět, co jsi vymyslela, mám stejný problém, hromadím knihy, DVD i oblečení.
 Solomon Short Muž40 Kategorie
11.11.2019 14:11:40
Hromadění věcí je jedna z forem OCD.
Já bych se snažila komunikací. Ale záleží, zda jde o formu obsese, či jen nechce vyhodit věci proto, že by to byla škody ve smyslu, ono se to ještě bude hodit, vždyt' to není špatný, nic tomu není, atd.
 zase jsem to já Žena42 Kategorie
11.11.2019 14:05:09
Hadry nehromadím, ale taky je nosím i za hranicí životnosti - mně pomáhá jen apelovat na stud někam se mnou jít. Před cca 7 lety jsem přerušil "digitální nomádství" a pokusil se usadit v Čechách, a když se přítelkyně kamaráda pustila do projektu "nový člověk", šatníkem to začalo - ubránil jsem jen pracovní a lesní hadry, jinak nic.
 Odpočinek Muž50 Kategorie
11.11.2019 14:02:30
Na tvém místě? Naučil bych ho prát.
Smajlík  leafroller Muž47 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk